4th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 15, 2012
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 15, 2012 | |||||
1 | Boys Gig/Novice 1x | 9 |
|||
Friends Select School (A) |
J. Jamison
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
M. Adamcik
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. wellein
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
A. Dragani
|
|
|||
Upper Dublin High School Rowing Association (A) |
W. Dowdell
|
|
|||
Roman Catholic High School (B) |
J. Taylor
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (B) |
J. Klauder
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (C) |
R. Bousso
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (D) |
T. Andrews
|
|
|||
2 | Boys Novice 2x | 6 |
|||
3 | Boys Freshman 2x | 6 |
|||
4 | Boys Novice 4+ | 10 |
|||
5 | Boys Freshman 4+ | 4 |
|||
6 | Boys Novice 8+ | 17 |
|||
7 | Boys Novice 4x | 5 |
|||
8 | Boys Freshman 4x | 10 |
|||
9 | Boys Freshman 8+ | 19 |
|||
10 | Boys JV 1x | 12 |
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
B. Gibbons
|
|
|||
Friends Select School (A) |
C. Russell
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
Z. Ross
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
A. Bair
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
E. Taylor
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
B. Biscoll
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
I. Soltero
|
|
|||
Science Leadership Academy (A) |
T. Bartholomew
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
S. Albert
|
|
|||
Upper Darby High School (A) |
J. Mulholland
|
|
|||
Malvern Preparatory School (B) |
J. Jeong
|
|
|||
Roman Catholic High School (B) |
m. gormley
|
|
|||
11 | Boys JV 2x | 22 |
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
J. Gibbons/Q. Garvey
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
S. Pepin/Q. Backstrom
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
A. McAvey/P. Festa
|
|
|||
Friends Select School (A) |
S. Powley/S. Yaffe
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
S. Straus/J. Chee
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
G. Goldstein/E. Genyk
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
J. Howley/N. Herceg
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
J. Clark/C. Mudrick
|
|
|||
Montclair High School (A) |
B. Connell-French/D. Lewis
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
J. O'Brien/M. Litchfield
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
C. McCool/J. Widman
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
A. Maillet/W. Brien
|
|
|||
The Haverford School (A) |
E. Glavin/C. Bickhart
|
|
|||
The Shipley School (A) |
W. Verdeur/H. Goodhart
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
T. Painter/R. McLaughlin
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
J. Sluis/T. Wilkinson
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
M. Lazzarotti/M. Paone
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
K. Kelly/S. Grant
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
A. Blue/A. Rogers
|
|
|||
Roman Catholic High School (B) |
A. Le/H. Cammisa
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (B) |
J. Bragg/S. Kaminer
|
|
|||
William Penn Charter School (B) |
J. Delaney/S. Young
|
|
|||
12 | Boys JV 4+ | 26 |
|||
13 | Boys JV 4x | 11 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 14 |
|||
15 | Boys Ltwt 2x | 6 |
|||
16 | Boys Ltwt 4+ | 14 |
|||
17 | Boys Ltwt 4x | 4 |
|||
18 | Boys Ltwt 8+ | 8 |
|||
19 | Boys 2nd 8+ | 6 |
|||
20 | Boys Varsity 1x | 13 |
|||
21 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
A. Blair/M. Iacobucci
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
S. Miller/L. Caldwell
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
B. Sullivan/A. Wunsch
|
|
|||
Friends Select School (A) |
M. Matusky/N. Levin
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
R. Smith/C. Frey
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Albanese/S. Ross
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Monaghan/K. xiao
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
M. Wellock/W. Arch
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Poyatt/E. Villanueva
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
E. Point/C. Bryan
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
D. Merkle/V. Spigonardo
|
|
|||
22 | Boys Varsity 4+ | 15 |
|||
23 | Boys Varsity 4x | 8 |
|||
24 | Boys Varsity 8+ | 14 |
|||
25 | Girls Gig/Novice 1x | 7 |
|||
26 | Girls Novice 2x | 5 |
|||
27 | Girls Freshman 2x | 2 |
|||
28 | Girls Novice 4+ | 8 |
|||
29 | Girls Freshman 4+ | 8 |
|||
30 | Girls Novice 8+ | 17 |
|||
31 | Girls Novice 4x | 5 |
|||
32 | Girls Freshman 4x | 6 |
|||
33 | Girls Freshman 8+ | 14 |
|||
34 | Girls JV 1x | 9 |
|||
Conestoga Christian (A) |
M. Graff
|
|
|||
Friends Select School (A) |
A. Aaron
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
M. Remetz
|
|
|||
McGann Mercy High School (A) |
E. Parillo
|
|
|||
North Penn High School (A) |
L. Ackerman
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
S. Belanger
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
A. Greene
|
|
|||
Friends Select School (B) |
K. Manley
|
|
|||
Friends Select School (C) |
L. Ivers
|
|
|||
35 | Girls JV 2x | 11 |
|||
36 | Girls JV 4+ | 16 |
|||
37 | Girls JV 4x | 13 |
|||
38 | Girls JV 8+ | 13 |
|||
39 | Girls Ltwt 2x | 3 |
|||
40 | Girls Ltwt 4+ | 9 |
|||
41 | Girls Ltwt 4x | 5 |
|||
42 | Girls Ltwt 8+ | 6 |
|||
43 | Girls 2nd 8+ | 5 |
|||
44 | Girls Varsity 1x | 5 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
K. Cousart
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
K. Murphy
|
|
|||
Friends Select School (A) |
S. Wattles
|
|
|||
Glen Ridge High School (A) |
A. Freimarck
|
|
|||
Springside School (A) |
J. Sager
|
|
|||
45 | Girls Varsity 2x | 10 |
|||
46 | Girls Varsity 4+ | 19 |
|||
47 | Girls Varsity 4x | 9 |
|||
48 | Girls Varsity 8+ | 12 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change