4th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 13, 2008
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 13, 2008 | |||||
1 | Boys Novice 8+ | 16 |
|||
2 | Boys Freshman 8+ | 16 |
|||
3 | Boys Freshman Ltwt 8+ | 3 |
|||
4 | Boys 2nd 8+ | 12 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
R. McClafferty/A. Guhin/P. Sebrechts/J. Kiel/A. Bernstein/M. Tuttle/A. Arias/C. Schulz/L. Tessier (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
A. Snyder/M. Weniger/C. Egan/C. Smith/J. Zajdel/H. McKeever/D. Onimus/M. Dailey/R. Kennedy (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
V. Marchetta/E. Sieczkowski/M. Schmidt/K. Hargrove/J. Palmer/D. Siegfried/J. Genova/K. Textor/B. Babwah (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
S. Slattery/I. DiMatteo/M. Gunsser/M. Given/S. Cason/A. Pareene/B. Brestle/I. Kosten/C. Kelly (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
R. Abramo/P. Moran/V. Cuce/P. McGann/D. Palazzo/N. Clapper/D. Paul/N. Shettsline/R. Nave (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
J. Rutkowski/M. Micchelli/M. Mabkhouti/P. Milligan/P. Hanlin/R. Garrett/S. Juckett/C. Dabundo/S. Ojserkis (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Rundgren/J. Marks/C. Holland/E. Simonson/J. McCrosson/M. Pastrana/A. Forsman/A. Cordi/M. Newman (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
D. Flanigan/K. Mathews/A. Levari/V. Terrigno/D. Deal/K. Newcomb/D. Choyce/B. Carrigan/P. Hennessy (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
J. Alburger/K. Courtney/J. Duff/J. Malone/S. Lezynski/C. Kane/M. McDevitt/C. McCann/H. Smith (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
P. Vithayathil/M. Wimbush/B. Jones/J. Archer/S. Pantelidis/J. Familetti/P. Cattori/E. Cross/M. Khella (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (B) |
D. Bryz-Gornia/N. Dillon/B. Libby/G. Smith/M. Gibbs/C. McCutcheon/N. Manera/A. Bross/P. Kabala (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
P. Kenney/R. McCreavy/L. Lastner/P. Gordon/M. Lachant/D. Kurtz/R. Cermignano/L. Margules/S. Donaldson (Cox)
|
|
|||
5 | Boys JV 8+ | 20 |
|||
Atlantic City High School (A) |
D. Triantafilou/K. Tracy/A. Fisher/m. Martinez/J. Ruffolo/m. pollack/M. Creedon/J. Singer/M. Krosunger (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
N. van der Vink/S. Rosenbaum/T. Koebrich/A. Villanacci/A. Zellner/B. Geddings/C. Frable/M. Bernstein/A. Crouch (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
B. Muhr/N. Carini/B. Wojcik/C. O'Brien/M. Messina/M. Johnson/C. Laughlin/J. Keeley/R. Kelly (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
M. Kozlow/M. Kelly/J. DiMino/G. Schiliro/A. Lobato/c. eschmann/R. Chisena/J. Sullivan/L. Manning (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Green/R. Washabaugh/T. Meyer/D. DiMarino/A. Campolongo/A. Cox/M. DiGiacoma/J. Kleban/N. Jenkins (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
F. Kuhar/C. Smith/S. Ferry/D. Daley/J. Matty/C. Costello/J. Murphy/S. Boyle/J. Malley (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
J. Taylor/G. Mayer/S. Brophy/C. Newell/C. Burns/D. Proctor/D. Setzer/G. Kastenberg/M. Carroll (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit Alumni (A) |
B. Young/T. Accardi/A. Wolff/S. MacPhee/M. Gong/B. Mirabella/X. LLanten/M. Allen/J. Showell (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
D. Digney/H. Thomas/P. Wisniowski/m. McCullough/F. Schuck/T. Nase/J. Redmond/K. Foley/M. Coyle (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
