USRowing Youth National Regatta
- Jun 10, 2021 To Jun 13, 2021
- sprint
- Nathan Benderson Park
- Sarasota, FL (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2021 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, June 10, 2021 | |||||
1 | MY1x | Mens Youth 1x | 38 |
||
2 | WY1x | Womens Youth 1x | 40 |
||
3 | MY2- | Mens Youth 2- | 32 |
||
4 | WY2- | Womens Youth 2- | 21 |
||
5 | MY2x | Mens Youth 2x | 49 |
||
6 | WY2x | Womens Youth 2x | 40 |
||
7 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 48 |
||
8 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 33 |
||
9 | MY4x | Mens Youth 4x | 42 |
||
Minneapolis Rowing Club |
G. Ziemer/W. Warren-Hall/J. Lamppa/S. Gardner/
|
|
|||
Artemis Rowing (A) |
J. Silbert/C. Fritz/C. Hondrogen/R. Kasow/
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
|
||||
Brookline High School (A) |
C. Packard/S. Sakakeeny-Smith/R. MacSweeney/D. Xin/
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc (A) |
N. Richmond/H. Siemering/I. Smith/M. den Boon/
|
|
|||
Channel Islands Rowing Club (A) |
C. Park-Coburn/A. Dutka/J. Vozovoy/D. Robbins/
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
H. Kaplan/H. LePage/J. Leigh/J. Temple/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
D. Corr/A. Stern/A. McLaughlin/K. Connell/
|
|
|||
First Coast Rowing Club (A) |
|
||||
GMS Rowing Center (A) |
S. Christiansen/J. Snyder/X. Van Den Nieuwenhuizen/G. Wainwright/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
O. Fitzpatrick/J. Savell/M. Kocher/J. Weber/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
V. Gootman/G. Brady/J. Schwartz/M. Epstein/
|
|
|||
Lake County Rowing Association (A) |
B. Murray/J. Monroy/j. Furukawa/J. Cheplick/
|
|
|||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Long Island Rowing Club, Inc. (A) |
S. Hoerning/L. McCombe/K. Wagner/B. McConville/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
J. Doblo/J. Kim/S. Chuck/E. Stubbs/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
M. Davis/H. Hall/C. Munyan/C. Delaney/
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
K. Ryan/E. Johnson/K. Sutherland/T. Jorgensen/
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
I. Holly/J. Plum/G. Escajadillo/L. McLaren/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
N. Nadal/N. Leon/T. Chiquillo/R. Miranda/
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
K. Rudolph/J. Kropp/M. Iwanski/D. Levine/
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
J. Hammett/R. Ziegler/T. Doughty/J. Glantz/
|
|
|||
Newport Sea Base Rowing (A) |
Z. bui/D. Taylor/K. Fuller/A. Domingo/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
A. Conrad/P. Bertram/D. Kelly/R. Behar/
|
|
|||
Oakland Athletic Rowing Society (A) |
J. Anderson/D. Jarotzky/E. Dastous/S. Nguyen/
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
C. Matheson/A. Howe/R. McCabe/D. Cope/
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
M. Calalang/A. Perlroth/H. Cockroft/N. Panaccione/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
J. Ebers/A. Hernandez/W. Kearns/G. Yang/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
M. Kuipers/G. Martinson/V. Pascasio/B. Cottrez/
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
J. Simpson/A. Calandra/G. Pufahl/J. Payton/
|
|
|||
Seattle Preparatory School (A) |
P. Nichols/D. Camargo-Garcia/G. Romero/J. Bannecker/
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
A. Manns/L. Denney/A. Farkas/E. Guermont/
|
|
|||
St. Mark's School of Texas (A) |
D. Elliott/E. McGowan/P. Valois/B. Hudspeth/
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
E. Love/R. Taylor/B. Resen-Davidson/J. Rizzo/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
M. Garcia/G. Schleifer/K. Grady/N. Rodger/
|
|
|||
TriStar Rowing (A) |
T. Greene/L. Peiper/R. Ward/C. Haines/
|
|
|||
Utah Crew (A) |
A. Jovanovic-Hacon/W. Bielaczyc/G. Bustos/B. Stehlik/
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
|
||||
Whitemarsh Boat Club (A) |
J. Sayer/D. Boyle/A. Young/s. rawson/
|
|
|||
First Coast Rowing Club (B) |
|
||||
Maritime Rowing Club (B) |
J. Sun/D. THOM/J. Herbert/B. Whittaker/
|
|
|||
Oakland Athletic Rowing Society (B) |
C. Karleskind/K. Stromberg/D. Good/E. Saunders/
|
|
|||
10 | WY4x | Womens Youth 4x | 34 |
||
11 | MY4- | Mens Youth 4- | 29 |
||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
D. Scalfi/C. Clarke/S. Scalfi/S. Brennan/
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
J. Phillips/c. Hipsher/S. Gregg/G. Morton/
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Garcia-Amandi/D. Sanchez/A. Pacios/J. Alvarez/
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc (A) |
E. Jiang/J. Austin/D. Barrett/A. Moriarty/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
A. Straley/S. Gazdus/J. Dibernardo/D. Wade/
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
T. White/W. Rubin/C. Estabrooks/T. Williamson/
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
N. DeGroff/E. Mead/S. Hall/A. Pence/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
G. Gilfond/M. Phillips/S. Terry/T. Boone/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Patterson/A. Hohlt/A. Strauss/K. Paulsen/
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
J. McNichol/M. SAVONA/J. Gill/C. Whittaker/
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
N. Santiago/N. Calderon/J. Greene/M. Alanis/
|
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
W. Mead/A. Dawallu/P. MEAD/R. Kane/
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
J. Chavos/N. Samen/A. Vu/K. Holmes/
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
H. Sremac/L. Freedman/N. Rao/M. JAZIRI/
|
|
|||
Oakland Athletic Rowing Society (A) |
K. Tchakmakjian/T. Barbey/S. Sue/C. Xie/
