Schuylkill Navy Run
- Nov 25, 2021
- run
- Boathouse Row
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, November 25, 2021 | |||||
1 | 9:00 AM | Guest/Friend: Mens (Open/Masters/Junior; Prize for 1st Place) | 13 |
||
2 | 9:00 AM | Guest/Friend: Womens (Open/Masters/Junior; Prize for 1st Place). | 6 |
||
3 | 9:00 AM | 1st Year Competitor: Womens Open | 1 |
||
4 | 9:00 AM | 1st Year Competitor: Mens Open | 7 |
||
Crescent Boat Club |
M. D'Amico
|
|
|||
Gillin Boat Club |
D. Wong
|
|
|||
Gillin Boat Club |
K. Leslie
|
|
|||
Hobart College |
M. Hoepp
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. McLaughlin
|
|
|||
Malta Boat Club |
M. Russom
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
A. Donnelly
|
|
|||
5 | 9:00 AM | 1st Year Competitor:Womens Masters (40+ years) | 2 |
||
6 | 9:00 AM | 1st Year Competitor: Mens Masters (40+ years) | 3 |
||
7 | 9:00 AM | 1st Year Competitor: Girls Juniors | 24 |
||
8 | 9:00 AM | 1st Year Competitor: Boys Juniors | 21 |
||
9 | 9:00 AM | Schuylkill Navy Member/Alum: Womens Open | 11 |
||
Gillin Boat Club |
e. mccormick
|
|
|||
Merion Mercy Academy |
K. DeVlieger
|
|
|||
Merion Mercy Academy Alumni |
I. Begley
|
|
|||
Merion Mercy Academy Alumni |
E. Welch
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
M. Donahue
|
|
|||
University Barge Club |
F. Galiè
|
|
|||
University Barge Club |
E. McLelland
|
|
|||
Vesper Boat Club |
E. Tierney
|
|
|||
Vesper Boat Club |
M. Folco
|
|
|||
Vesper Boat Club |
E. Tierney
|
|
|||
Vesper Boat Club |
L. Clarke
|
|
|||
10 | 9:00 AM | Schuylkill Navy Member/Alum: Mens Open | 34 |
||
11 | 9:00 AM | Schuylkill Navy Member/Alum: Womens Masters (40 years and over) | 3 |
||
Gillin Boat Club |
C. Cunningham
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
A. McBlane
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
L. Travers
|
|
|||
12 | 9:00 AM | Schuylkill Navy Member/Alum: Mens Masters (40 years and over) | 24 |
||
Bachelors Barge Club |
A. Wesleyan
|
|
|||
Conshohocken Rowing Center Inc. |
D. Gillis
|
|
|||
Crescent Boat Club |
C. Graham
|
|
|||
Crescent Boat Club |
R. Hamilton
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
T. Sibson
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
B. Konopka
|
|
|||
Gillin Boat Club |
M. Irwin
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. Harbison
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. Ferenczy
|
|
|||
Malta Boat Club |
F. Sr
|
|
|||
Malta Boat Club |
D. Marshall
|
|
|||
Malta Boat Club |
T. Mattson
|
|
|||
Malta Boat Club |
J. Cutler
|
|
|||
Malta Boat Club |
J. Hayburn
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
D. Krmpotich
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
C. DeFelice
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
M. Wherley
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
J. Quaid
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
S. Madden
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
S. Wisniewski
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
M. Naughton
|
|
|||
University Barge Club |
R. Wegryn
|
|
|||
University Barge Club |
B. McLelland
|
|
|||
University Barge Club |
K. Galie
|
|
|||
13 | 9:00 AM | Schuylkill Navy Member: Girls Juniors | 4 |
||
14 | 9:00 AM | Schuylkill Navy Member: Boys Juniors | 4 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change