San Diego Crew Classic
- Mar 31, 2012 To Apr 1, 2012
- sprint
- Mission Bay
- San Diego, CA (USA)
- Hosted By: San Diego Crew Classic
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, March 31, 2012 | |||||
NOTES: | All races are 8+ except for event #5 | ||||
NOTES: | Event/race numbers will be different on the | ||||
NOTES: | regatta schedule when published mid-February | ||||
1 | Womens Col Varsity Jessop-Whittier Cup Invite | 12 |
|||
2 | Womens Collegiate Varsity SeaWorld Cal Cup | 21 |
|||
3 | Womens Collegiate Varsity DII/III/Club San Diego Zoo and Safari Cup | 14 |
|||
4 | Womens Collegiate Ltwt | 7 |
|||
5 | Womens Collegiate Varsity 4+ Karen Plumleigh Cortney Cup | 21 |
|||
6 | Womens Collegiate 2V Jackie Ann Stitt Hungness Trophy | 21 |
|||
7 | Womens Collegiate Novice Laurel Korholz Perpetual Trophy | 21 |
|||
7b | Womens DII/DIII/Club Novice | 7 |
|||
8 | Mens Collegiate Varsity Copley Cup Invite** | 10 |
|||
9 | Mens Collegiate Varsity American Specialty Health Cup | 21 |
|||
10 | Mens Collegiate Ltwt Secretary of the Navy Cup** | 0 |
|||
11 | Mens Collegiate 2V Sharp Cabrillo Cup | 14 |
|||
12 | Mens Collegiate Novice Derek Guelker Memorial Cup | 21 |
|||
13 | Womens HS Varsity Gilman-Mulliken Cup | 18 |
|||
Arizona Junior Rowing Inc. (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (A) |
|
||||
Capital Crew (A) |
|
||||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
M. Rubalcava/M. Michael/L. Sullivan/E. Murray/A. Vignau/S. Coffin/L. Schmidt/A. Auerbach/E. Nowakoski (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
|
||||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Los Gatos Rowing Club (A) |
B. Oudewaal/A. Bauer/K. Henck/S. Tani-Olugbemi/A. Caballero/S. Thorkelsdottir/M. Perretta/J. Labruna/R. Moll (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
M. Tanklage/G. Shaw/B. Leire/A. Gettings/L. LAVIOLETTE/C. Shaw/S. Shannon/K. Armstrong/A. Sanders (Cox)
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
|
||||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Pocock Youth Rowing (A) |
A. Wetzel/F. Wood/C. Most/L. Rorick/E. Munday/M. Brown/K. Ritter/M. White/R. Lether (Cox)
|
|
|||
River City Rowing Club (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
H. Saddler/K. Hamilton/U. Anyanwu/T. Gabbard/A. Harrington/C. Schweighardt/M. Gibson/N. Stokes/L. Gurtin (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
L. Lotz/M. Craddock/G. Tocchini/A. Shikaloff/S. Karjalainen/N. Keohane/M. McNamara/M. Flannery/R. Oelze (Cox)
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
|
||||
ZLAC Rowing Club, LTD (A) |
|
||||
14 | Womens HS JV ZLAC Rowing Club Cup | 19 |
|||
Arizona Junior Rowing Inc. (A) |
|
||||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
|
||||
Connecticut Boat Club (A) |
|
||||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Los Gatos Rowing Club (A) |
A. Clark/K. Kalcic/E. Chua/M. Laccabue/C. Mosher/S. Alzaidi/A. Smith/M. McKinney/N. Roohparvar (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
M. JOHANNESSEN/o. worthen/A. Chang/I. Hung/S. Berman/M. Schem/T. Youngs/C. Lee/G. Vavala (Cox)
