Stotesbury Cup Regatta
- May 20, 2022 To May 21, 2022
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2022 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 21, 2022 | |||||
1 | Girls Junior Double | 30 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 36 |
|||
3 | Boys Junior Double | 35 |
|||
4 | Girls Freshman Eight | 30 |
|||
Alexandria City HS (A) |
K. Chittick/C. Cox/S. Slother/K. Janevski/H. Mikolop/N. Bowen/A. Davenport/E. Billips/P. Dillinger (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Forstner/K. May/E. Rosettie/I. Alexander/A. Teleki/B. Johnson/S. Lindholm/M. Markarian/P. Everett (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
C. Lee/A. Wick/N. Saleh/A. Knight/D. Lewis/P. Musslewhite/A. Escudero/A. Granowitter/N. Revilla (Cox)
|
|
|||
Gwynedd Mercy Academy High School (A) |
T. Naldzin/C. Van Mater/S. Munoz/A. Foster/O. Lepore/G. Tronoski/M. Williamson/S. Murnane/L. Hepler (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Parr/D. Nikolic/C. Davis/P. Carlin/G. Heller/L. Bender/A. Juhasz/C. Apostol/C. Wilkinson (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
G. Amalfitano/A. Solari/A. Buccafurni/A. Patel/E. Bencze/A. D'Arcangelo/I. Scheper/J. Gorka/G. Rynkiewicz (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Grim/M. MILLER/A. Amolsch/L. Pollock/K. Booth/M. Colleye/L. Carr/Z. Dege/Z. Deora (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
E. Armstrong/H. Weingast/N. Habib/M. tabor/E. Hur/C. Habib/M. Hoyt/A. Orfitelli/M. Bickel (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
L. Nirenberg/A. Perez - Mercedes/M. Gannon/L. Quinn/M. Werber/M. Siglin/M. Lind/E. Varnadore/M. Pruitt (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
K. Clarke/C. Lago/C. Tepedino/J. Chen/J. Liu/A. Mawere/C. Pusey/I. Tzavelis/K. Guerriero (Cox)
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
N. Pillai/E. Zarnowiecki/L. Parker/S. ANDERSON/V. Holly/S. Rath/E. Calabia/M. Vincenzo/P. Rydzewski (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
C. DeVlieger/K. Angelucci/V. Tenuto/J. Staples/C. Cawley/J. Steiger/S. Hendrzak/M. Judge/G. Nelson (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
M. Young/M. Gurtman/E. Kondic/O. Sterry/A. Lane/A. Auld/s. haynes/I. Gladstone/L. Hedgepeth (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Trzeciak/A. Beerley/A. PISACRETA/K. Roberts/A. Wittenberg/I. Feliciano/L. Smith/M. Flanders/J. Vosbikian (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
M. Kristel/M. Mullaney/A. Levine/K. Scanlon/M. Chipman/Z. Truitt/V. Ksiazek/L. Forti/K. Reichert (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
C. Coffey/M. Smith/C. Parsons/R. Puerta/S. Parsons/M. Trostle/M. McCusker/J. Kaskich/A. Ruh (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
E. Sule/C. Roeltgen/K. Spykerman/D. Long/C. Bajus/S. Takefman/E. Morrissey/G. Lee/M. Geralis (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
K. Borelli/L. Hussey/S. Dodds/A. Agati/L. Hazen/S. Schroeder/C. Byrne/E. Richardson/M. Lebed (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
A. Wrightson/S. Train/C. Walker/M. Lasell/Y. Wang/C. Foster/E. de Ramel/S. Golab/G. Doyle (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
O. Tomelden/L. Ukiteyedi/A. Carlson/M. Murphy/H. Willens/S. Kluck/B. Marchesani/C. Komosa/K. Breton (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
G. Rall/A. Foppa/O. Mandeville/M. Michalczewski/E. du Pont/E. Moran/J. Felix/H. Deng/M. Reagle (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
R. Abromavage/C. Lemert/A. Kizilbash/M. Hammond/H. Venkatesh/E. Fessler/C. Sutter/S. Mora/E. Turchetta (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
