Stotesbury Cup Regatta
- May 18, 2018 To May 19, 2018
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 18, 2018 | |||||
2 | Girls Junior Double | 35 |
|||
1 | Boys Freshman Eight | 40 |
|||
4 | Boys Junior Double | 27 |
|||
3 | Girls Freshman Eight | 47 |
|||
9 | Girls Ltwt Double | 17 |
|||
5 | Boys Junior Four | 65 |
|||
10 | Boys Ltwt Double | 19 |
|||
6 | Girls Junior Four | 63 |
|||
7 | Boys Freshman Quads | 15 |
|||
12 | Boys Junior Eight | 47 |
|||
8 | Girls Freshman Quads | 16 |
|||
11 | Girls Junior Eight | 45 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 25 |
|||
Albemarle High School (A) |
C. Butler/Z. Arzouni/A. Johnson/J. Angevine/
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
J. Ferreira Reis/A. Rapella/G. Paladino/A. O'Toole/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
Z. Miles/C. Ledwith/E. Gieske/K. Markovic
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
A. Walkush/D. Carrasco/A. Moeller/I. Cummings/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
J. Jung/A. Sandroni/R. May/S. Reitano/
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
T. Fox/J. Hutson/Z. Musick-Williams/M. Moore/
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
A. Johnson/N. McHugh/T. Burnham/J. Reinert/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
D. Gattini-Patel/J. Glenn/P. Seeger/J. Curran/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
A. Gallagher/A. Wirtel/J. Kennedy/E. Park
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
B. Oconnell/D. Klepeis/S. Quinn/N. VanDermark/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
A. Hladio/J. Jeon/M. Bakkenist/D. Oczypok
|
|
|||
North Arlington High School (A) |
M. Paolazzi/F. Choinski/Z. Rivera/J. Grullon
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
J. Bratone/K. Shiels/D. Parsons/R. Portegello
|
|
|||
Ridley College Rowing Club (A) |
D. Bonifacio/J. Wender/J. Zavala/C. Vorias
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
F. Bruzek/E. Hack/O. Muwwakkil III/V. Butler/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
M. Fairley/P. Hoffman/M. Pazderski/B. Weatherwax/
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
E. Cunningham/E. Rusk/G. Jaeger/I. McLelland
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
J. Landaiche/A. Yohannan/J. Familetti/D. Raman/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
T. Russell/J. Pendergast, Jr./O. Vanderzwan/S. Bilash/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
M. Sherman/Z. Abood-Bieber/A. Bailey/M. Hamilton
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
M. Wright/J. Briggs/D. Kuhn/A. Hpgan
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
A. Melarti/D. Johnson/T. Montgomery/S. Rivero
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
S. Burguener/S. von Elten/T. Dickinson/D. Herring
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
S. Canavan/M. Grossman/M. Gonzalez-Nolde/K. Henderson/
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
W. Tanner/K. Kline/J. Cannon/C. Frieman
|
|
|||
14 | Girls Junior Quad | 22 |
|||
15 | Girls Ltwt Eight | 13 |
|||
16 | Boys Ltwt Eight | 12 |
|||
17 | Boys Ltwt Four | 34 |
|||
18 | Girls Ltwt Four | 27 |
|||
19 | Girls Senior Double | 26 |
|||
20 | Boys Senior Double | 23 |
|||
Albemarle High School (A) |
A. Pierce/L. Rickard/
|
|
|||
Bergen Catholic High School (A) |
N. Ruiz/S. Olsen/
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
L. Salter/A. McElwee
|
|
|||
Boys' Latin of Philadelphia (A) |
A. Gray/Q. Brown/
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Filano/W. Lawrence/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
Z. Simpson/M. Malarkey/
|
|
|||
Doane Academy (A) |
B. Minton/C. Monahan/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
N. Kennedy/A. Jastremski/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
E. Rupp/J. Mcilhenny/
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
H. Emanus/G. Holland
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
N. Perks/D. Wakeley/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
A. Buchan/B. McGettigan
|
|
|||
JEB Stuart High School (A) |
|
||||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Keenan/A. Quintiliani
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
M. Canino/M. khalifa/
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
F. Rich/S. Knebl/
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
|
||||
Roman Catholic High School (A) |
S. OConnell/P. Gray/
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
S. Edling/A. Gedrich
|
|
|||
St. Francis High School (A) |
|
||||
The Shipley School (A) |
J. Moore/M. Zarett
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
E. Hida III/A. Saladucha
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
M. Kestenbaum/M. Groshens
|
|
|||
21 | Boys Second Eight | 23 |
|||
22 | Girls Second Eight | 20 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 14 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 14 |
|||
25 | Boys Senior Single | 42 |
|||
26 | Girls Senior Single | 36 |
|||
A.N. Myer Secondary School (A) |
A. Lavecchia
|
|
|||
Abington High School (A) |
M. Madden
|
|
|||
Absegami High School (A) |
S. Sandoval
|
|
|||
Academy of Holy Angels (A) |
A. Tokatlioglu/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
K. Cappola
|
|
|||
Blessed Trinity High School (A) |
L. Kelly/
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
A. Elliott
|
|
|||
Dwight-Englewood School (A) |
M. Gagnon/
|
|
|||
Ellis School (A) |
A. Hong
|
|
|||
Friends Select School (A) |
A. Rosha
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
L. Connor
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Regli
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
A. Dough
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
M. Parrott
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
E. Dockray
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
A. Tingley
|
|
|||
Immaculate Heart Academy (A) |
J. DiLauro
|
|
|||
JEB Stuart High School (A) |
B. Carmody
|
|
|||
Mohawk Homeschool Rowing Association (A) |
G. Taylor
|
|
|||
Notre Dame of Manhattan (A) |
M. McCarthy/
|
|
|||
Oxbridge Academy (A) |
A. Ramsey
|
|
|||
Rockbridge County High School (A) |
S. Stoneburner
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
G. Grassi
|
|
|||
School Without Walls HS (A) |
E. Fenzel
|
|
|||
Seminole Ridge Community High (A) |
G. Leon/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
T. Arsenault/
|
|
|||
Suncoast High School (A) |
M. Adams-Grimaldi/
|
|
|||
TBC Racing (A) |
F. Cronin
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
A. Short
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
E. Briggs
|
|
|||
Villa Maria Academy High School (A) |
K. Rawlings
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
M. Gibson
|
|
|||
Welland Centennial Secondary School (A) |
M. Thomas
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
S. Stevens
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
L. Alter
|
|
|||
Immaculate Heart Academy (B) |
G. Welp
|
|
|||
27 | Girls Senior Four | 54 |
|||
28 | Boys Senior Four | 62 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 36 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 38 |
|||
31 | Adaptive Double | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change