USRowing Northeast Youth Championships
- Hosted By: USRowing
- USRowing Owned
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 18, 2024 | |||||
1 | Mens Youth 1x | 17 |
|||
2 | Womens Youth 1x | 12 |
|||
3 | Mens Youth 2- | 11 |
|||
4 | Womens Youth 2- | 10 |
|||
5 | Mens Youth 2x | 18 |
|||
6 | Womens Youth 2x | 27 |
|||
7 | Mens Youth 4+ | 23 |
|||
Arlington Belmont Crew (A) |
X. de Venecia/L. Freeman/F. Williams/T. Ames/S. Simon (Cox)/
|
|
|||
Belmont Hill School (A) |
A. Bittner/J. Kastner/V. Mezzanotte/W. Walton/A. Stanger (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
A. Nolde/A. Keep/L. Sullivan/U. Danilovich/W. Neville (Cox)/
|
|
|||
Brookline High School (A) |
C. Cox/E. Epstein/E. Stolyarov/R. Kahoussi/B. Brinckerhoff (Cox)/
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (A) |
C. Selk/C. Larson/D. Bittker/W. Holman/E. Garcia (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
P. Spellman/J. McDevitt/T. Pacinda/G. Tinkjian/R. Borenstein (Cox)/
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
A. Dunn/M. Ritter/C. Cullen/M. Clegg/E. Hoskins (Cox)
|
|
|||
Fairfield Prep (A) |
W. Davis/J. Louw/W. Close/W. McMahon/P. Martins (Cox)/
|
|
|||
Great Bay Rowing (A) |
|
||||
Greater Lawrence Rowing (A) |
H. McCaffery/R. Greenwood/J. Faulkner/B. Pinkham/C. MacLean (Cox)/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
P. Giannakopoulos/S. Wells/C. Capitanucci/C. Sernick/A. Clark (Cox)/
|
|
|||
King School (A) |
M. Wachter/T. Aluf-Medina/S. Phillips/R. Costa/Z. Lew (Cox)/
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
C. Fieldsend/T. Prout/A. Burgess/l. Flores/A. Pacheco (Cox)
|
|
|||
Maine Coast Rowing Association (A) |
A. Moon/G. Baybutt/B. Duda/N. Kessler/N. Sahagian (Cox)/
|
|
|||
Megunticook Rowing (A) |
C. Howland/T. Carson/E. Fossum/E. Cohen/S. Howell (Cox)/
|
|
|||
Middlesex School (A) |
|
||||
Neponset Rowing Club (A) |
|
||||
Northampton Community Rowing (A) |
J. Cleary/K. Anderson-Flynn/N. Friedman-Krantz/C. Casey/R. Corriveau-Roche (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
E. BERNARDI/B. Harre/L. Jaklevic/C. Dewolf/A. Jodoin (Cox)/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
T. Wright/L. Karacsonyi/F. Nestor/N. Johnston/O. Mascera (Cox)/
|
|
|||
Shrewsbury High School Crew (A) |
J. Bruschi/J. Hess/E. Stoessel/E. Sax Silva/Y. Belkhode (Cox)/
|
|
|||
Westford Academy Crew (A) |
B. Podolskiy/N. Philbin/M. Uppalapati/C. Barker/N. Howard (Cox)/
|
|
|||
Worcester Academy (A) |
F. Lyons/E. Zhu/K. Sikora/S. Lyons/L. Burke (Cox)/
|
|
|||
8 | Womens Youth 4+ | 27 |
|||
9 | Mens Youth 2nd 4x | 6 |
|||
10 | Womens Youth 2nd 4x | 7 |
|||
11 | Mens Youth 4x | 13 |
|||
12 | Womens Youth 4x | 15 |
|||
13 | Mens Youth 4- | 7 |
|||
Belmont Hill School (A) |
N. Pappas/L. Tolkoff/A. White/T. Snail/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
S. Perozek/M. Stanton/J. McSwain/J. Swan/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
B. Zeller/L. Rosenberg/J. Berrett/T. Ornstein/
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
R. Schulde/G. Round/A. Thorpe/E. Kane/
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
J. Zeng/A. Orio/F. Kissell/E. Brown/
|
|
|||
Westford Academy Crew (A) |
T. Loghin/R. Bjelajac/A. Huesgen/J. Beimel/
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B) |
L. Moore/A. Cui/A. Ohanian/C. Bradley/
|
|
|||
14 | Womens Youth 4- | 6 |
|||
15 | Mens Youth 2V 8+ | 9 |
|||
16 | Womens Youth 2V 8+ | 7 |
|||
17 | Mens Youth 8+ | 14 |
|||
18 | Womens Youth 8+ | 12 |
|||
19 | Open Gender Youth 2x | 2 |
|||
20 | Mens U15 4x+ | 3 |
|||
21 | Womens U15 4x+ | 2 |
|||
22 | Mens U16 4x+ | 6 |
|||
23 | Womens U16 4x+ | 5 |
|||
24 | Mens U16 8+ | 6 |
|||
25 | Womens U16 8+ | 2 |
|||
26 | Mens U17 1x | 7 |
|||
27 | Womens U17 1x | 11 |
|||
28 | Mens U17 2x | 12 |
|||
29 | Womens U17 2x | 10 |
|||
30 | Mens U17 4+ | 10 |
|||
31 | Womens U17 4+ | 12 |
|||
32 | Mens U17 4x | 9 |
|||
33 | Womens U17 4x | 6 |
|||
34 | Mens U17 8+ | 6 |
|||
35 | Womens U17 8+ | 4 |
|||
36 | Mens/Womens PR1 1x | 0 |
|||
37 | Mens/Women's Youth PR2 1x | 0 |
|||
38 | Mixed Youth PR2 2x | 0 |
|||
39 | Mixed Youth PR3 2x | 2 |
|||
40 | Mixed Youth PR3 4+ | 0 |
|||
41 | Mens/Womens/Mixed Inclusive 2x | 1 |
|||
42 | Womens Youth 2nd 4+ | 17 |
|||
43 | Mens Youth 2nd 4+ | 14 |
|||
44 | Womens Novice 8+ | 14 |
|||
45 | Mens Novice 8+ | 17 |
|||
46 | Womens Youth 3rd 8+ | 5 |
|||
47 | Mens Youth 3rd 8+ | 3 |
|||
48 | Womens Novice 4+ | 17 |
|||
49 | Mens Novice 4+ | 15 |
|||
50 | Womens Novice 2x | 15 |
|||
51 | Mens Novice 2x | 13 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change