Schuylkill Navy Run
- Nov 28, 2013
- run
- Boathouse Row
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, November 28, 2013 | |||||
run | 9:00 AM | Womens Novice Open [first time competing] | 13 |
||
run | 9:00 AM | Mens Novice Open [first time competing] | 12 |
||
run | 9:00 AM | Womens Novice Masters (40+ years) [first time competing] | 1 |
||
run | 9:00 AM | Mens Novice Masters (40+ years) [first time competing] | 2 |
||
run | 9:00 AM | Girls Novice Juniors [first time competing] | 5 |
||
run | 9:00 AM | Boys Novice Juniors [first time competing] | 13 |
||
run | 9:00 AM | Womens Open | 18 |
||
run | 9:00 AM | Mens Open | 41 |
||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School |
J. McLaughlin
|
|
|||
Crescent Boat Club |
J. Horn
|
|
|||
Crescent Boat Club |
G. Ryan
|
|
|||
Crescent Boat Club |
B. McManus
|
|
|||
Crescent Boat Club |
W. Arch
|
|
|||
Crescent Boat Club |
J. Delaney
|
|
|||
Crescent Boat Club |
G. Wielgus
|
|
|||
Crescent Boat Club |
N. Wnek
|
|
|||
Crescent Boat Club |
K. Leyland
|
|
|||
Crescent Boat Club |
M. Weaver
|
|
|||
Crescent Boat Club |
C. Howshall
|
|
|||
Crescent Boat Club |
M. DiCarlo
|
|
|||
Crescent Boat Club |
P. Cameron
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
K. Weber
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
P. Bear
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
D. Himes Jr
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
M. Murphy
|
|
|||
Malta Boat Club |
I. Harding
|
|
|||
Malta Boat Club |
B. Eck
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. Madden
|
|
|||
Malta Boat Club |
D. Smith
|
|
|||
Malta Boat Club |
J. Hayburn
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. Ferenczy
|
|
|||
New York Athletic Club |
C. Corcoran
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
R. Anderson
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
B. Berry
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
R. Dartnell
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
C. Anderson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Hakanson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
D. Coleman
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
C. Biddle
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
J. Cipolla
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
M. Sciblo
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
A. Quinn
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
R. Archer
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
B. Adams
|
|
|||
Vesper Boat Club |
D. Lincoln
|
|
|||
Vesper Boat Club |
J. Zajdel
|
|
|||
Vesper Boat Club |
N. Tripician
|
|
|||
Vesper Boat Club |
P. Alter
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
E. Mens
|
|
|||
run | 9:00 AM | Womens Masters (40 years and over) | 6 |
||
run | 9:00 AM | Mens Masters (40 years and over) | 22 |
||
run | 9:00 AM | Girls Juniors | 6 |
||
run | 9:00 AM | Boys Juniors | 32 |
||
run | 9:00 AM | Mens Guests (All others. Prize for first male & female) | 27 |
||
run | 9:00 AM | Womens Guests (All others. Prize for first male & female) | 9 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change