4th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 10, 2022
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 3, 2022 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 0 |
|||
2 | Girls Freshman/Novice 2x | 0 |
|||
3 | Girls Novice 4+ | 0 |
|||
4 | Girls Freshman 4+ | 0 |
|||
5 | Girls Novice 8+ | 0 |
|||
6 | Girls Novice 4x | 0 |
|||
7 | Girls Freshman 4x | 0 |
|||
8 | Girls Freshman 8+ | 0 |
|||
9 | Girls JV 1x | 0 |
|||
10 | Girls JV 2x | 0 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 12 |
|||
12 | Girls JV 4x | 10 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 10 |
|||
14 | Girls Ltwt 2x | 4 |
|||
15 | Girls Ltwt 4+ | 7 |
|||
16 | Girls Ltwt 4x | 1 |
|||
17 | Girls Ltwt 8+ | 0 |
|||
18 | Girls 2nd 8+ | 9 |
|||
19 | Girls Varsity 1x | 8 |
|||
20 | Girls Varsity 2x | 12 |
|||
21 | Girls Varsity 2- | 1 |
|||
22 | Girls Varsity 4+ | 16 |
|||
23 | Girls Varsity 4x | 9 |
|||
24 | Girls Varsity 8+ | 16 |
|||
25 | Boys Gig/Novice 1x | 0 |
|||
26 | Boys Freshman/Novice 2x | 0 |
|||
27 | Boys Novice 4+ | 0 |
|||
28 | Boys Freshman 4+ | 0 |
|||
29 | Boys Novice 8+ | 0 |
|||
30 | Boys Novice 4x | 0 |
|||
31 | Boys Freshman 4x | 0 |
|||
32 | Boys Freshman 8+ | 0 |
|||
33 | Boys JV 1x | 0 |
|||
34 | Boys JV 2x | 0 |
|||
35 | Boys JV 4+ | 18 |
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
C. McClarren/M. Hurchalla/J. Gessig/A. Chau/R. Grobe (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
J. Bulthuis/K. Graybill/J. Patel/A. Vu/J. Rico (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
B. Lambiro/T. Kermini/W. Henderson/G. Rosen/G. Zaher (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
H. Friend/M. Giacona/A. Vieth/C. Avery/R. Daniels (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
H. Finnegan/N. Poblete/H. Pecoraro/D. Zarate/A. Proia (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
L. Loepke/P. Romussi/H. Mack/M. DeMarco/C. Krichman (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
L. Murphy/T. Conoscenti/W. Weidle/D. Cosenza/N. Crowther (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
P. Ferguson/N. Ruibal/A. McHugh/R. Hasson/R. Meyer (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Mainland Regional High School (A) |
J. Mozdzan/M. Bezanis/A. Sarraiocco/S. Roscoe/Z. Syed (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Kugelmass/H. Hummel/Z. Bentham/L. Cronin/K. Jumadiao (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
D. Blanch/B. Masterson/A. Gunda/F. Higgins/T. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
R. McNamara/V. Lubowiecki/J. Friend/A. Irwin/T. Souders (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
A. McNamara/S. Canelas/K. Hicks/S. Griffith/J. Trevisan (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
R. Sivakumar/C. Shanahan/L. Miller/R. Nagar/A. Malickel Ramakrishnan (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
O. Wister/C. Douglas/L. McCune/J. Fan/D. Baker (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
Q. Bowers/H. McCullough/B. Pressman/J. Squillaro/R. Ford (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (B) |
A. Venugopalan/K. Tran/R. Tsundupalli/R. Sewell/D. Hopkins (Cox)
|
|
|||
36 | Boys JV 4x | 11 |
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
J. Penczak/E. Dilascio/R. McGuire/T. McGuinness
|
|
|||
Devon Preparatory School (A) |
R. Lewis/A. Thomas/M. Cuff/S. Tatum
|
|
|||
Doane Academy (A) |
A. Cavuto/X. Totin/A. Botteri/D. Stec
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
J. Cappiello/L. Lendler/K. Dancy/J. Cheung
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
C. Bickell/J. Jarrett/S. Malandrucco/A. Avgerinos
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
A. Jones/F. Kamel/N. Harris/S. Boogaert
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
M. Balsamo/J. Balsamo/g. king/B. Vyzas
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. Herrmann/W. Walker/J. Suter/J. Harrington
|
|
|||
West Chester East High School (A) |
N. Wade/P. Tran/A. Wadyko/M. Murphy
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
|
||||
The Haverford School (B) |
J. Herd/H. Fredriksz/M. Jones/C. Rall
|
|
|||
37 | Boys JV 8+ | 11 |
|||
38 | Boys Ltwt 2x | 8 |
|||
Devon Preparatory School (A) |
E. Zeiders/J. Esposito
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Cusack/O. Harrison
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Montclair High School (A) |
E. Burns/L. Bateman
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
R. Brewington/E. Wang
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
R. HERNANDEZ/A. Bransfield
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (B) |
I. Kohn/Z. Branas
|
|
|||
39 | Boys Ltwt 4x | 3 |
|||
40 | Boys Ltwt 4+ | 5 |
|||
Atlantic City High School (A) |
O. Dewair/A. Simpson/C. Nguyen/J. Aluise/Z. Hicks (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
M. Welch/J. Dibernardo/H. DiVita/J. AMYOT/P. Lasko (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
K. Spadaro/P. Frei/A. tropeano/J. Berkovich/M. Wang (Cox)
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
L. Elfstrum/L. Jordan/J. Klacik/C. Small/S. Cadena (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. Bartholdson/N. Hayne/L. Ethrington/B. Hoyt/W. Seward (Cox)
|
|
|||
41 | Boys 2nd 8+ | 5 |
|||
42 | Boys Ltwt 8+ | 2 |
|||
43 | Boys Varsity 1x | 8 |
|||
44 | Boys Varsity 2x | 13 |
|||
Bergen Catholic High School (A) |
G. Small/M. Kim/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
N. Tapinis/E. Wilson
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
C. Demetriades/S. Gazdus
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
M. Ruschmann/A. McLaughlin
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
M. Jackaman/B. Page
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
T. Burns/A. Solomon
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Craft/T. Smith
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Malvern Preparatory School (A) |
C. Joyce/B. Kyle
|
|
|||
Ridgewood Crew Foundation (A) |
I. Darby/W. Conde
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
T. Coomes/E. Walsh
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
N. Tsavekou/b. king
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Payne/S. Walker
|
|
|||
45 | Boys Varsity 2- | 5 |
|||
46 | Boys Varsity 4+ | 21 |
|||
47 | Boys Varsity 4x | 9 |
|||
Conestoga Crew Club (A) |
A. Stern/g. margossian/J. Barausky/R. McLaughlin
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Savell/L. Gerber/J. Fowler/M. Kocher
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
H. Jones/G. Graham/C. Rooney/W. Hicks
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
D. Tran/Z. Peters/B. Shine/J. McPherson
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
J. Brewington/J. Benson/W. Johnson/W. Herz
|
|
|||
The Shipley School (A) |
E. Hartung/J. Richards/R. Rabinowitz/D. Adamczyk
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
C. Livingston/A. Gregory/A. Achenbach/W. Brown
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
V. Ramakrishnan/G. Bannon/M. Miller/A. Fowler
|
|
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 10 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change