Head of the Colorado (PumpkinHead)
- Oct 26, 2013
- head
- Colorado River
- Austin, TX (USA)
- Hosted By: Austin Rowing Club
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 26, 2013 | |||||
1 | 8:00 AM | Mens Masters 8+ | 4 |
||
Austin Rowing Club (A) |
K. Mahan/G. Morrison/D. Bradford/D. Rosenbaum/R. Johnson/T. Gilliam/P. Buckland/J. Graham/S. Alexander (Cox)
|
69.6 (54)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
C. McKinney/R. Bolt/W. Pelic/C. Williams/H. Swart/G. Petters/T. Patterson/H. Whitzel/A. Bazaldua (Cox)
|
0.0 (17)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
A. Reinfeld/J. Morrow/P. Kelly/A. Magill/D. Simmer/S. Khayyal/K. Reines/A. Berman/S. Smith (Cox)
|
18.7 (41)
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
M. Watts/C. Luscombe/F. Correa/P. Thrasher/K. Crothers/C. Sain/B. Fort/D. Niswonger/E. Perzan (Cox)/
|
16.1 (40)
|
|||
2 | 8:01 AM | Womens Jr 4x - Pulling for Pink | 20 |
||
Austin Rowing Club (A) |
L. Allan/k. playfair/S. Criswell/L. Azuela
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
A. Sands/A. Cantu/D. Hutcheson/A. Bandarpalle
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
E. Jenevein/E. Patrick/A. Chang/C. Brennan
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
C. Turner/L. De Loache/T. Toudouze/K. DeSantis
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
M. Wilfong/J. Shafer/M. Newby/K. Chandler
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
S. Darwin/A. Smith/L. Musial/M. Whitney
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
E. Kylander/C. Riddle/A. Garrison/A. Diener/
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Coleman/C. Childs/M. Kurka/W. Hamlin
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
A. Anderson/M. Ratakonda/A. Rodriguez/E. Winson
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
C. Atik/M. Moon/H. Johannsson/M. Nichols
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
K. Daude/C. Bradee/K. King/L. Karam
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
K. Bywaters/C. Vanderheyden/A. Zotos/S. Wright
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
R. Ragan/C. Costa-Giomi/E. Kuse/A. David
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
M. Brewer/S. Goetz/A. Jones/N. Joseph
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. Seaberg/S. Amstutz/e. leibowitz/L. Newton
|
|
|||
The Hockaday School (B) |
E. Michel/F. Henderson/C. Noble/S. Schmitz
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
E. Schell/H. Forward/M. Hutti/G. Yared
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
M. Caldwell/E. Jones/L. Dijas/A. Irwin
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
R. Youngs/B. Kelly/W. Peers/G. Scoggin
|
|
|||
The Hockaday School (C) |
S. Yonack/D. Malican/M. Dagher/G. Munoz
|
|
|||
3 | 8:06 AM | Womens Jr Novice 8+ | 8 |
||
Austin Rowing Club (A) |
G. Foulkrod/A. Gibsoni/B. Bartholomew/M. Gianakopoulos/B. Perry/C. Lecornu/M. Shook/S. Stephanos/B. Malinak (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
M. Wellborn/G. Edwards/A. Maguire/C. Miller/T. Brown/C. Manganello/C. Pinker/T. Martin/S. Corey (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
K. Morrical/M. Reynolds/E. Brenner/D. Garrett/K. McConnell/K. Keegan/W. Pendley-Griffin/I. Sears/H. Gutierrez (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Caldwell/L. Whitsell/M. Goulet/G. Acosta Lane/E. Demmer/P. Ayres/K. Eimer/A. Schaefer/A. Odell (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
M. Gibbons/E. Arthur/D. Spears/A. Johnson/C. Baumann/R. Miller/Z. Latham/R. Stewart-Maddox/O. Seely (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
N. Nelson/L. Haerle/B. Hodge/L. Carlson/M. Niezgoda/Z. Camp/N. Norman/B. Hale/K. Abughazaleh (Cox)/
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
J. Viale/C. Sarfatis/C. Hogan/K. Holder/M. Pegues/C. Ferguson/M. Cortes/K. Stevenson/A. Wall (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
Z. McMillan/S. Smallwood/A. Stevens/R. McMeekin/L. Lewis/E. Turner/A. Baker/A. Fall/S. Bailey (Cox)
|
|
|||
4 | 8:08 AM | Mens Novice 4+ | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
M. Caporella/B. Bradford/P. Munoz/A. Mendoza/P. Dadabhoy (Cox)/
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
B. Theriot/A. Seagrave/J. LaCour/B. Schouest/B. Loran (Cox)
|
|
|||
St. Edward's University (A) |
R. Burns/M. Denman/J. De Luna/J. Esau/J. Rios (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (A) |
S. Burbank/S. Hill/J. Tanner/E. Graffy/C. Paetzold (Cox)
|
|
|||
Texas A&M University at Galveston (A) |
S. Crenshaw/B. Webb/T. Furman/J. Delapasse/C. Fairhurst (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
N. Barley/C. Carter/K. Jaco/K. Frank/K. Lee (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
J. Andrews/C. Johnston/J. LaPierre/T. Ponson/U. Notzon (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (B) |
A. Tyner/W. Allred/C. Creppel/C. Killer/J. Graham (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (B) |
J. Hillard/R. Barbe/J. Whitt/J. Ybarra/S. Brandon (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (B) |
A. Guerra/J. Sandoval/S. Flolid/P. Garg/C. Johnson (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
W. Corse/A. Meadows/M. Neveu/A. Omer/I. Mazursky (Cox)
|
|
|||
5 | 8:11 AM | Womens Open 2- | 2 |
||
6 | 8:33 AM | Mens Masters 1x | 25 |
||
Austin Rowing Club (A) |
W. McRae
|
114.6 (58)
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (A) |
C. Logan
|
93.5 (55)
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
P. Yandell
|
34.5 (44)
|
|||
Fort Worth Rowing Club (A) |
P. McDonough
|
47.7 (47)
|
|||
Greater Houston Rowing Club (A) |
J. Crean
|
154.5 (63)
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Rupert
|
114.6 (58)
|
|||
RC Wiking (A) |
T. Carl
|