F. Kisby/T. Daily/J. Feinberg/K. Brady/R. D'Andrea/D. Feldman/J. Snook/M. Buzby/M. Lovitz (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
G. Politidis/M. Yee/T. Louis/S. Barrera/Z. Petersen/S. Cobos/W. Pilaves/T. Vouzakis/N. Kavourias (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
G. D'Avino/T. Farrell/C. Tweardy/N. Shah/J. Camoratto/M. Gill/D. Chance/H. Peek/M. Bickel (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
B. Slocum/C. Webber/A. Dubin/J. Epstein/C. Frankel/S. Frankel/J. Sinkow/A. Crotty/D. Finger (Cox)
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. Baeringer/M. Shackleton/R. Angeline/P. Nguyen/J. Briscoe/M. Shackleton/T. Howard/T. Farrell/B. McCloskey (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
M. Faust/P. Gallagher/S. Devine/M. Niedoba/L. Levenson/J. Dondero/D. Dimeglio/V. Granese/C. Dobbins (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
F. Goldstein/B. Courtney/G. Martin/L. Kennedy/P. McGlone/T. Beck/R. Andruszko/M. Gannon/J. Kramarski (Cox)
|
|
|||
The Shipley School (A) |
T. Rosenbluth/A. Armstrong/D. Timm-Brock/R. Archer/C. Wedgwood/S. Fisher/M. Doolittle/R. Walzer/I. Riley (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (B) |
J. Ricca/A. Koche/D. Thalheimer/A. Signorile/C. Garnett/M. Morenzi/A. Fradella/J. Quigg/p. sidoti (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (B) |
T. DeNofa/N. Samarco/R. Zambino/L. Pallante/K. Canelli/G. Duran/J. Roberts/M. Toner/D. McCann (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (B) |
R. Getts/C. Thiers/T. Lyons/K. Benz/N. Rizzuto/M. Stewart/M. Pyrih/K. O'Neill/D. Teichman (Cox)
|
|
|||
6 | Boys Varsity 8+ | 13 |
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
A. Evans/J. Anderson/M. James/G. Michopoulos/S. Scott/T. Swartz/S. Hartman/N. Schoenholtz/D. Kochman (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
C. Edel/C. Kozak/J. ORTHEY/C. O'Kane/J. Rabar/A. Metrick/B. Kenny/J. Jones/J. Costic (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
R. Ciamaichelo/P. Simeone/D. Vanderslice/M. Gibbons/S. Junod/J. Shank/C. Baxter/M. mariani/C. McElhenney (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
B. Harrington/C. Hatzis/K. Walas/M. Johns/K. Lawkins/N. Gambino/T. Brent/G. Oprea/J. Checca (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
R. Reifsnyder/C. Lutz/J. Swartz/J. Mortimer/N. DeNofa/N. Bell/K. Judge/M. Finnegan/C. Mee (Cox)
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
F. Cory/C. Kraft/C. Rogeness/W. Haberkorn/S. Estep/B. Harrah/J. Marcinko/T. Rabidoux/B. Bowman (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
T. Muskett/J. Senese/B. Reehill/T. Kresz/T. Drake/E. Conover/T. Welsh/J. Smith/S. Labrum (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Behr/M. Curley/M. Bonavitacola/N. Gross/S. McKenna/S. Zegalia/E. Haney/D. McDonald/D. Fratamico (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
R. DeFelice/W. Masters/J. Dods/D. Turner/K. Perry/B. O'Donnell/D. Salerno/B. Kader/B. McGee (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Camano/R. Fredericks/T. Lawlor/T. Huck/N. Buyse/C. Petrella/A. Petrella/J. Stephano/C. Rummler (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
B. Searle/T. Baumgardner/M. McPeak/T. Lindeman/A. Bielous/J. Browne/E. Szendrey/S. zipparo/R. Anthony (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Protesto/J. Scanlon/V. McLaughlin/K. Kennedy/R. Sudeck/J. Voter/S. Connors/J. Votta/K. Moyer (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