A. Lockard/A. Gallen/S. Bhatti/J. Ding/I. Mathias/E. Dalton/L. Assad/A. Akki/C. Koncir (Cox)/
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
|
||||
W-L Crew Boosters (A) |
S. Wickwire/M. Kurtz/E. Bortot/J. Fetter/C. Hibey/N. Budan/M. Le/A. Krug/T. Shapiro (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
E. McRobbie/S. Backmeyer/E. Fossand/V. Urban/S. Tonko/M. Monroe/A. Roux/L. Schechter/S. Varde (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
M. Kim/S. Nesmith/L. Bissett/I. Young-Smith/M. Castrillon/H. Driscoll/C. Owen/E. Rickard/E. Vitols (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Antonioli/N. Bortnick/A. Loveday/G. Lee/E. Isaac/A. Goksu/S. Counts/A. Hatcher/E. Ortiz (Cox)/
|
|
|||
Westminster School (A) |
M. Anderson/D. Varma/S. Lambert/A. Wickliffe/G. Ferro/S. Boutte/E. LaPorta/M. Munger/A. Kelly (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
I. Carvalho/I. Corbett/I. Warga/A. Barnes/L. Mitchell/M. Beller/T. Large/J. Flannery-Goodman/F. Pereira (Cox)/
|
|
|||
5 | Girls Ltwt Double | 18 |
|||
6 | Boys Junior Four | 51 |
|||
7 | Boys Ltwt Double | 17 |
|||
8 | Girls Junior Four | 51 |
|||
Absegami High School (A) |
K. Wiggins/A. Reed/I. Dimauro/S. Ruales/A. Puglise (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
O. Graveley/D. Williams/M. Amalfitano/M. Formica/K. Gilbert (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
G. Gaskill/A. Gormley/Z. Turska/M. Tran/I. Gravely (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
E. LeCours/A. Safir/M. chopra/W. Ngugi/D. Marcus (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
E. Fitzgerald/J. Melley/S. Walker/M. McBride/A. Ludvigson (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
G. Campbell/L. Heuschel/O. Stewart/C. Babka/B. Roby (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
s. dooley/e. tierney/R. Tracey/A. Wolff/M. Hayes (Cox)/
|
|
|||
Buffalo Seminary (A) |
Q. Brinkworth/S. Casey/I. Wooten-Forman/S. Saccomando/L. Sperry (Cox)/
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
N. Hutton/R. Welsh/I. Mukherjee/A. Klabunde/G. Zaher (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
E. Bowker/S. Reif/E. Denney/C. Miner/J. Cavallin (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
|
||||
Egg Harbor Township High School (A) |
Y. Terrones/A. Tosh/C. Brown/L. Elliott/A. Baklycki (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
C. Feng/F. Kuipers/R. Bieger/A. Hanson/M. Dixon (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
L. Mezey/I. Auerswald/A. Rabasco/M. Blomstrom/A. Ginsberg (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
C. MURPHY/L. Rizk/H. Daniel/K. Brady/C. Marrone (Cox)/
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
A. Patel/R. Naguluri/S. Holt/A. Hance/S. Narayanan (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
L. Wolschina/E. Sipera/K. Mulvihill/J. Earnhart/L. O'Leary (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
E. Siciliano/M. Smith/K. Gold-Rappe/R. Laramee/C. Wizov (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Sussmann/C. Holdo/S. Rogers/E. Eng/S. Ucuzoglu (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
M. Marigliano/M. Cappuccio/R. handle/J. Petruzzi/M. Elefante (Cox)
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
M. Hanlon/S. Bennett/E. Beahn/k. carver/L. Park (Cox)/
|
|
|||
King School (A) |
C. Janney/K. Daly/S. Barlow/J. Marra/O. Rodrigues (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Reece/H. Serrano/L. Anafi/S. Fisher/V. Orova (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
A. Disidori/C. Fahy/N. Tutra/C. Reganato/K. Smith (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Alam/S. Craven/K. FitzPatrick/S. Yun/L. Pantelogianis (Cox)/
|
|
|||