11.9 (37)
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
C. Dixon
|
38.6 (45)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
K. Gates
|
86.9 (54)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Mast
|
34.5 (44)
|
|||
Tulsa Rowing Club (A) |
N. Bergenroth
|
17.2 (39)
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
L. Anderson
|
172.2 (65)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
T. Carr
|
47.7 (47)
|
|||
Wichita Rowing Association (A) |
R. Symonds
|
86.9 (54)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
D. Kerth
|
80.6 (53)
|
|||
Fort Worth Rowing Club (B) |
L. Smith
|
322.5 (79)
|
|||
OKC Riversport (B) |
S. Lewis
|
172.2 (65)
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. Bolton
|
30.5 (43)
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
B. Cooper
|
0.0 (24)
|
|||
OKC Riversport (C) |
T. Matherly
|
1.1 (30)
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
M. Watts
|
129.9 (60)
|
|||
OKC Riversport (D) |
G. Lauth
|
93.5 (55)
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
J. McDonald
|
4.3 (33)
|
|||
Austin Rowing Club (E) |
D. Hannon
|
74.5 (52)
|
|||
Texas Rowing Center (E) |
m. knifton
|
43.0 (46)
|
|||
7 | 8:37 AM | Womens Ltwt 1x | 5 |
||
Austin Rowing Club (A) |
A. Joyner
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
C. Turner
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
A. Haefner
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
K. Egner
|
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
A. Hall
|
|
|||
8 | 8:38 AM | Womens Jr Ltwt 4+ | 4 |
||
9 | 8:39 AM | Mens Jr Novice 1x | 13 |
||
10 | 8:41 AM | Womens Adaptive 2x | 0 |
||
11 | 9:11 AM | Mens Jr 4x - Pulling for Pink | 17 |
||
Austin Rowing Club (A) |
R. Blanco/D. Reinis/M. Bryce/M. Grafton
|
|
|||
Cambridge Crew (A) |
S. Ervin/C. Meloncon/B. Moner/R. Farrow
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
V. Sands/B. Tilden/D. Fox/M. Salyards
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
J. Jordaan/A. Eggers/C. Boisfontaine/M. McCrory
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
M. Zajac/D. Shadoan/A. Best/J. Beavers
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
T. Raymond/C. Jones/J. Bliss/J. Montano
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
B. Hill/K. Conti-McKerrihan/J. Stover/T. Trono
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
G. Buchman/A. Conn/C. Rice/C. McLellan
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
C. McKinney/R. Bolt/W. Pelic/P. Portillo/
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
P. Yun/K. Richmond/J. Zhang/B. Ragan
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
M. Woodberry/T. Rohrich/D. Taylor/A. James
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
T. Curington/L. Herrick/J. Hamid-Khani/J. Stener
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
B. Pellowski/M. de Coatpont/T. Heinen/J. Allison
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
V. Angelini/F. Schad/J. Grzywacz/C. Foley
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
G. Petters/C. Williams/A. Bazley/J. Pederson/
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
K. Hastings/P. Notzon/C. Hallee/P. Dunham
|
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
S. Jagtap/C. Milam/R. Neuberger/C. Dillard
|
|
|||
12 | 9:15 AM | Mens Jr Novice 8+ | 11 |
||
13 | 9:17 AM | Womens Masters 8+ | 7 |
||
Austin Rowing Club (A) |
S. Eatman/M. Frist/R. Trousdale/k. ackerman/C. Barry/K. Weinberg/C. Reeves/J. Halter/E. Pegnetter (Cox)
|
16.1 (40)
|
|||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Greater Houston, Unaff. (USA) (A) |
M. Tourtellott/K. Whitehead/M. Maxwell/Y. Golan/J. Law/K. Spiller/S. Jones/R. Clark/E. Wood (Cox)
|
13.7 (39)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Fiesler/D. Lafferty/C. Adams/S. Singh/M. Robinson/S. Radia/A. Feicht/D. Gladwin/S. Luck (Cox)
|
9.5 (37)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
M. Cathey/C. Reedy/C. Ranspot/L. Carder/C. Farmer/T. Keeton/N. Miller/A. Boers/K. Walker (Cox)
|
30.9 (45)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
L. Golembiewski/M. Bonner/E. Perzan/M. Hopkins/S. Hemphill/M. Bennett/B. Findley/A. Aguilar/B. Brakewood (Cox)
|
18.7 (41)
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
P. Lim/G. Thompson/J. Nordskog/L. Adkins/H. Clause/C. Villanueva/M. McKinnon/M. Browning/A. Schisler (Cox)
|
16.1 (40)
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
L. Allan/P. Jones/A. Wessel/H. Boisseau/R. Berman/C. Brannin/N. Lee/L. Austin/B. Walk (Cox)/
|
16.1 (40)
|
|||
14 | 9:18 AM | Mens Jr Ltwt 4+ | 10 |
||
Austin Rowing Club (A) |
C. Lee-Wen/E. Moe/A. Scouller/J. Delgado/B. Malinak (Cox)
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
W. Brewer/B. Fineberg/K. Chanin/S. Chebrolu/N. Joseph (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
S. Lorio/L. Venanzi/B. Swayze/S. Kornajcik/S. Barry (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
C. Goyer/C. Tubb/J. Sterns/C. Gutel/K. Langer (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
T. Hofstee/K. Hastings/P. Dunham/S. Jagtap/I. Golding (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
R. Baker/E. Sack/S. Smith/N. Duvall/C. Ferrari (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
H. Swart/H. Whitzel/A. Newman/B. Weitzel/A. Bazaldua (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
S. Busick/B. Rankin/E. McKinnis/T. Dang/J. Carson (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
K. Flint/A. Pohl/D. Hammond/G. Allan/E. Gonders (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (C) |
C. Burch/H. Park/J. Buxton/Z. Simmons/K. Dennehy (Cox)
|
|
|||
15 | 9:20 AM | Mens Open 2- | 7 |
||
Austin Rowing Club (A) |
M. Irven/J. Onthank
|
|
|||
St. Edward's University (A) |
K. Lim/M. Studer