B. Young/L. Mead/J. Asch/P. Rapuano/C. Sullivan/M. Scott/T. Carson/A. Lee/S. McGovern (Cox)
|
|
|||
7 | Boys Ltwt 8+ | 10 |
|||
8 | Boys 2nd Ltwt 8+ | 2 |
|||
9 | Boys Novice 4+ | 12 |
|||
10 | Boys Freshman 4+ | 1 |
|||
11 | Boys JV 4+ | 22 |
|||
12 | Boys Varsity 4+ | 22 |
|||
13 | Boys Ltwt 4+ | 9 |
|||
14 | Boys Gig/Novice 1x | 8 |
|||
15 | Boys JV 1x | 7 |
|||
16 | Boys Varsity 1x | 4 |
|||
17 | Boys Novice 4x | 15 |
|||
18 | Boys Freshman 4x | 1 |
|||
19 | Boys JV 4x | 11 |
|||
20 | Boys Varsity 4x | 7 |
|||
21 | Boys Novice 2x | 4 |
|||
22 | Boys Freshman 2x | 1 |
|||
23 | Boys JV 2x | 10 |
|||
24 | Boys Varsity 2x | 7 |
|||
25 | Boys Ltwt 2x | 7 |
|||
26 | Girls Novice 8+ | 17 |
|||
27 | Girls Freshman 8+ | 14 |
|||
28 | Girls Freshman Ltwt 8+ | 1 |
|||
29 | Girls 2nd 8+ | 7 |
|||
Absegami High School (A) |
J. Butterhof/C. Frigen/J. Brown/N. D'Agostino/K. Greenlee/N. Koutrotsios/A. Viscusi/B. D'Agostino/K. Spencer (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
E. Kampelman/I. Kratchman/A. Litty/K. LaFranchi/C. Coble/C. Hafstrom/E. Luisi/A. Lyddane/J. Azoulay (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Wilkins/S. Thompson/D. Filipek/M. Walsh/B. Weidhaas/K. DiCiurcio/R. Cusumano/A. Flinn/J. Hinke (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
N. Notaro/J. Zaplitny/L. Stellitano/A. Schiavo/M. Gordon/S. Barber/A. Miskiewicz/E. Ferguson/H. Dannehower (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
H. Heffley/m. mazzeo/D. Upton/N. Rodriguez/H. Adams/M. Reese/B. Dawson/M. meyers/H. Clayton (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
S. O'Donnell/K. McKee/K. Garbutt/K. Rupert/C. Dierolf/J. Dallett/R. Bourgeois/L. Previti/D. O'Brien (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
C. McLaughlin/R. Retzler/D. Kaney/S. Hernandez/M. MacCormick/J. Somes/H. Thomason/E. Edelmann/C. Rand (Cox)
|
|
|||
30 | Girls JV 8+ | 16 |
|||
Absegami High School (A) |
L. Giunta/C. Stephens/A. Weber/S. McCann/N. Liao/G. Miranda/A. Sunder/C. Bryan/A. Bruffy (Cox)
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
J. Lees/A. Dendrinos/J. Lees/S. Redding/B. Stanko/K. Hand/A. Lavery/A. Quinn/M. Green (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
E. Totoro/B. Anderson/A. Blandine/R. Shanker/A. McCue/A. Hirsch/C. Stropoli/H. Totoro/J. Tedesco (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
S. Shehata/G. Arbury/B. Bradley/L. Valenstein/Z. Newell/A. Krist/J. McKay/K. Richards/H. Schreiber (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
M. McCabe/E. Campanella/A. OMalley/F. Love/K. Finelli/K. Vojir/M. Moylan/J. Coia/K. LoBosco (Cox)
|
|
|||
Camden Catholic High School Rowing Club (A) |
S. Magowan/J. Resor/N. Morris/A. McCleaf/M. Petronis/E. Evans/M. Linka/K. Gentile/A. Eichfield (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
K. Donahue/J. Engle/D. Widecrantz/G. Parker/C. Ratte/J. Lauer/S. Rosenberg/A. Farina/C. Paulin (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
K. creran/K. Verzella/J. Stoner/K. Kugler/C. Piserchia/A. Koontz/D. Baird/E. Furmeister/A. Funkie (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
S. Levyn/M. Vaillant/E. Urheim/J. Vresilovic/A. Massaro/M. Gerwitz/B. Ferber/R. Kitchenoff/R. Bowen (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
P. O'Sullivan/K. Dods/S. Bell/A. Edwards/Z. Gasparotti/V. Carroll/S. Slotoroff/S. Conley/J. McKeone (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
R. E/R. V/R. W/R. Y/R. Aa/R. Z/R. R/R. N/R. X (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
