1st Manny Flick / Horvat Series
- Mar 17, 2024
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 17, 2024 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 4 |
|||
2 | Boys Gig/Novice 1x | 0 |
|||
3 | Girls Freshman/Novice 2x | 3 |
|||
4 | Boys Freshman/Novice 2x | 2 |
|||
5 | Girls Novice 4+ | 3 |
|||
6 | Boys Novice 4+ | 2 |
|||
7 | Girls Freshman 4+ | 0 |
|||
8 | Boys Freshman 4+ | 3 |
|||
9 | Girls Novice 8+ | 5 |
|||
10 | Boys Novice 8+ | 7 |
|||
11 | Girls Novice 4x | 0 |
|||
12 | Boys Novice 4x | 2 |
|||
13 | Girls Freshman 4x | 5 |
|||
14 | Boys Freshman 4x | 2 |
|||
15 | Girls Freshman 8+ | 4 |
|||
16 | Boys Freshman 8+ | 0 |
|||
17 | Girls JV 1x | 5 |
|||
18 | Boys JV 1x | 3 |
|||
19 | Girls JV 2x | 11 |
|||
20 | Boys JV 2x | 6 |
|||
21 | Girls JV 4+ | 8 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
S. Henry/M. PEGG/E. Biborosch/B. Blaney/E. Bidez (Cox)
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
A. Zandier/S. Moore/M. Flaherty/S. Coleman/E. Grabon (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
J. Earnhart/E. Davis/L. Wolschina/S. Hewlett/A. Chinwalla (Cox)
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
E. Moss/A. Boerstling/E. Gledhill/G. Ding/S. Zhu (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
K. Lopes/L. Miranda/M. Foteva/D. Andrade/J. Vasquez (Cox)
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
M. Mehler/S. Webb/B. Walinskas/O. Perri/G. Deeley (Cox)/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
E. Kalisperis/P. Devine/I. Pilato/C. Devine/R. Bauhaus (Cox)
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (B) |
A. Carlson/K. Christensen/K. Taylor/D. Little/M. Blake (Cox)/
|
|
|||
22 | Boys JV 4+ | 4 |
|||
23 | Girls JV 4x | 9 |
|||
24 | Boys JV 4x | 5 |
|||
25 | Girls JV 8+ | 10 |
|||
26 | Boys JV 8+ | 9 |
|||
27 | Girls Ltwt 2x | 2 |
|||
28 | Boys Ltwt 2x | 6 |
|||
29 | Girls Ltwt 4+ | 3 |
|||
30 | Boys Ltwt 4+ | 0 |
|||
31 | Girls Ltwt 4x | 0 |
|||
32 | Boys Ltwt 4x | 0 |
|||
33 | Girls Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Boys Ltwt 8+ | 2 |
|||
35 | Girls 2nd 8+ | 4 |
|||
36 | Boys 2nd 8+ | 0 |
|||
37 | Girls Varsity 1x | 4 |
|||
38 | Boys Varsity 1x | 2 |
|||
39 | Girls Varsity 2x | 5 |
|||
40 | Boys Varsity 2x | 6 |
|||
41 | Girls Varsity 2- | 0 |
|||
42 | Boys Varsity 2- | 0 |
|||
43 | Girls Varsity 4+ | 14 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
T. Brown/M. McDougall/B. Hickey/E. Herpel/C. Doran (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
I. Maxymuik/A. Frank/B. Sheridan/D. Williams/M. Perez (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
N. Hutton/C. Schofield/J. Augusthy/R. Donohue/A. Veeramachineni (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Berman/A. DiMarino/C. Shim/K. Mulvihill/L. O'Leary (Cox)
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Sussmann/A. Burakiewicz/L. Clark/E. Eng/L. Glassman (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
E. Gebhard/J. Sarraiocco/M. Turon/A. Disidori/J. Berger (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
C. Cawley/E. McLaughlin/J. Staples/E. Kilgannon/G. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
E. Kallmeyer/J. Glancey/M. Judge/D. Grimes/S. Hendrzak (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
H. Lyons/D. Long/K. Browne/A. Conen/A. Sears (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
S. Feulner/A. Rossi/M. Lebaudy/J. Handen/C. Mulligan (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
C. Kluender/H. Levinson/L. Holt/S. Swartz/C. Koncir (Cox)
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
M. Perri/A. Ferrandino/A. Haralambous/K. Angelucci/M. Bentivoglio (Cox)/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
J. Holdsworth/E. Durante/A. Meyers/M. Choksi/K. Sembrot (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
D. Fiester/B. Harris/A. Tiu/H. Coit/E. Kraus (Cox)/
|
|
|||
44 | Boys Varsity 4+ | 7 |
|||
45 | Girls Varsity 4x | 8 |
|||
46 | Boys Varsity 4x | 9 |
|||
47 | Girls Varsity 8+ | 13 |
|||
Atlantic County Institute of Technology (A) |
A. Pyles/A. Kurman/L. Hocker/J. Garwood/B. Wescoat/R. McKnight/A. Pyles/E. Highberger/E. Gavrell (Cox)
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
T. Naldzin/C. Van Mater/M. Henkels/N. Aboshady/E. Rossmeisl/K. Goettner/S. Munoz/B. Petka/I. Yanez (Cox)
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
C. Holdo/S. Rogers/L. Berry/Z. Nash/F. Mobarek/S. Hawkins/E. Farland/Y. Zhu/J. Zhao (Cox)
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
M. Hanlon/B. Fehd/S. Bennett/A. Duffy/M. McCulloch/E. Beahn/C. Novak/N. Castillo/A. Krishnaiyer (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
C. Thomas/M. Gannon/M. Quinn/M. Burke/A. Perez - Mercedes/L. Quinn/L. Wineland/K. Byrd/M. Pruitt (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
M. Conway/H. Muehl/V. Hally/K. Vaughan/K. Kallmeyer/K. McLaughlin/J. Steiger/A. Gedgard/S. Henningsen (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
E. Fazio/C. Johnson/E. Getty/A. Smith/C. Pagano/A. Smith/V. Ksiazek/Z. Truitt/A. Baker (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Morjakovs/A. Conti/J. Smith/M. Zappone/M. Swift/V. Sakhno/J. Gray/K. Kelly/A. Ruh (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
L. Emery/M. Gilheany/m. hall/C. Kang/R. Soni/I. Kossick/S. Fischer/E. Baker/A. Romeo (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
S. Hansen/J. Scott-Barnes/X. Wilkins/L. Auchincloss/C. Dmitri/C. Walker/J. Wingard/E. de Ramel/S. Hood (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (B) |
M. Werber/M. Blanche/M. Hieb/M. Quinn/O. Carlton/S. Lawrence/L. Nirenberg/J. Voermans/C. Weaver (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (B) |
M. Chipman/M. Kristel/O. Duffy/R. Tabor/A. Levine/M. Dudley/A. Ross/L. SEWARD/K. Reichert (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (C) |
M. Kowalski/K. Prosperi/A. Fedders/M. Krumenacker/E. Feilke/N. McGlynn/A. Ledwith/M. Maher/S. Fluke (Cox)
|
|
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 11 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change