|
|
|||
Texas Crew (A) |
J. Akins/O. Negm
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
P. Ellis/P. Guggenheim
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
R. Schiller/P. Scripko
|
|
|||
Texas Crew (B) |
K. Alexander/M. Ferguson
|
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
O. Koerner/T. Poole
|
|
|||
16 | 9:42 AM | Mens Open 1x | 5 |
||
Austin Rowing Club (A) |
D. Schnepp
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (A) |
K. Moore
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
Z. Ellison
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
B. Turner
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
B. Parkerson
|
|
|||
17 | 9:42 AM | Womens Open 2x | 2 |
||
18 | 9:43 AM | Mens Ltwt 1x | 3 |
||
19 | 9:44 AM | Womens Novice 4+ | 14 |
||
Austin Rowing Club (A) |
M. Bakasata/E. Weaver/K. Ward/M. Stephens/E. Smith (Cox)
|
|
|||
Baylor Crew (A) |
S. Edwards/C. Rowland/M. Craft/V. Probe/K. GARVIE (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
R. Pittman/R. Trujillo/P. Nichols/H. Manshack/L. LeBlanc (Cox)
|
|
|||
Southern Methodist University (A) |
|
||||
St. Edward's University (A) |
M. Rixen/D. Hayes/K. Caraway/A. Shytles/G. Rivera (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (A) |
A. Mahaffy/B. Jesson/E. Ginsberg/M. Romeo/S. Callahan (Cox)
|
|
|||
Texas A&M University at Galveston (A) |
J. Moore/E. Herndon/K. Banigan/S. Kershaw/S. Braden (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
A. Mangness/M. Ortuno/E. Snyder/E. Coleman/B. Lovelace (Cox)
|
|
|||
University of Texas Austin (A) |
T. Tuttle/A. Mitchell/K. Jiminez/G. Grant/A. Ovalle (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (B) |
K. Ellard/M. Minor/H. Revoir/K. Miceli/L. Jones (Cox)
|
|
|||
Southern Methodist University (B) |
S. Severson/M. Daly/B. Courteau/M. Klein/N. Metz (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (B) |
S. Noonan/J. Parker/S. Dang/V. Trejo/J. Vinson (Cox)
|
|
|||
University of Texas Austin (B) |
B. Scrutchin/S. Masri/N. Hoppe/S. Gutberlet/C. Ullrich (Cox)
|
|
|||
Southern Methodist University (C) |
F. Pizzey/L. McCambridge/D. Earland/E. Jackson/G. Marquez (Cox)
|
|
|||
20 | 9:47 AM | Womens Masters 1x | 11 |
||
Dallas Rowing Club (A) |
K. Elting
|
57.7 (49)
|
|||
OKC Riversport (A) |
M. Allen
|
0.0 (25)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
P. Pierce
|
163.3 (64)
|
|||
Tulsa Rowing Club (A) |
S. Dunn
|
14.4 (38)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
K. Wilson
|
30.5 (43)
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
A. Molenaar
|
30.5 (43)
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. Carter
|
114.6 (58)
|
|||
Tulsa Rowing Club (B) |
D. Sturd
|
17.2 (39)
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
L. Kertz
|
9.7 (36)
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
M. Horn
|
107.3 (57)
|
|||
Austin Rowing Club (D) |
S. Strandtman
|
114.6 (58)
|
|||
21 | 9:49 AM | Mens Novice 1x | 4 |
||
Greater Houston Rowing Club (A) |
R. Graves
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
C. Matise
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
J. Burke
|
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
J. Barnhart/
|
|
|||
22 | 9:50 AM | Mens Adaptive 2x | 0 |
||
23 | 10:20 AM | Womens Open 8+ | 5 |
||
24 | 10:23 AM | Mens Masters 2x | 13 |
||
Bay Area Rowing Club of Houston (A) |
J. Macfarlane/C. Logan
|
45.4 (48)
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
J. Vorhies/P. Hamner
|
133.5 (63)
|
|||
Composite: Ft. Worth, White Rock Rowing (A) |
T. Carr/P. McDonough
|
41.2 (47)
|
|||
OKC Riversport (A) |
T. Matherly/T. Driscoll
|
1.6 (31)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
j. vieiro/D. Berry
|
64.4 (52)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
20.2 (41)
|
||||
Austin Rowing Club (B) |
M. Caporella/A. Mendoza/
|
0.1 (28)
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (B) |
C. Westhelle/G. Wood
|
3.7 (33)
|
|||
Fort Worth Rowing Club (B) |
P. McIntosh/M. Schoomaker
|
14.8 (39)
|
|||
OKC Riversport (B) |
B. Burch/J. McCanlies
|
33.4 (45)
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
A. Zachary/S. Brinkman
|
80.8 (55)
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
S. Schisler/J. Voss
|
59.3 (51)
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
G. McMenamin/D. Feicht
|
92.7 (57)
|
|||
25 | 10:28 AM | Womens Jr 4+ | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
L. Allan/k. playfair/G. Malerba/S. Criswell/A. Palmo (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
K. Mueller/S. Smith/C. Sarfatis/L. Blonien/S. Barry (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
K. Chandler/J. Shafer/M. Newby/M. Wilfong/K. Dennehy (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Coleman/K. Brewer/A. Denis/C. Carlander/R. Hays (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
C. Atik/M. Moon/C. Hughes/H. Johannsson/O. Seely (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
J. Stumpf/C. Frumin/A. Pelic/B. Ruffing/C. Benitez (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
S. Patton/L. Pelfrey/A. Moore/E. Johnson/K. Dudzinsky (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
M. Nolan/B. McLaughlin/E. Rodriguez/M. Ruvalcaba/P. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. Seaberg/M. Kurka/e. leibowitz/L. Newton/A. Naim (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (C) |
E. Files/H. Thomson/S. Powers/M. Parry/S. Corey (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (D) |
E. Sockwell/O. Osbourn/G. Gunnin/C. Hughes/A. Wall (Cox)
|
|
|||
26 | 10:30 AM | Womens Jr Novice 4x - Pulling for Pink | 21 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Seifert/T. Nickerson/E. Buescher/C. Van Essen
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
