Stotesbury Cup Regatta
- May 19, 2017 To May 20, 2017
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2017 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 19, 2017 | |||||
2 | Girls Junior Double | 27 |
|||
1 | Boys Freshman Eight | 41 |
|||
4 | Boys Junior Double | 28 |
|||
3 | Girls Freshman Eight | 40 |
|||
9 | Girls Ltwt Double | 22 |
|||
5 | Boys Junior Four | 57 |
|||
10 | Boys Ltwt Double | 24 |
|||
6 | Girls Junior Four | 71 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
T. Stokes/S. Hahn/E. Ekhator/H. Weis/R. Morris (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
S. Dupnock/I. Grube/B. Llull/S. Daly/B. Pennington (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
A. Pham/T. Bancheri/A. Hernandez/L. Tran/H. Gilbert (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
S. Asali/H. Dropic/S. Navarrete/j. del valle/R. Sobransingh (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
K. DeWitt/N. Mariani/E. Barbieri/T. Blinebury/V. Penza (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
D. Manzano/M. Gaudet/L. Bernero/C. Thompson/M. Gagliardo (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
C. Klein/J. Negvesky/S. Doelfel/N. Henry/C. Wolfe (Cox)
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
S. Llanos/S. Kleine/S. Matson/J. Ha/L. Warren (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
J. Clarke/A. Elliott/J. Larkin/G. Stratton/C. Vincent (Cox)/
|
|
|||
Branksome Hall Rowing (A) |
F. O'Neill/F. Johnson/D. Field-Marsham/I. Perey/A. Marshall (Cox)/
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
|
||||
Churchill Crew (A) |
|
||||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
E. Arvanitis/J. Van Vleck/K. Mabus/M. Chung/A. King (Cox)/
|
|
|||
Concord High School (A) |
H. Kennedy/S. Panek/K. McRae/A. Jupiter/P. Miller (Cox)/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
D. Orlando/M. Grano/B. Merritt/M. Custers/L. Lobzun (Cox)/
|
|
|||
Doane Academy (A) |
S. Marchesani/m. bush/R. Van Sciver/M. Doran/A. Miller (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
K. Diggins/F. Hewitt/A. Hendriks/B. Ferra/I. Bejaran (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
S. Lewis/N. IGYAN/A. Faires/C. Faris/S. TEOPE (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
L. Dawson/E. Cerulli/N. Wajda/M. Hummel/k. lamonica (Cox)
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
|
||||
Forest Park Crew (A) |
Y. Nam/A. Hummel/N. Coppersmith/O. DINKINS/L. Hatton (Cox)
|
|
|||
Frank W. Cox High School Crew Club (A) |
K. Shutack/A. Greene/L. Dopp/J. McNicholas/A. Hybbert (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
L. Paynton/M. Lindsey/L. Connor/M. Kurtz/M. Seidman (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
I. Haueter/L. Arledge/A. Hardy/M. Parrott/A. Dominguez Tuin (Cox)/
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
M. Gala/S. Curley/A. Tucker/K. Yang/A. Utecht (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
G. Miller/A. Egan/I. DeKluyver/E. Broder/E. Cavacini (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Ling/R. Fuchs/G. McDonogh-Wong/K. Anderson/N. Skorupski (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
A. Mendelsohn/L. Schmandt/K. Adams/D. Bond/A. Ballard (Cox)/
|
|
|||
Holy Cross Catholic Secondary School (A) |
M. Bowron/K. van der Zalm/L. de Groot/A. Hemphill/R. Kugler (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
A. Beck/L. Kayes/R. Hackett/R. King/K. Lamaine (Cox)
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
L. Krajewski/C. Diaz/G. Rahamatali/K. SATER/H. Loosli (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Saenz/O. Bock/M. Malhotra/C. Cox-McAllister/S. Radifera (Cox)/
|
|
|||
JEB Stuart High School (A) |
J. Chollette/M. Turner/R. Aust/N. Aldaghlas/G. Moya (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