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
J. Malegni/R. Bax/D. McMullen/L. Scott/
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
R. Gardner/M. Membreno/B. Cox/S. Gish/
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
C. Keane/D. Sims/S. Mccarthy/K. Lamb/
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
A. Binkley/L. Gregoire/W. Lawrence/C. Jones/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
D. Quinn/K. Dhayal/A. Alavalapati/J. Wright/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
J. Montalto/L. Lee/L. Filor/J. Dunn/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
J. Wang/E. Halbreich/M. OMeara/M. Marsh/
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
T. Eastwood/A. Li/A. Li/C. Schuck/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
L. Helstrom/M. Zsembik/O. McKenna/O. Kirby/
|
|
|||
The Bolles School (A) |
G. Fender/C. Levy/O. Khawaja/F. Murphy/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
M. Garcia/G. Schleifer/K. Grady/N. Rodger/
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
T. Hochstetter/C. Ragland/Z. Tucker/M. Conlon/
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
B. Huitt/O. McArthur/S. Venkittu/M. Hronich/
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
P. Lea/D. O'Loughlin/A. Munsterman/K. Zellmer/
|
|
|||
12 | WY4- | Womens Youth 4- | 22 |
||
13 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 35 |
||
14 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 36 |
||
15 | MInc2x | Mens Inclusive 2x | 0 |
||
16 | WInc2x | Womens Inclusive 2x | 2 |
||
Texas Rowing Center (A) |
S. Menefee/L. Fuselier/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
G. Perugini/B. Wotovich/
|
|
|||
17 | MixYIncl2x | Mixed Youth Inclusive 2x | 0 |
||
18 | PR1M1x | Mens Youth PR1 1x | 0 |
||
19 | PR1W1x | Womens Youth PR1 1x | 0 |
||
20 | PR2M1x | Mens Youth PR2 1x | 0 |
||
21 | PR2W1x | Womens Youth PR2 1x | 0 |
||
22 | PR3M1x | Mens Youth PR3 1x | 0 |
||
23 | PR3W1x | Womens Youth PR3 1x | 0 |
||
24 | MU171x | Mens U17 1x | 24 |
||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
R. Grin/
|
|
|||
Berkeley Paddling & Rowing Club (A) |
D. Malecki/
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
C. Maxwell/
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
T. Fell/
|
|
|||
Colorado Jr. Crew (A) |
C. Lucani/
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
L. Salazar Anaya/
|
|
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
J. Bronstein/
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
V. Dalesio/
|
|
|||
Manatee County Youth Rowing (A) |
H. Lesser/
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
N. Stojanovic/
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
A. Hernandez-Ibanez/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
C. Anderson/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
A. Kadirov/
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
Q. Baker/
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
T. Segrera/
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
|
||||
Rowing Organization Of Citrus County Students (A) |
z. zakaria/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
S. Angel/
|
|
|||
Seattle Scullers (A) |
C. Osborne/
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club (A) |
W. O’Connell/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
B. O'Leary/
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association (A) |
D. Folan/
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
L. Eward/
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
A. Weaver/
|
|
|||
25 | WU171x | Womens U17 1x | 30 |
||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
E. Straayer/
|
|
|||
Colorado Jr. Crew (A) |
e. greer/
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
M. Nelson/
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
H. Anderson/
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
A. Duncomb/
|
|
|||
Jordan Lake Rowing Club (A) |
S. Marold/
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
J. Bohn/
|
|
|||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Miami International RowHouse (A) |
E. Alfi/
|
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
J. Dugdale/
|
|
|||
Newport Sea Base Rowing (A) |
A. Pearson/
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
|
||||
North Carolina Rowing Center Inc. (A) |
J. Wehe/
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
S. Breimer/
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
M. Benabraham/
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
L. Garrett/
|
|
|||
Red Dog Rowing Club (A) |
R. Dowd/
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (A) |
O. PETRI/
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
E. Barrass/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
H. Stevens/
|
|
|||
Seattle Preparatory School (A) |
N. Peng/
|
|
|||
Seattle Scullers (A) |
F. Cicero/
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. Leimkuhler/
|
|
|||
Sylvan Scullers (A) |
E. Graham/
|
|
|||
The Port Jefferson Rowing Club (A) |
S. Louser/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
B. Wotovich/
|
|
|||
Founders Rowing Club (B) |
A. Evans/
|
|
|||
Mile High Rowing Club (B) |
C. Eller/
|
|
|||
Redwood Scullers/PACJC (B) |
I. Costello/
|
|
|||
Sylvan Scullers (B) |
R. McGeary/
|
|
|||
26 | MU172- | Mens U17 2- | 8 |
||
27 | WU172- | Womens U17 2- | 9 |
||
28 | MU172x | Mens U17 2x | 28 |
||
29 | WU172x | Womens U17 2x | 23 |
||
30 | MU174+ | Mens U17 4+ | 23 |
||
31 | WU174+ | Womens U17 4+ | 21 |
||
32 | MU174x | Mens U17 4x | 19 |
||
33 | WU174x | Womens U17 4x | 18 |
||
34 | MU178+ | Mens U17 8+ | 20 |
||
35 | WU178+ | Womens U17 8+ | 24 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change