World Rowing Masters Regatta
- Sep 7, 2022 To Sep 11, 2022
- sprint
- Libourne, B (FRA)
- Hosted By: Comité d'Organisation des Régates Mondiales d'Aviron Masters 2022
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 7, 2022 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 34 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 11 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 53 |
||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 34 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 23 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 78 |
||
107 | F 1x | Mens F 1x | 138 |
||
108 | WG-M 2- | Womens G-M 2- | 2 |
||
109 | I-M 8+ | Mens I-M 8+ | 10 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 28 |
||
111 | A 1x | Mens A 1x | 64 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 18 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 105 |
||
114 | G 4- | Mens G 4- | 21 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 6 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 7 |
||
Thursday, September 8, 2022 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 13 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 23 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 40 |
||
204 | F 2x | Mens F 2x | 108 |
||
205 | WI-M 1x | Womens I-M 1x | 5 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 7 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 14 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 16 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 10 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 118 |
||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
M. Woortman
|
|
|||
Aviron Club Manosque |
J. Talagrand
|
|
|||
Aviron Dijonnais |
P. guillemeney
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lille |
T. Cosson
|
|
|||
Aviron Union Nautique Villefranche |
F. Paul-Dauphin
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
D. Samanjoul
|
|
|||
AZS Wroclaw |
D. Stefanowski
|
|
|||
Bentham Boat Club |
M. Koepp
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Billo
|
|
|||
cercle d'aviron du confluent |
J. Protois
|
|
|||
cercle de l'aviron de saint-chamas |
M. Jackson
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
J. Lamy
|
|
|||
cercle nautique pays d'aix |
J. Bernard
|
|
|||
Circolo Canottieri Lazio |
L. Dell'Elice/
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
I. Harding
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
J. Drew
|
|
|||
City of Derry Boat Club |
G. D'Urso
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
P. Vassort
|
|
|||
Club Aviron Vevey |
B. Chambers
|
|
|||
Club D'Aviron Sud Gresivaudan |
C. Rivier
|
|
|||
Club de Regatas Vasco da Gama |
M. Dalpiaz Payeras
|
|
|||
Club Léo Lagrange Armentières |
E. Chérigié
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Poch
|
|
|||
Club Nautico Luanco |
B. Garcia Carreño/
|
|
|||
Club Nautico Luanco |
E. López Martín/
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
j. meynard
|
|
|||
Clube Fluvial Portuense |
J. Agante
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
D. Crowley
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
T. de Koekkoek
|
|
|||
Dormagener Rudergesellschaft "Bayer" e.V. |
U. Ladermann
|
|
|||
Dragør Roklub |
M. Hansen
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
M. Terry
|
|
|||
Emulation Nautique de Toulouse |
F. Le Hung/
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
M. Vogel
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes
|
|
|||
Frankfurter Ruder-Gesellschaft Oberrad |
N. Seiffert
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Heaney
|
|
|||
Galway Rowing Club |
M. Breen
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Breen
|
|
|||
Grasshopper Club Zurich |
B. Michael
|
|
|||
Hereford Rowing Club |
J. Lee
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
S. Bon
|
|
|||
Karachi Boat Club |
A. Ali/
|
|
|||
Karachi Boat Club |
S. Khan/
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
O. Kupin
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Antonik
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. Koster
|
|
|||
Kristiansand Roklubb |
J. Gailis
|
|
|||
Krns Oostende |
T. symoens
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Mactavish
|
|
|||
Landshuter Ruderverein |
O. Klein
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
K. Chalk
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
T. Bull
|
|
|||
Mainzer Ruder Gesellschaft |
I. Starck
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
D. Hardy
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
M. Murphy
|
|
|||
