USRowing Mid-Atlantic Youth Championships
- May 11, 2019 To May 12, 2019
- sprint
- Lake Mercer
- West Windsor, NJ (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2019 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 11, 2019 | |||||
1 | WY1x | Womens Youth 1x | 14 |
||
2 | MY1x | Mens Youth 1x | 22 |
||
3 | WYLtwt2x | Womens Youth Ltwt 2x | 9 |
||
4 | WY2X | Womens Youth 2x | 20 |
||
5 | MYLtwt2x | Mens Youth Ltwt 2x | 10 |
||
6 | MY2x | Mens Youth 2x | 20 |
||
7 | WY2- | Womens Youth 2- | 4 |
||
8 | MY2- | Mens Youth 2- | 10 |
||
9 | WY4x | Womens Youth 4x | 16 |
||
10 | MY4x | Mens Youth 4x | 16 |
||
11 | WYLtwt8+ | Womens Youth Ltwt 8+ | 1 |
||
12 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 29 |
||
13 | MYLtwt4+ | Mens Youth Ltwt 4+ | 10 |
||
14 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 25 |
||
15 | WYLtwt4+ | Womens Youth Ltwt 4+ | 9 |
||
16 | MYLtwt8+ | Mens Youth Ltwt 8+ | 4 |
||
17 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 7 |
||
18 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 11 |
||
19 | WInc2x | Womens Inclusive 2x | 0 |
||
20 | MInc2x | Mens Inclusive 2x | 0 |
||
21 | WU171x | Womens U17 1x | 2 |
||
22 | MU171x | Mens U17 1x | 14 |
||
23 | WYNov4+ | Womens Youth Novice 4+ | 18 |
||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A) |
M. Fangio/M. Damon/S. Martin/E. Biran/J. Hargrove (Cox)
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
M. Keller/K. Coudon/J. Sedjro-Gnang/S. Holsey/A. Radinsky (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
|
||||
Haddonfield Crew Club (A) |
S. Tucker/R. Petrovich/S. VanFaasen/L. Maskery/H. Epstein (Cox)
|
|
|||
Mountain Lakes Rowing Club (A) |
C. Mirzaian/K. Drahzal/K. Kimble/A. Blandon/A. Park (Cox)
|
|
|||
Peddie School (A) |
O. Testa/M. Huang/C. Eldredge/A. Brown/C. Barsanti (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
I. Dugan/H. Marschean/O. Ferrigno/L. Bouldin/E. Chesebrough (Cox)
|
|
|||
Ranney School (A) |
E. Wright/H. O'Donnell/C. O'Connor/J. Elwell/B. Polizzano (Cox)
|
|
|||
River City Crew (A) |
M. Strickler/S. Holzshu/S. Rodriguez/P. Hill/E. Moore (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
E. Fairfield/C. Beeding/E. Scott/M. Chen/A. Mullins (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
E. Hodkinson/N. Kanouff/S. Dudowitz/M. Chadha/W. Manno (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Gelber/L. Di Vincenzo/C. Wang/I. Chambers/I. Guo (Cox)
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
M. Kraunelis/K. Misnik/E. McDonald/I. Solov/K. Jurney (Cox)/
|
|
|||
Williamsburg Boat Club (A) |
A. Cayci/P. Stallings/A. King/G. McGonagle/S. Walker (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
s. manolakos/M. Daniels/C. Stewart/K. Dove/H. Simmons (Cox)
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (B) |
M. Krejci/M. Patterson/G. Wollenschlaeger/H. Hartley/R. Fennelly (Cox)
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (B) |
y. tur/S. Sullivan/I. Cardinali/E. RODRIGUEZ-VAZQUEZ/S. Vemula (Cox)
|
|
|||
Williamsburg Boat Club (B) |
M. Albert/A. Cornish/N. Calkins/K. Smith/I. dabney (Cox)
|
|
|||
24 | MYNov4+ | Mens Youth Novice 4+ | 16 |
||
25 | WU172x | Womens U17 2x | 12 |
||
26 | MU172x | Mens U17 2x | 9 |
||
27 | WY2nd4+ | Womens Youth 2nd 4+ | 21 |
||
28 | MY2nd4+ | Mens Youth 2nd 4+ | 21 |
||
29 | WU178+ | Womens U17 8+ | 5 |
||
30 | MU178+ | Mens U17 8+ | 6 |
||
31 | WYNov8+ | Womens Youth Novice 8+ | 11 |
||
32 | MYNov8+ | Mens Youth Novice 8+ | 15 |
||
33 | WU174x | Womens U17 4x | 9 |
||
34 | MU174x | Mens U17 4x | 6 |
||
35 | WY2nd8+ | Womens Youth 2nd 8+ | 3 |
||
36 | MY2nd8+ | Mens Youth 2nd 8+ | 9 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change