A. DiNuzzo/Y. Marin/A. Pais/N. Castelo/S. Melindra (Cox)/
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
K. Hilal/A. Fischer/E. Mac Kay/G. Ringwood/C. Mac Kay (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Mainland Regional High School (A) |
L. McCracken/L. Osorio/J. Sykora/H. Somsky/G. Carty (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
M. Fournaris/A. McEntee/L. Lee/A. Luo/L. Leung (Cox)/
|
|
|||
McGann Mercy High School (A) |
|
||||
Merion Mercy Academy (A) |
B. Zsembik/M. DeShan/C. Riley/G. Coleman/I. Santori (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
A. Rogers/G. Bischoff/A. Vastardis/J. Abbruzzi/B. Hartshorne (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Faust/A. Mansfield/E. Timoney/K. Clement/S. Bernal (Cox)/
|
|
|||
Nichols School (A) |
N. Jusko/L. Wright/L. ONeill/V. Lignos/D. Paolini (Cox)/
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
M. Beck/G. Karanikos/K. Grubbs/K. Lichauer/G. Ward (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Feaster/B. Benda/D. La Rosa/M. Moraski/D. Swan (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
M. Finley/N. Michel/E. HORNER/J. Cordery/M. Stickley (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) (A) |
A. Balesterie/A. Brago/N. Wolkowicz/R. Kennedy/K. Silva (Cox)/
|
|
|||
Peddie School (A) |
M. Lu/L. Middleton/E. Yang/E. Morin/N. Rohacs (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
H. McInerney/M. Miller/L. Iodice/A. Baldon/G. LaBella (Cox)/
|
|
|||
Port Rowing (A) |
|
||||
Poughkeepsie High School (A) |
S. Sanchez/Y. Martinez/N. Hargrove/J. Garvin/H. Raizman (Cox)
|
|
|||
Radnor Girls Crew Club (A) |
K. Gerber/A. Frishman/C. Mulder/M. Jones/C. Kerpius (Cox)/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
R. Etzler/J. o'Donnell/J. Hawke/A. Camarata/S. Bogardus (Cox)
|
|
|||
Rock Ridge Rowing (A) |
C. Pang/J. Liu/S. Patnaik/K. louh/T. Desai (Cox)/
|
|
|||
Roland Park Country School (A) |
L. Johnson/A. Martinson/V. Hovermill/K. Manley/M. McKnight (Cox)/
|
|
|||
School Without Walls HS (A) |
A. Diop/J. Williams/T. Herring/B. Evans/J. Thomspon (Cox)/
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (A) |
A. Schipma/C. D'Andrea/I. Caldwell/S. Tarazi/T. Dorfman (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
A. Taradash/J. Brookhart/A. LaChanse/L. Kelley/C. Harrison (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
G. Morin/A. Willsey/C. Joyce/Z. Barnes/R. Simon (Cox)
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
J. Tashman/L. Graham/E. Hartman/S. Furman/T. Zamulinsky (Cox)/
|
|
|||
The Academy of the Holy Cross (A) |
S. Miller/M. Ryan/V. Gurdon/J. Martins/S. Martinez (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
M. Bonner/R. Peskin/H. Pang/A. Sheffy/P. Barr (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
E. Stone/L. Spillane/J. Sun/A. Zitkus/R. Busillo (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
M. Clover/A. Morrison/L. Nehlig/E. Ryan/E. Segal (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
R. Segireddy/K. Myers/E. Briggs/V. Phengvath/A. Schlosser (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
A. Messore/R. Slusarczyk/S. Babenko/M. Murie/A. Oneill (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
A. Henkle/R. Nance/L. Kelly/S. doherty/P. Michos (Cox)
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
C. GArdiner/T. Hayden/C. Elkes/A. Gaskins/B. Olivares (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
K. Rupinen/A. Richardson/S. Basham/M. Nolan/L. Tso (Cox)/
|
|
|||
Westminster School (A) |
Z. Wood/B. Ansley/J. Zhou/B. Boggs/K. Greene (Cox)
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
H. Knowles/N. Asinugo/L. Anderson/A. Girod/E. Reiling (Cox)
|
|
|||
7 | Boys Freshman Quads | 19 |
