SRAA National Championships Regatta
- May 22, 2015 To May 23, 2015
- sprint
- Cooper River
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 22, 2015 | |||||
1 | Womens Ltwt Varsity 2x | 11 |
|||
2 | Mens Ltwt Varsity 2x | 12 |
|||
3 | Womens JV 2x | 12 |
|||
4 | Mens JV 2x | 11 |
|||
5 | Womens Freshmen 8+ | 22 |
|||
6 | Mens Freshmen 8+ | 22 |
|||
7 | Womens Freshmen 4x | 10 |
|||
8 | Mens Freshmen 4x | 11 |
|||
9 | Womens JV 4x | 10 |
|||
10 | Mens JV 4x | 12 |
|||
11 | Womens JV 4+ | 24 |
|||
12 | Mens JV 4+ | 24 |
|||
13 | Womens JV 8+ | 22 |
|||
14 | Mens JV 8+ | 24 |
|||
15 | Womens Ltwt Varsity 4x | 7 |
|||
16 | Mens Ltwt Varsity 4x | 8 |
|||
17 | Womens Ltwt Varsity 4+ | 21 |
|||
18 | Mens Ltwt Varsity 4+ | 23 |
|||
19 | Womens Ltwt Varsity 8+ | 15 |
|||
20 | Mens Ltwt Varsity 8+ | 16 |
|||
21 | Womens Varsity Second 8+ | 15 |
|||
22 | Mens Varsity Second 8+ | 18 |
|||
23 | Womens Varsity 1x | 14 |
|||
24 | Mens Varsity 1x | 18 |
|||
25 | Womens Varsity 2x | 18 |
|||
26 | Mens Varsity 2x | 17 |
|||
27 | Womens Varsity 4x | 11 |
|||
28 | Mens Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Womens Varsity 4+ | 32 |
|||
30 | Mens Varsity 4+ | 35 |
|||
Absegami High School (A) |
J. Wagner/R. Awad/T. Calimer/d. delgado/R. Kershenblatt (Cox)
|
|
|||
Alexandria City HS (A) |
A. Leitner-Wise/C. Weitekamp/T. Souza/P. Tracy/A. Ponichtera (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Zimmermann/S. Zimmermann/C. Bechtel/I. Wentz/M. Matusky (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
E. Ferree/M. Perham/M. Gottlieb/T. Fonda/E. Holmes (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
A. Marrero/C. Snyder/J. Dixon/J. Pazirandeh/T. Dittmer (Cox)/
|
|
|||
Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A) |
J. Bell/A. Weber/W. Paris/B. Aplin/S. Muina (Cox)/
|
|
|||
Canisius High School (A) |
A. Guzman/D. Jordan/P. Boyd/W. Kirsch/F. Drzewiecki (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
D. Adams/D. Hutzley/T. Morris/P. Durning/C. Pak (Cox)/
|
|
|||
Culver Academies (A) |
J. Sterner/H. Elliott/J. Matei/S. Pippenger/L. Sankey (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
G. Diggins/s. Ireland/K. Tran/R. Rice/D. VanOllefen (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
B. Kirkendall/C. Roskind/B. Mcpherson/S. Newman/L. Obaid (Cox)
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (A) |
E. Carr/A. Dowthwaite/P. Meyers/H. Dowthwaite/C. Hennigan (Cox)/
|
|
|||
Gunston School (A) |
E. Boone/C. Enriquez/J. Panor/B. Jones/E. Schut (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Walters/A. Graves/C. Howe-Smith/A. DeLuca/L. Mackey (Cox)/
|
|
|||
Ithaca High School (A) |
C. Sharp-O'Conner/C. Jordan/G. Glaubitz/H. Ellis/R. Henderson (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
A. Fingerhut/S. Snedden/N. Swanson Hutchison/P. Maeder/A. Rashedi (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. (A) |
D. McCarthy/A. Mansfield/D. Russell/N. Macke/T. Theisen (Cox)
|
|
|||
Nichols School (A) |
S. Mann/W. Kinsman/B. Stevens/M. O'Connor/L. Verbeck (Cox)/
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
|
||||
Pine-Richland Crew (A) |
B. Loskoch/B. Harris/A. Buss/M. Katich/E. Egyed (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Bragdon/J. Palmer/L. Williams/E. Horvath/W. Moore (Cox)
|
|
|||
Rye High School Crew (A) |
K. Mueller/J. Palmer/J. Smith/B. Faries/A. Sullivan (Cox)/
|
|
|||
Saint Ignatius Chicago Rowing, Inc. (A) |
A. Skelding/R. Gallagher/G. Swanson/B. Becker/s. kulinski (Cox)/
|
|
|||
Sebastian River High School Crew (A) |
A. Lopez/J. Itzhak/R. Gamez/M. Walker/M. McIntyre (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
S. Katragadda/A. French/J. Gainey/T. Johnson/R. Allagh (Cox)
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
A. Wheeler/K. Boehme/B. Boehme/R. Smith/C. Kayel (Cox)
|
|
|||
St. Edward High School (A) |
M. Houser/C. Fijalkovich/M. Adams/D. Hooper/J. Wilde (Cox)/
|
|
|||
St. John's Jesuit High School (A) |
A. Parsons/G. Miller/J. Schwallie/J. Miller/S. Mehta (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
b. Carney/J. KONIECZNY/D. Lamb/P. Johnson/J. FINELLI (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
C. Kuczynski/A. Dellechiaie/J. Fearon/D. Bovich/P. Walshe (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
W. Purtill/N. Horbowy/G. Furey/F. Kinniry/C. Bell (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
G. Boyer/N. Kochanek/N. Poling/G. Burcham/R. Johnson (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
K. Leimeister/M. Novatorskiy/E. Lira/D. Gentile/N. Patel (Cox)/
|
|
|||
Waterford Crew (A) |
J. Desautels/T. Beck/I. Bennett/A. Moshirfar/V. Moody (Cox)
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
S. Meiller/M. Larvie/J. Harden/F. Dipert/M. Gadway (Cox)
|
|
|||
31 | Womens Varsity 8+ | 26 |
|||
32 | Mens Varsity 8+ | 31 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change