S. Troy/M. Carter/K. Cooper/E. Jones
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
E. Royal/K. Fraser/A. Touchstone/H. Williams
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
K. Morrical/E. Wilson/W. Pendley-Griffin/E. Brenner
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
A. Shellum/A. Babcock/E. Roth/E. O'Connell
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
A. Garrison/N. Wesselingh/S. Nolasco/C. Hall/
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Goulet/P. Ayres/G. Acosta Lane/E. Demmer
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
A. Spencer/G. Embrey/T. Cohen/J. Nesbitt
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
C. Patterson/A. Ingrum/B. Stuart/P. Alexander
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
L. Haerle/C. Candler/D. Martinez/S. Hall/
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
A. Holm/D. Jones/K. Reinis/N. Cravey
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
K. McConnell/R. McMeekin/I. Sears/A. Stevens
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
L. Whitsell/A. Schaefer/K. Eimer/M. Caldwell
|
|
|||
The Hockaday School (B) |
K. Keough/E. Carneheim/C. Slaton/A. Jia
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
J. Wedell/A. Wilson-Iguade/I. Bernal/N. Herleman
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
B. Hodge/Z. Camp/N. Norman/E. Rooney/
|
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
S. Choat/S. Buttler/L. Fierro/K. Schwartzhoff
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
C. Frey/H. Jordan/L. Siiteri/A. Odell
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (C) |
S. Miller/M. Niezgoda/A. Jacques/N. Nelson/
|
|
|||
Austin Rowing Club (D) |
A. Cuthbertson/J. Singhal/J. Schriber/C. Cera
|
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
M. McCann/A. Ybarra/I. Harb/W. Lawrence
|
|
|||
27 | 11:00 AM | Mens SECOND Novice 8+ | 0 |
||
28 | 11:01 AM | Womens Jr Ltwt 2x | 12 |
||
Austin Rowing Club (A) |
G. Foulkrod/B. Perry
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
C. Naidu/D. Hutcheson
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
A. Chang/C. Brennan
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
M. Miller/A. Brown
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Rao/K. Conti-McKerrihan
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
V. Chambers/L. Dijas
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
R. Cravey/A. David
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
A. Jones/N. Joseph
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (B) |
E. Sorrell/C. Campalans
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
W. Peers/B. Kelly
|
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
S. Goetz/M. Brewer
|
|
|||
Dallas Rowing Club (D) |
E. Jones/K. Cooper
|
|
|||
29 | 11:04 AM | Mens Rec 1x | 0 |
||
30 | 11:04 AM | Womens Novice 1x | 3 |
||
31 | 11:35 AM | Mens Open 8+ | 8 |
||
Austin Rowing Club (A) |
S. Robinson/A. Reinfeld/M. Mazzaro/B. Stewart/M. Watts/M. Aljuboori/B. Cooper/M. Irven/S. Chang (Cox)
|
|
|||
LSU Rowing Club (A) |
K. Benoit/K. Treloar/J. Braun/J. Harris/D. Susko/C. Drago/P. Campbell/R. Denoux/D. Leblanc (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
J. Templet/D. Metoyer/W. Allred/A. Hunter/D. Donald/B. Theriot/C. Killer/B. Schouest/E. Deen (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (A) |
B. Dunai/C. Kotara/W. Perkins/J. Hatch/J. Vinson/J. Wood/S. Callahan/E. chu/C. Paetzold (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
R. Bagans/J. Akins/O. Negm/P. Duchala/E. Munguia/K. Alexander/J. Harmon/A. West/A. Vaught (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Borchelt/S. Bolton/m. knifton/L. Vepstas/P. Ellis/R. Burnett/A. Khalil/P. Guggenheim/V. Perez III (Cox)
|
|
|||
LSU Rowing Club (B) |
c. swing/m. beerman/W. Green/R. Cheng/D. Favre/G. Ordner/C. Hamilton/R. Sparkman/M. Parsons (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (B) |
I. Sheridan/T. Gaytan/B. Brandenburg/M. Ferguson/J. Kavich/S. Flolid/S. Lavender/S. Mapa/A. Craig (Cox)
|
|
|||
32 | 11:37 AM | Mens Jr 4+ | 8 |
||
33 | 11:40 AM | Mens Open 2x | 5 |
||
Bay Area Rowing Club of Houston (A) |
V. Petrov/K. Moore
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
Z. Ellison/T. Brown
|
|
|||
Composite: Texas Rowing Center, White Rock Rowing (A) |
B. Parkerson/C. Heneghan
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
R. Schiller/D. Schnepp
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
C. Matise/A. Harris
|
|
|||
34 | 12:08 PM | Mens Jr Ltwt 2x | 13 |
||
35 | 12:11 PM | Mens Jr Novice 4x - Pulling for Pink | 18 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Bell/S. Maguire/J. Maguire/F. Lowden
|
|
|||
Bay Area Rowing Club of Houston (A) |
|
||||
Dallas Rowing Club (A) |
J. Ursini/J. Gallagher/C. Petersen/M. Robinson
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
J. Knowles/J. Shull/K. Boyd/F. Berry
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
L. Mikles/W. Freniere/J. Buxton/S. Hail
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
W. Caesar/J. Schofield/J. Overbeck/N. Eastwick
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
Z. Speetles/T. Kralich/G. Hartwick/J. Howe/
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
G. Hendrix/M. Lynaugh/T. Crotts/E. Denis
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
J. SCHMIEDER/B. Griffin/M. Reed/Z. Schwartz
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
S. McDonald/T. Watt/N. Archer/S. Mintz
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
K. Chanin/C. Flynn/R. Bain/Z. Starr
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
G. Hemingway/C. Savoldelli/L. Smith/N. Gies
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
D. Schwenke/M. Dame/T. Wilson/H. Ray
