Stotesbury Cup Regatta
- May 20, 2011 To May 21, 2011
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 20, 2011 | |||||
1 | Adaptive 2x | 0 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 38 |
|||
3 | Girls Freshman Eight | 41 |
|||
4 | Girls Junior Double | 16 |
|||
5 | Boys Junior Double | 31 |
|||
Absegami High School |
S. Agli/A. Lopez
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew |
I. Flinn/C. Hartford
|
|
|||
Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) |
T. Pulliam/L. ANDRADE
|
|
|||
Christchurch School |
W. Banfield/B. Byrd
|
|
|||
Conestoga Crew Club |
S. Miller/L. Caldwell
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School |
A. Wunsch/I. Perez/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School |
H. sheldon/O. Hunt/
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
R. Meier/D. Park
|
|
|||
Friends Academy Crew |
M. Liber/S. sayre
|
|
|||
Friends Select School |
C. Russell/S. Yaffe/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club |
F. Camara/A. Buchholz
|
|
|||
Haddon Township High School |
N. Remetz/A. Blue
|
|
|||
Haverford High School |
S. Long/C. Brown
|
|
|||
Malvern Preparatory School |
R. Smith/A. Stoczko
|
|
|||
Montclair High School |
C. Cusenza/L. Foglizzo
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. |
L. Macaluso/M. Limauro
|
|
|||
Riverhead High School |
J. Conlan/R. Sment
|
|
|||
Roman Catholic High School |
B. White/J. O'Brien
|
|
|||
St. John the Baptist DHS Crew |
M. Steinberg/M. Matheis/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School |
D. Merkle/A. LaBruno/
|
|
|||
St. Peters Preparatory School |
C. Blauch/J. Glatman/
|
|
|||
Strath Haven High School |
A. Maillet/W. Brien/
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club |
D. Patino/C. DeLeon III
|
|
|||
The Haverford School |
G. Hoeltzel/F. Pressman
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew |
J. Seaman/R. Sharkey/
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. |
H. Hershey/M. Paone
|
|
|||
William Penn Charter School |
S. Grant/K. Kelly/
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
J. Gibbons/Q. Garvey
|
|
|||
Cold Spring Harbor HS/Cold Spring Harbor Rowing Association, Inc. (A) |
J. Limongelli/B. Sweeney
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
J. Uperti/A. Gonyea/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
M. Molta/M. Reisser
|
|
|||
6 | Boys Junior Four | 55 |
|||
Absegami High School |
t. calimer/C. McGowan/C. Gillis/J. Weinert/S. Patel (Cox)
|
|
|||
Camden Catholic High School Rowing Club |
C. HODSDON/J. Stine/C. Bonner/T. Esposito/K. STINE (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School |
A. Kelly/T. Roethel/J. Pokalsky/J. LIGUORI/B. Vasile (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) |
K. Vostal/M. Iacobucci/J. Santos/M. Dixon/M. Kellermueller (Cox)/
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. |
A. Herzog/B. Moser/R. Jankowski/H. Wilson/A. Schreiber (Cox)
|
|
|||
Concord High School |
|
||||
Crew Boosters of Winter Park |
S. Ward/M. Sutherland/H. Thayer/M. Butler/C. Vante (Cox)
|
|
|||
DeMatha Catholic High School |
M. North/N. Stratchko/M. Boissonneault/Z. Zaleski/S. Emerson (Cox)/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School |
P. Archer/P. Morris/K. Jaskiewicz/L. Estrela/N. Venditti (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School |
S. Menken/A. McAvey/T. McNulty/B. Sullivan/D. Galimi (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School |
M. Ratte/S. Ratte/J. Colon/E. Warrell/A. Rivell (Cox)/
|
|
|||
Fordham Preparatory School |
C. Coughlin/J. Carroll/C. McCarrick/S. O'Neil/M. Siebecker (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew |
C. Mello/R. Ennis/J. Philipp/J. Holley/R. Sullivan (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club |
Z. Ross/B. Curtis/W. Marion/W. McNamara/T. Frangakis (Cox)
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team |
P. Vangeest/Z. Holle/I. Pierce/A. Vilk/M. Mcleod (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School |
M. Rickenbach/A. Gantard/S. Kline/B. Ellis/R. Grossman (Cox)/
|
|
