USRowing NW Junior Regionals
- May 14, 2010 To May 16, 2010
- sprint
- Vancouver Lake
- Vancouver, WA (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 14, 2010 | |||||
1 | MNov2x | Mens Novice 2x | 22 |
||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (A) |
R. Stewart/R. Olsen
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
D. Dzilenski/E. Engel
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
H. Mueting/M. Curley
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
|
||||
Lake Union Crew (A) |
K. O'Sullivan/M. Goss
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
G. Pietsch/Z. Wolford
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
F. Betton/J. Souza
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
M. Callaghan/J. James
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Wisegarver/S. Krumm
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
O. Golberg/A. Bittner
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
C. Bazemore/M. Croonquist
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (B) |
O. Black-Brown/S. Bishoff
|
|
|||
Green Lake Crew (B) |
J. Hockman/N. Jensen
|
|
|||
Green Lake Crew (B) |
A. Koruga/E. Nelson
|
|
|||
Lake Union Crew (B) |
R. Van der Linden/M. Taylor
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
A. Vlahovich/J. Rabold
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (B) |
C. Slayman/J. Sisson
|
|
|||
Green Lake Crew (C) |
H. Reed/J. Barnard
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (C) |
B. Jannusch/R. Fleetwood
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (C) |
G. Miller/B. Schmitt
|
|
|||
2 | WNov2x | Womens Novice 2x | 21 |
||
3 | Womens 5 Varsity 4+ | 12 |
|||
4 | Womens 3 Varsity 2x | 8 |
|||
5 | Mens 2 Novice 4+ | 14 |
|||
6 | Mens Youth 4x+ | 5 |
|||
7 | Womens Youth 4x+ | 3 |
|||
8 | Womens 2 Novice 4+ | 18 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
S. Starbuck/O. Gangmark-Strickland/B. Loken/J. Hepburn/K. Horder (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
A. Ramos/J. Saunders/A. Thompson/S. Langworthy/L. Bauska (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
A. GILLIS/M. BERTAGNOLE/T. JENNER/E. HARDY/C. Green (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
G. Holt/A. Robinson/M. O'Mahony/N. Merlo/K. Jennings (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
M. Clark/A. Vahl/M. Stenstrud/K. Rozek/R. Evans (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
R. Anderson/N. Redmond/E. DeSoto/N. Smith/T. Lieu (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
H. Rossen/A. Johnson/O. Rosen/K. Dong/P. Brandon (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
N. Waeschle/E. Rathke/T. Latch/b. capra-smith/J. Trotter (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
E. Griffith/K. Ritter/S. Nitz/E. Mark/R. Lether (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
K. Zimmerman/R. Schlottmann/E. Lobbato/R. Osmundsen/W. Schnapp (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
M. Refai/K. Engelstone/H. Groth/L. Moodey/G. Day (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (B) |
S. Crowell/A. Weigelt/V. Beck/G. Sawyer/N. Haught (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (B) |
O. Cameron/R. Ramos/G. Stonecipher/C. Braseth/J. Wang (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (B) |
Y. Swedlow/L. Marck/R. MacAulay/J. Preston/A. Berge (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (B) |
K. Wynde/C. Halls/Z. Fridge/H. Matschek/B. Lambie (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
H. Coxen/S. Struyvenberg/M. Rudd/E. Somogyi/H. Klose (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (C) |
M. Lethin/C. Harbour/M. Cummings/D. Januzzi/M. Ater (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (D) |
S. Essaadi/G. Page/S. Riley/K. Armstrong/A. Boileau (Cox)
|
|
|||
9 | Mens 3 Varsity 2x | 13 |
|||
10 | Mens 5 Varsity 4+ | 5 |
|||
11 | Mens Varsity 8+ | 7 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
M. Tollefsen/A. Bentley/B. Thul/P. Walczak/J. Eichinger/S. Helms/A. Engel/A. Gillings/C. Forrest (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
D. Foy/W. Gillis/W. Lytle/T. Ernst/P. Enos/B. Steele/E. Quay/D. Greggs/N. Nakai (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
R. Toal/C. Chard/R. Jarvis/C. McLoughlin/I. Washburne/C. Fuller/T. Toal/J. Friesen/J. Pence (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
