Stotesbury Cup Regatta
- May 20, 2022 To May 21, 2022
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 21, 2022 | |||||
1 | Girls Junior Double | 30 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 36 |
|||
3 | Boys Junior Double | 35 |
|||
4 | Girls Freshman Eight | 30 |
|||
5 | Girls Ltwt Double | 18 |
|||
6 | Boys Junior Four | 51 |
|||
7 | Boys Ltwt Double | 17 |
|||
8 | Girls Junior Four | 51 |
|||
Absegami High School (A) |
K. Wiggins/A. Reed/I. Dimauro/S. Ruales/A. Puglise (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
O. Graveley/D. Williams/M. Amalfitano/M. Formica/K. Gilbert (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
G. Gaskill/A. Gormley/Z. Turska/M. Tran/I. Gravely (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
E. LeCours/A. Safir/M. chopra/W. Ngugi/D. Marcus (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
E. Fitzgerald/J. Melley/S. Walker/M. McBride/A. Ludvigson (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
G. Campbell/L. Heuschel/O. Stewart/C. Babka/B. Roby (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
s. dooley/e. tierney/R. Tracey/A. Wolff/M. Hayes (Cox)/
|
|
|||
Buffalo Seminary (A) |
Q. Brinkworth/S. Casey/I. Wooten-Forman/S. Saccomando/L. Sperry (Cox)/
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
N. Hutton/R. Welsh/I. Mukherjee/A. Klabunde/G. Zaher (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
E. Bowker/S. Reif/E. Denney/C. Miner/J. Cavallin (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
|
||||
Egg Harbor Township High School (A) |
Y. Terrones/A. Tosh/C. Brown/L. Elliott/A. Baklycki (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
C. Feng/F. Kuipers/R. Bieger/A. Hanson/M. Dixon (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
L. Mezey/I. Auerswald/A. Rabasco/M. Blomstrom/A. Ginsberg (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
C. MURPHY/L. Rizk/H. Daniel/K. Brady/C. Marrone (Cox)/
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
A. Patel/R. Naguluri/S. Holt/A. Hance/S. Narayanan (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
L. Wolschina/E. Sipera/K. Mulvihill/J. Earnhart/L. O'Leary (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Siciliano/M. Smith/K. Gold-Rappe/R. Laramee/C. Wizov (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Sussmann/C. Holdo/S. Rogers/E. Eng/S. Ucuzoglu (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
M. Marigliano/M. Cappuccio/R. handle/J. Petruzzi/M. Elefante (Cox)
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
M. Hanlon/S. Bennett/E. Beahn/k. carver/L. Park (Cox)/
|
|
|||
King School (A) |
C. Janney/K. Daly/S. Barlow/J. Marra/O. Rodrigues (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Reece/H. Serrano/L. Anafi/S. Fisher/V. Orova (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
A. Disidori/C. Fahy/N. Tutra/C. Reganato/K. Smith (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Alam/S. Craven/K. FitzPatrick/S. Yun/L. Pantelogianis (Cox)/
|
|
|||
Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A) |
L. Bowen/K. Kenton/L. Deal/M. Bower/A. Cantres (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Makin/S. Reynolds/O. Langton/C. Davis/K. Jumadiao (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. Magnitsky/K. Mitchell/M. Russell/G. Roth/G. Pettorini (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
A. Ledwith/M. Maher/J. Fede/M. Krumenacker/S. Mark (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
North Catholic High School (A) |
E. Nicotra/K. Riley/A. Sommers/L. Mansfield/A. Glasgow (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
C. Shanley/K. McClafferty/i. torres/A. Grisanti/K. O'Connor (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
A. Saraf/A. Saracevic/L. Rizzi/E. Ludwig/T. Huang (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Gray/A. Stamm/L. Beningo/H. Cavileer/J. Ellis (Cox)/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
|
||||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
N. Zinn/M. Dansby/M. Dansby/R. Olivero/K. Wingerson (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
E. Johnstone/A. Lee/C. Martin/A. Conen/C. Mulligan (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
L. Roy/T. Gettings/S. Samuels/S. Murray/A. Loiacono (Cox)
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
A. Faladeau/H. Taylor/M. Shea/A. Billes/C. Chan (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
