SRAA National Championships Regatta
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 27, 2022 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 7 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 7 |
|||
3 | Girls JV 2x | 12 |
|||
4 | Boys JV 2x | 12 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 23 |
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 20 |
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 9 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 12 |
|||
9 | Girls JV 4x | 12 |
|||
10 | Boys JV 4x | 12 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 24 |
|||
12 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 22 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 24 |
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4x | 3 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4x | 3 |
|||
17 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 6 |
|||
18 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 8 |
|||
19 | Girls Ltwt Varsity 8+ | 6 |
|||
20 | Boys Ltwt Varsity 8+ | 4 |
|||
21 | Girls Varsity Second 8+ | 16 |
|||
22 | Boys Varsity Second 8+ | 15 |
|||
Alexandria City HS (A) |
H. Harris/A. Heckel/T. McLenahan/C. Dickerson/J. Stone/S. Arnold/A. Johnston/H. Keeler/e. crane (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
C. Radley/E. Wagner/R. Palmer/A. Spellacy-Urken/N. Connelly/D. Kiley/W. Rutsch/N. Recio/S. Hyman (Cox)
|
|
|||
Berkeley High Crew (A) |
F. Room/J. Campbell/L. Steinman/E. Soto/R. Fishbein/M. Clemens/E. Price/J. Garcia/J. Schwartz (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
A. Pizzardi/B. Mattera/J. Koubek/T. Robertson/F. Joseph/A. Catinella/J. Casamassima/S. Kabacinski/C. Pitonza (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
E. Fitzgerald/S. Rodriguez/C. Cofield/T. Hill/Z. Roncska/T. Nguyen/Z. Brown/J. LYNCH/K. Walker (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
B. Cibor/H. Lawrence/N. Rascher/L. Foreman/C. Holley/T. Winkelman/N. Gambogi/I. Lathrop/G. Diedrick (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
B. Lacuesta/A. Carpentier/M. Kiriakou/P. Noguera/W. Spooner/B. Profaizer/M. Peterson/B. Buchanan/B. Stroh (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
J. Schwartz/K. Paulsen/G. Brady/V. Gootman/C. Ertz/A. Gorman/C. Bertsch/K. Braunoehler/C. Grove (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
E. Choi/R. Van Vranken/A. Kim/J. Joseph/C. Barnes/N. Hopper/C. Kimmett/N. BARNARD/K. DeCarlo (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Snyder/S. Traore/g. harb/N. Loewy/S. deCaires/L. Bateman/Z. Williams/J. Scher/C. Knutzen (Cox)
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
A. Farkas/B. Bakal/K. Fox/R. Pellaton/M. Miller/L. Schuette/B. Ridder/J. Maxham/J. Schmidt (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
G. Hurtt/D. Huang/W. Wrightson/W. Vogel/J. Vogel/S. Grasse/T. Esposito/C. Drazek/c. bright (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
J. Fitzsimons/N. Roche/P. Darling/O. Anderson/A. Bulic/O. Roark/M. Miller/C. Schillinger/W. Antonius (Cox)/
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
C. Gallagher/A. Suri/B. Novosyolok/T. Josephson/D. Tynan/J. Steg/N. Skabich/S. Damodar/J. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Varner/L. Saez/C. Khovananth/T. van Riper/J. Sidorczuk/K. Broker/O. Marzolf-Miller/R. Lodato/L. Resnik (Cox)
|
|
|||
23 | Girls Varsity 1x | 16 |
|||
24 | Boys Varsity 1x | 17 |
|||
25 | Girls Varsity 2x | 16 |
|||
26 | Boys Varsity 2x | 13 |
|||
27 | Girls Varsity 4x | 11 |
|||
28 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Girls Varsity 4+ | 25 |
|||
30 | Boys Varsity 4+ | 27 |
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 27 |
|||