|||
12 | Boys Junior Eight | 53 |
|||
Absegami High School (A) |
M. Daniels/P. Gosalia/A. Reeder/E. Taylor/A. Desai/S. DiLorenzo/J. Simon/R. Cuviello/O. Fitzgerald (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
M. Pascual/E. Mcpoyle/D. Sullivan/E. Morton/J. Doughty/J. Cheng/K. McCormack/A. Zheng/J. Deegan (Cox)
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
j. magioncalda/L. Spagnoli/D. Strathausen/M. Maloney/G. Bayeur/C. Yun/A. Torri/B. Skeels/M. Donohue (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
O. Haider/S. Alzate/N. Bloom/R. Josephs/J. Monsalve/A. Herrera/G. Nguyen/J. Hayes/T. Manera (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
J. Gross/H. Ausmann/A. Prusky/A. Gagarin/D. Villalobos/G. Botero/H. Dann/M. Knight/J. Goodwin (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. Varela/I. Cortes/A. Ramos/B. Monteiro/G. Torres/o. wilmore/J. Solis/J. Urbano/N. Vu (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
H. McBride/L. Gaitan/K. Agoglia/M. Vidrine/S. Madden/H. Snyder/A. Kippenhan/E. Stella/R. Dixon (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
G. Jernigan/A. Abrahamsen/N. Ni/J. Lu/E. Huang/J. Stockhausen/N. Castimore/J. Leddy/A. Cobb (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
|
||||
Cedar Creek High School (A) |
N. Cruz/A. Mahieu/J. Lake/K. Caivano/Z. Chmelowitz/D. Khullar/M. Wade/N. DeAngelo/m. keough (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
K. Kearney/J. Neumann/C. Walsh/J. Rapp/J. Plumeri/A. Makara/C. Rose/M. Dochnal/J. McBride (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
G. Reddington/J. Memon/W. Acken/G. Johnson/A. Baker/B. Vastola/S. Kenney/M. Mojares/D. Marcano (Cox)/
|
|
|||
Churchill Crew (A) |
|
||||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Burkett/J. Shobe/J. Dorner/S. Burns/J. Hernandez/M. Berlenbach/M. Luong/G. Guerra/J. Phan (Cox)
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
T. Hall/D. Schmitt/G. Coppola/C. Alnwick/M. Colton/M. Sweet/N. Doherty/j. zagorski/J. Noonan (Cox)
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
|
||||
Fordham Preparatory School (A) |
N. Wacyk/J. Thwaites/D. Hamilton/T. Chen/S. Mooney/T. Downs/K. Schnier/C. Clow/C. Drew (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
R. Romano/B. Beasley/S. Sherwood/J. Manne/R. Stankovich/K. Mosley/A. Haskovec/F. Ortiz/A. Chase (Cox)
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
A. Cuva/E. Kolins/T. Paulsen/M. Palmer/S. Price/M. Costello/J. Brand/J. Kistner/C. Webster (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
R. Sobolewski/A. Borjas/C. Glennon/C. Dent/T. Scherer/S. Clukey/H. Kiley/C. Morrison/J. Jaicks (Cox)/
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
T. Mann/T. Glaser/A. Jouin/C. Biddle/J. Vidinghoff/R. Layden/N. Paolella/D. Mitchell/A. Kerns (Cox)
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
M. Bourdeau/C. McAlpine/A. Krick/R. Holland/M. Urban/A. Hoffer/M. Caruso/C. Estabrooks/I. Yoder (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
I. Jacobowitz/F. McNamara/W. Bentley/R. Fricke/R. Falcione/M. Moskovitz/S. Hoag/J. George/C. Webb (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
B. Martin/N. Adragna/M. Kane/Z. Chulik/L. Pettit/L. NELSON/L. Young/M. Gray/J. Markowitz (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Klein/S. Kendrick/R. Hagerty/J. McCargo/S. Murrell/T. Schulz/E. Prince/D. Gwadz/E. Mehring (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
A. Tully/M. Bedon/C. Da Silva/D. Diaz/E. Chavez/P. Grimm/S. Martin/M. Cordeiro/B. Bello (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
E. Pinder/L. Roberts/J. McMonagle/A. Formica-Wilsey/J. Tyrrell/D. Comerford/J. Greenwood/J. Torres/M. Fabrizio (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Mainland Regional High School (A) |
