Stotesbury Cup Regatta
- May 20, 2022 To May 21, 2022
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 21, 2022 | |||||
1 | Girls Junior Double | 30 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 36 |
|||
3 | Boys Junior Double | 35 |
|||
4 | Girls Freshman Eight | 30 |
|||
5 | Girls Ltwt Double | 18 |
|||
6 | Boys Junior Four | 51 |
|||
Absegami High School (A) |
B. Wright/D. Bekete/M. Rynkiewicz/C. Cuviello/R. Bonder (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
R. Spellman/T. Frein/C. Archbold/R. Remar/A. Sion (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
J. Bulthuis/K. Graybill/E. Abreu/A. Vu/j. clybourn (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. Varela/A. Calle/D. Estevez/A. Muniz/J. Torres (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
M. Coblenz/M. Bazsa/G. Santoro/J. Zhao/K. Trantzas (Cox)/
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
H. Miller/A. Brunet/M. Reger/J. Gray/R. Peele (Cox)
|
|
|||
Broad Run Crew Inc (A) |
M. Vassar/M. Bendig/B. Russell/S. Johannes/A. Rodgers (Cox)/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
M. Burget/P. Cross/A. Wittmann/E. Izatt/T. Hibbard (Cox)/
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
N. Long/O. Thomas/B. Lambiro/W. Henderson/S. Ko (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
H. Friend/A. Vieth/J. Larrabee/C. Avery/R. Daniels (Cox)/
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
H. Rajecki/L. Ferguson/J. Reynolds/G. Curran/T. Tidd (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
A. Schwartz/M. Wojciechowicz jr/T. Routt/A. Jonuzi/Y. Lopez (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
M. Cancelliere/J. O'Brien/G. Fagan/N. Rodriguez/G. Landino (Cox)/
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
R. Romani/W. Roach/L. Tarricone/C. Drew/C. Harris (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
D. Reilly/A. Mostashari/K. Colinvaux/L. Zeilinger/L. Fedorchak (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
M. Ingoglia/R. Canestrari/L. Robb/I. Wofford/J. Campione (Cox)/
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
A. Marrero/M. McKeown/C. Matthews/B. Fey/N. Crowther (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
M. FernĂ¡ndez/M. Chiofalo/M. Shabala/A. Naprawa/J. Fernandez (Cox)/
|
|
|||
King School (A) |
G. Dietz/C. Allard/J. Dohil/S. Neckritz/M. Krueger (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
L. Hermann/J. Crowell-Alvarez/P. Cresko/D. Pelham/R. Meyer (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
A. Geis/E. Richoux/M. Then/M. Koontz/P. Smith (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
M. McLain/A. Papadatos/N. Villanueva/J. Passetti/A. Diglio (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
R. Yarosewick/C. Silio/M. Steingard/Q. Marcuse/T. McGreevey (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
Y. Roditis/T. Schmidt/J. D'Angelo/E. Lee/S. Lago (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Kugelmass/H. Hummel/L. Cronin/E. Conk/K. Jumadiao (Cox)/
|
|
|||
Nichols School (A) |
F. Balbach/C. Schoenborn/A. Warner/S. McPherson/J. LaCarrubba (Cox)/
|
|
|||
Norfolk Academy Rowing (A) |
J. Denson/C. Lucas/E. Eveleigh/Q. Carroll/C. Houfek (Cox)/
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
J. Stofko/A. Palmer/S. Franke/J. Feczko/Z. Pezzuolo (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
R. McNamara/V. Lubowiecki/J. Friend/A. Irwin/T. Souders (Cox)
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
|
||||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
J. Frazier/B. Marks/R. Barton/E. Casterline/E. Malatesta (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
T. Flanagan/D. Kaper-Barcelata/P. Bragdon/W. Kent/M. Wang (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
J. Suozzo/J. Lilley/C. Martignoni/C. Theodore/J. Friedland (Cox)
|
|
|||
Rock Ridge Rowing (A) |