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (B) |
M. Gottipati/E. Merida/C. Bufton/C. Dishman
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
R. Rice/Q. Wang/A. Haight/M. Genovesi
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
A. Owen/J. Delabano/T. Brewster/G. Wood
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
Z. Stoebner/K. Schlemmer/D. Feldman/P. Comer
|
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
E. Prince/C. Waller/C. Fowler/W. Sargent
|
|
|||
36 | 12:14 PM | Womens SECOND Novice 8+ | 9 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Findley/E. Weaver/K. Ward/M. Bakasata/C. Noskey/C. Harkins/M. Stephens/C. Hollifield/E. Smith (Cox)
|
|
|||
LSU Rowing Club (A) |
l. caravella/c. peterson/l. benedict/K. Courville/M. Perez/c. wright/M. Branscum/r. davis/S. Johnson (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
K. Ashford/R. Trujillo/P. Nichols/H. Manshack/R. Pittman/S. Ortiz/J. Rousset/H. Walsworth/L. LeBlanc (Cox)
|
|
|||
Southern Methodist University (A) |
|
||||
The University of Oklahoma (A) |
M. Farris/M. Jackson/A. Calzaretta/J. Yeakley/K. Murto/C. Vanderweide/M. Rolke/E. Vernon/S. Wyatt (Cox)
|
|
|||
University of Texas Austin (A) |
L. Britt/A. Guerra/H. Hinton/A. Baker/M. Starr/L. Kim/E. Carter/M. Yarbrough/P. Jones (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (B) |
M. Minor/E. LeBlanc/K. Miceli/K. Overby-Allen/J. Johnson/J. Lenox/V. Losey/H. Revoir/L. Jones (Cox)
|
|
|||
The University of Oklahoma (B) |
E. Wilkinson/H. Rasp/O. Miller/D. Connell/S. LaBrecque/C. Kinsey/R. Fischer/A. Ginac/J. Emanuel (Cox)
|
|
|||
University of Texas Austin (B) |
B. Baker/G. Whitely/L. Ward/N. Woelper/S. Walton/A. Bitar/L. Edwards/A. Herman/R. Trent (Cox)
|
|
|||
37 | 12:16 PM | Womens Masters 2x | 14 |
||
Austin Rowing Club (A) |
L. Golembiewski/E. Perzan
|
0.0 (27)
|
|||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Greater Houston (A) |
M. Maxwell/K. Whitehead
|
10.3 (37)
|
|||
Boulder Community Rowing, Inc. (A) |
M. Nicoletti/L. McMath
|
69.6 (53)
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
P. Adams/N. Middleman
|
86.6 (56)
|
|||
Fort Worth Rowing Club (A) |
D. Manley/A. Rice
|
54.5 (50)
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Clark/L. McCanlies
|
6.6 (35)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Carter/F. Roessner
|
80.8 (55)
|
|||
Tulsa Rowing Club (A) |
D. Sturd/S. Dunn
|
12.5 (38)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
S. Chambers/L. Wilson
|
75.1 (54)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
K. Wilson/J. Wassenaar
|
26.4 (43)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
L. Carder/A. Boers
|
10.3 (37)
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
C. Charnitski/V. Hoffman
|
119.1 (61)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (C) |
A. Robidou/B. Albrecht
|
0.0 (27)
|
|||
Austin Rowing Club (D) |
E. Leddy/A. Smith/
|
0.0 (25)
|
|||
38 | 12:18 PM | Womens Jr 1x | 12 |
||
39 | 12:21 PM | Womens Rec 1x | 0 |
||
40 | 12:22 PM | Mixed Adaptive 4x - Pulling for Pink | 0 |
||
41 | 12:23 PM | Mens Open SUP | 4 |
||
42 | 12:25 PM | Womens Open SUP | 3 |
||
43 | 1:26 PM | Mens Masters 4x - Pulling for Pink | 10 |
||
Bay Area Rowing Club of Houston (A) |
J. Macfarlane/C. Logan/K. Moore/G. Wood
|
11.5 (38)
|
|||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Greater Houston (A) |
G. Knight/B. Hayes/B. Snook/J. Crean
|
69.5 (54)
|
|||
Composite: Dallas, Wiking (A) |
T. Carl/P. Gonzalez/S. Thomas/P. Salyards
|
16.1 (40)
|
|||
OKC Riversport (A) |
T. Matherly/J. McCanlies/A. Holliday/T. Driscoll
|
3.4 (33)
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
L. Vepstas/D. Barker/M. Watts/P. Hoffmann
|
69.5 (54)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
K. Reinis/J. Whelan/J. Burke/B. Fort
|
80.2 (56)
|
|||
OKC Riversport (B) |
G. Lauth/M. Quinn/S. Lewis/B. Burch
|
85.9 (57)
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
W. Crawford/J. Nicot/A. Khalil/C. Heide
|
42.1 (48)
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
A. Ivey/D. Sperry/W. Miga/D. Manigold
|
59.6 (52)
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
C. Goldschmidt/D. Berry/R. Hojel/G. McMenamin
|
59.6 (52)
|
|||
44 | 1:29 PM | Womens Jr 8+ | 9 |
||
Austin Rowing Club (A) |
L. Allan/k. playfair/S. Criswell/A. Gibsoni/G. Malerba/G. Foulkrod/L. Azuela/B. Bartholomew/A. Palmo (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
K. Mueller/S. Smith/C. Sarfatis/L. Pelfrey/L. Blonien/A. Moore/S. Patton/E. Johnson/S. Barry (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
K. Chandler/M. Wilfong/M. Newby/J. Shafer/E. Rodriguez/B. McLaughlin/M. Nolan/M. Ruvalcaba/K. Dennehy (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
|
||||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
A. Pelic/B. Ruffing/A. Zotos/A. Irwin/N. Nelson/M. Caldwell/E. Jones/L. Dijas/K. Walker (Cox)
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
R. Ragan/A. David/R. Cravey/E. Kuse/C. Costa-Giomi/C. Lecornu/M. Shook/S. Stephanos/B. Malinak (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
E. Files/S. Powers/M. Parry/C. Miller/G. Gunnin/H. Thomson/E. Sockwell/O. Osbourn/K. Dudzinsky (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. Amstutz/M. Rao/S. Seaberg/R. Youngs/L. Newton/S. Luck/G. Scoggin/e. leibowitz/A. Naim (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
K. Bywaters/A. Rosario/B. Hernandez/S. Wright/L. Hodge/S. Miller/C. Benitez/B. Hodge/K. Abughazaleh (Cox)
|
|
|||
45 | 1:31 PM | Womens Novice 8+ | 12 |
||
46 | 1:34 PM | Mens Jr 2x | 17 |
||
47 | 1:37 PM | Womens Open 4+ | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
C. Reeves/K. Weinberg/G. Mills/J. Halter/E. Pegnetter (Cox)
|
|
|||
Baylor Crew (A) |