Neste Rowing Club |
C. Nyberg
|
|
|||
Nyborg Roklub |
B. Sorensen
|
|
|||
Offenbacher Rudergesellschaft Undine 1876 e.V. |
M. Bretschneider
|
|
|||
Offenbacher Rudergesellschaft Undine 1876 e.V. |
K. Hettler
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
M. Humbek
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
L. Rasche
|
|
|||
Osnabruecker Ruder-Verein |
B. Pott
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
A. Tretau
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
L. Komorowski
|
|
|||
Regionalne Towarzystwo Wioslarskie Bydgostia |
W. Malinowski
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
A. Madureira
|
|
|||
Riverside Boat Club |
P. Cannistraro
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
S. Verheugd
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
T. Bavelaar
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Link/
|
|
|||
Rostocker Ruderklub |
A. Zimmermann
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
A. Manoilov
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig
|
|
|||
Ruder-Club Aken |
S. Mehl
|
|
|||
Ruder-Club Favorite Hammonia |
P. Uhrig
|
|
|||
Ruder-Club Nassovia Höchst |
C. Brzeski
|
|
|||
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. |
S. Paulus
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
C. Dyck
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
T. Micka
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
J. Klingberg
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
M. Konieczek
|
|
|||
Ruderclub Germania Dusseldorf 1904 e.V. |
B. Sinzig/
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
M. Fouque
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
P. Heszler
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
D. Krause
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
T. Schulze
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
S. Springer
|
|
|||
Seeclub Stäfa |
B. Soland
|
|
|||
Shandon Boat Club |
j. hurley
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
P. Gueret
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
d. didier
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
E. Dupont
|
|
|||
Société Nautique de Lagny Aviron |
R. Frederic
|
|
|||
Steiner Ruder Club |
W. Aigner
|
|
|||
Stirling Rowing Club |
N. McGuire/
|
|
|||
Stourport boat club |
D. Gwilliam
|
|
|||
Tatsumi Rowing Club |
K. Nakae/
|
|
|||
Tideway Scullers School |
R. O’Sulllivan
|
|
|||
Tideway Scullers School |
B. Bridger
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
D. Hope
|
|
|||
URV Viking |
J. Raysz
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Poropat
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
N. Tarle
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
A. Smilovic
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
Z. Kisic
|
|
|||
Veslački klub “Tamiš” |
B. Bjelajac
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Vesecky
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
K. Spence
|
|
|||
VK Argo Izola |
I. Božeglav
|
|
|||
VOA Butry Sur Oise |
l. roquier
|
|
|||
VOA Butry Sur Oise |
c. verite
|
|
|||
Warwick Boat Club |
G. Giles
|
|
|||
Warwick Boat Club |
S. Sidaway
|
|
|||
Wasser-Sport-Verein Düsseldorf Rudergesellschaft von 1893 e. |
P. Schulte-Zurhausen
|
|
|||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 14 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 14 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 6 |
||
214 | I-M 4+ | Mens I-M 4+ | 11 |
||
215 | B 2x | Mens B 2x | 49 |
||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 59 |
||
217 | E 2- | Mens E 2- | 30 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 54 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 11 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 40 |
||
221 | F 4- | Mens F 4- | 26 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 54 |
||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 10 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 4 |
||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 40 |
||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 20 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 13 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 37 |
||
229 | J-M 2x | Mens J-M 2x | 6 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 8 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 8 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 9 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 73 |
||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
235 | WG-M 8+ | Womens G-M 8+ | 8 |
||