M. Sing/V. Nalluri/S. Duvvapu/N. Sirivolu/I. Powell (Cox)/
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
J. Allen IV/J. Byrne/J. Di Stefano/L. Simone/P. Behrens (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
J. Teti/E. Zhang/K. Ameriks/J. Cross/K. Bansal (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
L. Poyas/M. Wolosin/A. Foxx/A. Tramp/T. Tran (Cox)
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
A. Luchtefeld/L. Santos/S. Lake/Q. Funkhouser/S. Trent (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
J. ONeill/K. Williams/L. ludwig/R. Maney/B. DiPasquale (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Weiss/J. McCormick/J. McConaghy/C. Ganley/D. Kaiser (Cox)
|
|
|||
State College Area Rowing Association (A) |
T. Colburn/L. Martin/A. Canova/S. Sherwood/E. Ishler (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
R. Sivakumar/C. Shanahan/R. Tsundupalli/R. Nagar/D. Baldino (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. Herrmann/J. Harrington/Q. Bowers/J. Squillaro/R. Ford (Cox)/
|
|
|||
The Hill School (A) |
|
||||
The Hun School (A) |
A. Vohra/O. Spodin/A. Scanlan/C. Bloch/A. Acosta (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
J. Wardius/T. Eskander/P. Ciccarelli/I. Shigley/A. Ganjavian (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
A. Potts/B. Santana/M. DeVito/T. Barclay/C. Chong (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
J. Lawrence/S. Hossain/H. Kvalevog/C. Rice/C. Canfield (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
A. Mai/D. Kim/M. McNutt/C. Theobald/B. Bushman (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
S. Dey/N. Binantoro/F. De Rosa/A. Kelly/C. MacDonald (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
|
||||
7 | Boys Ltwt Double | 17 |
|||
8 | Girls Junior Four | 51 |
|||
9 | Boys Freshman Quads | 19 |
|||
10 | Boys Junior Eight | 37 |
|||
11 | Girls Freshman Quads | 13 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 44 |
|||
Absegami High School (A) |
T. Taing/C. Lerner/M. Espiritu/S. Moore/O. Contino/E. Figueroa/J. Cherry/G. Feliciano/b. beltran (Cox)/
|
|
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
S. Dodds/E. Dailey/S. Russo/M. McKaige/R. Ciarmoli/H. Wenzel/M. Doran/M. Upadhyay/A. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
M. Morgan/Y. Rios/A. Stiteler/O. Mule/S. Vu/G. Tayoun/A. Gilbert/E. Carrasco/G. Pagliaro (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
C. Bajuz/A. Navarrete/S. Acosta/N. Ramos/M. Encabo/M. Calderon/R. Desai/V. Sanchez/I. Ortiz (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
A. Lebens/B. Fitzgerald/G. Keller/S. Ramirez/E. Cheney/E. Jacobs/A. Hooper/C. Mitchell/E. Schmutz (Cox)
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
L. Walker/D. Payne/H. Vernon/J. Panner/C. Sharman/P. Dammann/H. Anderson/R. Earle/D. Zahar (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
H. Dinesh/C. Yarlagadda/S. Etta/S. Vasquez/S. Singh/A. Mahuli/N. Beall/J. Sullivan/S. Kunuthur (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
M. Sutton/A. Schiaffino/C. Phy/G. Emmons/M. Lee/S. Thompson/A. Bugdon/A. Crosson/C. Imemer (Cox)
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
L. Kerr/N. Kanukolanu/A. Marchand/S. Park Jadotte/A. Spivey/A. Shumsky/A. Hermans/S. Podini/S. Gosal (Cox)
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
L. Parrish/K. Depasse/H. El Awil/E. Anand/I. Arrage/Z. Holton/P. Sariputi/T. Kim/J. Barnett Jr (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
G. Lafferty/J. Durnall/E. Burke/I. Mastrobuono/L. McFadden/S. Bhatia/E. DiSandro/A. Ruane/L. Fassler (Cox)/
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
