1st Manny Flick / Horvat Series
- Mar 19, 2023
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, March 19, 2023 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 0 |
|||
2 | Boys Gig/Novice 1x | 0 |
|||
3 | Girls Freshman/Novice 2x | 3 |
|||
4 | Boys Freshman/Novice 2x | 2 |
|||
5 | Girls Novice 4+ | 2 |
|||
6 | Boys Novice 4+ | 0 |
|||
7 | Girls Freshman 4+ | 0 |
|||
8 | Boys Freshman 4+ | 3 |
|||
9 | Girls Novice 8+ | 3 |
|||
10 | Boys Novice 8+ | 5 |
|||
La Salle College High School (A) |
S. Halferty/B. Vinal/F. Passarella/J. Manz/T. Lemasters/J. Dorsey/A. Pileggi/M. Mareiniss/C. Livingood (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
T. Kepner/m. matthew/X. Gaud/Z. Syed/J. VanSyckle/B. Miller/D. Bezanis/Z. Neville/M. Bezanis (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Morris/A. Sadashiv/R. Donoghue/I. Sutherland/D. Feher/D. Yuan/H. Feng/W. Gallagher/E. Patel (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
L. Maguire/D. Belden/I. Shuchman/G. Benson/J. Chapman/A. Krey/G. Kanteliotis/R. Levy/P. McElhone (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
G. Binder/B. Ellsworth/F. Koncir/K. Blewett/H. Meserve/T. Heins/L. Price/T. Enderica/A. Park (Cox)
|
|
|||
11 | Girls Novice 4x | 2 |
|||
12 | Boys Novice 4x | 3 |
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Dunn/M. Gasiorowski/C. McGovern/C. Crawford
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
W. Dobeck/N. Coomes/A. Meyer/M. Mellor
|
|
|||
The Haverford School (A) |
H. Biddison/Q. Sullivan/E. Press/B. Brewington
|
|
|||
13 | Girls Freshman 4x | 0 |
|||
14 | Boys Freshman 4x | 0 |
|||
15 | Girls Freshman 8+ | 0 |
|||
16 | Boys Freshman 8+ | 3 |
|||
17 | Girls JV 1x | 3 |
|||
18 | Boys JV 1x | 8 |
|||
19 | Girls JV 2x | 6 |
|||
20 | Boys JV 2x | 8 |
|||
21 | Girls JV 4+ | 6 |
|||
22 | Boys JV 4+ | 5 |
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
D. VALENTI/N. Trochimiuk/P. Innes/P. Robbins/G. Leon (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
C. Matthews/C. Noto/L. Murphy/P. Tavernier/P. Phillips (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
B. Conner/J. Gillon/J. Zeleznock/E. Shechtman/M. Kupniewski (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
A. Lee/C. Mackenzie/B. Collins/B. Cook/D. Hopkins (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
Q. Bowers/P. Cohen/P. Jones/E. Gibson/T. Gildea (Cox)
|
|
|||
23 | Girls JV 4x | 13 |
|||
24 | Boys JV 4x | 9 |
|||
Concord High School (A) |
E. Straub/J. Thakar/Q. Ruggiero/L. Robinson/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
K. Kerns/P. Jacovini/L. Garvey/H. Miller
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
J. Wescott/U. Mittal/M. Lafferty/A. Wells
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
A. Gattone/D. Pagaduan/L. Rutkowski/H. Geist
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
C. Gord/M. Bartholdson/C. Williams/R. Brewington
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
E. Moulton/J. Davey/J. Bowen/M. Haines
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (B) |
M. Rinnander/A. DiFranco/A. Liu/U. Mittal
|
|
|||
The Haverford School (B) |
E. Lee/H. Fredriksz/R. Hope/E. Lee
|
|
|||
25 | Girls JV 8+ | 3 |
|||
26 | Boys JV 8+ | 6 |
|||
Father Judge High School (A) |
G. Landino/V. Bentivoglio/M. Cancelliere/G. Fagan/E. Rowley/L. Gipson/F. Macrina/L. Thomas-Wurster/A. Matthews (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
S. Khanlian/E. Carroll/R. Schulze/J. Dunne/B. Higgins/M. Sauer/C. DeForest/A. Grygo/T. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