A. Walsh/M. Jealous/M. Vega de las Casas/J. Marroquin-Aguilar/A. Linson (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
I. Andrews/E. Chotkowski/N. Semerjian/C. Dugan/A. Malickel Ramakrishnan (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
M. Liu/A. Bucci/P. Restrepo/M. Katz/J. DeSaro (Cox)/
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
A. Kahl/C. Chesnut/K. Jarrett-Dean/R. Farley/A. Hassan (Cox)/
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
M. Perri/C. Forman/M. Mehler/M. Bentivoglio/J. Hobson (Cox)/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
H. Gillin/C. Engel/E. Williamson/S. O'Donnell/K. Collison (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
S. Soracco/I. Saltar/E. Bruno/K. Rivers/M. Herron (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
E. Koller/A. Mollo/L. Kim/S. Crittenden-Toth/E. Schaaf (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
I. Zitko/L. Chase/A. Zhang/A. Burns/J. Forman (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
C. Regan/R. Keehn/D. Trachtenberg/L. Pauw/A. Rohatgi (Cox)/
|
|
|||
Westminster School (A) |
A. Ferro/C. Hunter/G. Pacifici/S. Latz/G. Giguere (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
M. Becknell/G. Gordon/O. Corbett/S. Davis/K. Houhou (Cox)
|
|
|||
9 | Boys Freshman Quads | 19 |
|||
10 | Boys Junior Eight | 37 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
R. Donnelly/N. Del Pozzo/M. Goldstein/N. Boswell/D. Arauz-Duarte/S. Lev/J. Herberger/D. Ip/D. LeCours (Cox)
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
E. Stenzler/Q. Bell/D. Echols/A. Zennia/I. Schiffgens/C. Brokaw/A. Eleftheriou/L. Rubin/I. Kalandros (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
J. Walker/R. Qureshi/A. Amir/M. Bozel/A. Goyal/W. Grenke/R. Berger/R. Parsons/M. Chupeco (Cox)
|
|
|||
CCCRC (A) |
H. Evans/W. Mali/A. Abner/N. Kramer/B. Bruce/G. Taylor/J. Zegger/P. Stainton/H. Snyder (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
F. Castrofilippo/T. Schultz/J. Stollmack/J. Garcia/M. McGoldrick/A. Brites/F. Joseph/J. Mestousis/T. Spatafora (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
A. Tapinis/M. Taylor/S. Laffin/E. Lee/N. ALEKSHUN/M. Giacona/H. Stastney/C. Matuch/A. Govignon (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
A. Ankrah/N. Gambogi/G. Scott/E. Smith/S. Ayala/G. Joseph/A. Lathrop/P. Cruz/G. Diedrick (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
J. Williams/A. Goldenberg/A. Ahmed/B. Schnotala/B. Skinner/G. DeMarco/A. Wilks/E. Lonergan/E. Suh (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Turner/W. Peot/W. Spooner/K. McHugh/B. Heafitz/N. Gaston/W. Wolfe/T. Martino/J. Martino (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
D. Neary/G. O'Sullivan/R. Neustadter/H. Malmgren/M. Lee/A. Lipsitz/M. Beck/R. McGuire/A. Mariani (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
O. Zurawski/O. Zurawski/L. Sienknecht/J. Ngo/J. Tabbal/C. Park/K. Chenthil/R. Lu/N. Jopeck (Cox)/
|
|
|||
King School (A) |
S. Phillips/R. Costa/M. Wachter/E. Lowe/S. Cohen/J. Vicente-Esparrago/G. Shea/T. Aluf-Medina/Z. Lew (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Crowell-Alvarez/A. McHugh/J. Wilson/J. Gillon/s. Cross/C. Mack/L. Hearn/g. Kussay/P. Werner (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
A. Sobhani/E. Pwu/T. chun/D. Lee/C. Davenport/M. BONILLA/J. Gast/M. Mill/B. Gordon (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
N. Blankinship/e. lin/J. Ross/A. Stricker/C. Bernstein/P. Munroe/O. Browning/E. Gordon/Z. Hollingsworth (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
L. Faunce/C. DiPasquale/C. DeForest/J. Dunne/T. Kerrihard/E. Carroll/L. Ladik/O. Miller/A. Ventresca (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Tracy/J. Nilsen/D. Young/B. Wilson/W. Dice/T. Swift/C. Abbott/J. Pepe/J. Thurlow (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
P. Davis/S. Gombiner/L. Bader/E. Bush/T. Loshi/E. Goldman/T. Falleti-Moore/B. Evers/A. Loshi (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
M. Tyburski/T. He/N. McCreary/G. Payne/T. Ledbetter/I. Denham/L. MARTIN-LABILLE/T. Kellett/G. Teehan (Cox)/
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Peickenhagen/G. Morales/E. Postma/E. Leal/J. Sapounzi/C. He/L. McFarland/B. Pacceca/V. Kie (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
