City Championships
- May 4, 2024 To May 5, 2024
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 4, 2024 | |||||
1 | Girls Freshman 4+ | 6 |
|||
2 | Boys Freshman 4+ | 7 |
|||
3 | Girls Freshman 4x | 7 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
S. Ameche/T. Hawkins/S. Miller/A. Meixner
|
|
|||
Dwight-Englewood School (A) |
L. Parker/C. Chu/P. Vora/E. Papageorgiou/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. McCrea/M. Orenstein/K. Mardeusz/E. Heep/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
O. Malinsky/S. DeSantis/H. Case/A. Zuzulock
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
A. Trotter/A. Chan van der Helm/T. Hall-Callaway/M. Artis
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
S. Skyman/E. Kubach/A. Pierce/S. Stewart
|
|
|||
Wyoming Seminary College Preparatory School Rowing Team (A) |
F. Froehlich/E. Weaver/C. Gustinucci/G. Ciravello
|
|
|||
4 | Boys Freshman 4x | 10 |
|||
5 | Girls Freshman 8+ | 7 |
|||
6 | Boys Freshman 8+ | 6 |
|||
7 | Girls Gig/Novice 1x | 9 |
|||
8 | Boys Gig/Novice 1x | 11 |
|||
9 | Girls Freshman/Novice 2x | 12 |
|||
10 | Boys Freshman/Novice 2x | 23 |
|||
11 | Girls Novice 4+ | 15 |
|||
12 | Boys Novice 4+ | 13 |
|||
13 | Girls Novice 4x | 9 |
|||
14 | Boys Novice 4x | 12 |
|||
15 | Girls Novice 8+ | 13 |
|||
16 | Boys Novice 8+ | 14 |
|||
17 | Girls JV 1x | 12 |
|||
18 | Boys JV 1x | 18 |
|||
19 | Girls JV 2x | 17 |
|||
20 | Boys JV 2x | 23 |
|||
Atlantic City High School (A) |
R. Nguyen/M. Tayoun
|
|
|||
Atlantic County Institute of Technology (A) |
D. Kane/R. Brownlee
|
|
|||
Belleville High School (A) |
D. Morgan/J. Urgiles
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
A. Gelineau/A. Lupo
|
|
|||
Bergen County Technical High Schools (A) |
D. Mun/N. Kim/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Potts/S. Scorsone
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
S. Caplan/J. Brooks
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Zogheib/Q. Ruggiero/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
C. Groppe/S. Wang
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
C. Van Alstyne/R. Restivo
|
|
|||
Dwight-Englewood School (A) |
A. Krishnatry/J. Tikoo/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
J. Landau/W. Matrai
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
C. McGovern/C. Crawford
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
L. Nguyen/F. Hudak
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Malvern Preparatory School (A) |
B. Stoudt/F. Kennedy
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
U. Han/M. Moomjy
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
L. Hack/E. Sweeney
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
K. Sachdev/A. Ramirez
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
E. Quinn/K. Angell/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
R. Lee/J. Davey
|
|
|||
Bergen Catholic High School (B) |
O. Martin/C. Labozzetta
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (B) |
N. Trochimiuk/B. Snyder
|
|
|||
21 | Girls JV 4+ | 19 |
|||
22 | Boys JV 4+ | 25 |
|||
23 | Girls JV 4x | 14 |
|||
Atlantic County Institute of Technology (A) |
B. Wescoat/R. McKnight/K. Soreth/B. Block
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
E. Esplin/V. Benjamin/A. Cavanaugh/T. Smotkin
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
T. Franchet/N. Mault/A. Amin/S. Daams
|
|
|||
Dwight-Englewood School (A) |
G. Unger/L. Chu/M. Brainin/A. Ibargüen/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
I. Ammon/N. Schaenen/L. Conley/L. Donovan/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Montclair High School (A) |
J. Clemente/Z. Isaacs/J. Atkins/D. Cook
|
|
|||
Pennsauken High School (A) |
M. Hoang/L. Alvarez-Reinoso/C. Son/G. Nguyen
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
S. Ponomarciuc/R. Mincey/T. Flowers/A. Ali
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
C. Trayes/C. Keough/E. Ludwikowski/A. Goswami
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
R. Rajasegar/V. Bradley/V. Melchor-Lopez/N. Franco
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
E. Etherington/G. Meyerle/P. Conwell/L. Howard
|
|
|||
The Shipley School (A) |
J. O'CONNOR/C. Ford/K. Baykara/M. Adamczyk
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
C. Sumner/H. Aldinger/P. Gray/I. Edwards
|
|
|||
24 | Boys JV 4x | 19 |
|||
25 | Girls JV 8+ | 14 |
|||
26 | Boys JV 8+ | 13 |
|||
27 | Girls Ltwt 2x | 10 |
|||
28 | Boys Ltwt 2x | 12 |
|||
29 | Girls Ltwt 4+ | 5 |
|||
30 | Boys Ltwt 4+ | 9 |
|||
31 | Girls Ltwt 4x | 2 |
|||
32 | Boys Ltwt 4x | 2 |
|||
33 | Girls Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Boys Ltwt 8+ | 0 |
|||
35 | Girls 2nd 8+ | 6 |
|||
36 | Boys 2nd 8+ | 2 |
|||
37 | Girls Varsity 1x | 10 |
|||
38 | Boys Varsity 1x | 11 |
|||
39 | Girls Varsity 2x | 10 |
|||
40 | Boys Varsity 2x | 19 |
|||
41 | Girls Varsity 2- | 2 |
|||
42 | Boys Varsity 2- | 4 |
|||
43 | Girls Varsity 4+ | 25 |
|||
44 | Boys Varsity 4+ | 18 |
|||
45 | Girls Varsity 4x | 11 |
|||
46 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
47 | Girls Varsity 8+ | 7 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change