Friday, September 9, 2022 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 8 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 30 |
||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 38 |
||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 29 |
||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
J. Owens/I. O'Brien/F. Torres/R. Kopelman/A. Clear (Cox)
|
|
|||
Aviron Union Nautique Villefranche |
F. Paul-Dauphin/C. Chausson/V. Perret/L. Rouge/K. Mercier (Cox)
|
|
|||
Composite: Cambridge, Riverside, CRI |
R. Schreiber/S. Kovacs/P. Cannistraro/P. Sobieszczyk/A. Zecha (Cox)
|
|
|||
Cantabrigian Rowing Club |
N. Sutcliffe/N. Sparnon/D. Rayment/A. Johnston/E. Smith (Cox)
|
|
|||
Cercle Nautique de Melun |
A. Spicq/d. cammas/s. michot/p. demars/c. bernard (Cox)
|
|
|||
Composite: Chinook, Dragør |
S. Shinder/R. Wink/B. Ingleton/M. Hansen/A. De Bever (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol, Monmouth |
I. Harding/R. Spink/G. Evans/J. Drew/S. Dean Lucas (Cox)
|
|
|||
Composite: City of Cambridge, Ardingly |
M. Howe/S. Walker/A. Nelder/V. Dubois/J. Hogg (Cox)
|
|
|||
Composite: Itsas Lagunak, Club Remo Vigo |
A. Miralles/P. Martins Lima/D. Pires/J. Maya Gil/F. Hernantes (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Thames, Arkona, Wiking Berlin |
T. Wischer/A. Mertens/M. Heavey/T. Andreesen/J. Steffen (Cox)
|
|
|||
Hereford Rowing Club |
D. Faulkner/J. Lee/J. Williams/L. McSherry/R. McSherry (Cox)
|
|
|||
Irish Masters BC |
B. Crean/J. O'Neill/G. Quin/H. Merz/M. McGlynn (Cox)
|
|
|||
Composite: Landshuter Ruderverein, Brandenburg, Hersfelder, Rapid |
O. Klein/J. Beilfuss/L. Beilfuss/G. Gavrilovic/S. Gädicke (Cox)
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
I. Townsend/A. Tyler/M. Clayton/D. Hardy/M. Cooke (Cox)
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
C. Lewis/N. Hooton/L. Colling/S. Lee/R. Summers (Cox)/
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
J. Clarke/d. casey/M. Murphy/B. Clarke/L. Williams (Cox)
|
|
|||
Nottingham & Union Rowing Club |
N. Gardham/M. McQuillan/C. Unwin/R. Evans/T. Jones (Cox)
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
P. Williamson/M. Walker/A. Brackenbury/A. Brown/R. Nicholas (Cox)
|
|
|||
Reading Rowing Club |
G. Day/D. Coneybeare/A. Murray/J. Hopkins/C. Moffatt (Cox)
|
|
|||
Composite: REGION GRAND EST, Château Gontier Aviron |
D. SGARAMELLA/t. boehm/B. Ollivier Lamarque/p. lardiere/L. GENNESON (Cox)
|
|
|||
Riga Rowers Club |
A. Kamols/J. Dunovskis/A. Priede/K. Viktors/I. Pasparne (Cox)
|
|
|||
Composite: Riverside, Potomac, London, Annecy |
A. Craft/J. Manfredi/E. Grace/M. Boyd/C. Albano (Cox)
|
|
|||
Composite: Baden, Basler RC, City of Oxford |
P. Weir/P. Muri/D. Engelke/N. Stargardt/E. Wiktorowicz (Cox)
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/H. Mierzwa/M. Döring/K. Winter/A. Albrecht (Cox)
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
C. Majorek/R. Majorek/S. Coguic/P. Gueret/B. Violette (Cox)
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
g. jerome/c. dib/f. hendrick/o. chatainier/d. didier (Cox)
|
|
|||
Composite: SN Neuchâtel, Seeclub Biel, ARA, UN Yverdon |
P. Karpinski/É. Signataire/M. Fatien/T. Franck/D. Refay (Cox)
|
|
|||
Vegesacker Ruderverein e.V. |
R. Rockmann/J. Lewin/L. Schröder/I. Reinking/L. Schneemann (Cox)
|
|
|||
Composite: Bohemians Praha, CVK Praha, Jiskra Trebon |
K. Pesek/M. Ille/R. Vido/T. Pohl/A. Mikulášová (Cox)
|
|
|||
306 | WI-M 2x | Womens I-M 2x | 2 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 18 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 7 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 30 |
||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 26 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 122 |
||
312 | H 4- | Mens H 4- | 13 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 29 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 18 |
||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 6 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 52 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 70 |
||
318 | I-M 2- | Mens I-M 2- | 11 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 7 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 5 |
||
321 | D 2- | Mens D 2- | 38 |
||
Ardingly Rowing Club |
J. Carter/M. Howe
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
I. O'Brien/J. Owens
|
|
|||
Aviron Toulousain |
X. Buff/f. ducros
|
|
|||
Aviron Union Nautique Villefranche |
F. Paul-Dauphin/L. Rouge
|
|
|||
Composite: Basler RC, City of Oxford |
L. Buol/D. Engelke
|
|
|||
Bremer Ruderverein v. 1882 e.V. |
J. Ehmke/E. Bregulla
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