B. Hanley/A. Carlson/E. Beyene/W. Talley/M. Williamson/A. Nicholson/N. Heath/E. Talbot/C. Rothandler (Cox)/
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
L. Jones/D. Campana/L. Robinson/M. SPAIN/T. Ott de Vries/E. Hoarle/E. Garcia/B. Bruns/D. Wolski (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
J. Plummer/W. Ngo/R. West/T. Benton/A. Dieffenbacher/A. NURSE/D. Griffith/J. Jung/A. Chapman (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
Y. Felton/D. Yu/M. Derabertis/L. Ochis/T. Williamson/O. Ji/N. Viering/J. Ewan/P. Patel (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
C. Clayton jr./J. Young/A. Williams/C. Penza/B. Chick/J. Rynkiewicz/M. Caprice/F. Gallagher/L. Grippo (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
N. Salvati/W. Stutzman/M. Ferry/J. Fontanilla/K. Grose/P. Schmidt/R. Pelton/J. McGlynn/L. Joseph (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
L. McCartin/P. Szczechowicz/T. Deloy/T. Callow/R. Farnum/J. Stalknecht/P. Moorjani/G. Galfo/J. Nilsen (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. Bartholdson/C. Douglas/E. Gibson/E. Lee/L. Ethrington/J. Fan/J. Herd/C. Williams/T. Romero (Cox)/
|
|
|||
The Hill School (A) |
C. Cubbin/T. Holowesko/F. Bivens/D. Slavtcheff/I. Ramon/A. Lilienthal/B. Cerullo/A. Ward/L. Ray (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
C. Deaktor/G. Gruber/N. Dinov/C. Dougherty/O. Brown/G. Shueh/S. Saint-Laurent/H. Card/B. Cavanagh (Cox)
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Winston/A. Kadam/M. Kim/C. McKenzie/A. van Rheenen/K. Wu/S. Kim/N. Vallikat/T. Nguyen (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
K. Munoz/I. Romero/N. Mainiero/M. Lis/B. Ballurio/H. Bertonazzi/L. McManus/B. Martinez/T. Chong (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
O. Ingram/K. Ettelt/H. Weaver/H. Bachrack/H. Cummins/J. Lechmanik/T. Tagle/J. Martinage/R. Sanchez (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
C. Horikoshi/C. Collins/J. Lee/J. Friedman/O. Lunn/M. Jenkins/J. Gravholt/J. Champagne/H. Hague (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Vij/Z. Wolf/C. Svensson/A. Joshi/P. Karygiannis/N. CAPPS/P. Andreu/R. Bastianelli/J. Lee (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
T. arri/A. FRADET/I. Shin/A. Alexiev/H. Healey/C. Chace/G. Aronovich/G. Gordon/G. Fradet (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
G. Sachar/P. Evans/A. Seiger/L. Baird/M. McCordBrock/R. Smith/E. Tashima/W. Purcell/A. Duong (Cox)
|
|
|||
11 | Girls Freshman Quads | 13 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 44 |
|||
Absegami High School (A) |
T. Taing/C. Lerner/M. Espiritu/S. Moore/O. Contino/E. Figueroa/J. Cherry/G. Feliciano/b. beltran (Cox)/
|
|
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
S. Dodds/E. Dailey/S. Russo/M. McKaige/R. Ciarmoli/H. Wenzel/M. Doran/M. Upadhyay/A. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
M. Morgan/Y. Rios/A. Stiteler/O. Mule/S. Vu/G. Tayoun/A. Gilbert/E. Carrasco/G. Pagliaro (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
C. Bajuz/A. Navarrete/S. Acosta/N. Ramos/M. Encabo/M. Calderon/R. Desai/V. Sanchez/I. Ortiz (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
A. Lebens/B. Fitzgerald/G. Keller/S. Ramirez/E. Cheney/E. Jacobs/A. Hooper/C. Mitchell/E. Schmutz (Cox)
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
L. Walker/D. Payne/H. Vernon/J. Panner/C. Sharman/P. Dammann/H. Anderson/R. Earle/D. Zahar (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
H. Dinesh/C. Yarlagadda/S. Etta/S. Vasquez/S. Singh/A. Mahuli/N. Beall/J. Sullivan/S. Kunuthur (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
M. Sutton/A. Schiaffino/C. Phy/G. Emmons/M. Lee/S. Thompson/A. Bugdon/A. Crosson/C. Imemer (Cox)
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
L. Kerr/N. Kanukolanu/A. Marchand/S. Park Jadotte/A. Spivey/A. Shumsky/A. Hermans/S. Podini/S. Gosal (Cox)
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
L. Parrish/K. Depasse/H. El Awil/E. Anand/I. Arrage/Z. Holton/P. Sariputi/T. Kim/J. Barnett Jr (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
G. Lafferty/J. Durnall/E. Burke/I. Mastrobuono/L. McFadden/S. Bhatia/E. DiSandro/A. Ruane/L. Fassler (Cox)/
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