E. Rossmeisl/K. Janssen/M. Henkels/A. Gross/C. Cleary/S. DeSantis/G. Maguire/Z. Ayling/m. cummings (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Berman/A. DiMarino/E. Barker/A. DeCristofaro/E. Coffman/C. Shim/C. Lucas/J. Collins/I. Lochhead (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Anderson/L. Slepian/J. Stoloff/L. Henry/C. Shuster/J. Smith/A. Berke/J. Shulick/K. Bachmeier (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Ruland/N. Patel/J. Wang/A. Burakiewicz/A. Boerstling/A. Kang/L. Scallan/J. Zhao/S. Gilbert (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
C. Cooke/O. Bencze/T. Anderson/P. Ballard/A. Lee/E. Amalfitano/C. Spina/M. Ledwold/S. LaVigna (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
T. Jackson/E. Yeboah/E. Leonardi/K. George/A. Idriss/C. White/H. Wolfe-Feichter/X. SALA-ESPACHS/C. Jones (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
P. Harrison/B. Fehd/L. Ellis/S. Lilienthal/L. Pridotkas/L. Lande/J. Huang/j. smith/A. Mehta (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
E. Rodrigues/M. Barros/L. Espinoza/J. Awad/K. Lopes/K. Casco/C. Carvajal/D. Andrade/B. Matsunaga Tavares (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
A. Morris/S. Goff/S. Stegmaier/M. Boone/K. Krusling/Z. Green/I. Palomino/M. Lougheed/O. Ellis (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
J. Engelland/K. Tetterton/G. Alexander/S. Wacker/A. Rogus/G. Aleman/E. Baenen/K. Lehman/S. Vines (Cox)
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
S. Janardhanan/A. Khang/K. Davis/E. Monteleone/I. Robertson/A. Hall/A. Borden/S. Puvvadi/C. Jones (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
C. King/L. Kelz/M. Dunlevy/A. Altman/R. Sbar/C. Chen/A. Thur/G. Monahan/M. Louie (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Naman/M. Quinn/M. Quinn/C. Obermeyer/L. Gramlich/A. Scanlon/C. Thomas/S. Clauhs/J. Lynch (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Gawler/E. Bender/E. Pitera/S. Santora/L. Harb/I. Sena/E. Loscalzo/E. Algar/M. Guerra (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
C. Pagano/S. Borzi/N. Rowello/M. McCottry/A. Kennedy/E. Fazio/E. Feilke/K. Prosperi/A. Baker (Cox)/
|
|
|||
Nichols School (A) |
T. Morris/H. Crotty/C. West/M. Bedenko/I. Lin/C. Greeley/M. Reimann/A. Seider/K. Krause (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Timchak/G. Masters/N. Nole/A. Chrysoulakis/K. Kane/H. Restel-Romano/A. Reilly/A. Del Greco/C. Divilio (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
C. Osborne/S. Reingruber/K. France/A. Foo/H. Allen/C. Costa/H. Ricketts/A. Mokienko/T. Tran (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Driscoll/K. Morjakovs/K. Calloway/C. Bridgeford/A. Loesch/A. Kammer/M. Lancaster/B. Quinn/L. Shaw (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
A. Weisz/S. Scarboro/J. Bunyon-Nelson/J. Stone/G. Wahl/N. Fountain/R. Gonzales/D. Chandrasekaran/L. Rawat (Cox)
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
C. Gao/Y. Wang/C. Langlois/J. Li/L. Thompson-Ferrusi/A. Lind/M. Bokhari/I. Ahrazem Valladolid/T. Gentes (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
L. Brigidini/S. Metzger/S. Hasch/A. Meehan/P. Donovan/S. Gentry/H. Keith/E. Hamo/G. Bruggeman (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
S. Hicks/G. Martin/A. Gonzalez Dominguez/A. Potter/M. Bretzke/B. Daniel/M. Johnson/A. Logan/S. Suleman (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
E. Baker/R. Soni/L. Hearder/C. Adle/V. Yin/Q. Ferguson/X. Wang/Z. Gray/A. Auchincloss (Cox)/
|
|
|||
State College Area Rowing Association (A) |
M. Boyle/G. Fuller/H. Wadlington/A. Liu/R. Behringer/M. hegedus/S. Reutzel/A. Shu/C. Conception (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
A. Blake/A. Dyer/M. Lloyd/S. Hall/G. Vaughan/I. Hillmann/A. Cowley/E. Kittelson/K. DeStefano (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
H. Irvine/A. Deshpande/J. Van Meter/N. Moore/R. Abromavage/N. Cisneros/M. Minaya/E. Duda/K. Axelsen (Cox)/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