|||
Hickory High School |
K. Aldridge/R. Doan/B. Meerscheidt/Z. Cutts/J. Alexander (Cox)
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. |
J. Martin/P. Miller/L. Auffant/M. Harrington/A. Hightower (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
|
||||
Kearny High School |
J. Stahl/F. Riposta/J. Rodriguez/W. Rivera/M. Amar (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School |
T. Bontempi/A. Moffa/K. Stofka/A. Kochanasz/E. McDonnell (Cox)
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
J. Turmel/Y. Na/S. Hutfles/J. Rodriguez/C. Lloyd (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) |
A. Molder/J. Daouphars/M. King/D. Schelling/D. Katz (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School |
S. Frawley/P. Green/J. Troiano/C. castellano/J. Levitz (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School |
J. Murphy/N. Goodman/J. Stepansky/H. Kline/S. Dolce-Bengtsson (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club |
A. Hendrickson/K. Shaloo/W. Roman/M. ODonnell/J. Sencindiver (Cox)
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. |
W. Weaver/B. Hutton/K. Fink/R. Dunbar/G. Lawhead (Cox)
|
|
|||
Notre Dame College School |
J. Morris/S. Ovenden/D. Andrews/M. Hartman/D. McDermott (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew |
A. Bates/M. Clayton/J. Weller/M. Swain/J. Paredes (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. |
N. Bromhead/F. Brady/P. Carr/J. Newsome/J. Goucher (Cox)/
|
|
|||
Peddie School |
T. Brophy/V. Fu/A. Scali/S. Bhagat/B. Davison (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School |
J. Weaver/D. Perusko/D. Huggan/N. Woolley/S. Cortez (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club |
B. Bupp/J. Monaghan/J. Purtill/K. xiao/S. Pattni (Cox)/
|
|
|||
RFH Rowing |
C. Duffney/S. Herrmann/M. Bloom/A. Antonelli/S. Kuciej (Cox)/
|
|
|||
Roman Catholic High School |
G. Gabrieliants/L. Witalec/J. McCloskey/R. Spivey/P. Brown (Cox)
|
|
|||
South County Crew Club |
T. Kopach/T. Coffman/J. Bachmann/B. Rothberg/C. Levinstein (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club |
|
||||
St. Anthony's High School Crew |
M. Rudner/M. Mingino/N. Perla/P. McAleer/K. Costello (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School |
J. Boney/B. Tindall/J. Livingstone/F. Oertle/A. Ciurczak (Cox)/
|
|
|||
St. Francis High School |
|
||||
St. Joseph's Preparatory School |
M. CONNOLLY/J. Leonard/F. Lengetti/K. Celano/J. Ribble (Cox)/
|
|
|||
St. Mark's HS Rowing |
M. Fairer/T. Rodalunas/P. Duchala/K. Sullivan/A. Stroz (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School |
I. Flannery/P. Furmanek/P. Grosso/K. Lupo/D. Aloia (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA |
J. Durovsik/D. Palumbo/D. Giovannini/C. Humann/M. Ayjian (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School |
C. Meehan/J. Gaskill/M. Freundlich/J. Meehan/L. Dennis (Cox)
|
|
|||
The Hun School |
T. O'Boyle/C. Toto/A. Shay/A. Gunstensen/E. Lavine (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School |
T. Painter/R. McLaughlin/E. Botto/J. Gurbatow/Z. Raso (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
K. Styers/W. Andes/M. Hannan/R. Jenkins/e. masters (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc |
M. Belote/K. Cooke/A. Lervold/N. Nguyen/A. Ligi (Cox)/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
D. Paczak/B. Colbert/C. Adleson/Z. Deforge/K. Shoop (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
K. Pierce/J. Cooley/J. Janis/M. Noudehou/B. James (Cox)
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
B. Gibbons/J. Kelly/M. Onimus/D. McCreavy/S. McDonald (Cox)
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
Z. Payne/P. Machen/A. Merz/C. Johnson/T. Thomas (Cox)/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
S. Labess/G. Dadourian/D. McAvoy/N. Markowitz/L. Lewis (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (B) |
U. Myers-Doyle/S. Arcila/M. Pellegrini/M. Palamountain/A. Noel (Cox)
|
|
|||
7 | Girls Junior Four | 55 |
|||
Alexandria City HS |