Y. Morin/F. Monastério
|
|
|||
Composite: CN France, AC Manosque |
d. liot/L. Vannier
|
|
|||
Český veslařský klub Praha |
R. Vido/T. Pohl
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Wink/B. Ingleton
|
|
|||
City of Cambridge Rowing Club |
A. Nelder/S. Walker
|
|
|||
Club Esportiu Olímpic Barcelona |
J. Ros/I. Fernandez
|
|
|||
Club Esportiu Olímpic Barcelona |
S. Pérez/J. Ventosa
|
|
|||
Club Nautico Luanco |
E. López Martín/B. Garcia Carreño/
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, RV De Laak |
T. Bavelaar/W. ten Have
|
|
|||
Donostia Arraun Lagunak |
I. Arrizabalaga/J. Baqueriza/
|
|
|||
Composite: Everett Rowing Association, Chinook |
A. Haack/A. Erickson
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
E. Heinrichsen/S. Heinrichsen
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
C. Pagnanelli/J. Pagnanelli
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
A. Barnett/S. Lee
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
M. Stewart-Woods/T. Male/
|
|
|||
Neptune Rowing Club |
G. O'Neill/d. casey
|
|
|||
Nottingham & Union Rowing Club |
C. Waumsley/P. Stevens
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
G. Fletcher/K. Dotkov
|
|
|||
Composite: RV De Laak, Cercle Nautique de Melun |
A. Spicq/S. Hamon
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Boissevain/J. Ijff
|
|
|||
Rudergesellschaft 'Ghibellinia' Waiblingen 1920 e.V. |
M. Baumann/A. Schwab
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
M. Gärtner/A. Garsuch
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
J. Spiegel/J. Harke-Gebauer
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
M. Vannahme/U. Boyer
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
M. Woitock/A. Schalburg
|
|
|||
SAK Tartu |
T. Kliiman/U. Hein
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
S. Coguic/R. Majorek
|
|
|||
The OAR |
I. Cleemput/K. Winter
|
|
|||
TJ Jiskra Třeboň |
K. Pesek/M. Ille
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
D. Sadler/P. Jacobs
|
|
|||
Veslacki klub Iktus |
B. Pekic/M. Staščik
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, Riga |
E. Marockinas/A. Kamols
|
|
|||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 37 |
||
323 | G 2x | Mens G 2x | 87 |
||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 4 |
||
325 | J-M 4x | Mens J-M 4x | 5 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 17 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 9 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 52 |
||
329 | E 4- | Mens E 4- | 33 |
||
330 | WG-M 4+ | Womens G-M 4+ | 9 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 46 |
||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 8 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 114 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 12 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 29 |
||
Saturday, September 10, 2022 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 74 |
||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 12 |
||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 17 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 16 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 67 |
||
406 | WH-M 4x | Womens H-M 4x | 7 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 63 |
||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 36 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 15 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 24 |
||
411 | C 2x | Mens C 2x | 87 |
||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 10 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 24 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 29 |
||
415 | I-M 4- | Mens I-M 4- | 8 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 11 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 11 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 41 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 34 |
||
Aviron Toulousain |
f. ducros/X. Buff/C. Gougeon/p. brimaldi
|
|
|||
Composite: Berlin, Pirnaer RV, Grünau |
A. Burck/D. Luther/S. Fahner/L. Hoffmann
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
F. Buckwitz/M. Bohnsack/K. Hartstock/S. Krüger
|
|
|||
Cercle Nautique de Soisy-sur-Seine |
k. kamel/a. jean pierre/P. Baulier/g. pascal
|
|
|||
Composite: CVK Praha, Jiskra Trebon |
K. Pesek/M. Ille/R. Vido/T. Pohl
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
I. Harding/R. Spink/G. Evans/J. Drew
|
|
|||
Composite: Regatas Rosario, Vasco Da Gama, Estrella Blanca |
D. Bartsch/M. Dalpiaz Payeras/N. Bodetto/C. Maknis
|
|
|||
Club Remo Vigo |
