1st Manny Flick / Horvat Series
- Apr 11, 2021
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 11, 2021 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 5 |
|||
2 | Girls Freshman/Novice 2x | 2 |
|||
3 | Girls Novice 4+ | 8 |
|||
4 | Girls Freshman 4+ | 0 |
|||
5 | Girls Novice 8+ | 15 |
|||
6 | Girls Novice 4x | 7 |
|||
7 | Girls Freshman 4x | 7 |
|||
8 | Girls Freshman 8+ | 6 |
|||
9 | Girls JV 1x | 2 |
|||
10 | Girls JV 2x | 6 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 11 |
|||
12 | Girls JV 4x | 7 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 6 |
|||
14 | Girls Ltwt 2x | 3 |
|||
15 | Girls Ltwt 4+ | 7 |
|||
16 | Girls Ltwt 4x | 2 |
|||
17 | Girls Ltwt 8+ | 0 |
|||
18 | Girls 2nd 8+ | 4 |
|||
19 | Girls Varsity 1x | 4 |
|||
20 | Girls Varsity 2x | 8 |
|||
21 | Girls Varsity 2- | 0 |
|||
22 | Girls Varsity 4+ | 15 |
|||
23 | Girls Varsity 4x | 10 |
|||
24 | Girls Varsity 8+ | 6 |
|||
25 | Boys Gig/Novice 1x | 6 |
|||
26 | Boys Freshman/Novice 2x | 9 |
|||
27 | Boys Novice 4+ | 6 |
|||
28 | Boys Freshman 4+ | 0 |
|||
29 | Boys Novice 8+ | 13 |
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
E. Payne/J. Garoh/M. Boyle/A. Schwartz/R. Manning/C. Alberico/T. Routt/R. Rubi/T. Heinze (Cox)/
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
L. Murphy/C. Smiley/J. Gallagher/D. McNeely-Bronson/C. Gallagher/T. Conoscenti/A. Kakoyan/J. Glabicki/O. Schwartz (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
T. Whittock/P. Cresko/K. Chang/T. Thompson/N. Ruibal/D. Pelham/N. Morasco/P. Ferguson/L. Bernal (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. tropeano/A. Damiani/T. Flanagan/D. Kaper-Barcelata/C. Mucksavage/W. Kent/K. Spadaro/S. Irani/W. Gallagher (Cox)/
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
S. Scurti/A. Bonardi/J. Wengler/A. Raiman/C. Gorman/N. Ross/B. Crooks/C. Small/A. Horbacz (Cox)/
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
K. Luto/W. Register/M. Nunez/D. Rodriguez/J. Benissan/E. Kouame/R. Fuentes/D. Miller/J. Perez (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
R. Pelton/C. Oatway/B. Montgomery/G. Santaniello/N. Haralambous/T. Riley/L. Rizzieri/J. Fontanilla/E. Angle (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Harrington/Q. Bowers/B. Hoyt/A. Bartholdson/N. Hayne/W. Seward/M. Jones-Blisard/C. Rall/R. Ford (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
N. Whittemore/B. Sullivan/C. Fulmer/A. Goeke/C. McLenaghan/I. Ramon/R. Liao/P. Dunn/B. Wang (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
B. Solen/A. Gunton/P. Mercado/J. Wardius/P. Ciccarelli/J. Michels/C. Burns/N. Dziubczynski/M. Micklin (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (B) |
S. Laffin/M. Taylor/A. Tapinis/J. Wester/R. McGuire/C. Matuch/B. Foytlin/J. Gallinaro/T. Bubnowski (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
A. McNamara/P. Schmidt/M. Weiss/R. Quinodoz/C. Wantman/J. McKenna/N. Villari/J. McCormick/D. Kaiser (Cox)
|
|
|||
30 | Boys Novice 4x | 9 |
|||
31 | Boys Freshman 4x | 5 |
|||
32 | Boys Freshman 8+ | 8 |
|||
33 | Boys JV 1x | 7 |
|||
34 | Boys JV 2x | 7 |
|||
35 | Boys JV 4+ | 14 |
|||
36 | Boys JV 4x | 10 |
|||
37 | Boys JV 8+ | 6 |
|||
38 | Boys Ltwt 2x | 8 |
|||
39 | Boys Ltwt 4+ | 0 |
|||
40 | Boys Ltwt 4x | 1 |
|||
41 | Boys Ltwt 8+ | 0 |
|||
42 | Boys 2nd 8+ | 3 |
|||
43 | Boys Varsity 1x | 10 |
|||
44 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
45 | Boys Varsity 2- | 0 |
|||
46 | Boys Varsity 4+ | 16 |
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
N. Romano/R. Console/A. Garistina/C. Boivin/C. Crisonino (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
H. Ludwick/A. Waldstein/N. Waldhauser/W. Ludwick/M. Sterling (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
J. Paterno/S. Gazdus/A. Straley/C. Prior/J. Biondolillo (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
G. Thomas/S. Patel/R. Gordy/K. Baliszewski/C. Luo (Cox)
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
C. Babcock/S. Parakala/N. Greenways/C. Zimmerman/S. Malandrucco (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
N. Zafiriadis/L. Griffith/E. Rodriguez/O. Thomas/H. Epstein (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
B. Kozloff/M. Lee/P. Murtaugh/E. Yoon/A. Jhala (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
J. Bevenour/D. Featherstone/J. Pintimalli/S. Gondek/M. Huot (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Brown/A. Abbruzzi/O. Crane/C. Noyes/V. Ruccolo (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
P. Bragdon/T. Antram/S. Chung/I. Rossi/F. Mehra (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
H. Wache/M. Rosenberger/S. Zelov/G. Herbert/C. Pinsk (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
M. Soland/E. Proffit/B. Groff/O. Manganiello/L. Shingles (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
D. Huffman/R. O'Leary/S. Duncan/P. DeSaro/A. Doyle (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (B) |
J. Murrer/M. Welch/J. Dibernardo/D. Wade/G. Dorsi (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (B) |
E. Huh/J. Odorisio/R. Fox/H. Gallagher/R. Groebel (Cox)/
|
|
|||
The Hill School (B) |
J. White/P. Stone/D. Chow/M. Rapp/L. Yatagan (Cox)/
|
|
|||
47 | Boys Varsity 4x | 16 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change