J. Holdsworth/K. Goane/P. Devine/C. Devine/A. Meyers/A. Mccollum/I. Pilato/P. denneny/R. Bauhaus (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
R. Watson/R. Estevao/A. White/J. McLeod/A. Sahm/J. Brodsky/T. Muldowney/C. Sanz-Kimura/S. Levy (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
N. Mohamed/C. Mercado Caballero/S. Rizk/S. Sturgis/R. Caswell/J. Trotter-Mason/M. Ros/M. Harahsheh/A. Moran (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
|
||||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
C. Whipkey/E. Bender/S. McCauley/M. Rozier/A. Riley/B. Steahly/B. McCauley/S. Baker/I. Turingan (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
K. Mangan/P. Kopasz-Gemmen/A. Whitehead/E. McLaughlin/A. White/K. Guith/A. Newman/E. Schneider/A. Putnam (Cox)/
|
|
|||
13 | Boys Junior Quad | 28 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 20 |
|||
15 | Boys Ltwt Four | 13 |
|||
16 | Girls Ltwt Four | 10 |
|||
17 | Boys Second Four | 22 |
|||
18 | Girls Second Four | 19 |
|||
19 | Girls Senior Double | 25 |
|||
20 | Boys Senior Double | 20 |
|||
21 | Boys Second Eight | 26 |
|||
22 | Girls Second Eight | 20 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 20 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 20 |
|||
25 | Boys Senior Single | 35 |
|||
26 | Girls Senior Single | 36 |
|||
27 | Girls Senior Four | 43 |
|||
28 | Boys Senior Four | 48 |
|||
Absegami High School (A) |
L. Deibert/A. Del Pezzo/B. Wright/K. Razukas/K. Joga (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Garistina/A. Waldstein/N. Waldhauser/B. McCullough/K. Mahlenbrock (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
M. Bailey/J. Kennedy/A. Murphy/M. Trible/K. Carchia (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
E. Anthony/A. Skida/E. Castimore/M. Gao/A. Fried (Cox)/
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
H. Davies/C. Lederer/N. McCown/L. Jaehnigen/A. Paul (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
B. Ward/K. Knight/B. Huppert/D. Detling/C. Shur (Cox)
|
|
|||
Broad Run Crew Inc (A) |
J. Vassar/N. Luu/C. Bendig/T. Lazzarini/N. Davidson (Cox)/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
P. Spira/C. Fortner/R. Neil/T. Siwiec/P. Zafuto (Cox)/
|
|
|||
CCCRC (A) |
K. Sigvaldason/T. Terrell/D. Walke/M. Martin/R. Kannan (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
T. Deman/A. Sansone/J. Ponzetti/K. MacNeill/I. Catalina (Cox)
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
C. Kennedy/D. King/S. Baldwin/A. Fuchs/T. Higgins (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
M. Trungold/N. Fuhs/G. Reeves/J. Hanlon/D. Trieu (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Brown/R. Rubi/A. Celano/M. Garland/N. Tyner (Cox)
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
E. Winkler/G. Whisenhunt/I. Davila/N. Doan/D. Burnat (Cox)/
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
M. Anderson/E. Krajci/C. Solter/D. Alper/T. McGauley (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
R. Nocerino/C. Schlumberger/B. Schnetzer/G. Crabtree/J. Carvajal (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
H. Tucker/P. DeCain/J. Grace/K. Xia/P. Braun (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
A. Potter/S. Larsen/N. Lowe/J. Bunag/T. O'Neill (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Yoon/M. DeMarco/W. Parr/M. Lee/C. Krichman (Cox)/
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
S. Gondek/C. Conboy/C. Smiley/J. Pintimalli/M. Huot (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
A. Strauss/D. Wallace/J. Hetz/E. Johnson/R. Escher (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
J. Landy/S. Glazewski/P. Waters/F. Kaminski/D. Velez (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
P. Ferguson/K. Chang/R. McWilliams/R. Hasson/w. stefanik (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
