3rd Manny Flick / Horvat Series
- Apr 1, 2012
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 1, 2012 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 6 |
|||
2 | Girls Novice 2x | 5 |
|||
3 | Girls Freshman 2x | 0 |
|||
4 | Girls Novice 4+ | 8 |
|||
5 | Girls Freshman 4+ | 8 |
|||
6 | Girls Novice 8+ | 18 |
|||
7 | Girls Novice 4x | 5 |
|||
8 | Girls Freshman 4x | 6 |
|||
9 | Girls Freshman 8+ | 12 |
|||
10 | Girls JV 1x | 5 |
|||
11 | Girls JV 2x | 16 |
|||
12 | Girls JV 4+ | 16 |
|||
13 | Girls JV 4x | 11 |
|||
14 | Girls JV 8+ | 14 |
|||
15 | Girls Ltwt 2x | 0 |
|||
16 | Girls Ltwt 4+ | 12 |
|||
17 | Girls Ltwt 4x | 4 |
|||
18 | Girls Ltwt 8+ | 6 |
|||
19 | Girls 2nd 8+ | 5 |
|||
20 | Girls Varsity 1x | 5 |
|||
21 | Girls Varsity 2x | 12 |
|||
22 | Girls Varsity 4+ | 21 |
|||
23 | Girls Varsity 4x | 8 |
|||
24 | Girls Varsity 8+ | 14 |
|||
25 | Boys Gig/Novice 1x | 10 |
|||
26 | Boys Novice 2x | 5 |
|||
27 | Boys Freshman 2x | 4 |
|||
28 | Boys Novice 4+ | 17 |
|||
Belleville High School (A) |
D. Rodriguez/J. Victorio/E. Padilla/A. Nazario/S. Ramirez (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
G. Gaynor/J. Kuzo/C. Orellana/J. Mace/J. Cannuli (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
C. Miles/G. Beers-Porzio/J. Hunt/C. Walker/A. Galimi (Cox)
|
|
|||
Fairfield Prep (A) |
N. Schuermann/B. Blees/M. Conte/R. Zentner/T. Wiig (Cox)
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
r. frisbie/Z. Burkhart/H. Pruitt/A. Straus/S. Andress (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Siciliano/A. Mandviwalla/A. DELUCA/j. frankenthaler/M. Kane (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
M. Yaron/T. Fogt/E. Cooper/C. Akerblom/N. Smith (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Manhasset Crew (A) |
A. Yung/T. Moschitta/J. Farrell/J. Karantzios/J. Nikolaidis (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Trainer/D. Runfola/A. McGrath/A. MCGINLEY/C. Groody (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
J. mayes/G. Musselman/M. Maguire/E. Hernandez/D. Ramirez-Parmentier (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
D. Avnet/J. Atillasoy/T. Springob/P. Dwyer/C. Appelman (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
W. Cardenas/N. Carter/H. Lee/B. Rhodunda/E. Ptak (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
A. Giraldo/A. petrick/O. Lynskey/J. Fearon/P. Walshe (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Browning/K. Bowman/G. Kirwan/R. Rodriguez/B. Melvin (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
B. Morris/C. Morton/S. Fleming/Z. Gorski/V. Wu (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
A. Chui/J. Giannini/D. Jacobs/Z. Ludlow/C. Buce (Cox)
|
|
|||
29 | Boys Freshman 4+ | 0 |
|||
30 | Boys Novice 8+ | 20 |
|||
Atlantic City High School (A) |
J. Zhang/R. Elberson/D. Duffin/S. Salazar/V. Salerno/L. Henderson/N. Pfeffer/J. Zubair/S. Shah (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
R. Cunas/M. Shah/C. Manna/A. Quezada/J. Pelaez/O. Torres/D. Maldonado/M. Nicosia/A. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
E. Linari/M. Valencia/S. Draper/A. Preziosi/A. Reed/J. Ricevuto/M. Waldman/T. Putney/C. Polcini (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
A. Grochowski/D. DiBonaventura/J. Anderson/B. Kennedy/P. Blumenstien/P. Jamora/P. Giamboy/B. Walsh/G. Asaro (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
C. Caro/M. Chrisphonte/M. Griffin/C. Bistany/J. Feerick/M. Garcia/D. LaFata/s. neville/G. Rail (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