E. Rossmeisl/K. Janssen/M. Henkels/A. Gross/C. Cleary/S. DeSantis/G. Maguire/Z. Ayling/m. cummings (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Berman/A. DiMarino/E. Barker/A. DeCristofaro/E. Coffman/C. Shim/C. Lucas/J. Collins/I. Lochhead (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Anderson/L. Slepian/J. Stoloff/L. Henry/C. Shuster/J. Smith/A. Berke/J. Shulick/K. Bachmeier (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Ruland/N. Patel/J. Wang/A. Burakiewicz/A. Boerstling/A. Kang/L. Scallan/J. Zhao/S. Gilbert (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
C. Cooke/O. Bencze/T. Anderson/P. Ballard/A. Lee/E. Amalfitano/C. Spina/M. Ledwold/S. LaVigna (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
T. Jackson/E. Yeboah/E. Leonardi/K. George/A. Idriss/C. White/H. Wolfe-Feichter/X. SALA-ESPACHS/C. Jones (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
P. Harrison/B. Fehd/L. Ellis/S. Lilienthal/L. Pridotkas/L. Lande/J. Huang/j. smith/A. Mehta (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
E. Rodrigues/M. Barros/L. Espinoza/J. Awad/K. Lopes/K. Casco/C. Carvajal/D. Andrade/B. Matsunaga Tavares (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
A. Morris/S. Goff/S. Stegmaier/M. Boone/K. Krusling/Z. Green/I. Palomino/M. Lougheed/O. Ellis (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
J. Engelland/K. Tetterton/G. Alexander/S. Wacker/A. Rogus/G. Aleman/E. Baenen/K. Lehman/S. Vines (Cox)
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
S. Janardhanan/A. Khang/K. Davis/E. Monteleone/I. Robertson/A. Hall/A. Borden/S. Puvvadi/C. Jones (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
C. King/L. Kelz/M. Dunlevy/A. Altman/R. Sbar/C. Chen/A. Thur/G. Monahan/M. Louie (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Naman/M. Quinn/M. Quinn/C. Obermeyer/L. Gramlich/A. Scanlon/C. Thomas/S. Clauhs/J. Lynch (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Gawler/E. Bender/E. Pitera/S. Santora/L. Harb/I. Sena/E. Loscalzo/E. Algar/M. Guerra (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
C. Pagano/S. Borzi/N. Rowello/M. McCottry/A. Kennedy/E. Fazio/E. Feilke/K. Prosperi/A. Baker (Cox)/
|
|
|||
Nichols School (A) |
T. Morris/H. Crotty/C. West/M. Bedenko/I. Lin/C. Greeley/M. Reimann/A. Seider/K. Krause (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Timchak/G. Masters/N. Nole/A. Chrysoulakis/K. Kane/H. Restel-Romano/A. Reilly/A. Del Greco/C. Divilio (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
C. Osborne/S. Reingruber/K. France/A. Foo/H. Allen/C. Costa/H. Ricketts/A. Mokienko/T. Tran (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Driscoll/K. Morjakovs/K. Calloway/C. Bridgeford/A. Loesch/A. Kammer/M. Lancaster/B. Quinn/L. Shaw (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
A. Weisz/S. Scarboro/J. Bunyon-Nelson/J. Stone/G. Wahl/N. Fountain/R. Gonzales/D. Chandrasekaran/L. Rawat (Cox)
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Gao/Y. Wang/C. Langlois/J. Li/L. Thompson-Ferrusi/A. Lind/M. Bokhari/I. Ahrazem Valladolid/T. Gentes (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
L. Brigidini/S. Metzger/S. Hasch/A. Meehan/P. Donovan/S. Gentry/H. Keith/E. Hamo/G. Bruggeman (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
S. Hicks/G. Martin/A. Gonzalez Dominguez/A. Potter/M. Bretzke/B. Daniel/M. Johnson/A. Logan/S. Suleman (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
E. Baker/R. Soni/L. Hearder/C. Adle/V. Yin/Q. Ferguson/X. Wang/Z. Gray/A. Auchincloss (Cox)/
|
|
|||
State College Area Rowing Association (A) |
M. Boyle/G. Fuller/H. Wadlington/A. Liu/R. Behringer/M. hegedus/S. Reutzel/A. Shu/C. Conception (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
A. Blake/A. Dyer/M. Lloyd/S. Hall/G. Vaughan/I. Hillmann/A. Cowley/E. Kittelson/K. DeStefano (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
H. Irvine/A. Deshpande/J. Van Meter/N. Moore/R. Abromavage/N. Cisneros/M. Minaya/E. Duda/K. Axelsen (Cox)/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
J. Holdsworth/K. Goane/P. Devine/C. Devine/A. Meyers/A. Mccollum/I. Pilato/P. denneny/R. Bauhaus (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
R. Watson/R. Estevao/A. White/J. McLeod/A. Sahm/J. Brodsky/T. Muldowney/C. Sanz-Kimura/S. Levy (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
N. Mohamed/C. Mercado Caballero/S. Rizk/S. Sturgis/R. Caswell/J. Trotter-Mason/M. Ros/M. Harahsheh/A. Moran (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