A. Miralles/P. Martins Lima/D. Pires/J. Maya Gil
|
|
|||
Composite: Commercial, Neptune |
D. Crowley/G. Murphy/P. Fowler/B. Smyth
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, RV De Laak |
T. Bavelaar/S. Hamon/M. van den Born/W. ten Have
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
K. Oates/B. Haywood-Smith/O. Weightman/G. Wilson
|
|
|||
Composite: De Hoop, De Maas |
S. Bon/H. Koningh/J. Koster/S. Rusticus
|
|
|||
Karachi Boat Club |
A. Ali/A. Shahzad/J. Ahmed/S. Khan
|
|
|||
Krns Oostende |
G. rommelaere/T. symoens/D. brys/D. Johan
|
|
|||
Composite: Landshuter Ruderverein, Brandenburg, Hersfelder |
O. Klein/J. Beilfuss/L. Beilfuss/G. Gavrilovic
|
|
|||
Ligue d'aviron Bourgogne-Franche Comté |
J. LALLART/S. Damien/J. LETANG/O. Lamalle
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
I. Townsend/C. Jackson/M. Clayton/I. Burdis
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
T. Male/S. Lee/L. Colling/J. Allison/
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Teittinen/J. Lehtelä/J. Klang/A. Huhto
|
|
|||
Nottingham & Union Rowing Club |
C. Waumsley/J. McGarva/A. Dunne/P. Stevens
|
|
|||
Reading Rowing Club |
G. Day/D. Coneybeare/A. Murray/J. Hopkins
|
|
|||
Composite: Riverside, Potomac, London |
A. Craft/J. Manfredi/P. Cannistraro/M. Boyd
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. French/V. Dagommer/S. Kamysz/H. Valette
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
A. Rieger/A. Rosenfeld/G. Zahn/C. Bartels
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Graap/M. Boldt/A. Gehre/K. Malysch
|
|
|||
Rudergesellschaft 'Ghibellinia' Waiblingen 1920 e.V. |
M. Baumann/A. Schwab/S. Augustin/R. Eifrig
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
M. Vannahme/U. Boyer/J. Spiegel/J. Harke-Gebauer
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/H. Mierzwa/M. Döring/K. Winter
|
|
|||
Seeclub Zürich |
S. Reinacher/M. Mahlmann/D. Tschopp/D. Seiler
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
C. Majorek/R. Majorek/S. Coguic/P. Gueret
|
|
|||
Composite: SN Neuchâtel, Seeclub Biel, ARA, UN Yverdon |
P. Karpinski/E. Signer/M. Fatien/T. Franck
|
|
|||
Composite: Thames, Koblenz, Wiking Berlin |
T. Wischer/A. Mertens/V. Steinberg/T. Andreesen
|
|
|||
Vegesacker Ruderverein e.V. |
R. Rockmann/J. Lewin/L. Schröder/I. Reinking
|
|
|||
Composite: VK Olomouc, RC Nassovia Höchst, RV De Laak |
M. Polasek/p. mitas/K. Nevrela/C. Brzeski
|
|
|||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 76 |
||
421 | G 1x | Mens G 1x | 91 |
||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 12 |
||
423 | I 2x | Mens I 2x | 29 |
||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 13 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 23 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 116 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 54 |
||
Aalesunds Roklub |
B. Eriksen/K. Hansen/I. Berset/S. Devold
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
B. Vegsund/M. Giørtz/M. Kleive/K. Bjorneseth
|
|
|||
Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging |
E. Corten/C. Eijskoot/J. Blackstone/M. Engel
|
|
|||
Composite: AS Mantaise, SNO |
B. Christine/G. Christelle/F. Eleanor/T. Valerie
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
C. McGuire/K. Bishop/C. Zurawski/B. Owens
|
|
|||
Aviron Club d'Angoulême |
M. Faucheur/c. boucheron seguin/f. lewden/I. Carman
|
|
|||
Aviron Grenoblois |
h. jegou/m. naumann/l. meli/a. baillot
|
|
|||
Aviron Marmandais |
B. Peyraud/F. Vogeleer/J. Garnier/C. Laymond
|
|
|||
Aviron Marne & Joinville |
a. tollard/V. Tollard/S. Boussoukaya/S. Hepp Hauteville
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
A. Blasco/N. Malenfant/N. Jugla/M. Vidal
|
|
|||
Brut de Fleurs |
C. Becarie/D. Vincent Genod/M. Baillet/O. Frering
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk/P. Young/i. Perozak/B. Heise
|
|
|||
cercle de l'aviron de saint-chamas |
j. delmas/m. chausi/g. siebenhaar/c. darson
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
C. Auty-Jacklin/B. Dagan-Taufflieb/A. Lacarelle-Gasse/V. Hazebroucq
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/I. Lønning/R. Bruusgaard/M. Riktor
|
|
|||
Club Aviron de Vichy |
V. Therias/C. Michon/M. Gad/R. Falaise
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
l. fardel/a. piquot/c. gantch/r. mezzano
|
|
|||
Club nautique Libos Fumel |
D. Sylvie/L. Geraldine/S. Emmanuelle/M. Fabienne
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/L. Klausen/I. Middag/A. Dekker
|
|
|||
Composite: Deutscher RC, RVW |
S. Diener/S. de Vries/A. Gerlach/S. Siegmund
|
|
|||