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
|
||||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
|
||||
OKC Riversport (A) |
|
||||
Pocock Youth Rowing (A) |
C. Motzer/M. Firmani/E. Heile/M. Letterie/E. Geiduschek/S. Nitz/S. Nitz/T. LaPatra/O. Lowe (Cox)
|
|
|||
River City Rowing Club (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
C. Buckley/R. Haase/K. Plaxe/M. Orsinelli-Rivers/C. Otto-smith/G. Baracchini/G. Willis/M. Kelly/P. Miller (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
N. Calhoun/L. Freise/C. Carter/M. Pertsch/M. O'Connor/C. Vinogradov/L. Lucchesi/K. Spirz/M. Ryan (Cox)
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
|
||||
ZLAC Rowing Club, LTD (A) |
|
||||
Arizona Junior Rowing Inc. (B) |
|
||||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
L. Noga/I. Catton/M. Lee/H. Stenovec/C. Olson/A. Tarczynski/J. Curtis/K. Bird/C. Carper (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (B) |
C. Mahoney/S. Hoskin/M. James/J. Renly/M. Towers/K. De Merritt/J. Lampe/R. Dubowitz/K. Fux (Cox)
|
|
|||
15 | Womens HS Ltwt Referee Cup | 6 |
|||
Capital Crew (A) |
|
||||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Los Gatos Rowing Club (A) |
O. Meehan/E. Chavez/J. Yun/N. Bowman/M. Goble/S. Clark/L. Edmonds/C. Campbell/M. Martina (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Newport Aquatic Center (A) |
|
||||
St. Ignatius College Prep (A) |
N. Calhoun/L. Freise/C. Carter/N. Keohane/K. Spirz/C. Vinogradov/L. Lucchesi/M. Flannery/M. Ryan (Cox)
|
|
|||
16 | Mens HS Varsity William Robinson Memorial Cup | 16 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Fernandez/A. Vidal/A. Keenan/J. Menendez/A. Seda/N. Keenan/M. Sanchez/H. Formoso-Murias/M. De Ovin-Berenguer (Cox)
|
|
|||
Capital Crew (A) |
|
||||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
C. Haggerty/G. Doyle/C. Reed/M. Boylan/R. Green/B. Morey/M. Melton/H. Kurtz/G. Copley (Cox)
|
|
|||
Claremont Secondary School/Greater Victoria Youth Rowing Soc (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
|
||||
Jesuit College Prep of Dallas (A) |
J. Newman/A. Kim/W. Lang/A. Gesalman/A. Cohen/N. Whittemore/J. Perez/Z. Marshall/J. Montemayor (Cox)
|
|
|||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Los Gatos Rowing Club (A) |
|
||||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
|
||||
Newport Aquatic Center (A) |
G. BOX/D. Mahan/K. Flagg/T. Lehman/G. Lewis/C. Breen/N. Zusman/C. Abel/J. Keedy (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
D. Hosler/J. Maxson/T. Malone/D. Parker/D. Baker/L. O'Brien/B. Stollman/E. Johnson/V. Prasad (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
|
||||
River City Rowing Club (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
s. goicoechea/T. Webster/J. Lenert/D. Sprague/A. Stephens/D. Manske/M. Wayne/R. Nugent/J. Benoit (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
P. Hills/T. Evans/M. McEvoy/G. Davis/J. Avery/T. Bogott/H. Saghi/C. Gunther/K. Fulgham (Cox)
|
|
|||
17 | Mens HS JV Jean Jessop Hervey Cup | 12 |