E. Breeding/S. Aslamyar/E. Knox/J. Calderon/K. Shoemaker (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School |
L. Millio/K. Mascitelli/T. McHenry/M. Giovagnoli/M. Urban (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew |
A. Stevens/L. Biernacki/A. DeBicki/S. Buck/G. Ragone (Cox)
|
|
|||
Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) |
A. Combs/D. Gibson/C. Koffinas/J. Lexner/B. Weinmann (Cox)
|
|
|||
Branksome Hall Rowing |
R. Singer/L. Campbell/K. Caldarone/B. Caroline/S. tracogna (Cox)/
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. |
T. Casalnova/E. Scully/A. Allen/S. Acevedo/K. Stoops (Cox)
|
|
|||
Concord High School |
|
||||
Denis Morris Catholic High School |
|
||||
E.L.Crossley Secondary School |
S. Griffin/N. TAVARES/N. Flagg/s. Luttjehuizen/A. Ellis (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia |
R. Bennert/S. Glubiak/G. Sarofim/M. Park/K. Ugoretz (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew |
H. Wilson/s. askew/A. Meyer/M. Newman/L. Vijayan (Cox)
|
|
|||
Georgetown Day School Crew |
K. Fitzgerald/E. Baker/R. Sharer/E. Foley/G. Jensen-Moran (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club |
A. Heyse/A. Takei/M. Honickman/K. Koons/L. Nemeth (Cox)
|
|
|||
Hickory High School |
C. Mahoney/E. Vesely/H. Thomas/K. Montgomery/E. Iannello (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School |
G. Bunting/R. Bross/N. Vizthum/M. Marcheski/N. Kilar (Cox)/
|
|
|||
Horace Mann School |
A. Hood/S. Heintz/V. Williamson/W. Zhang/C. Engelmann (Cox)/
|
|
|||
Institute of Notre Dame |
C. Tipon/K. Saliski/S. Yanaga/M. Smith/L. Superczynski (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
M. Asmuth/K. Emil/A. Allard/C. Taske/H. Taub (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School |
E. Magee/S. Kolodziej/C. Castelluber/G. Carrillo/L. Salazar (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association |
K. Nichols/A. Hite/S. Hartnett/A. Finner/Q. Solomon (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club |
A. Fultz/A. Doll/R. Sethi/M. Iglesias/C. Jones (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School |
P. Garrett/K. McCracken/K. Scannell/E. Sless/E. McCabe (Cox)
|
|
|||
Manhasset Crew |
K. Frost/K. Miller/D. Lapins/O. Henry/J. Yunakov (Cox)/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
A. Bertholon/C. Geithman/T. Mahoney/O. Stifel/L. Taylor (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy |
M. Kurtz/M. Powers/N. Marchese/M. Maloney/A. Fondren (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School |
L. Rosenman/D. Thames/E. Jacobsen/B. Treen/C. Sinofsky (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club |
c. armstrong/h. armstrong/A. Wright/S. Wonderlin/M. Sawin (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy |
G. Russell/K. JONES/J. James/M. O'Donnell/A. Pagliaro (Cox)/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. |
M. Crammond/S. McDaniel/M. Mahoney/C. Barber/A. Bostedo (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew |
S. Montes/A. Roccamo/T. Lupo/J. Ozyjowski/A. Tran (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew |
S. Woltmann/a. londono/X. Martinez/G. Lopez/L. Prychka (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School |
A. Rodriguez/E. Brobeck/S. Mason/S. Diez/A. Gribble (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. |
M. Szabo/T. Price/P. Manjrawala/J. Davis/r. matousch (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (NJ) |
L. Bylone/L. Feriozzi/a. o'brikis/M. Raineer/S. Baumgardner (Cox)
|
|
|||
Our Lady of Mercy Academy (OLMA) |
K. Salvo/E. McDonald/K. French/C. McGoldrick/J. Goode (Cox)
|
|
|||
Peddie School |
S. Siciliano/K. Kay/A. Raplee/L. Marrazzo/R. Levy (Cox)/
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. |
O. Marcial/E. Zborowski/E. Harris/D. Waite/D. Lawrence (Cox)
|
|
|||
Roland Park Country School |
K. Barley/G. del Hierro/M. Wilder/S. Mirza/B. Cohen (Cox)/
|
|
|||
St. John the Baptist DHS Crew |
T. Hoelzer/K. Danaher/D. Hasapoglu/S. Doyle/K. VanDyke (Cox)/
|
|
|||
St. Pauls School for Girls |
M. Burns/E. Miller/E. Riegel/M. Seymour/C. Williams (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School |