|
||||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
C. Whipkey/E. Bender/S. McCauley/M. Rozier/A. Riley/B. Steahly/B. McCauley/S. Baker/I. Turingan (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
K. Mangan/P. Kopasz-Gemmen/A. Whitehead/E. McLaughlin/A. White/K. Guith/A. Newman/E. Schneider/A. Putnam (Cox)/
|
|
|||
13 | Boys Junior Quad | 28 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 20 |
|||
Alexandria City HS (A) |
M. Islas/H. Knott/T. Simon/C. Keeler
|
|
|||
Buffalo Seminary (A) |
E. Gress/S. Frankenstein/A. Smith/M. Johnson/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. Day/O. Budike/L. Jordan/K. Wiley/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
I. Mardigian/S. Conant/A. Brown/R. Kent/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
s. le/R. Brenner/C. Padula/C. Liao
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
A. Idahosa/R. Dougherty/S. Sandifer/O. Shafer/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. Rasmussen/N. Lau/L. Yannella/L. Cornejo
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
L. Noble/S. Kara/M. Carter-Lopes/M. Gallagher/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
R. Schmidt/K. Schneider/N. Warrick/C. Zaragoza/
|
|
|||
Pennsauken High School (A) |
M. Rodriguez/M. Stittleburg/M. Bello/L. Nguyen/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
K. Ferber/M. Patten/E. Patten/I. Cacciatore
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
O. Kim/S. Ali/E. Mohanram/A. Mevissen
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
J. Postma/T. Goertz/P. Daschuk/G. Sharpe/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Voorhies/R. Haarman/O. Carulli/M. Nolan
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
M. Percy/J. Wingard/A. Olagunju-McWilliam/A. Chavez
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
C. Walsh/L. Morris/C. Quirk/I. Ng/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
G. Murphy/C. Collins/E. O'Neill/C. Sewell
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
L. McKenna/A. Dunn/I. Bhasin/J. Hanna/
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
G. Slaats/M. Manclark/B. Palmer/C. Dagner/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
E. Choate/M. Gadsden/L. Gadsden/E. Bretschneider/
|
|
|||
15 | Boys Ltwt Four | 13 |
|||
16 | Girls Ltwt Four | 10 |
|||
17 | Boys Second Four | 22 |
|||
18 | Girls Second Four | 19 |
|||
19 | Girls Senior Double | 25 |
|||
20 | Boys Senior Double | 20 |
|||
21 | Boys Second Eight | 26 |
|||
22 | Girls Second Eight | 20 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 20 |
|||
Augustine Classical Academy (A) |
A. Chaffee/S. Kinlocke/A. Hopkins/L. Hopkins
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
R. Murphy/K. McMahon/M. Magee/A. Erskine
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
M. McKenzie/E. McKenzie/B. Murphy/M. Burke/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
L. Day/R. Furtaw/G. Reaume/B. lantz-goldstein/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
C. Harobin/O. Pacitti/R. Zaki/B. Berlinger/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
B. Bazulis/S. Lex/M. Dunn/M. Fitzpatrick/
|
|
|||
Justice High School (A) |
S. Palacios/H. Ershadi/E. Buckhorn/S. Barrera
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Cloud/E. Cloud/M. Reardon/C. Burchette
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
S. Johnson/A. Morse/L. Baucom/M. Johnson
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Pennsauken High School (A) |
N. Quick/I. Collier/J. Pagan/G. Nguyen/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
K. Kaulbach/M. Agudelo/A. Buvac-Drndic/C. Capizzi
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
M. Chau/J. Quezada/m. santiago-Cuevas/Y. Bernabe
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
A. HARRINGTON/J. Smith/E. Friedrich/C. Byun
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Pieckenhagen/S. Swick/T. Nixon/A. Barrington/
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
G. Leon-Palfrey/S. Simon/A. Keough/K. McTigue
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
J. van der Zwan/K. Jasinski/E. Cacciavillani/C. O'Mara
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
E. Stehel/S. Clavenna/A. McGowan/P. Brown/
|
|
|||
West Chester East High School (A) |
s. walter/A. Criscuolo/M. Avin/J. Rafter