|||
Baja California State Rowing Team (A) |
|
||||
Belen Jesuit Prep School (A) |
M. Sierra/D. Ugas/S. Dipilla/D. Perez/D. Alvarez/D. Guimaraes/J. Armengol/J. Perez/J. Pereyra (Cox)
|
|
|||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Los Gatos Rowing Club (A) |
|
||||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
|
||||
Newport Aquatic Center (A) |
S. Grant/B. Putnam/M. Kernan/S. Sprecher/A. Rimel/N. Catranis/J. Wadman/D. Cribbs/M. Dafferner (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
M. Coupin/A. Marcu/K. chang/B. Elsdon-Dew/S. Sokoll/F. Tripier/S. Balian/S. McDonald/F. Wakeling (Cox)
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
N. Schaub/A. Ecarius/B. Rhoda/B. Duoto/C. Hearst/A. Proud-Madruga/C. Wildeson/C. Ruiz/A. Hamilton (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
P. Casserly/G. Patterson/T. Oelze/D. Rich/B. Neuman/P. McPolin/T. Wettersten/M. Vukasin/M. Dudum (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (B) |
e. kallenberg/A. Cowan/s. brigandi/S. Lawler/T. Marshall/G. Valencia/J. Lynch/W. Drummond/E. Luna (Cox)
|
|
|||
18 | Mens HS Ltwt Referees Cup | 13 |
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
J. Mazaira/J. Tato/C. Sanu/V. Vazquez/P. Jackson/K. Lowenhaupt/F. Ruiz/A. Fernandez/M. Zaldivar (Cox)
|
|
|||
Capital Crew (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
|
||||
Lake Union Crew (A) |
|
||||
Long Beach Junior Crew (A) |
|
||||
Los Gatos Rowing Club (A) |
|
||||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Marina Aquatic Center Junior Rowing (A) |
|
||||
New Canaan High School Crew (A) |
N. Berman/S. Wiley/A. Richmond/C. West/T. Mapley/E. Nilan/A. Vernon/M. Cullman
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
B. Metzger/C. Johnson/C. Roossin/J. Studer/T. Zimmermann/M. Jackson/A. Miranda/N. Beyrooty/S. Zomaya (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
|
||||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
B. Wharton/A. Petty/R. Sandy/l. Earl-Gould/O. Yu/V. Hoite/G. Ashton/E. Morley/M. Young (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
M. Daubner/M. Rudolph/h. schneider/K. Yim/M. Peterson/J. Spence/D. Glazener/A. Bulow/J. Taylor-Brown (Cox)
|
|
|||
19 | Womens Open Carley Copley Cup | 14 |
|||
20 | Womens Alumni Prudential, Dunn REALTORS Cup** | 5 |
|||
21 | Mens Open Joan Ward Memorial Trophy | 21 |
|||
22 | Mens Alumni Trustees Cup | 7 |
|||
23 | Womens Masters Club Champ Thalia Kelly Considine Cup | 12 |
|||
East Bay Rowing Club (A) |
D. Smith/A. Mudge/P. Velez/H. Keohane/L. Warhuus/J. krakauer/N. Petiet/F. Horton/E. Full (Cox)
|
13.0 (45)
|
|||
Lake Casitas Rowing Association (A) |
A. Bronzan/U. Castel/B. Hoyt/T. Gladdin/L. Leigh/L. Greenspon/P. Power/A. Osborn/H. Johnson (Cox)
|
13.0 (45)
|
|||
Lake Merritt Rowing Club (A) |
J. Brophy-Hilton/S. Kavrakis/K. Lahl/A. Cruz/J. Simon-O'Neill/L. Condro/C. Simon-O'Neill/S. Spears/A. Macdonald (Cox)
|
0.6 (31)
|
|||
Long Beach Rowing Association (A) |
J. Van Blom/S. Baldwin/h. chupik/K. Gleie Baverstock/w. obrien/H. Frykman/m. cate/M. Perrot/m. Kerst (Cox)
|
17.6 (48)
