Midsummer Madness Regatta
- Hosted By: Burnaby Lake Rowing Club
- Sanctioned by RCA and Rowing BC (2019)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, June 22, 2019 | |||||
1 | M1x | Men 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) | 17 |
||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
T. Schellenberg
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
N. Homeniuk
|
|
|||
Inlet Rowing Club (A) |
T. Apostoliuk
|
|
|||
Simon Fraser University Rowing Club (A) |
C. Hunt
|
|
|||
Simon Fraser University Rowing Club (A) |
L. Clarke
|
|
|||
Simon Fraser University Rowing Club (A) |
C. Attridge
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
A. Franke
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
T. Wang
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
Q. Storey
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
R. Kanwal
|
|
|||
University of British Columbia (A) |
I. Rybkin
|
|
|||
University of the Fraser Valley (A) |
J. Ketter
|
|
|||
University of British Columbia (B) |
J. Kemper
|
|
|||
University of British Columbia (C) |
D. Annandale
|
|
|||
University of British Columbia (D) |
K. Silva Pinto
|
|
|||
University of British Columbia (E) |
T. Foreman
|
|
|||
University of British Columbia (F) |
L. Dvorak
|
|
|||
2 | Club M1x | Club Men 1x | 0 |
||
3 | W1x | Women 1x (Sr, Sr Ltwt, U23, U23 Ltwt, JrA, JrA Ltwt) | 6 |
||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
|
||||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Gower
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
J. Lawrence
|
|
|||
Simon Fraser University Rowing Club (A) |
J. Klossok
|
|
|||
Simon Fraser University Rowing Club (A) |
S. Slipper
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (B) |
J. Fahey
|
|
|||
4 | Club W1x | Club Women 1x | 5 |
||
5 | JrB M1x | Junior B Men 1x | 1 |
||
6 | Nov M2x | Novice Men 2x (Jr, Sr) | 0 |
||
7 | M4+ | Men 4+ (Sr, U23, JrA) | 0 |
||
8 | W2- | Women 2- (Sr, U23, JrA) | 2 |
||
9 | Jr W2x | Junior Women 2x (JrA, JrB) | 2 |
||
Delta Deas Rowing Club (A) |
J. Lawrence/E. Gach
|
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
K. Cowie/N. VanTil
|
|
|||
10 | Jr M4x | Junior Men 4x (JrA, JrB) | 0 |
||
11 | Nov W1x | Novice Women 1x (Jr, Sr) | 3 |
||
Delta Deas Rowing Club |
M. Desrochers
|
|
|||
University of British Columbia |
F. Anna
|
|
|||
University of British Columbia |
J. Holdt
|
|
|||
12 | M2x | Men 2x (Sr, U23, Club) | 9 |
||
Composite: Delta Deas, UFV Rowing (A) |
N. Homeniuk/J. Ketter
|
|
|||
Simon Fraser University Rowing Club (A) |
C. Hunt/C. Attridge
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
J. Mulholland/A. Salot
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
R. Kanwal/Q. Storey
|
|
|||
Thunder Rowing Crew (A) |
A. Franke/T. Wang
|
|
|||
University of British Columbia (A) |
D. Annandale/L. Dvorak
|
|
|||
Composite: Burnaby Lake, Simon Fraser (B) |
T. Schellenberg/L. Clarke
|
|
|||
University of British Columbia (B) |
T. Foreman/K. Silva Pinto
|
|
|||
University of British Columbia (C) |
Z. Labrie/J. Kemper
|
|
|||
13 | W4x | Women 4x (Sr, U23, Club) | 0 |
||
14 | JrB W1x | Junior B Women 1x | 0 |
||
15 | Nov W2x | Novice Women 2x (Jr. Sr) | 3 |
||
Delta Deas Rowing Club (A) |
A. Zenin-Segrc/M. Belic
|
|
|||
University of British Columbia (A) |
J. Tancon/C. Graf
|
|
|||
University of British Columbia (B) |
M. Wang/N. Gontova
|
|
|||
16 | W4+ | Women 4+ (Sr, U23, JrA) | 1 |
||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Byrne-Atkins/H. Anderson/C. Lawrence/E. Gach/N. Yeung (Cox)
|
|
|||
17 | M2- | Men 2- (Sr, U23, JrA) | 0 |
||
18 | Jr M2x | Junior Men 2x (JrA, JrB) | 0 |
||
19 | Jr W4x | Junior Women 4x (JrA, JrB) | 2 |
||
Delta Deas Rowing Club (A) |
K. Cowie/M. Desrochers/S. Gower/N. VanTil
|
|
|||
Composite: Delta Deas, Thunder Crew (A) |
E. Luo/C. Lawrence/R. Mehling/S. Byrne-Atkins
|
|
|||
20 | Nov M1x | Novice Men 1x (Jr, Sr) | 2 |
||
21 | W2x | Women 2x (Sr, U23, Club) | 4 |
||
22 | M4x | Men 4x (Sr, U23, Club) | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change