USRowing Youth National Regatta
- Jun 10, 2021 To Jun 13, 2021
- sprint
- Nathan Benderson Park
- Sarasota, FL (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2021 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, June 10, 2021 | |||||
1 | MY1x | Mens Youth 1x | 38 |
||
2 | WY1x | Womens Youth 1x | 40 |
||
3 | MY2- | Mens Youth 2- | 32 |
||
4 | WY2- | Womens Youth 2- | 21 |
||
Camp Randall Rowing Club, Inc (A) |
B. Ruszkiewicz/C. Messimer/
|
|
|||
Central Ohio Rowing (A) |
|
||||
Connecticut Boat Club (A) |
B. Galloway/S. Greco/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
P. Perrott/S. Mallen/
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
O. Szachta/E. Szachta/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
A. Fenaroli/E. Moore/
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
|
||||
Indianapolis Rowing Center (A) |
A. Auersch/C. Sicuso/
|
|
|||
Long Beach Junior Crew (A) |
L. Dillon/O. Lestelle/
|
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
K. Sawyer/G. Wyatt/
|
|
|||
Noble & Greenough School (A) |
H. Winslow/A. Lewis/
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Woolery/C. Haragsim/
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
P. Hulsewe/T. Kooyers/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
r. cooper/E. Wojnovich/
|
|
|||
Row New Jersey (A) |
A. Hermey/C. Fabiano/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
G. Buchen/N. Winegar/
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
S. Briggs/C. Curri/
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
J. Atkeson/K. Young/
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
K. George/J. Karten/
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc (B) |
M. Trapp/R. Wilson/
|
|
|||
Row New Jersey (B) |
N. Collins/A. Timoney/
|
|
|||
5 | MY2x | Mens Youth 2x | 49 |
||
6 | WY2x | Womens Youth 2x | 40 |
||
7 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 48 |
||
8 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 33 |
||
9 | MY4x | Mens Youth 4x | 42 |
||
10 | WY4x | Womens Youth 4x | 34 |
||
11 | MY4- | Mens Youth 4- | 29 |
||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
D. Scalfi/C. Clarke/S. Scalfi/S. Brennan/
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
J. Phillips/c. Hipsher/S. Gregg/G. Morton/
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Garcia-Amandi/D. Sanchez/A. Pacios/J. Alvarez/
|
|
|||
Camp Randall Rowing Club, Inc (A) |
E. Jiang/J. Austin/D. Barrett/A. Moriarty/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
A. Straley/S. Gazdus/J. Dibernardo/D. Wade/
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
T. White/W. Rubin/C. Estabrooks/T. Williamson/
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
N. DeGroff/E. Mead/S. Hall/A. Pence/
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
G. Gilfond/M. Phillips/S. Terry/T. Boone/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Patterson/A. Hohlt/A. Strauss/K. Paulsen/
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
J. McNichol/M. SAVONA/J. Gill/C. Whittaker/
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
N. Santiago/N. Calderon/J. Greene/M. Alanis/
|
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
W. Mead/A. Dawallu/P. MEAD/R. Kane/
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
J. Chavos/N. Samen/A. Vu/K. Holmes/
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
H. Sremac/L. Freedman/N. Rao/M. JAZIRI/
|
|
|||
Oakland Athletic Rowing Society (A) |
K. Tchakmakjian/T. Barbey/S. Sue/C. Xie/
|
|
|||
Orlando Area Rowing Society, Inc. (A) |
J. Malegni/R. Bax/D. McMullen/L. Scott/
|
|
|||
Orlando City Boat Club (A) |
R. Gardner/M. Membreno/B. Cox/S. Gish/
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
C. Keane/D. Sims/S. Mccarthy/K. Lamb/
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
A. Binkley/L. Gregoire/W. Lawrence/C. Jones/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
D. Quinn/K. Dhayal/A. Alavalapati/J. Wright/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
J. Montalto/L. Lee/L. Filor/J. Dunn/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
J. Wang/E. Halbreich/M. OMeara/M. Marsh/
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
T. Eastwood/A. Li/A. Li/C. Schuck/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
L. Helstrom/M. Zsembik/O. McKenna/O. Kirby/
|
|
|||
The Bolles School (A) |
G. Fender/C. Levy/O. Khawaja/F. Murphy/
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
M. Garcia/G. Schleifer/K. Grady/N. Rodger/
|
|
|||
Treasure Coast Rowing Club, Inc. (A) |
T. Hochstetter/C. Ragland/Z. Tucker/M. Conlon/
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
B. Huitt/O. McArthur/S. Venkittu/M. Hronich/
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
P. Lea/D. O'Loughlin/A. Munsterman/K. Zellmer/
|
|
|||
12 | WY4- | Womens Youth 4- | 22 |
||
13 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 35 |
||
14 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 36 |
||
15 | MInc2x | Mens Inclusive 2x | 0 |
||
16 | WInc2x | Womens Inclusive 2x | 2 |
||
17 | MixYIncl2x | Mixed Youth Inclusive 2x | 0 |
||
18 | PR1M1x | Mens Youth PR1 1x | 0 |
||
19 | PR1W1x | Womens Youth PR1 1x | 0 |
||
20 | PR2M1x | Mens Youth PR2 1x | 0 |
||
21 | PR2W1x | Womens Youth PR2 1x | 0 |
||
22 | PR3M1x | Mens Youth PR3 1x | 0 |
||
23 | PR3W1x | Womens Youth PR3 1x | 0 |
||
24 | MU171x | Mens U17 1x | 24 |
||
25 | WU171x | Womens U17 1x | 30 |
||
26 | MU172- | Mens U17 2- | 8 |
||
27 | WU172- | Womens U17 2- | 9 |
||
28 | MU172x | Mens U17 2x | 28 |
||
29 | WU172x | Womens U17 2x | 23 |
||
30 | MU174+ | Mens U17 4+ | 23 |
||
31 | WU174+ | Womens U17 4+ | 21 |
||
32 | MU174x | Mens U17 4x | 19 |
||
33 | WU174x | Womens U17 4x | 18 |
||
34 | MU178+ | Mens U17 8+ | 20 |
||
35 | WU178+ | Womens U17 8+ | 24 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change