E. Carlson/J. He/B. Palomino/H. Linkel/G. Meador (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
M. Phelps/M. Fulgieri/J. Gibbs/D. Prabhakar/E. Ginsburg (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Brown/A. Abbruzzi/J. Dorfner/M. Magistrelli/R. Cho (Cox)/
|
|
|||
Nichols School (A) |
C. Watroba/Z. Li/A. Visco/J. Nigalye/R. Saperston (Cox)/
|
|
|||
Norfolk Academy Rowing (A) |
L. Lyle/K. Wang/J. Thompson/P. Trudell/H. Brown (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Scarpelli/D. Harrington/T. Bednarz/P. Ziek/K. Hannon (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
C. Martinez/T. Cawley/N. Kurtanidze/J. Bouchacourt/C. Parmenter (Cox)/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
|
||||
Peddie School (A) |
M. Gazin/G. Dow/D. Maitekov/K. Liu/K. Gray (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
C. Mucksavage/Z. Irani/S. Irani/J. Odorisio/W. Gallagher (Cox)
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
D. Moy-Jacobs/A. Davis/A. Salomon/B. Mattice/G. Schulwitz (Cox)/
|
|
|||
Rock Ridge Rowing (A) |
P. Kashyap/C. Martin/L. Nyman/G. Stevens/S. Smith (Cox)
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
P. Treacy/R. Ananias/L. Freijomil/C. Ferraro/M. Knewitz (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
J. Thibodeau/A. Van Meter/S. LeMay/R. Waugh/M. Bach (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
H. Mirkow/A. Vaca/F. Knight/B. Johnson-Bailey/P. OMOHUNDRO (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Collegiate Institute (A) |
L. Finlayson/A. Glenn/C. Trotter/C. Zilliox/S. Prelewicz (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
T. Cullen/N. Haralambous/M. Zsembik/J. Young/K. Greed (Cox)
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club (A) |
D. Huelsmann/P. Tucker/S. McMichael/T. Sibley/J. Guilliano (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
B. Konopka/W. Vandiver/W. Antczak/C. Mandeville/J. Zhang (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Reller/M. Rosenberger/J. Payne/S. Walker/C. Pinsk (Cox)/
|
|
|||
The Hill School (A) |
|
||||
Unionville High School (A) |
D. Huffman/R. O'Leary/S. Duncan/W. Kolman/A. Doyle (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
M. Neri/R. Kultanov/L. Cruz/C. Triantos/K. Holmes (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
N. Waters V/D. Lacroix/A. Marquez/K. Chace/A. Halabi (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
|
||||
29 | Girls Senior Eight | 29 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
S. McKeown/M. Hickey/M. Minnich/C. Massaua/R. Ravenell/S. Mordan/E. Calderon/A. Egan/J. Youakim (Cox)
|
|
|||
Alexandria City HS (A) |
M. Malone/S. Hayden/A. Altenburg/G. Anderson/S. Waldhoff/O. Kruse/M. Mickey/E. Lynch/M. Glanz (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
C. Pendleton/A. Becker/C. Crossan/B. Sheridan/H. Davis/A. Frank/M. Gould/S. Rock/M. Rayner (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
C. Torrecilla/E. Flanagan/S. Busera/S. Baule/E. Boniface/S. Pentz/D. Stefanovich/G. DuFour/A. Cohen (Cox)
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
A. Myler/E. Knight/K. Schwartz/L. Walker/A. Cors/O. McManus/L. Craven/R. Wohlstadter/H. Wickett (Cox)
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
M. Dearie/K. Russell/C. Bohigian/A. Cavanagh/E. Cooney/J. Reimer/E. Meyer/A. Torres/E. Kolesar (Cox)/
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
B. Romberger/K. Hess/R. Imbesi/A. Holder/B. Delaney/A. Murray/B. Petka/S. Yuen/O. Guarnaccia (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Bijeau/J. Fletcher/O. Gogarty/A. Harbold/r. wix/G. Wackler/C. Comrack/L. Carrier/S. Gibbons (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
S. Astell/S. Dickey/J. Munyan/C. Moskowitz/B. MCHONE/K. Wright/S. White/J. Lightner/E. Cammiso (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
