USRowing Northeast Youth Championships
- May 15, 2021 To May 16, 2021
- sprint
- Fish Creek
- Saratoga, NY (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2021 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 15, 2021 | |||||
1 | MY1x | Mens Youth 1x | 18 |
||
2 | WY1x | Womens Youth 1x | 19 |
||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
E. Gresco-Caulfield/
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
M. Turk/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
S. Herant/
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
P. Inall/
|
|
|||
CRI- Row Boston (A) |
C. Belizaire/
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
C. Poremba/
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
A. Johnson/
|
|
|||
Noble & Greenough School (A) |
H. Peters/
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
G. Stekl/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
E. Barry/
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
A. Dargon/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
F. Mooney/
|
|
|||
St. Mary Academy- Bay View (A) |
V. Miller-Tuchon/
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club (A) |
H. Biedenkapp/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
V. Grosskopf/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
M. Walsh/
|
|
|||
GMS Rowing Center (B) |
R. Kelly/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (B) |
C. Barry/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (C) |
A. Kelly/
|
|
|||
3 | MY2- | Mens Youth 2- | 5 |
||
4 | WY2- | Womens Youth 2- | 4 |
||
Connecticut Boat Club (A) |
B. Galloway/S. Greco/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
E. Moore/A. Fenaroli/
|
|
|||
Noble & Greenough School (A) |
A. Lewis/H. Winslow/
|
|
|||
Noble & Greenough School (B) |
J. DiPietrantonio/E. Guerra/
|
|
|||
5 | MY2x | Mens Youth 2x | 17 |
||
6 | WY2x | Womens Youth 2x | 18 |
||
7 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 11 |
||
8 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 12 |
||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
J. Sater/M. Bodtman/S. Collet-Callahan/S. Rao/S. Thompson (Cox)/
|
|
|||
Brookline High School (A) |
C. Wilson/Z. Tseng/D. Rajaraman/A. Cox/N. Weisner (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
N. Gamble/M. Gryska/C. Cheng/N. Molten/C. Arnold-Mages (Cox)/
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
C. O’Mara/A. Nelson/M. Dodge/A. Weneck/M. Khamish (Cox)/
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
M. Graham/T. Foley/R. Klements/M. Goldstein/J. Willey (Cox)/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
M. Blanchard/L. Barratt/E. Andersen/I. Ritchie/H. Scott (Cox)/
|
|
|||
Noble & Greenough School (A) |
H. Peters/E. Parrott/M. Kendall/S. Asnis/E. Skelly (Cox)/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
E. Coyne/W. Adler/G. Fazzalari/E. Hanrahan/A. Liebmann (Cox)/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
A. mozingo/S. Danchak/L. Girling/L. Sun/C. Devine (Cox)/
|
|
|||
Connecticut Boat Club (B) |
C. Volz/C. Nickerson/C. McKee/M. Lee/W. Short (Cox)/
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
E. Krywosa/T. Goodman/L. O'Brien/V. Buddy/A. Aravides (Cox)/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
L. Lesher/E. Hecker/E. Banbury/O. Magazino/K. Obsitnik (Cox)/
|
|
|||
9 | MY4- | Mens Youth 4- | 3 |
||
10 | WY4- | Womens Youth 4- | 2 |
||
11 | MY4x | Mens Youth 4x | 6 |
||
12 | WY4x | Womens Youth 4x | 9 |
||
13 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 5 |
||
14 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 8 |
||
15 | MU171x | Mens U17 1x | 9 |
||
16 | WU171x | Womens U17 1x | 6 |
||
17 | MU172- | Mens U17 2- | 0 |
||
18 | WU172- | Womens U17 2- | 0 |
||
19 | MU172x | Mens U17 2x | 5 |
||
20 | WU172x | Womens U17 2x | 6 |
||
21 | MU174+/2nd | Mens U17 4+/2nd 4+ | 10 |
||
22 | WU174+/2nd | Womens U17 4+/2nd 4+ | 9 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
H. Schiller/A. Kuo/R. Tinkjian/A. McLeod/V. Lizarraga (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Newman/R. Roberts/H. Gies/S. Puig/S. Cole (Cox)/
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
O. Raissis/s. hammoud/S. Schwarz/L. Alpert/K. Majmudar (Cox)/
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
S. Korbani/A. Pawlus/M. Smith/A. Barbato/A. Hale (Cox)/
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
E. Perry/A. McKenna/C. Getty/A. Chatterji/A. Sacchetti (Cox)/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
D. Wilkowski/A. Beck/K. Athan/S. Asa/M. Prawl (Cox)
|
|
|||
Noble & Greenough School (A) |
J. DiPietrantonio/E. Guerra/A. Lewis/H. Winslow/A. Nawara (Cox)/
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
K. Mootabar/A. O'Connell/M. Cracraft/I. Blackburn/J. Fullington (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
E. McBride/C. Wright/B. Smythe/E. Capodanno/L. Leong (Cox)/
|
|
|||
23 | MU174x/2nd | Mens U17 4x/2nd 4x | 11 |
||
24 | WU174x/2nd | Womens U17 4x/2nd 4x | 12 |
||
25 | MU178+/2nd | Mens U17 8+/2nd 8+ | 9 |
||
26 | WU178+/2nd | Womens U17 8+/2nd 8+ | 9 |
||
27 | MNov2x | Mens Novice 2x | 9 |
||
28 | WNov2x | Womens Novice 2x | 11 |
||
29 | MYNov4+ | Mens Youth Novice 4+ | 2 |
||
30 | WYNov4+ | Womens Youth Novice 4+ | 5 |
||
31 | MYNov8+/2N | Mens Youth Novice 8+/2nd Novice 8+ | 9 |
||
32 | WYNov8+/2N | Womens Youth Novice 8+/2nd Novice 8+ | 7 |
||
33 | MY3rd8+ | Mens Youth 3rd 8+ | 4 |
||
34 | WY3rd8+ | Womens Youth 3rd 8+ | 5 |
||
35 | PR1/2/MY1x | PR1/PR2 Mens Youth 1x | 0 |
||
36 | PR1/2/WY1x | PR1/PR2 Womens Youth 1x | 0 |
||
37 | WInc2x | Womens Inclusive 2x | 0 |
||
38 | M/MixIn2x | Mens Inclusive 2x/Mixed Inclusive 2x | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change