G. Carlson/M. Whelan/B. Willis/H. Cryst/Z. Mankoff/N. Holt/C. Johnson/D. Lockett/P. Schroedl (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
K. Hart/M. Evans/C. Heron/J. George/G. Fuller/H. Prosser/G. Dierks/R. Acht/L. Pirkl (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
B. Alvarez/A. Alitg/J. Grossman/D. Sellers/D. de Leuw/A. Bolves/K. Saxby/J. Laurence-Chasen/D. Ferrer (Cox)
|
|
|||
12 | Womens Varsity 8+ | 8 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
I. Vassiliadis/L. Sheldon/H. Christoffersen/K. Kelly/K. Kerrigan/M. O'Brien/T. Gawlik/C. Knox/M. McNett (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
A. Simpkins/H. Drangsholt/E. Nichols/J. Tarr/H. Fry/C. Miller/S. Shamblin/H. Peterson/C. Fransen (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
N. Harshman/B. Rogers/M. Amy/H. Hedlund/R. Boersma/A. Yelle/B. Young/E. Osborne/Z. Wall (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
S. Zeiker/E. Redfield/H. deVos/R. Gary/W. Verhoff/N. Medley/C. Marks-Nicholes/T. Aalvik/M. Johnston (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
T. Slaughter/D. Goodrich/C. Condon/S. Henderson/H. Robbins/A. Stewart/P. Mysore/S. Richardson/A. Lim (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
C. Jessup/J. Travis/L. Vincent/L. Willis/H. Rempel/J. O'Connor/M. Weisfield/E. Rosenfeld/I. Kelly-Whitfield (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
A. Brown/M. Dinse/B. Herald/A. Ralston/I. Platt/K. Boliba/V. Nava/V. Schaefer/I. Wuilloud (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
N. Bosch/E. Place/E. Antono/C. Gould/K. Woodman/A. Bell/M. Misner/P. Alvarado/S. Oberholzer (Cox)
|
|
|||
13 | Womens 3 Varsity 8+ | 7 |
|||
14 | Womens 3 Varsity 4+ | 9 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
C. Knight/K. Sheldon/J. Sliwa/E. Brown/M. Sessler (Cox)
|
|
|||
Eastside Preparatory School (A) |
|
||||
Holy Names Academy (A) |
C. Bridges/E. Odland/S. DeGroot/J. Osborn/H. McLeland-Wieser (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
H. Robbins/S. Henderson/P. Mysore/A. Adke/R. Evans (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
M. Wong/A. Beattie/H. Kennedy/L. McElroy/S. Xu (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
S. Knopp/E. Barkan/A. Gourley/K. Johnson/M. Kierstead (Cox)
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
H. Winstead/G. Stein/N. Dutton/S. Jagels/L. Jackson-Moses (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
M. Wenzlick/A. Pozzi/J. Bath/A. Price/A. Zenn (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
T. Craddock/N. Martinez/C. Sullivan/A. McLauchlin/H. Perrine (Cox)
|
|
|||
15 | MNov4+ | Mens Novice 4+ | 16 |
||
Bainbridge Island Rowing (A) |
Y. Pelloso/C. Cericola/O. Black-Brown/S. Bishoff/P. Milne (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Eastside Preparatory School (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
N. Mitchell/T. Pachosa/J. Clark/c. archer/J. Byrne (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
I. Savin/B. Altenhofen/N. Hansen/J. Kelley/S. Schelonka (Cox)
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
E. Griffith/M. Brady/A. Erickson/J. Lai/E. Nordale (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
|
||||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
W. capra-Smith/J. Bennett-Ponsford/M. Stafford/K. Doane/N. Ruth (Cox)
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
K. Lambert/L. Boysen/S. Vered/C. Westover/S. Loomis (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
T. Daly/N. Firmani/S. Pechan/D. Kline/C. Nelson (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
J. Gertz/I. Wolf/B. Bolden/G. Bell/B. Lambie (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
M. Louie/J. Levi/J. Hart/J. Beighle/M. Callegari (Cox)
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
G. Miller/J. Sisson/C. Slayman/B. Schmitt/S. Wu (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
R. Bingham/G. Magnuson/T. Gill/R. Torres/M. Hamper (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (B) |
I. Frost/L. Siggelkow/G. Clark/C. Gardner/R. Yoon (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
M. McGinnis/K. McKenney/M. Vincent/J. Watson/T. Tran (Cox)
|
|
|||
16 | Mens Ltwt 2x | 16 |
|||
17 | Mens 2 Varsity 8+ | 6 |
|||