A. Foxx/J. Gonnella/P. Sacco/C. Schneider/M. Schiller/G. Schiller/L. Amato/R. Tortella/J. O'Brien (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
B. Hoyt/L. Sim/J. Fan/T. Maury/N. Lu/P. Gergo/C. McDonald/S. Dombar/E. Grant (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
R. Burns/A. Hernandez-Flores/A. Merserve/H. Attwell/E. Bockoven/D. Donofrio/E. Wagner/L. Guidotti/O. Lauder (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (B) |
D. Blanch/J. Andrews/C. Gill/M. Boice-Dawson/H. Cohen/K. Ulrich/B. Masterson/L. Petriello/A. Sumerson (Cox)
|
|
|||
27 | Girls Ltwt 2x | 5 |
|||
28 | Boys Ltwt 2x | 4 |
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
G. Piro/B. Acevedo
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
W. Feins/T. Nash
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
E. Eckert/M. Leon-Palfrey
|
|
|||
The Haverford School (A) |
S. Gillis/E. Wang
|
|
|||
29 | Girls Ltwt 4+ | 0 |
|||
30 | Boys Ltwt 4+ | 4 |
|||
La Salle College High School (A) |
J. Guza/N. Morasco/N. White/D. Pelham/W. Stefanik (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
K. Spadaro/P. Frei/A. Tropeano/J. Berkovich/E. Meltzer (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
L. Etherington/A. BARTHOLDSON/P. Swei/A. Borden/M. Byrne (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (B) |
T. Kellett/I. Denham/L. MARTIN-LABILLE/T. He/N. Irani (Cox)
|
|
|||
31 | Girls Ltwt 4x | 0 |
|||
32 | Boys Ltwt 4x | 2 |
|||
33 | Girls Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Boys Ltwt 8+ | 2 |
|||
35 | Girls 2nd 8+ | 0 |
|||
36 | Boys 2nd 8+ | 2 |
|||
37 | Girls Varsity 1x | 7 |
|||
38 | Boys Varsity 1x | 6 |
|||
39 | Girls Varsity 2x | 4 |
|||
40 | Boys Varsity 2x | 6 |
|||
41 | Girls Varsity 2- | 0 |
|||
42 | Boys Varsity 2- | 0 |
|||
43 | Girls Varsity 4+ | 8 |
|||
44 | Boys Varsity 4+ | 9 |
|||
Cedar Creek High School (A) |
D. Krawiec/V. Mauceri/J. Ponzetti/K. MacNeill/I. Catalina (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
H. Finnegan/N. Poblete/D. Zarate/H. Pecoraro/G. Fox (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
C. Solter/D. Alper/M. Anderson/N. Rodriguez/E. Slegel (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
A. Marrero/C. Smiley/G. El-Habr/T. Conoscenti/M. Huot (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
X. Kovac/T. Tingley-Kelley/C. Hayes/L. Hermann/W. Leddy (Cox)
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
J. Shea/W. Murray/A. Russ/B. Mathews/C. Bartolini (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Suter/J. Squillaro/J. Herd/C. Rall/T. Romero (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
J. Develin/I. Shigley/R. O'Leary/H. Ritz/A. Hohenadel (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (B) |
E. Manna/M. McKeown/A. Jesiolowski/T. Kohler/O. Schwartz (Cox)
|
|
|||
45 | Girls Varsity 4x | 8 |
|||
46 | Boys Varsity 4x | 8 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
R. McLaughlin/M. Ruschmann/A. Gregory/B. Bernabeo
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
L. Gerber/J. Savell/H. Fowler/B. Savell
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
B. Erskine/N. Kanefsky/W. Walker/J. Harrington
|
|
|||
The Shipley School (A) |
R. Rabinowitz/J. Richards/P. Barger/C. Kelly
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
J. Foley/H. Signorello/D. Riley/M. Clarke
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
K. Corr/J. Tis/A. Cuevas Riego de Dios/G. Carvalhal
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
E. Giamboy/J. Fowler/T. Smith/R. Henry
|
|
|||
47 | Girls Varsity 8+ | 9 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 7 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change