R. Silbert/M. Milhous/J. Kelley/D. Grasso/S. Haddad/E. Leap/S. Bremer/S. Rovins/J. Austin (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
R. Foglio/Y. Biniaris/J. Casazza/C. He/M. Clarke/A. Pugliese/T. Qiu/R. Lee/J. Wu (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
L. Cooperman/L. Daly-Smith/J. Rosen/J. Zincani/H. Skutch/J. Connors/J. Hojegian/J. Magaldi/N. Grabcheski (Cox)
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
S. Park/A. Singh/Q. Walsh/A. Kernick/V. Schingo/J. Finn/J. Conrad/C. Salamone/C. Davenport (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Papperman/G. Longstaff/H. Adair/B. Wiley/E. Love/D. Millar/J. Ruskey/N. Hays/a. leonetti (Cox)/
|
|
|||
Orlando Rowing Association, Inc. - Edgewater H.S. (A) |
M. Merritt/B. Adams/Z. Taylor/J. Garner/S. Sheppard/M. Buckley/E. Perez/C. Gray/N. Gianetti (Cox)/
|
|
|||
Seminole County Area Rowing (A) |
T. Barcza/J. Jacobs/D. Mathis/J. Akotia/G. Laverde/C. Nelson/M. Ihns/J. Manor/C. Sickler (Cox)
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
C. Paine/A. Allison/T. Lane/J. Dupray/E. Cryer/L. Torres/L. McKane/J. Summers/H. Rhee (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
R. Zhang/D. Lee/N. Loh/N. Swets/R. Zhang/Q. Abramo/A. Barreto/P. McCoy/B. Horgan (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
D. Patragnoni/M. Anderson/C. Fair/D. Crilly/A. D'Amelio/R. Houck/N. Cullmann/A. Dailey/J. Defoney (Cox)
|
|
|||
St. Benedict's Preparatory School (A) |
J. Lopina-Carpenter/S. Lightner/J. Pereira/A. Morales/M. King/F. Benoit/A. Arriaza/J. Miraval/K. Salaam (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
N. Ziemniak/C. McNamara/C. Warwick/L. Davis/J. Sylvester/e. burke/F. Coyne/C. Barberi/W. Burrough (Cox)/
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
W. Mchugh/K. Fell/W. Slaski/P. Pasquali/J. Millar/M. Nelson/M. Coacher/D. Ragno/N. Charas (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
L. Giordano/N. Peyton/A. Peters/M. Bond/P. Zirnkilton/J. Landaiche/A. Landaiche/S. Sices/R. Copit (Cox)
|
|
|||
The Hill School (A) |
M. Logar/A. Kim/C. Savage/J. Hada/R. Busillo/E. Hempel/L. Lopera/C. Miller/M. Stevens (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
D. Irvine/J. Cisneros/A. Fessler/D. Hernandez/T. Masterson/Z. Fazal/D. Gulbrandsen/R. Garcia-Bengochea/C. Pedretti (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Zheng/O. Bishop/A. Kim/D. Yutin/E. Jeong/K. Guo/M. KIM/M. Gibson/C. Mukerjee (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
J. Steuteville/E. Renzetti/J. Lehmann/A. Wardius/S. Short/T. Worth/G. Reath/B. Nilsen/M. Kelley (Cox)/
|
|
|||
Upper Canada College Rowing (A) |
M. Hardisty/C. Willcocks/B. Givertz-Steel/R. Davies/R. Berz/C. MacLean/A. Quinn/M. Thompson/S. Osak (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
G. Menz/B. Hickey/A. Caccese/B. Boesenfofer/P. Piekielko/C. Soyer/S. Adkins/D. Merighi/P. church (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
B. Snyder/H. McClintick/B. Sandino/W. Kowalski/j. bishop/K. Zhang/J. Mullet/T. Koerner/A. Whittle (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
J. Coughlin/D. Gottron/C. Labonski/C. Bowers/W. Casey/P. Neuvelt/R. Caughey/T. Williams/J. Luka (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
A. Canfield/W. Johnson/N. Estevao/D. Wieland/D. Usubyan/S. perez/J. White/J. Bannon/K. Nieweg (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
B. Salkind/G. Ferguson/E. Kim/L. Miller/F. Vazquez/A. silbermann/R. Hamann/S. Schwarz/J. Quinn (Cox)
|
|
|||
8 | Girls Freshman Quads | 12 |
|||
11 | Girls Junior Eight | 50 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 27 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 24 |
|||
15 | Girls Ltwt Eight | 11 |
|||
16 | Boys Ltwt Eight | 14 |