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
L. Miles/C. Wallenfels/T. Falkenthal/L. Thoron/C. Battani/M. Martens/C. McHugh/C. Cunningham/A. Sarrett (Cox)
|
16.0 (47)
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
G. Malacrida/A. Omtvedt/M. Oliver/K. O'Hara/A. Cuthbertson/K. Newman/A. Strobridge/J. Snyder/J. Peters (Cox)
|
17.6 (48)
|
|||
Portland Boat Club (A) |
J. Linse/S. Stein/R. Thompson/S. Keller/C. Holdorf/A. Bigelow/L. Jensen/M. McCormick/R. Le Mieux (Cox)
|
33.6 (56)
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
J. White-Hope/L. Dinsdale/M. Conn/M. Studds/C. Morrison/P. Martin/E. Peterson/K. Hoff/R. Ostfeld (Cox)
|
7.8 (41)
|
|||
Style Driven Rowing Club (A) |
J. Hewitson/L. Williams/B. Herrmann/C. O'Toole/N. Sherman/L. Groves/D. Cotting/D. Hurley/P. Cotting (Cox)
|
36.0 (57)
|
|||
Tuf As Nails (A) |
S. Davis/R. Baribault/M. Friend/B. Hager/C. Wedin/P. Jensen/A. Wiltshire/Z. Dudley/E. Delma (Cox)
|
33.6 (56)
|
|||
Villanova-Wildcat Rowing Association (A) |
0.0 (0)
|
||||
Willamette Rowing Club (A) |
S. Wright/J. Myers/M. Levesque/J. Withycombe/E. Mcgrand/S. Wood/A. Moyer/K. Springman/J. Byrd (Cox)
|
6.8 (40)
|
|||
24 | Womens Masters A Cup (27-35) | 3 |
|||
25 | Womens Masters B Fred Rickon Memorial Cup (36-42) | 5 |
|||
26 | Womens Masters C Margi Fetter Graham Trophy (43-49) | 4 |
|||
Composite: Alexandria, Capital, Mile High, Colorado Rowing (A) |
j. rubini/L. Rubini/A. Moquin/D. Lamper/P. Lang/K. Newman/J. Quilling/C. Graubard/K. Mandsager (Cox)
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
A. Ettel/K. Pratt/K. Roach/D. Todd/O. Treciokas/T. Sevareid/C. Dreiling/S. Lovell/T. Boedeker (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC (A) |
D. Davis/C. Egan/A. Moore/Y. TASKOR/K. Glover/N. Dynan/C. Holdorf/C. Holland/L. Heim (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (B) |
C. Wallenfels/L. Thoron/M. Fenner/J. Vanneman/R. Crowley/B. Peters/T. Brady/L. McCarty/J. Sichel (Cox)
|
|
|||
27 | Womens Masters D Waddell & Reed, Inc. Cup (50-54) | 6 |
|||
Avalon Rowing Club (A) |
M. Tsolomitis/J. Klochko/C. Sheehan/H. Blonkenfeld/K. Mitchell/J. Millard/L. Tauber/D. Kendell/M. Ruddell (Cox)
|
|
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
J. Snook/D. Lowe/V. DeSanta/M. Fisher/J. Sambrailo/A. Timpe/A. Hunt/H. Williams
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
L. Miles/T. Falkenthal/T. Gomez/M. Martens/C. Battani/B. Merrell/T. McGaw/A. Carbone/B. James (Cox)
|
|
|||
Newport Aquatic Center (A) |
A. Lawrence/P. Chung/R. Foster/D. Cowles/S. Farmer/T. Lehaman/M. Teaford/L. Hay/J. Lordan (Cox)
|
|
|||
Composite: San Diego RC, Don Rowing, Mile High (A) |
M. Oliver/A. Omtvedt/C. Drewry/K. OHara/A. Cuthbertson/J. Snyder/A. Strobridge/D. Hayden/J. Peters (Cox)
|
|
|||
ZLAC Rowing Club, LTD (A) |
|
||||
28 | Womens Masters E Kearney Johnston Cup (55-59) | 7 |
|||
29 | Womens Masters F+ Campland on the Bay Trophy (60+ | 6 |
|||
Los Gatos Rowing Club (A) |
K. Van Nada/N. Brown/S. Reekie/P. McDonald/J. Ehrhardt/C. Adler/M. Dickinson/K. Moultrup/M. Ruddell (Cox)
|
46.2 (61)