C. Soper/C. Wolfe/J. Ruane/J. Prazenica/A. Cedrone/C. Sabia/D. Sokolowski/E. DiGiovanni/J. Guzzardi (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
K. Johnson/M. Sutter/K. McGroarty/H. Spikol/M. Quien/K. Moulton/R. Krain/D. Calderone/K. Reid (Cox)
|
|
|||
The Shipley School (A) |
B. Rogers/R. Giampaolo/A. Allen/N. Molta/H. Scott/M. Krick/N. Sullivan/L. Raymond/A. Schwartz (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (B) |
M. Kontonicolas/L. Stringer/C. Searle/K. Wilson/J. Allen/K. Beloff/N. Dalton/C. Epstein/K. McHale (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (B) |
H. Kirk/E. Hanlon/M. Bell/J. Doherty/D. Dao/A. Dothe/C. King/S. Holtz/L. Pollock (Cox)
|
|
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 14 |
|||
Absegami High School (A) |
C. Burke/L. Aucott/C. Spinosa/R. Thumhart/L. Maganiello/J. Granese/M. Sharkey/K. Grace/K. Burke (Cox)
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
M. King/D. Scheetz/K. Dougherty/B. Maguire/S. Doogan/R. Sharkey/M. Christie/M. Keenan/R. Gamber (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
T. Levine/M. Sykes/H. Sykes/C. Gouliamberis/V. Kane/M. Miller/J. Kachnic/J. Kerstetter/M. Ruley (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
P. Rutsch/L. Petty/S. Miller/W. Dole/B. Price/E. O'Connor/C. Mansueti/L. Keeling/E. Levey (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
N. Bourassa/S. Boggs/G. Wilkins/S. Malak/T. Martines/C. Schemenski/L. Ferry/R. Wilkins/K. Walsh (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Hanlin/L. Cunius/A. Feinberg/T. Bechtold/J. Sutor/K. Maier/K. Hanlin/J. Wilson/K. Quinn (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
M. White/K. Bennett/E. Collins/M. ODonoghue/M. Schanne/K. Riley/C. McGinnis/K. Rymal/A. Friedlander (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
M. Maginnis/M. Weber/M. Kehan/M. Duff/K. Gregor/C. Ukogu/L. Pospisil/M. Schluckebier/D. Stewart (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
A. Mahmud/J. Zachowski/L. Townsend/B. BOWERS/j. croll/a. enright/j. seney/E. Fluharty/R. Miller (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Foglio/A. Russo/A. ANTONIOLI/A. Shrader/H. Higbee/K. Stephens/M. Lavin/C. Dierolf/N. DeCredico (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. Kramer/J. Freedman/M. Bachman/C. Fox/P. Bradberry/G. Mariotti/C. Pilling/C. Crowley/J. Miller (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
H. Bottger/K. Rieger/E. Hastings/E. Ryan/M. D'Orsogna/M. Whitehead/L. Dormans/C. Manning/S. Adams (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (B) |
J. Duff/M. Southwell/L. Gresko/V. Babson/E. Brown/C. Delaney/B. Kelly/M. Scher/N. Weinrich (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (C) |
K. Scher/M. Thompson/N. Carlone/L. Kieffer/M. Welsh/M. Farris/A. Zapalac/R. Duffin/G. Perri (Cox)
|
|
|||
32 | Girls Ltwt 8+ | 5 |
|||
33 | Girls 2nd Ltwt 8+ | 0 |
|||
34 | Girls Novice 4+ | 13 |
|||
35 | Girls Freshman 4+ | 3 |
|||
36 | Girls JV 4+ | 22 |
|||
37 | Girls Varsity 4+ | 14 |
|||
38 | Girls Ltwt 4+ | 14 |
|||
39 | Girls Gig/Novice 1x | 4 |
|||
40 | Girls JV 1x | 2 |
|||
41 | Girls Varsity 1x | 3 |
|||
42 | Girls Novice 4x | 10 |
|||
43 | Girls Freshman 4x | 5 |
|||
44 | Girls JV 4x | 15 |
|||
45 | Girls Varsity 4x | 9 |
|||
46 | Girls Novice 2x | 4 |
|||
47 | Girls Freshman 2x | 0 |
|||
48 | Girls JV 2x | 6 |
|||
49 | Girls Varsity 2x | 10 |
|||
50 | Girls Ltwt 2x | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change