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
H. Lenox/R. Barber/M. Kim/M. Byrne/
|
|
|||
24 | Boys Senior Quad | 20 |
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
I. Strucko/J. Baker/M. Frate/S. Korodi
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. McLaughlin/A. Stern/g. margossian/J. Barausky
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
M. Jackaman/M. Rinnander/H. Ayub/B. Page/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
D. Cohen/D. McIlhenny/L. Bergamini/Z. Branas
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Savell/T. Smith/M. Kocher/L. Gerber/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
E. Thau/A. Pockers/L. Gordon/B. Scherluebbe/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
W. Hicks/G. Graham/H. Jones/C. Rooney/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
K. Felicitas/Z. Richard/R. Behar/P. Bidoshi/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Pennsauken High School (A) |
J. Gonzalez/J. Roman/N. Wolfl/R. Trinh/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
M. Cruz/B. Durdack/N. Roork/N. Pinsly
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
M. Lyakerman/C. Sullivan/M. Kirchhoff-Lajonchere/H. Rivera
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
S. Keagan/C. Murphy/G. Lopez/F. Vaca/
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
D. Tran/Z. Peters/F. Ortiz/J. McPherson
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
C. Miles/J. Halfpenny/J. Stephenson/A. Topping/
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
J. Dasher/B. Pineda/Y. Harris/J. Oates
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Brewington/J. Benson/W. Johnson/W. Herz/
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
R. Menke/A. Chen/A. Ramirez/D. Estock/
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
M. Creager-Roberts/J. Young/J. Sanborn/M. Dell/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
J. Lanfranco/H. Signorello/M. Clarke/W. Kopf/
|
|
|||
25 | Boys Senior Single | 35 |
|||
26 | Girls Senior Single | 36 |
|||
Albemarle High School (A) |
G. Duval
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
A. Johnson
|
|
|||
Belleville High School (A) |
K. Eaton
|
|
|||
Bishop Moore Catholic High School (A) |
P. Hurley
|
|
|||
Covenant Christian Academy (A) |
L. Kenis
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
C. Whittard/
|
|
|||
Douglas S. Freeman High School (A) |
R. Gordon
|
|
|||
Friends' Central School (A) |
J. Beyer
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. Levy
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
Z. Eberle/
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
A. Donato
|
|
|||
Greenbrier Christian Crew (A) |
K. Gibson
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
G. McHugh
|
|
|||
Hamilton-Wenham HS Rowing (A) |
A. Phillips
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
M. Baldwin
|
|
|||
Leonia High School (A) |
T. Hillman/
|
|
|||
Lorne Park High School (A) |
A. Pamenter
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
N. Finlay
|
|
|||
Maury High School Crew Team (A) |
K. Deane/
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
A. Nogueras
|
|
|||
Northern Highlands Regional High School (A) |
J. Bhadra/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
|
||||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
A. McClellan
|
|
|||
Phoenix Country Day School (A) |
E. Rosenfeld
|
|
|||
Potomac School (A) |
|
||||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
L. Riedel
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
A. Crowe/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
A. Luks
|
|
|||
St. Anne's-Belfield School (A) |
V. Chhabra
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
O. PETRI
|
|
|||
Teaneck High School (A) |
S. Prestifilippo
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
J. Stock
|
|
|||
The Hun School (A) |
H. Engel
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
J. D'Achille
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
L. Marciniak
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (F) |
K. Monari
|
|
|||
27 | Girls Senior Four | 43 |
|||
28 | Boys Senior Four | 48 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 29 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 33 |
|||
31 | Adaptive Double | 2 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change