Schuylkill Navy Run
- Nov 22, 2012
- run
- Boathouse Row
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, November 22, 2012 | |||||
run | 9:00 AM | Womens Novice Open [first time competing] | 11 |
||
Crescent Boat Club |
C. DeBeaupre
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
K. Hudome
|
|
|||
La Salle University |
K. Shorttop
|
|
|||
Malta Boat Club |
C. Tayrien
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Newlin
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Wilson
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
N. Parsons
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
M. Ionescu
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
C. Carney
|
|
|||
Vesper Boat Club |
R. Smith
|
|
|||
Vesper Boat Club |
S. Kaplan
|
|
|||
run | 9:00 AM | Mens Novice Open [first time competing] | 13 |
||
run | 9:00 AM | Womens Novice Masters (40+ years) [first time competing] | 6 |
||
run | 9:00 AM | Mens Novice Masters (40+ years) [first time competing] | 4 |
||
run | 9:00 AM | Girls Novice Juniors [first time competing] | 1 |
||
run | 9:00 AM | Boys Novice Juniors [first time competing] | 6 |
||
run | 9:00 AM | Womens Open | 18 |
||
Crescent Boat Club |
K. Murphy
|
|
|||
Crescent Boat Club |
A. Buckley
|
|
|||
Crescent Boat Club |
J. Lees
|
|
|||
Crescent Boat Club |
J. Lees
|
|
|||
Crescent Boat Club |
E. Bratton
|
|
|||
La Salle University |
J. Knight
|
|
|||
La Salle University |
L. Red
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
A. Holmes
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Delaney
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Delaney
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
M. Sarbanis
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
K. Brown
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
E. Staub
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
L. Welsh
|
|
|||
Vesper Boat Club |
C. McConnell
|
|
|||
Vesper Boat Club |
J. Vreugdenhil
|
|
|||
Vesper Boat Club |
B. Gribbin
|
|
|||
Vesper Boat Club |
J. McConnell
|
|
|||
run | 9:00 AM | Mens Open | 44 |
||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School |
J. McLaughlin
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School |
N. D'Imperio
|
|
|||
Cornell University Mens Crew |
A. Rhodes
|
|
|||
Crescent Boat Club |
W. Arch
|
|
|||
Crescent Boat Club |
J. Horn
|
|
|||
Crescent Boat Club |
M. DiCarlo
|
|
|||
Crescent Boat Club |
G. Wielgus
|
|
|||
Crescent Boat Club |
S. Kosma
|
|
|||
Crescent Boat Club |
G. Ryan
|
|
|||
Crescent Boat Club |
B. McManus
|
|
|||
Crescent Boat Club |
P. Woodruff
|
|
|||
Crescent Boat Club |
J. Delaney
|
|
|||
Crescent Boat Club |
X. Alexander
|
|
|||
Crescent Boat Club |
M. Weaver
|
|
|||
Crescent Boat Club |
C. Bratton
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
M. Murphy
|
|
|||
La Salle University |
P. Bear
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. Ferenczy
|
|
|||
Malta Boat Club |
S. Madden
|
|
|||
Malta Boat Club |
B. Duff
|
|
|||
Malta Boat Club |
J. O'Mara
|
|
|||
Malta Boat Club |
J. Hayburn
|
|
|||
Malta Boat Club |
C. O'Brien
|
|
|||
Malta Boat Club |
A. Madden
|
|
|||
Malta Boat Club |
B. Eck
|
|
|||
Malta Boat Club |
B. McDonald
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
P. Teti
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
S. Fay
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
A. Walters
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
B. Berry
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
P. Zaleski
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
T. Brown
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
D. Dartnell
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
R. Dartnell
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
B. Hancox
|
|
|||
Schuylkill Navy of Philadelphia |
M. Foelster
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
J. hoepp
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
M. Sciblo
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
P. Garberson
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
A. Quinn
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
C. Biddle
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
R. Baldry
|
|
|||
Vesper Boat Club |
J. Zajdel
|
|
|||
Vesper Boat Club |
T. Simone
|
|
|||
run | 9:00 AM | Womens Masters (40 years and over) | 7 |
||
run | 9:00 AM | Mens Masters (40 years and over) | 27 |
||
run | 9:00 AM | Girls Juniors | 3 |
||
run | 9:00 AM | Boys Juniors | 28 |
||
run | 9:00 AM | Mens Guests (All others. Prize for first male & female) | 30 |
||
run | 9:00 AM | Womens Guests (All others. Prize for first male & female) | 18 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change