R. Lacy/D. Newman/G. DiRienzo/J. Vargas/D. Smith/E. Kassis/L. Rummler/S. Monteleone/E. White (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
N. Zeas/F. Milbury/H. Forrer/J. Glowacki/A. Kucko/K. van Niekerk/E. Paluch/A. Ortiz/S. Tursi (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
E. McLaughlin/K. Pearson/M. McLaughlin/S. Ryan/M. Silvia/F. Scherf/A. Ferdinand/S. Henningsen/M. Schmidt (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. Fazler/G. Buss/R. Carew/G. Mumma/E. Gladden/M. Stack/J. Moller/G. Hutchinson/I. Lee (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Cleary/K. Sponseller/M. Horgan/L. McCottry/S. Powell/A. Konowal/C. Johnson/G. Hartzell/A. Wallis (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
D. Potapov/S. Spence/R. Liu/J. Chan/A. Lewis/N. Potapov/R. Azem/Z. Ethington/A. Nag (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
M. Keefer/A. Conti/A. Schlembach/S. Beckmann/L. Beard/E. Seif/m. Dahms/J. Wilkinson/m. mastrando (Cox)/
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
L. Wagner/C. Coonley/M. Davis/M. Lebaudy/N. Denhardt/H. Lyons/C. Ernst/C. Birchler/P. Enderle (Cox)
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
J. Davis/C. Counts/F. Murphy/E. Gibbs/A. Gamarra/J. Dunn/A. Gonzalez-Arellano/S. Corley/O. Mylan (Cox)/
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (A) |
E. Dower/A. Zhang/S. Merriman/E. Hare/E. Heimert/L. Campbell/S. White/A. Pesner/S. Ford (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
B. Tate/J. Pitt/E. Hopkins/B. Schutt/Z. Khalabadzhakh/S. Roffers/A. Romeo/M. Young/P. Mallick (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Gruber/V. Teeley/A. Brown/A. Brown/M. Laws/C. Sutter/H. Croddick/A. Jahn/B. Georgieva (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Cox/M. Yu/P. Burke/R. Jeffries/V. Rao/K. Jimenez/J. Anderson/N. Wu/R. Lewis (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
J. Hall/L. Gerstenschlager/H. Levinson/S. Rouizem/A. Cona/C. Kluender/J. Alkhas/L. Holt/M. Talbert (Cox)/
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
C. Tomlinson/M. Chiolan/M. Bachmayer/J. Coelho/A. Lopergolo/A. Ferrandino/K. Bell/K. Angelucci/L. Riti (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
P. Byman/A. Hammond/A. Ruiz/R. Brennan/A. Aanestad/E. Vander Ploeg Fallon/B. Mays/A. Stahl/D. O'Connor (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
E. Panfil/M. Leahy/K. Gillen/N. Kaldahl/G. Wellington/A. Katula/G. Enderle/L. Branch/E. Moore (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Goldman/E. Lee/L. Belknap/C. Sullivan/L. Reilly/M. Mohrman/Z. Charlton/A. Zaneski/R. Baker (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
|
||||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
L. Baptiste/C. Ahn/M. Abicht/A. Jones/M. BARTOS/A. Keller/A. Craghead/S. Elwell/S. Haines (Cox)
|
|
|||
30 | Boys Senior Eight | 33 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Kiley/T. Teleki/N. Bleckner/S. Botero/E. Lindholm/H. Meisner/V. Csajbok/G. Lopez/A. Israel (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
P. Lynn/J. Schlise/H. Boudreau/C. huertas/R. Medina Charley/M. Harris/s. maly/Z. Leggiero/K. Kern (Cox)
|
|
|||
CCCRC (A) |
H. Mali/T. Ball/C. Bailey/A. Cafritz/H. Bedell/C. Steinberg/F. Shaw/E. Cavallin/J. LAROSKI (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
A. Pizzardi/A. Pepitone/L. Chatham/I. Okeeffe/M. Rincon/A. McBreen/M. Farrell/J. Murphy/J. Hakes (Cox)/
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
B. Tarnosky/P. Valentine/C. Mester/P. Macyko/L. Foreman/O. O'Connor/J. PETERS/S. Morgenstern/J. Jacobs (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
J. Curry/M. Berg/E. Payne/C. Deitebaum/R. Manning/J. Garoh/R. Gordy/K. Baliszewski/T. Heinze (Cox)
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Langkamp/N. Abrials/M. Lesstrang/D. BarrĂ³n/J. Richardson/P. Williams/C. Farley/E. Keusenkothen/L. Stroh (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