32 | Boys Varsity 8+ | 25 |
|||
Alexandria City HS (A) |
B. Logan/J. Snyder/Z. Guokas/A. Forsht/M. McCormack/H. Carey/G. Ruschell/W. McClanahan/S. Bavin (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Kiley/T. Teleki/N. Bleckner/S. Botero/E. Lindholm/H. Meisner/V. Csajbok/G. Lopez/A. Israel (Cox)
|
|
|||
Berkeley High Crew (A) |
S. Packman/J. Jessup/W. Smith/H. Crabtree-Mansur/D. Sheridan/T. Bell/S. Walsh/G. Rothman Tierney/S. Rockmael (Cox)/
|
|
|||
CCCRC (A) |
H. Mali/T. Ball/C. Bailey/A. Cafritz/H. Bedell/C. Steinberg/F. Shaw/E. Cavallin/J. LAROSKI (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
R. Jones/L. Auleta/M. McGoldrick/N. Marotta/N. Fracasso/W. Koran/M. Callinan/A. Stemberger/T. Spatafora (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
J. Forness/E. Traynor/W. Turner/Z. Edwards/K. Cruzada/L. Szwimer/W. Bowman/J. Hanniford/S. Fernandez (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
B. Tarnosky/P. Valentine/C. Mester/P. Macyko/T. Robinson-Brooks/S. Morgenstern/J. PETERS/O. O'Connor/J. Jacobs (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
J. Curry/M. Berg/E. Payne/C. Deitebaum/R. Manning/J. Garoh/R. Gordy/K. Baliszewski/T. Heinze (Cox)
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Langkamp/N. Abrials/M. Lesstrang/J. Richardson/C. Farley/P. Williams/D. BarrĂ³n/J. Donovan/L. Stroh (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
G. Gwadz/A. Hohlt/A. Topa/M. Epstein/C. Brainard/T. Beatley/W. Kunert/T. Foxley/B. Holmes (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
M. Kennedy/J. Sloan/L. Strain/J. Getty/D. Janiczek/T. Thompson/K. McCann/S. Murphy/L. Bernal (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
S. Vanegas/A. Walo/H. Gorman/Q. Coleman/A. Berne/J. Malloy/A. Shannon/C. Smirl/C. Zelinski (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
M. Blacksten/L. Hoffman/D. Panek/J. Edelstein/E. Zhu/K. Suri/J. Hensley/L. Avis/J. Lee (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
T. Pitera/A. Moore-Manakas/C. Phariss/L. Gagnon/S. Welsh/Z. Troeller/L. Young/A. Brown/A. Stamas (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
C. Riedinger/S. Gloyd/A. Balassa/L. Williams/N. Silverstein/J. Salvi/J. Weyhrich/J. Skinner/K. Alford (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
A. Udalov/H. Mize/A. Pappu/H. McNeal/N. West/B. Sapperstein/D. Allred/D. Liu/M. Wright (Cox)/
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
|
||||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
E. Weatherwax/S. Chuckrow/C. Destino/P. Cuneo/j. galvin/N. Generoso/C. Evans/M. Digeso/C. Schalberg (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
Z. Atalay/A. Finch/G. Frazer/G. Green/I. Lawrence/A. Daly/K. Share/W. Hurtt/H. Adler (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
A. Vasti/R. Sullivan/R. Passetti/D. Hetzer/Z. Marks/A. Johnson/O. Catanese/M. Barberio/B. Profico (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
J. Kucera/A. Tomsik/M. Sullivan/B. Sommer/J. Zorc/P. Miklus/R. O'Donnell/E. Chambers/W. Howe (Cox)/
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
H. Michaud/A. Chawdhry/L. Piscitelli/A. Marusic/J. Schreiber/B. GUIDO/A. Herman/M. Zwiener/M. Blomgren (Cox)
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
S. Henkle/D. Lynn/D. Cushman/S. Fuqua/J. Mou/A. Duall/D. Johnson/M. Stronberg/S. Arango-Rojas (Cox)
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Hellberg/P. Waxman/S. Hays/B. Browning/D. Silver/A. Michailov/C. Melley/S. Penn/J. Merchon (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
L. Rose/E. Aronovich/N. Henderson/S. Meacham/N. Harper/E. Nguyen/J. Fan/K. Raudsepp/H. Kaylor (Cox)/
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change