A. GREENWELL/K. MACIESKI/N. GAO/J. Wyper/E. GUBERMAN (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
J. Leblanc/J. Phillips/S. Pool/D. Cato/N. Plunkett (Cox)
|
|
|||
Rice University Rowing Club (A) |
A. Benson/K. Nicholson/A. Nordhauser/A. McIntire-Gavlick/J. Olive (Cox)
|
|
|||
Southern Methodist University (A) |
L. Albrecht/M. Zsigmond/L. Moore/C. Conley/S. Gentile (Cox)
|
|
|||
St. Edward's University (A) |
R. Boone/K. Noboa/S. Garcia/A. Hurtado/T. Platt (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (A) |
D. Brandon/S. Brandon/M. Mohr/T. Andrews/M. Romeo (Cox)
|
|
|||
Texas A&M University at Galveston (A) |
R. Freeman/B. Arguello/S. Fischer/M. Logue/P. Chester (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
S. Sotcheff/D. Sonsel/M. Blalock/E. Leung/A. Craig (Cox)
|
|
|||
Southern Methodist University (B) |
A. Buchanan/M. Klein/B. Courteau/J. Parmer/M. Jones (Cox)
|
|
|||
Texas A&M Crew (B) |
L. Ogden/L. Metcalf/T. Wells/J. Brewer/J. Wood (Cox)
|
|
|||
48 | 1:41 PM | Womens Open 4x - Pulling for Pink | 1 |
||
Austin Rowing Club (A) |
L. Golembiewski/B. Findley/A. Aguilar/E. Perzan
|
|
|||
49 | 2:06 PM | Mixed Open 8+ | 3 |
||
50 | 2:08 PM | Womens Ltwt 4+ | 3 |
||
51 | 2:08 PM | Mens Jr Ltwt 1x | 9 |
||
Austin Rowing Club (A) |
J. Davilla
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
W. Brewer
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
C. Burch
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
T. Raymond
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
T. Trono
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
S. Chebrolu
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
C. Milam
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
T. Hofstee
|
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
I. Feldman
|
|
|||
52 | 2:11 PM | Mixed Adaptive 2x | 0 |
||
53 | 2:33 PM | Mens Jr 8+ | 12 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Peck/R. Blanco/D. Reinis/M. Grafton/M. Castoro/M. Bryce/B. Ragan/J. Delgado/A. Palmo (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
A. Omar/C. Hill/S. Lorio/B. Boccara/J. Perreault/M. Laughlin/H. Sliva/L. Venanzi/S. Barry (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
M. Zajac/A. Fraser/A. Bormann/L. Mikles/W. Freniere/A. Jablonski/J. Hunter/S. Hail/M. Gutierrez (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
C. Hallee/P. Notzon/T. Trono/B. Pellowski/J. Allison/M. de Coatpont/T. Heinen/P. Dunham/I. Golding (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
D. Hammond/K. Flint/R. Baker/E. Sack/S. Smith/N. Duvall/G. Allan/A. Pohl/C. Ferrari (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
B. Weitzel/H. Swart/A. Newman/P. Portillo/C. Williams/W. Pelic/R. Bolt/C. McKinney/a. bazaldua (Cox)/
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
A. Gerrese/A. Braly/H. Collins/S. Kornajcik/C. Maxwell/J. Friedman/B. Swayze/M. Hall/P. Martin (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
D. Shadoan/C. Gutel/C. Goyer/C. Tubb/G. Di Filippo/J. Sterns/B. Rankin/E. McKinnis/K. Langer (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
C. Foley/F. Schad/V. Angelini/C. McLellan/C. Shafer/G. Buchman/J. Seely/J. Grzywacz/E. Gonders (Cox)
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
G. Petters/A. Bazley/T. Johnston/J. Waters/J. Pederson/N. Frisby/E. Tomlanovich/T. Patterson/K. Walker (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (C) |
P. Black/Z. Dommer/O. Picot/A. Ajack/D. Slear/L. Thornton/R. Pascoe/D. Deuel/K. Dudzinsky (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (C) |
S. Busick/B. McPherson/P. Kitzel/H. Park/J. Buxton/Z. Simmons/E. Gutel/T. Dang/J. Carson (Cox)
|
|
|||
54 | 2:36 PM | Mens Open 4x - Pulling for Pink | 2 |
||
Austin Rowing Club (A) |
M. Mazzaro/M. Aljuboori/B. Cooper/S. Robinson
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
Z. Ellison/R. Stanley/C. Heneghan/T. Brown
|
|
|||
55 | 2:37 PM | Womens Masters 4x - Pulling for Pink | 14 |
||
Composite: Bay Area Rowing Club of Houston, Greater Houston (A) |
M. Tourtellott/E. Wood/J. Law/S. Jones
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
P. Adams/K. Elting/A. Molenaar/N. Middleman
|
|
|||
Composite: Ft. Worth, Boulder (A) |
M. Nicoletti/L. McMath/j. bigbee/A. Rice
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Clark/A. Ayala/M. Allen/L. McCanlies
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Kho/B. Wolf/L. Lee/A. Haefner
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
M. CONDON/L. Henry/S. Chambers/L. Wilson
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
P. Jones/L. Allan/K. Egner/R. Berman/
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
C. Haenni/C. Hicks/S. Koch/S. Busico
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
N. Miller/C. Reedy/M. Cathey/S. Pierce
|
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
A. McSpadden/H. Boisseau/N. Lee/L. Austin/
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
J. Hutchinson/B. Mahler/R. Chavez-Riley/V. Vieiro
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (C) |
C. Farmer/C. Ranspot/T. Keeton/K. Kutzer
|
|
|||
Texas Rowing Center (D) |
L. Curra/A. McGrew/M. Carter/F. Roessner
|
|
|||
Texas Rowing Center (E) |
S. Kirkpatrick-McKee/G. Thompson/J. Bendele/J. Hyde
|
|
|||
56 | 2:39 PM | Mens Novice 8+ | 13 |
||
57 | 3:00 PM | Mens Open 4+ | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
D. Simmer/B. Fort/S. Khayyal/C. Mabley/S. Smith (Cox)
|
|
|||
Baylor Crew (A) |
B. Fink/S. Curren/A. FINK/T. Gawalis/J. RICHERSON (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
J. Templet/D. Metoyer/D. Donald/A. Hunter/E. Deen (Cox)
|
|
|||
Rice University Rowing Club (A) |
A. Reis/T. Kouris/J. Draper/M. Williams-Hart/E. Walsh (Cox)
|
|
|||
Texas A&M University at Galveston (A) |