N. Gangemi/P. Gilmartin/P. Hurd/L. Rochford/A. Graves/J. Dye/S. Giacometti/L. Epstein/T. Buttaro (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
S. McDevitt/A. D'Abbene/M. Strosser/J. Caponi/A. Sosnader/T. Nowak/J. Hamilton/A. Barker/B. Muehlberger (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Sawin/R. Field/Q. smith/G. Litten/G. Elia/O. Meilick/G. Pennisi/R. Haydinger/A. Labetti (Cox)
|
|
|||
Owen J Roberts Rowing Club (A) |
A. Winstead/M. Constable/J. Sager/P. Odagis/A. Mento/J. Mannix/T. Wolfrom/N. Bellini/R. Niedelman (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
H. Johnson/L. Johnson/E. Harper/C. D'Angelo/N. Giello/J. Garcia/J. White/I. Anderson/I. Thomas (Cox)
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
K. Boehme/W. Borkowski/A. Daidone/J. Matus/J. Seus/R. Lowth/M. Fazio/V. Ordonez/C. Austin (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
M. Palladino/N. Slusher/A. Neri/T. Imber/M. Lamcken/N. Aldrich/A. Chell/T. Puhalski/T. McBride (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Pagliaro/B. Spinelli/W. Christen/Z. Talke/J. Murphy/A. DiPrinzio/T. Sudeck/D. Hill/B. Litt (Cox)
|
|
|||
St. Paul's Schools Rowing Association (A) |
L. Emmart/C. Acker/A. Rutherford/S. Clough/C. Chasney/J. Jackson/B. Steedman/M. Pitcher/C. Coulson (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
|
||||
Fordham Preparatory School (B) |
J. Williams/D. Vaughan/A. Satloff/T. Marth/A. Tagliavia/P. Iori/J. Mooney/w. curtis/R. Lynch-Samant (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (B) |
R. Gorman/m. doyle/M. Albone/D. SELLERS/E. McDonnell/M. campo/J. Cross/J. Treacy/R. Buchanan (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (B) |
A. Campbell/J. Camoratto/T. flannery/K. zimmer/C. Linn/E. Williams/A. ferrell/w. bobadilla/E. Gill (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (B) |
J. Batchelor/N. Gibney/N. Haindl/M. Giannuario/M. Gheysens/C. Stard/V. Romiyo/A. Ciurczak/C. Durbin (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
T. Meis/N. McGettigan/S. Dunn/M. Quinn/W. Flick/C. Waite/L. Duncan/A. Burke/M. Giangiordano (Cox)
|
|
|||
31 | Boys Freshman 4x | 5 |
|||
32 | Boys Novice 4x | 8 |
|||
33 | Boys Freshman 8+ | 20 |
|||
34 | Boys JV 1x | 14 |
|||
35 | Boys JV 2x | 12 |
|||
36 | Boys JV 4+ | 18 |
|||
37 | Boys JV 4x | 12 |
|||
Haddon Township High School (A) |
A. Blue/J. Howley/N. Herceg/E. Duffy
|
|
|||
Leonia High School (A) |
D. Kindler/M. Ismail/S. Riordan/M. D'Angelo
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Oberkircher/J. Sincavage/B. Biscoll/E. Kaufman
|
|
|||
Montclair High School (A) |
G. Rosenthal/E. Pimpao/S. Baker/T. Cahill
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
C. Howshall/M. Zlotnicki/K. Hartzag/B. White
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
P. Anthony/J. Meadows/G. Ervin/J. Wang
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
T. Kueny/J. Leonard/A. Angelucci/T. Roberts
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
J. McMichael/G. Hoeltzel/W. Egan/J. Kling
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
J. Bragg/B. Flood/R. Lay/M. Orlando
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
E. Riedlmeier/F. Doyle/J. Delaney/J. Paolini
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (B) |
J. MacEachern/D. Brush/L. Wargo/W. Elliott
|
|
|||
38 | Boys JV 8+ | 20 |
|||
39 | Boys Ltwt 2x | 10 |
|||
40 | Boys Ltwt 4+ | 14 |
|||
Belleville High School (A) |