Composite: Duisburger, Weybridge, Lucky Charms |
T. Glover/C. Reynolds/E. Ferlez/S. Gläser
|
|
|||
Everett Rowing Association |
C. Thomson/K. Rice-Narusch/R. Porubek/T. Stemler
|
|
|||
Composite: Karlsruher Wiking 1879, Rheinklub Alemannia |
c. ciescholka/S. Buchheister/S. Bruinings/M. van der Beck
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Victoria Lake, Aviron Tours |
R. Portsmouth/A. Bernard/S. Johnson/L. Feldman
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Cristoforo, Canottieri Retica, Dlf Chiusi |
D. belleri/U. Fuhrmann/R. Stoytcheva/D. Bialetti
|
|
|||
Composite: Københavns Roklub, Humlebæk Roklub |
V. Skousen/E. Steen/L. Pinstrup/M. Porsmose
|
|
|||
Composite: Køge, Furesø, Roforeningen KVIK |
M. Møller/I. Koch/M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Leichhardt, Footscray, Bendigo |
L. Richards/V. Van Ewyk/B. Cooper/M. Lister
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
J. Targett/N. LaValley/S. Isherwood/E. Quinton
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
H. Richards/E. Puzey/K. Hayes/L. McIssac
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
D. Brace/A. Williams/M. Miller/L. Lewis
|
|
|||
Composite: Nottingham, Derwent |
K. Walker/G. Lockhart/G. Mee/S. Heywood
|
|
|||
Composite: PCRA, University Barge, Whitemarsh Boat Club |
D. Eringis/A. McBlane/L. Stirton Aust/K. Cook
|
|
|||
Red Star Club Champigny |
N. Sandrine/v. Sophie/S. Laurence/B. Béatrice
|
|
|||
REGION GRAND EST |
c. gastaud/M. BOURQUEL/i. saint-antoine/a. fey
|
|
|||
Composite: Maritim, Hondarribia A.E., Itsas Lagunak |
M. Mariscal/I. Ruiz/V. Tejerina/A. Elosegui
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Nyborg, Roforeningen KVIK |
C. Buchwaldt/L. Krahulec/A. Haastrup/L. Stolzenbach
|
|
|||
Composite: Riverside, Ardingly |
A. Verheul/C. Main/U. Tanner/S. Imbert de Smirnoff
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
L. Elsinga/W. Van der Weide/E. Lindeboom/A. Vaes/
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
V. Lubert/S. Morel/C. Couvez/S. Obegi
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Encou, Versailles, Aviron Arcachonnais |
C. Guyonnaud/F. Carreel/P. Barsanti/V. Noël
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, ERV Thyro |
G. Klok/V. Meyer zu Westrup/M. Kampschuur/G. Kremeier
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, ARC Würzburg, Siegburger |
E. Stöcker/A. Hoffmann/A. Freyeisen/J. Lolies
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, RCO Hennigsdorf |
A. Buehnert/H. Opel/A. Schön/I. Paddags
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, RG Speyer, RC Aschaffenburg |
C. Bösinger/S. Roller/K. Martin/C. Bachmann
|
|
|||
Composite: AENGWIRDEN, RV TOR, RV de Amstel, RV de Waal |
C. van Bunningen/M. Backx/S. Hees/E. Hermans
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Siegburger, Lübeck |
K. Pingel/i. Ring/K. Karin/S. Schoepp
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
f. stephanie/S. Radko/k. toht/b. straub
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord/S. Dancer/L. Graham/E. Davidson
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
I. Bauer/S. Schulze/B. Fieck/S. Winkler
|
|
|||
Towarzystwo Wioślarzy Masters Poznań |
L. Szczepaniak/G. Kanoniczak/M. Bielska-Fabrykiewicz/A. Ogińska
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Old Eds |
G. Toit/A. Kilian/S. Gush/S. Hudson
|
|
|||
Warwick Boat Club |
L. McEvoy/R. Lewis/H. Thomas/Y. Vinogradova
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, Erster Kieler RC, RC Möve Grossauheim |
S. Thum/M. Damm/B. Wrede/G. Schulz
|
|
|||
428 | WG-M 4- | Womens G-M 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 12 |
||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 18 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 34 |
||
432 | F 2- | Mens F 2- | 28 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 13 |
||
434 | K-M 1x | Mens K-M 1x | 9 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 8 |
||
Sunday, September 11, 2022 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 56 |
||
Aviron Arcachonnais |
F. Carreel/D. Carus
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
C. Gout/J. ribeiro da fonseca
|
|
|||
Aviron Club Biterrois |
P. Cadiot/C. Delor/
|
|
|||
Composite: Sevrier, Montpellier Aviron Universite Club |
P. Labrune/I. Gamicheva
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
H. Ciandano/B. Fabienne
|
|
|||
Aviron Toulousain |
X. Smith/L. Pauline
|
|
|||
Aviron Union Nautique de Lyon |
L. Jugla/N. Jugla
|
|
|||
Composite: CUS Milano, Cristoforo |
R. Marchisio/d. Loro
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