R. Reyna/C. Grimes/S. Crenshaw/R. Miller/A. Camp (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
R. Bagans/P. Duchala/O. Negm/A. West/A. Vaught (Cox)
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
A. Reinfeld/B. Stewart/A. Berman/M. Irven/B. Walk (Cox)
|
|
|||
Baylor Crew (B) |
J. WEATHERWAX/S. Leeka/S. PUTNAM/B. Martinez/C. SNOW (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (B) |
J. Akins/E. Munguia/K. Alexander/J. Harmon/A. Craig (Cox)
|
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
M. Watts/F. Correa/P. Dadabhoy/D. Niswonger/A. Aguilar (Cox)/
|
|
|||
Austin Rowing Club (D) |
C. Luscombe/P. Thrasher/K. Crothers/C. Sain/E. Perzan (Cox)/
|
|
|||
58 | 3:00 PM | Womens Jr 2x | 28 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Bartholomew/L. Azuela
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
A. Sands/C. Naidu
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
E. Jenevein/E. Patrick
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
C. Turner/K. DeSantis
|
|
|||
Greater Houston Rowing Club (A) |
M. Hruska/M. Pacheco
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
M. Wilfong/K. Chandler
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
A. Smith/L. Musial
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
|
||||
Texas Rowing Center (A) |
A. Denis/C. Carlander
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
A. Anderson/A. Rodriguez
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
M. Moon/C. Hughes
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
C. Bradee/K. King
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
J. Stumpf/C. Frumin
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
R. Ragan/A. Gibsoni
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
A. Cantu/A. Bandarpalle
|
|
|||
Founders Rowing Club (B) |
L. De Loache/T. Pool
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (B) |
S. Darwin/M. Whitney
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. Coleman/C. Childs
|
|
|||
The Hockaday School (B) |
M. Ratakonda/S. Schmitz
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
H. Johannsson/M. Nichols
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
K. Daude/L. Karam
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
A. Pelic/B. Ruffing
|
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
B. Seifert/C. Van Essen
|
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
E. Jones/N. Herle
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (C) |
R. Barker/M. Austin
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (C) |
A. Anderson/B. Lefeld
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (C) |
C. Vanderheyden/S. Wright
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (D) |
C. Beaty/C. Castro
|
|
|||
59 | 3:05 PM | Mens Ltwt 4+ | 2 |
||
60 | 3:05 PM | Womens Jr Novice 4+ | 12 |
||
Austin Rowing Club (A) |
M. Gianakopoulos/C. Lecornu/M. Shook/S. Stephanos/B. Malinak (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
A. Maguire/C. Miller/M. Pegues/C. Manganello/S. Corey (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
D. Garrett/M. Reynolds/K. Keegan/I. Sears/P. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
L. Siiteri/C. Frey/A. Odell/H. Jordan/U. Notzon (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
M. Gibbons/A. Johnson/D. Spears/E. Arthur/O. Seely (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
J. Viale/M. Cortes/T. Martin/M. Boyer/K. Dudzinsky (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
K. Morrical/A. Fall/K. Blanks/L. Hillis/H. Gutierrez (Cox)
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
W. Lawrence/M. McCann/I. Harb/A. Ybarra/I. Mazursky (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
Z. Latham/R. Stewart-Maddox/C. Baumann/R. Miller/J. Sadler (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (C) |
A. Portnoy/C. Lutz/N. Henderson/L. Porter/R. Luter (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (C) |
K. McConnell/L. Lewis/E. Turner/A. Baker/S. Bailey (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (D) |
C. Hogan/C. Pinker/C. Sarfatis/M. Wellborn/C. Hampton (Cox)
|
|
|||
61 | 3:06 PM | Womens Open 1x | 6 |
||
Austin Rowing Club (A) |
K. Wilson
|
|
|||
Southern Methodist University (A) |
C. Conley
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
L. Burns
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
M. Robinson
|
|
|||
Southern Methodist University (B) |
J. Parmer
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
M. Fiesler
|
|
|||
62 | 3:37 PM | Mens Jr Rec 1x | 2 |
||
63 | 3:39 PM | Womens Jr Novice 1x | 14 |
||
Austin Rowing Club (A) |
N. Cravey
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
S. Troy
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
E. Jaggers
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
T. Toudouze
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
E. Demmer
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
B. Stuart
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
K. Cooper
|
|
|||
Founders Rowing Club (B) |
E. Royal
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
A. Odell
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
P. Alexander
|
|
|||
Founders Rowing Club (C) |
K. Fraser
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (C) |
C. Patterson
|
|
|||
Founders Rowing Club (D) |
A. Touchstone
|
|
|||
Founders Rowing Club (E) |
H. Williams
|
|
|||
64 | 3:41 PM | Mixed Masters 8+ | 2 |
||
Austin Rowing Club (A) |
16.1 (40)
|
||||
Austin Rowing Club (B) |
B. van Zyl/M. Boudra/K. Height/J. Alzeerah/S. Alexander/M. Bennett/A. Wilhite/T. Foy/V. Perez (Cox)
|
18.7 (41)
|
|||
65 | 3:43 PM | Mixed Jr 4x - Pulling for Pink | 4 |
||
66 | 3:44 PM | Mixed Masters 4x - Pulling for Pink | 11 |
||
67 | 3:48 PM | Mens Jr 1x | 20 |
||
Austin Rowing Club (A) |