G. Singh/L. Angamarca/E. Rodriguez/K. Muela/P. Torrizo (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
G. Sanchez/R. Schmids/S. Fay/C. Nichols/S. McDonald (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
P. Clauss/M. Steinbrick/D. Large/J. Santos/M. Kellermueller (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Sypher/B. Jackson/T. Gloyd/J. Fullerton/R. Bailey (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
T. Biby/P. Getsos/M. Pepe/s. elkeshk/M. Cleary (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
J. Chong/R. Valenzuela/A. Montesinos/E. Warrell/M. Erlandson (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
T. Robbins/D. Buckley/T. Beck/J. Damis/P. Bowers (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Manhasset Crew (A) |
S. Hummel/P. Thatos/M. Johnson/C. Voto/J. Kostoulas (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
W. Gross/K. Harris/P. Entwistle/W. Bickmore/E. Mullin (Cox)
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
A. Massina/C. Ryan/J. Skidmore/S. Vaca/P. Flynn (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
M. Shirey/G. Schrier/M. CONNOLLY/M. Poyatt/F. Alvare (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
|
||||
Harriton High School (B) |
M. Terwiesch/J. Roca/K. Hendricks/E. Epstein/R. Grossman (Cox)
|
|
|||
41 | Boys Ltwt 4x | 3 |
|||
42 | Boys Ltwt 8+ | 11 |
|||
43 | Boys 2nd 8+ | 6 |
|||
44 | Boys Varsity 1x | 9 |
|||
45 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
46 | Boys Varsity 4+ | 20 |
|||
Belleville High School (A) |
K. Razo/M. Quezada/S. Suchdolski/H. Legaspi/W. Soto (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
I. Flinn/C. Hartford/C. Licata/D. DePaul/M. Capella (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
Q. Garvey/S. Meekes/M. Hughes/S. Hughes/T. Sayers (Cox)
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
C. Ryan/N. Maher/W. Pope/A. Herzog/C. Maylath (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
B. Reifsnyder/O. Martinez II/P. Campion/g. Huff/K. Adams (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
N. Ruggiero/M. D'anella-Mercanti/C. Dobush/K. Horsley/L. Kommedal (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
T. Schechter/A. Pressel/L. Colella/B. Ellis/E. Castelbaum (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Manhasset Crew (A) |
C. Kasabian/A. Delaney/D. Soyak/M. Yu/A. Kavourias (Cox)
|
|
|||
Montclair High School (A) |
J. Murphy/N. Goodman/J. Stepansky/H. Kline/R. Cucci (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
P. Grana/J. Doerr/A. Webber/J. DiMarco/N. Redmond (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
U. Myers-Doyle/M. Palamountain/M. Pellegrini/M. Scott/S. Ellis (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Puckette/D. Carbery/W. Aftring/J. Purtill/A. Raichek (Cox)
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing (A) |
P. Duchala/K. Sullivan/M. Fairer/K. Sullivan/E. Crisp (Cox)
|
|
|||
St. Paul's Schools Rowing Association (A) |
J. Pellington/A. Broughton/T. Plass/E. Mitton/C. Gore (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
|
||||
The Haverford School (A) |
C. Meehan/P. Meehan/M. Freundlich/J. Gaskill/A. patel (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (B) |
|
||||
Manhasset Crew (B) |
|
||||
Radnor High School Crew Club (B) |
K. xiao/S. Hastings/j. sloate/J. Hagstrom/H. Leonardi (Cox)
|
|
|||
47 | Boys Varsity 4x | 8 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 10 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change