G. Cook/P. Chandler/M. Hahm/L. Prodorutti/R. Harper (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA |
C. Kenny/C. Reilly/M. Haraburda/N. Carolin/S. Reddy (Cox)/
|
|
|||
The Hun School |
P. Huang/C. Lamberti/A. Buckley/A. Barth/C. Sussman (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School |
O. Fleming/V. Hirschberg/E. waugh/J. Peters/P. Tawde (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association |
H. Pham/R. King/M. Pedrotty/K. Phillips/R. Warren (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
A. Katz/H. Wade/J. Finelli/E. Palermo/M. Finelli (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
S. Afshar/E. Sese/A. Fell/J. Deutsch/R. Stryer (Cox)
|
|
|||
Absegami High School (A) |
D. Drozd/S. Allen/N. Bianco/k. perez/J. Flournoy (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
|
||||
Blair Academy Crew (A) |
A. Zimmermann/A. Kalfaian/C. Miller/P. Cordero/D. O'Sullivan (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Casto/H. Irvin/T. McHugh/R. Reinhard/M. Miller (Cox)/
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
M. McKeever/K. Chendarides/G. Howland/S. Hignell/E. Witherwax (Cox)
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
J. Rigothi/C. Castelan/D. McCaffrey/K. Prichard/E. Duncan (Cox)
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
|
||||
The Shipley School (A) |
Z. Deutsch/E. Mirkil/C. McKenna/L. Li/Z. Sternberg (Cox)/
|
|
|||
8 | Boys Freshman 4x | 19 |
|||
9 | Girls Freshman 4x | 13 |
|||
Academy of Notre Dame De Namur (A) |
M. Biancaniello/M. Logue/M. Bethel/K. Mannion
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
m. kwak/T. Musu/A. Lemmon/E. Pressman
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
R. Simonetti/A. Graf/M. Tessier-Kay/M. Hudson
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
K. Horvat/C. Marcin/I. Mauro/G. Rader
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
K. Spicer/K. Fatzinger/M. Gleason/D. Peck
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
A. Payne/T. Williams/C. Jones/M. Haynes
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
h. brutschea/s. strohman/A. Brairton/c. hess
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
M. Carollo/P. Merriman/A. Barry/K. Fairley
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
S. Gorman/B. Hansen/A. Discipio/E. fluegge
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
M. Ben-Romdhane/M. Lefkowitz/A. Cannonier/R. Marcial
|
|
|||
The Shipley School (A) |
R. Sterge/M. Smith/J. Davis/L. Semerjian
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
S. Hoerrner/E. McLane/S. Sarkos/K. Elaides
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
I. Djerassi/L. Gendler/H. Kramer/C. McCall
|
|
|||
10 | Girls Ltwt Double | 12 |
|||
11 | Boys Ltwt Double | 17 |
|||
12 | Girls Junior Eight | 51 |
|||
13 | Boys Junior Eight | 38 |
|||
14 | Boys Junior Quad | 19 |
|||
Conestoga Crew Club |
M. DiLucca/C. Hamilton/B. Morosse/N. Nalbone/
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
D. Schluckebier/B. Yen/B. Beagles/S. Reddell/
|
|
|||
Friends Select School |
R. Ortelere/M. Matusky/N. Levin/P. Bell/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club |
b. Karzoun/M. Marcin/J. Davis/K. Anderson/
|
|
|||
Haddon Township High School |
R. Clark/J. Howley/N. Herceg/A. Rogers
|
|
|||
JEB Stuart High School |
|
||||
Leonia High School |
D. Kindler/D. D'Angelo/A. Gabay/P. Gonzalez/
|
|
|||
Roman Catholic High School |
G. Wielgus/S. Kosma/W. Arch/V. DiMondo
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club |
T. Graham/B. Manahan/P. Bonsu/J. Whelan/
|
|
|||
Upper Canada College Rowing |
C. Walker/B. Fickling/W. Ellwood/A. Cupillari
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew |
D. Koski/C. Anovick/J. Bragg/A. Power/
|
|
|||
William Penn Charter School |
G. Shaffer/C. Bryan/J. Delaney/S. Jolinger/
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
C. Condray/S. Chester/D. Johnson/W. Spencer/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
P. Oberkircher/J. Sincavage/N. Melchiorre/B. Biscoll
|
|
|||
Montclair High School (A) |