A. Sanchez
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
V. Sands
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
A. Eggers
|
|
|||
Greater Houston Rowing Club (A) |
D. Jonasch
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
C. Jones
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
B. Martinez
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
C. Shafer
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
H. Whitzel
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
B. Tilden
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
J. Stener
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (B) |
J. Puzz
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
J. Seely
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (B) |
H. Swart
|
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
D. Fox
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (C) |
T. Curington
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (C) |
A. Gomez
|
|
|||
Dallas Rowing Club (D) |
M. Salyards
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (D) |
A. Bae
|
|
|||
Dallas Rowing Club (E) |
A. Brockie
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (E) |
J. Lucero
|
|
|||
68 | 4:11 PM | Mixed Open 2x | 5 |
||
Austin Rowing Club (A) |
A. Joyner/D. Schnepp
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
E. McCombs/B. Roberts
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
E. Meiske/R. Fitlow
|
|
|||
Tulsa Rowing Club (A) |
B. Turner/A. Tillou
|
|
|||
Composite: Austin, Texas A&M (B) |
J. Stevenson/R. Clark
|
|
|||
69 | 4:12 PM | Mixed Masters 2x | 11 |
||
Austin Rowing Club (A) |
R. Weiss/J. Wassenaar
|
80.8 (55)
|
|||
Austin Rowing Club (A) |
C. Wagner/K. de Haas
|
14.8 (39)
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
P. Yandell/B. Lisa
|
69.6 (53)
|
|||
Fort Worth Rowing Club (A) |
P. McIntosh/D. Manley
|
45.4 (48)
|
|||
Greater Houston Rowing Club (A) |
R. Graves/Y. Golan
|
26.4 (43)
|
|||
Tulsa Rowing Club (A) |
M. Hartwell/S. Dunn
|
6.6 (35)
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
B. Albrecht/A. Wells
|
1.6 (31)
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
J. Hamilton/A. Hamilton
|
29.8 (44)
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
L. Barnhart/J. Barnhart/
|
59.3 (51)
|
|||
Austin Rowing Club (C) |
Z. Richardson/C. Moore
|
0.1 (28)
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
K. Elting/P. Salyards
|
49.9 (49)
|
|||
70 | 4:15 PM | Parent Child 2x | 2 |
||
71 | 4:17 PM | Mixed Novice 8+ | 6 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Findley/C. Harkins/B. Bradford/P. Dadabhoy/C. Noskey/M. Caporella/A. Mendoza/C. Hollifield/E. Perzan (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (A) |
B. Theriot/J. Graham/A. Tyner/X. Smith/P. Nichols/R. Trujillo/K. Ashford/H. Manshack/L. LeBlanc (Cox)
|
|
|||
St. Edward's University (A) |
S. Longe/P. Cisneros/R. Burns/J. De Luna/P. Jaehn/T. Platt/J. Lopez/S. Richards/R. Boone (Cox)
|
|
|||
Texas Crew (A) |
K. Fagerman/E. Leung/T. Menk/L. Ramirez/A. Taylor/T. Deng/A. Mangness/E. Coleman/B. Lovelace (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (B) |
J. LaCour/A. Seagrave/C. Creppel/A. Cummings/R. Pittman/S. Ortiz/K. Miceli/H. Walsworth/B. Loran (Cox)
|
|
|||
Northwestern State University Crew (C) |
W. Allred/C. Killer/B. Schouest/K. Overby-Allen/J. Johnson/C. Garland/K. Benjamin/E. LeBlanc/J. Cook (Cox)
|
|
|||
72 | 4:18 PM | Mixed Open 4+ | 12 |
||
73 | 4:19 PM | Mens Jr Novice 4+ | 9 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Bell/I. Ahn/S. Maguire/J. Maguire/K. Schwartzhoff (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (A) |
D. Slear/D. Deuel/L. Thornton/W. McPherson/L. Reilly (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Bormann/A. Jablonski/B. Gibbs/J. Hunter/K. Langer (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
J. Gile/C. Antonacci/L. Schula/I. Kazmierczak/J. Sadler (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (B) |
L. Ford/H. Casey/W. Anderson/T. Gurnell/R. Luter (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
D. Schwenke/C. McBride/M. Stroud/T. Wilson/T. Granger (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
D. Coburn/L. Gile/T. Hamburger/A. Kolb/C. Walker (Cox)
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. (C) |
W. Cory/P. Beveridge/M. Helms/Z. Dommer/P. Martin (Cox)
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (C) |
D. Arnold/S. Schnoor/G. Cifelli/S. Shine/J. Murry (Cox)
|
|
|||
74 | 4:41 PM | Mixed Jr Novice 4x- Pulling for Pink | 7 |
||
75 | 4:41 PM | Womens Jr Ltwt 1x | 14 |
||
Austin Rowing Club (A) |
B. Perry
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
A. Chang
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
K. DeSantis
|
|
|||
Greater Houston Rowing Club (A) |
M. Pacheco
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
A. Brown
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Amstutz
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
M. Ratakonda
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
K. King
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
M. Gianakopoulos
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
C. Brennan
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (B) |
M. Miller
|
|
|||
The Hockaday School (B) |
P. LeBlanc
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
H. Forward
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (C) |
N. Herleman
|
|
|||
76 | 4:43 PM | Womens Jr Rec 1x | 3 |
||
Austin Rowing Club (A) |
T. Nickerson
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
M. Carter
|
|
|||
Austin Rowing Club (B) |
E. Buescher
|
|
|||
77 | 4:48 PM | Mens Open Kayak | 2 |
||
78 | 4:48 PM | Womens Open Kayak | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change