S. Smith/K. Morianos
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Swain/i. Perozak
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
B. Dagan-Taufflieb/A. Barthe
|
|
|||
Club d'Aviron de Saint-Cassien |
F. Pakin/G. Marchand
|
|
|||
Club D'Aviron Sud Gresivaudan |
F. Bonnay/C. Rivier
|
|
|||
Club Nacional de Regatas |
J. Poch/A. Presto
|
|
|||
Club Nautic Betulo |
I. Barriga/C. Portes/
|
|
|||
Club nautique de Libourne 1876 |
j. meynard/e. perin
|
|
|||
Club Nautique de PORNIC |
G. Souavin/R. Souavin
|
|
|||
Club Remo do Miño |
M. Costas Gonzalez/M. Gomez
|
|
|||
Club Remo Lago |
J. Rodríguez/M. López
|
|
|||
Composite: Everett Rowing Association, ASD Canottieri Monate |
R. Wallace/C. Piazza
|
|
|||
False Creek Rowing Club |
D. Darling/E. Dolphin
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
E. Heinrichsen/A. Joergensen
|
|
|||
Koninklijke roeivereniging sport gent |
H. Timmerman/H. Devos
|
|
|||
Lakeland Rowing Club |
G. Mactavish/J. McCumiskey
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
K. Senior/M. Targett
|
|
|||
Composite: Mainzer, RKV Bad Kreuznach |
I. Starck/V. Herr
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
M. Melbourne/L. Cowan
|
|
|||
Composite: Nyborg, Furesø |
L. Stolzenbach/M. Hansen
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sorensen
|
|
|||
Composite: Old Eds, Roodeplaat |
S. Hudson/J. Ingram
|
|
|||
Composite: Osnabruecker RV, Roforeningen KVIK |
M. Becker/M. Humbek
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Sorø |
C. Mølvig/L. Krahulec/
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
J. Colosimo/G. Doepker
|
|
|||
Composite: Furesø, Dlf Chiusi |
A. Borg/C. Sacco
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Émulation nautique Bordeaux |
S. Morel/F. Faure
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
C. Couvez/A. Manoilov
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig/M. Helbig
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/I. Bauer
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
R. Burkhardt/M. Peltzer-Lehr
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
J. Hamer/M. Hamer
|
|
|||
Runcorn Rowing Club |
C. Ng/M. Ng
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Køge |
D. Illmann/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Avignon, AC Manosque |
l. brissaud/n. blenet
|
|
|||
SOCIETE NAUTIQUE DE L'OISE |
P. Gueret/G. Christelle
|
|
|||
Société Nautique de la Basse Seine |
v. berger/f. stephanie
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
J. Ossowska/P. Gay
|
|
|||
Stirling Rowing Club |
S. Sellars/N. McGuire/
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, CN France |
E. Davidson/F. Monastério
|
|
|||
Composite: The Core, Canottieri Retica |
R. Stoytcheva/F. Tucci
|
|
|||
The OAR |
Y. Royackers/N. Peersman
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, C.C. Lazio |
L. Dell'Elice/F. Betts/
|
|
|||
Composite: Upper Thames, City of Oxford |
N. Sharma/D. Engelke
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Putney Town |
E. Boileau/A. Leemputten
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Berrada/K. Berrada
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, Klaipeda Masters |
E. Marockinas/V. Rimkiene
|
|
|||
Warwick Boat Club |
K. Meisa/S. Beard
|
|
|||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 20 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 7 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 65 |
||
505 | Mix H-M 4x | Mixed H-M 4x | 8 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 5 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 56 |
||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 6 |
||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 10 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 42 |
||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 18 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 13 |
||
513 | Mix H-M 2x | Mixed H-M 2x | 24 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 26 |
||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 6 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 18 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 34 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 5 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 25 |
||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 36 |
||
521 | Mix H-M 8+ | Mixed H-M 8+ | 5 |
||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 55 |
||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 33 |
||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 1 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change