A. Dowd/C. Delaunay/W. Burstein/R. Cucci
|
|
|||
Ranney School (A) |
P. Allen/M. Melies/S. Parlamas/J. Hesslein
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
S. Bakes/M. Anspach/A. Horter/J. Wang
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. McMichael/W. Egan/A. ware/J. Kling
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B) |
D. Adsit/D. Vercheck/M. Spurlock/M. Huff
|
|
|||
15 | Girls Junior Quad | 19 |
|||
16 | Girls Ltwt Eight | 18 |
|||
17 | Boys Ltwt Eight | 19 |
|||
18 | Boys Ltwt Four | 32 |
|||
19 | Girls Ltwt Four | 30 |
|||
20 | Girls Senior Double | 15 |
|||
21 | Boys Senior Double | 19 |
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) |
A. Vivian/E. Nordgaard/
|
|
|||
Concord High School |
|
||||
Conestoga Crew Club |
C. Connell/B. Kane/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School |
M. Coppola/C. Mate
|
|
|||
Fairfax High School Crew |
Q. Heim/E. Villani
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club |
A. Karzoun/M. Sommar/
|
|
|||
Huntington High School |
B. Jensen/L. Dreusike
|
|
|||
JEB Stuart High School |
|
||||
Roman Catholic High School |
K. Cheng/N. Wnek
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School |
T. Thorn/G. Schneiter
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School |
A. Burrichter/E. Villanueva/
|
|
|||
St. Peters Preparatory School |
C. Wiggins/W. Reynolds
|
|
|||
Strath Haven High School |
A. Valentino/A. Huemmler/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc |
M. Conrad/L. Wilks/
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
C. Lott/L. Brackney/
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
M. Lewers/A. Moore
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
L. St. George/Z. Baron
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. Rhodes/A. Goodman
|
|
|||
The Shipley School (A) |
N. Colgan/M. Lisle
|
|
|||
22 | Boys Second Eight | 22 |
|||
23 | Girls Second Eight | 21 |
|||
24 | Girls Senior Quad | 14 |
|||
25 | Boys Senior Quad | 17 |
|||
26 | Boys Senior Single | 35 |
|||
Blessed Trinity High School |
J. Myers
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School |
C. Furlong
|
|
|||
Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) |
T. Pulliam
|
|
|||
Central High School |
R. Dickstein
|
|
|||
Conestoga Crew Club |
Q. Backstrom
|
|
|||
Deleware Valley Friends School |
J. Somani
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School |
|
||||
Friends Academy Crew |
m. kuczmarski
|
|
|||
Friends Select School |
O. Ingram
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club |
E. Blood
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing |
A. Bair
|
|
|||
Haddon Township High School |
M. Glace
|
|
|||
Haddonfield Crew Club |
D. Setzer
|
|
|||
Huntington High School |
R. Pavelka
|
|
|||
Mohawk Homeschool Rowing Association |
W. Smith
|
|
|||
Notre Dame College School |
B. Tempest
|
|
|||
Oyster Bay High School |
M. Blanz
|
|
|||
Penncrest High School |
B. Madara
|
|
|||
Riverhead High School |
H. Bingham
|
|
|||
Roman Catholic High School |
M. Wellock
|
|
|||
Science Leadership Academy |
T. Bartholomew
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing |
G. Young
|
|
|||
St. John the Baptist DHS Crew |
|
||||
Strath Haven High School |
K. Yerger
|
|
|||
Syosset High School |
J. Schoenbart
|
|
|||
Upper Canada College Rowing |
S. Malowany
|
|
|||
Upper Darby High School |
J. Mulholland
|
|
|||
Upper Dublin High School Rowing Association |
A. Dowdell
|
|
|||
John Jay High School (A) |
K. Mabry
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
J. Venonsky
|
|
|||
Ranney School (A) |
C. Slater
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy - WRONG (A) |
A. Ansel
|
|
|||
Teaneck High School/Teaneck Rowing Club (A) |
A. Karp
|
|
|||
The Haverford School (A) |
j. mullin
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Hopkins
|
|
|||
27 | Girls Senior Single | 20 |
|||
28 | Girls Senior Four | 51 |
|||
29 | Boys Senior Four | 53 |
|||
30 | Girls Senior Eight | 33 |
|||
31 | Boys Senior Eight | 33 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change