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
K. Boyd/S. Ford/D. Anton/J. Boedecker/M. Osterloh/M. Donaldson/M. Miller/B. Berling/B. James (Cox)
|
43.6 (60)
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
49.0 (62)
|
||||
Montlake Rowing Club (A) |
S. McKain/R. Hodel/A. Malott/S. Safranek/M. Booth/R. Atkinson/E. Coppinger/P. Compton/J. Petrelli (Cox)
|
49.0 (62)
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
L. Dinsdale/M. Conn/K. Hibler/C. Kemper/D. Weston/J. Schaefer/P. Gillis/K. Stevens/J. Vallese (Cox)
|
46.2 (61)
|
|||
ZLAC Rowing Club, LTD (A) |
S. Sternbach/S. Davidson/G. Teborek/L. Desrosiers/E. Gordon/G. Ellsworth/A. Seeley/G. Kohn/D. Campbell (Cox)
|
57.8 (65)
|
|||
30 | Mens Masters Club Champs City of San Diego Think Blue Cup | 14 |
|||
Ancient Mariners Rowing Club (A) |
G. Naden/D. Henriques/W. Perkins/M. Norelius/B. Lamka/B. Woodman/D. Kroeger/C. Smith/D. Wright-Lonheim (Cox)
|
46.2 (61)
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
33.6 (56)
|
||||
East Bay Rowing Club (A) |
C. Downey/G. Gazda/C. Groves/P. Warner/C. Noyes/M. Jansen/J. Gotch/P. Miller/G. Gozinsky (Cox)
|
19.4 (49)
|
|||
Fat Turtles Rowing Club (A) |
B. Perkins/J. St. Clair/P. Gergo/G. White/D. Trond/D. Lagan/J. Morgan/M. Hurley/M. Cippolone (Cox)
|
31.4 (55)
|
|||
Lake Casitas Rowing Association (A) |
S. Chatwin/P. Bohan/P. Lepiane/J. Harvey/F. Castel/F. Simonds/L. Bennett/D. Harralson/C. Galvan (Cox)
|
41.0 (59)
|
|||
Long Beach Rowing Association (A) |
J. Van Blom/P. Hayes/D. Gleason/J. Nunn/J. Felix/R. Perrot/D. Kidd/D. McGill/M. Mason (Cox)
|
27.0 (53)
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
M. Stralka/J. Younger/A. Collenette/M. Breard/S. Johnson/S. Killeen/S. Spiering/D. Draeger/A. Andrews (Cox)
|
41.0 (59)
|
|||
Mission Bay Rowing Association (A) |
P. van vliet/I. Akkerman/P. Kington/J. Gurr/W. Foss/H. Baumgartner/B. Guzman/M. Ruehle/A. Chapa (Cox)
|
2.6 (35)
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
J. Forrest/G. Le Sage/W. Kostoff/P. Hoyle/S. Durkin/P. Knight/D. Huntington/G. Holland/M. Ulbricht (Cox)
|
11.6 (44)
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club (A) |
G. Fletcher/T. Murphy/M. Shonstrom/T. Noyes/S. Thompson/M. Cody/J. Colosimo/R. Case/D. Rugalo (Cox)
|
54.8 (64)
|
|||
Sacramento State Aquatic Center/Capital (A) |
J. Stroud/P. Bailey/L. Fuson/R. Dixon/D. Worthington/N. Corlett/B. Witzgall/D. Sullivan/E. Donnette (Cox)
|
49.0 (62)
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
M. Kapicka/M. Davis/D. Frost/A. Hewitt/G. Barnes/G. Schweighardt/T. Cook/C. Anderson/J. Vallese (Cox)
|
29.2 (54)
|
|||
Union Boat Club (A) |
A. Zosuls/S. McKiernan/D. Wagener/J. Toto/O. Scholle/S. Reppert/Y. Shamir/J. Bourneuf/A. Milad (Cox)
|
23.0 (51)
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
B. Byrd/B. Smith/T. Wood/S. Gray/S. Smith/S. Brown/C. Otis/S. WU/J. Byrd (Cox)
|
33.6 (56)
|
|||
31 | Mens Masters A Wells Fargo Cup (27-35) | 7 |
|||
Lincoln Park Boat Club (A) |
D. Hogan/D. Smith/P. Turney/A. Clark/B. Benicourt/K. Kane/R. Klein/N. Martin/K. Wright (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