|||
17 | Boys Ltwt Four | 35 |
|||
18 | Girls Ltwt Four | 31 |
|||
Absegami High School (A) |
C. Reed/A. Gagliola/E. Daniels/F. Palacio/C. DeWolfe (Cox)
|
|
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
T. Shearn/S. Weis/C. McGinn/K. Meguerian/K. Daugherty (Cox)
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
A. DiRubbo/C. Goudreau/C. Wohlfahrt/K. McKechnie/J. Levine (Cox)/
|
|
|||
Bay Shore High School (A) |
C. Cusack/C. luquer/S. Kelly/M. Askey/J. Darcy (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
S. Delgado/K. Renta/v. pane/C. Maramot/E. Mendez (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
K. Cucinotta/S. Pobre/A. Green/Z. Salazar/S. Sperling (Cox)
|
|
|||
Blair Crew, Inc. (A) |
A. Rutledge/C. Hibbeln/M. Armstrong-Spielberg/M. Tilley/A. Krupnick (Cox)
|
|
|||
Briar Woods Crew Club (A) |
|
||||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
E. Brown/M. Deputy/S. Klabunde/A. Stiebris/L. Marcus (Cox)/
|
|
|||
Churchill Crew (A) |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
J. Labricciosa/P. Learn/K. Partridge/R. Camplin/S. Buzzell (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
A. Engstrom/B. Davis/G. eramo/P. Cattler/M. Miller (Cox)/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
M. Esberg/S. Slavitt/T. Broadus/T. Broadus/M. Hua (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
F. de Jong/C. Yagodich/A. ASTILLERO/O. Gregonis/G. Yagodich (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
A. Overstreet/Z. Jaffa/T. Bartley/G. Huntington/K. Fynes (Cox)/
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
R. Palazzo/H. Modesitt/P. Feeley/A. Mihalovich/R. Mory (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
I. Martins/L. Esteves/A. Richard/J. Rachumi/R. Paszkiewicz (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
S. Rogers/L. Kearns/H. Harlow/M. Uppal/J. Rosen (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Mainland Regional High School (A) |
M. Copsey/S. Conroy/G. Robinson/G. Ridgway/S. Schmidt (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Tsalikis/E. HAHN/C. Cobden/W. Qu/A. Goodwin (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
S. McKernan/M. Ciolko/N. Hogan/H. Goodyear/K. Greed (Cox)/
|
|
|||
Nichols School (A) |
G. Alford/A. Hartung/K. Callahan/H. Miller/m. cordosi (Cox)/
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
V. Muth/G. Muth/C. White/G. Hart/G. Ward (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
M. Mackle/J. Delamerced/S. Araujo/J. Ariola/V. Daly (Cox)/
|
|
|||
St. John's College High School (A) |
S. O'Donnell/v. Carmody/R. Inglima/V. Lohsen/Z. Zuppas (Cox)/
|
|
|||
The Academy of the Holy Cross (A) |
N. Brumme/L. Chew/B. Malone/K. De Leon/A. Vetter (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
J. Jaskot/C. Richardson/G. D'Arcangelo/M. Brown-Hunt/R. Sokoll (Cox)/
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
S. Vest/A. Kotliarov/L. Frederick/G. Peterson/L. Faris (Cox)
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
E. Cashman/A. Friesen/J. Young/E. Iannotta/S. Perdue (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
M. Edinger/L. Miller/S. Asinugo/N. Close/E. Robertson (Cox)/
|
|
|||
19 | Girls Senior Double | 23 |
|||
20 | Boys Senior Double | 27 |
|||
21 | Boys Second Eight | 28 |
|||
22 | Girls Second Eight | 17 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 19 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 17 |
|||
25 | Boys Senior Single | 35 |
|||
26 | Girls Senior Single | 25 |
|||
27 | Girls Senior Four | 59 |
|||
28 | Boys Senior Four | 54 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 32 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 41 |
|||
31 | Adaptive Double | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change