Mel High Crew/Melbourne High School Rowing Association, Inc. (A) |
L. Bowen/K. Kenton/L. Deal/M. Bower/A. Cantres (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Makin/S. Reynolds/O. Langton/C. Davis/K. Jumadiao (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. Magnitsky/K. Mitchell/M. Russell/G. Roth/G. Pettorini (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
A. Ledwith/M. Maher/J. Fede/M. Krumenacker/S. Mark (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
North Catholic High School (A) |
E. Nicotra/K. Riley/A. Sommers/L. Mansfield/A. Glasgow (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
C. Shanley/K. McClafferty/i. torres/A. Grisanti/K. O'Connor (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
A. Saraf/A. Saracevic/L. Rizzi/E. Ludwig/T. Huang (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Gray/A. Stamm/L. Beningo/H. Cavileer/J. Ellis (Cox)/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
|
||||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
N. Zinn/M. Dansby/M. Dansby/R. Olivero/K. Wingerson (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
E. Johnstone/A. Lee/C. Martin/A. Conen/C. Mulligan (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
L. Roy/T. Gettings/S. Samuels/S. Murray/A. Loiacono (Cox)
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
A. Faladeau/H. Taylor/M. Shea/A. Billes/C. Chan (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
A. Walsh/M. Jealous/M. Vega de las Casas/J. Marroquin-Aguilar/A. Linson (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
I. Andrews/E. Chotkowski/N. Semerjian/C. Dugan/A. Malickel Ramakrishnan (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
M. Liu/A. Bucci/P. Restrepo/M. Katz/J. DeSaro (Cox)/
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
A. Kahl/C. Chesnut/K. Jarrett-Dean/R. Farley/A. Hassan (Cox)/
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
M. Perri/C. Forman/M. Mehler/M. Bentivoglio/J. Hobson (Cox)/
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
H. Gillin/C. Engel/E. Williamson/S. O'Donnell/K. Collison (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
S. Soracco/I. Saltar/E. Bruno/K. Rivers/M. Herron (Cox)/
|
|
|||
W-L Crew Boosters (A) |
E. Koller/A. Mollo/L. Kim/S. Crittenden-Toth/E. Schaaf (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
I. Zitko/L. Chase/A. Zhang/A. Burns/J. Forman (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
C. Regan/R. Keehn/D. Trachtenberg/L. Pauw/A. Rohatgi (Cox)/
|
|
|||
Westminster School (A) |
A. Ferro/C. Hunter/G. Pacifici/S. Latz/G. Giguere (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
M. Becknell/G. Gordon/O. Corbett/S. Davis/K. Houhou (Cox)
|
|
|||
9 | Boys Freshman Quads | 19 |
|||
10 | Boys Junior Eight | 37 |
|||
11 | Girls Freshman Quads | 13 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 44 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 28 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 20 |
|||
15 | Boys Ltwt Four | 13 |
|||
16 | Girls Ltwt Four | 10 |
|||
17 | Boys Second Four | 22 |
|||
18 | Girls Second Four | 19 |
|||
19 | Girls Senior Double | 25 |
|||
20 | Boys Senior Double | 20 |
|||
21 | Boys Second Eight | 26 |
|||
22 | Girls Second Eight | 20 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 20 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 20 |
|||
25 | Boys Senior Single | 35 |
|||
26 | Girls Senior Single | 36 |
|||
27 | Girls Senior Four | 43 |
|||
28 | Boys Senior Four | 48 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 29 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 33 |
|||
31 | Adaptive Double | 2 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change