|
||||
Penn A.C. Rowing Association (A) |
|
||||
Potomac Boat Club (A) |
J. Forrest/C. Galle/P. Clements/A. DelSordo/C. Nunziato/P. Hoyle/S. Durkin/G. Le Sage/A. Nguyen (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
A. Mendoza/C. Callaghan/M. Voorhees/J. Morgan/D. Payne/D. Scalese/M. Doran/A. Keller/J. Vallese (Cox)
|
|
|||
Union Boat Club (A) |
J. Martin/J. Bayley/J. Besser/Q. Darbyshire/J. Novak/B. Werntz/P. Morelli/T. Owston/B. Baker (Cox)
|
|
|||
University of Southern California Alumni (A) |
T. Mets/R. Hasvold/A. Darwish/P. Idzikowski/N. Warner/P. Mullin/N. Babikian/H. Taylor/D. Moxon (Cox)
|
|
|||
32 | Mens Masters B Presidents Trophy (36-42) | 4 |
|||
Lake Union Crew (A) |
H. Thompkins/A. Darrow/M. Kruse/T. Puskas/K. Cox/K. Briggs/E. Fejta/M. Puljung/J. Gile (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
M. Stralka/J. Geluk/T. Lange/A. Kelly/S. McHugh/K. Clemmer/B. Byrne/R. Maddox/R. Overfield (Cox)
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
M. Kapicka/G. DuPraw/E. Helmy/G. Elrod/S. Burns/D. Doyle/L. RubioTapia/R. Imashiro/R. Ostfeld (Cox)
|
|
|||
33 | Mens Masters C Coach Del Beekley Volunteer Cup (43-49) | 6 |
|||
Cincinnati Rowing Club (A) |
C. Wood/W. Prioleau/n. D'Antoni/M. Stiffey/H. Graves/C. Karsseins/T. Dryer/J. Cheesbro/W. Powell (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
G. Rinehart/H. Hartman/G. Hamilton/R. Salma/P. Harvin/T. McGaw/J. Zorn/M. London/T. Fant (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
T. Spell/G. Holland/D. Huntington/T. Crawford/D. Bales/P. Knight/J. Huppi/W. Kostoff/A. Nguyen (Cox)
|
|
|||
San Diego Canoe and Kayak Team (A) |
|
||||
San Diego Rowing Club (A) |
A. Hewitt/A. Baxter/J. Curci/M. Spektor/B. Johnson/M. Sargent/C. Feuge/A. Murphy/J. Taylor-Brown (Cox)
|
|
|||
USD ALUMNI (A) |
J. Bea/T. Tasker/M. Weber/B. Okeefe/D. Janiak/J. Scherzinger/M. Gerhart/S. Killen/L. Velez (Cox)
|
|
|||
34 | Mens Masters D RegattaCentral Founders Trophy (50-54) | 6 |
|||
35 | Mens Masters E Stewards Cup in Memory of Rick Barrett (55-59) | 5 |
|||
Cambridge Boat Club (A) |
|
||||
Marin Rowing Association (A) |
J. Younger/J. Kennel/A. Collenette/M. Breard/S. Johnson/B. Kelly/M. McGinn/S. Killeen/A. Andrews (Cox)
|
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
T. Cook/M. Davis/C. Leeds/A. Sloate/J. deJong/K. Jacobs/R. Hanna/C. Anderson/R. Ostfeld (Cox)
|
|
|||
Willamette Rowing Club (A) |
B. Byrd/B. Smith/S. Smith/S. Gray/C. Otis/S. Brown/J. Rudoff/S. WU/J. Byrd (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (E) |
M. Olason/T. Goss/W. McGonagle/K. Frost/M. Johns/J. Shepard/C. HANSEN/M. Stewart/R. Turnbull (Cox)
|
|
|||
36 | Mens Masters F+ (60+) | 7 |
|||
37 | Mixed Adaptive - Contact SDCC | 0 |
|||
NOTES: | **Based on previous entry numbers, the LOC wants entrants to | ||||
NOTES: | know these events will be held if at least 3 entries are received. | ||||
NOTES: | As stated in the regatta policies, the LOC may cancel or | ||||
NOTES: | combine events as necessary. |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change