G. Gwadz/A. Hohlt/A. Topa/M. Epstein/C. Brainard/R. Biddle/W. Kunert/T. Foxley/B. Holmes (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
M. Norton/S. Lyons/D. Tunstall/L. Padget/M. Swale/M. Schuette/S. Lee/M. Chan/G. Yeagle (Cox)
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas (A) |
|
||||
Kearny High School (A) |
C. Capobianco/E. Torres/M. Martins/I. Pooler/V. Dill'Erva/j. garrido/J. Moreno/L. Francisco/O. Logue (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
M. Kennedy/J. Sloan/L. Strain/J. Getty/D. Janiczek/T. Thompson/K. McCann/S. Murphy/L. Bernal (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
B. Leone/W. Trosch/B. Lake/H. Moon/J. McGowan/T. Abele/B. Patel/N. Fried/Z. Wang (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
C. Milhous/S. Roscoe/B. Werber/J. Mozdzan/M. Kelley/M. Marino/O. Meade/R. Kennedy/A. Syed (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
M. Blacksten/L. Hoffman/D. Panek/J. Edelstein/E. Zhu/K. Suri/J. Hensley/E. Laney/J. Lee (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
T. Pitera/A. Moore-Manakas/L. Gagnon/C. Phariss/S. Welsh/Z. Troeller/L. Young/A. Brown/A. Stamas (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
D. Blanch/M. Boice-Dawson/O. Crane/L. Sims/C. Gill/A. Gunda/M. Modena/B. Masterson/T. Gonzalez (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
A. Udalov/H. Mize/A. Pappu/H. McNeal/N. West/B. Sapperstein/D. Allred/D. Liu/M. Wright (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
P. Gauntt/H. Margasak/H. Demyan/M. Ottinger/M. Godboldt/R. Arendt/E. Panagoplos/Q. Dominick/K. McCarthy (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
E. Weatherwax/S. Chuckrow/C. Destino/P. Cuneo/j. galvin/N. Generoso/C. Evans/M. Digeso/C. Schalberg (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
Z. Atalay/A. Finch/G. Frazer/G. Green/I. Lawrence/C. Drazek/K. Share/W. Hurtt/H. Adler (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
A. Vasti/R. Sullivan/R. Passetti/D. Hetzer/Z. Marks/A. Johnson/O. Catanese/M. Barberio/B. Profico (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
P. Watson/O. Finnerty/L. Smith/O. McKenna/L. Helstrom/G. Santaniello/B. Montgomery/M. Wilson/B. Paul (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
H. Michaud/A. Chawdhry/L. Piscitelli/A. Marusic/J. Schreiber/T. Josephson/A. Herman/M. Zwiener/M. Blomgren (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
C. Berwick/T. Blair/J. Cigoianu/R. Clark/J. Weinberg/C. Vachris/H. Halper/J. Mahoney/A. Aggarwal (Cox)
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Buchholz/A. Wang/D. Molony/O. Gunduz/G. Witkop/N. Rising/B. Robinson/J. Blair/Z. Baker (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
M. Xiao/P. Jones/A. Peeler/T. Gay/C. Hu/F. Khan/K. Brown/P. ROLL/K. Griffin (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
S. Henkle/D. Lynn/D. Cushman/S. Fuqua/J. Mou/A. Duall/D. Johnson/M. Stronberg/S. Arango-Rojas (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Hellberg/P. Waxman/S. Hays/B. Browning/D. Silver/A. Michailov/C. Melley/S. Penn/J. Merchon (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
L. Rose/E. Aronovich/N. Henderson/S. Meacham/N. Harper/E. Nguyen/J. Fan/K. Raudsepp/H. Kaylor (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
K. Krogh/G. Perez/W. Wallingford/C. Ruppe/M. Mounts/M. Wagner/E. Matson/G. Schulte/K. Zaitsev (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
J. Bourne/W. Distifeno/J. Keck/C. Vogelsinger/G. Tolboe/S. Fofana/R. Brantley/P. Layman/A. Mayoral (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
I. Koide/J. Large/B. Barta/B. Vogel/E. Murray/F. Buckley/A. Vaughn/P. Johnson/R. Smith (Cox)
|
|
|||
31 | Adaptive Double | 2 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change