18 | Mens Varsity 2- | 13 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
A. Engel/A. Walczak
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
T. Matsunami/N. Punsalan
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
S. Beltrand/D. Grossman
|
|
|||
Lakeside School (A) |
|
||||
Mt. Baker Crew (A) |
H. Cryst/C. Johnson
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
J. Zier/J. Bronn
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
K. Saxby/J. Cardiel
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
Y. Griffin/I. Mosser-Rohe
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (B) |
A. Moreland/R. Toal
|
|
|||
Lakeside School (B) |
|
||||
Mt. Baker Crew (B) |
R. Cappelutto/S. Lockett
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
A. Bolves/A. Alitg
|
|
|||
19 | Womens Varsity 2- | 9 |
|||
20 | Womens Ltwt 8+ | 3 |
|||
21 | WNov4+ | Womens Novice 4+ | 16 |
||
Bainbridge Island Rowing (A) |
V. Swenson/S. Osmond/F. DeRubertis/E. Chun/G. Sawyer (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
K. Brown/L. Ahn/N. Reetz/A. Lambert/L. Bauska (Cox)
|
|
|||
Eastside Preparatory School (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
M. Kemery/B. Otto/b. wolff/E. Facchini/D. Goetz (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
A. Lopez-santillana/A. Mcclusky/T. RATHKE/L. Del valle/R. Link (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
|
||||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
H. Schelonka/M. Porter/K. Meyers/K. Knight/R. Crawford (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
J. Whatley/A. Counsell/E. Taylor/E. Bates/C. Jacoby (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
H. Elhers/C. Elliott/F. Lloyd-Muller/C. Harding/P. Brandon (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
E. Hicks-Green/C. Franchini/E. Ramsey/b. capra-smith/S. Boyle (Cox)
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
M. Brooks/C. Williams/L. Banks/G. Guardino/K. Matthews (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
M. Letterie/M. Brown/A. Wetzel/S. Nitz/E. Griffith (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
K. Layendecker/J. Rolle/L. Wihtol/E. Berger/M. Ater (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Bosch/P. Lindstedt/E. Valantine/M. Dutro/G. Day (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
M. Croonquist/E. Kehoe/K. Carter/T. Ripley/H. Scheer (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (B) |
A. Ernst/O. Smith/K. Seaborg/A. Gardner/C. Green (Cox)
|
|
|||
22 | Mens Ltwt 8+ | 4 |
|||
23 | Womens 2 Varsity 8+ | 8 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
A. Torseth/I. Staff/H. Miller/K. Krueger/H. Marsing/K. Isenman/M. Minore/S. Osmond/A. Stoyanovich (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
C. Knight/E. Brown/J. Sliwa/M. Sessler/K. Sheldon/C. Unruh/K. Petrich/R. Wyman/M. Sessler (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
M. Kemery/C. Cuadra/H. Engstrom/B. Wolff/J. Dahl/M. Freutel/L. Murphy/E. Facchini/K. Campbell (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
E. Shugarman/O. Rogers/C. Mallahan/K. Rutherford/H. Sallquist/T. Aalvik/N. Bosetti/T. Amen/E. Wallace (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
R. Anderson/A. Beattie/R. Ramos/S. Se-Gahon/H. Kennedy/L. McElroy/E. Bates/G. Stonecipher/S. Xu (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
S. Knopp/M. Nicosia/A. Gourley/E. Barkan/S. Jobe/C. Ihle/N. Lepp/K. Johnson/M. Kierstead (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
M. Wenzlick/A. Price/V. Price/A. Pozzi/J. Bath/D. Huck/M. Deitch/V. Plainfield/A. Zenn (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
M. Browning/N. Martinez/V. Ross/T. Craddock/C. Sullivan/E. Hobbs/A. McLauchlin/C. Cooper/L. Caldwell (Cox)
|
|
|||
24 | Womens Ltwt 2x | 14 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
L. Kenney/C. Fransen
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
C. Cuadra/B. Young
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
A. Adke/R. Skene
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
|
||||
Lake Union Crew (A) |
R. Dunwoody/E. Framson
|
|
|||
Lakeside School (A) |
R. Myhre/M. Wong
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
K. Thomas/A. Elggren
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
H. Smart/T. Thorson
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
A. Machatanz/L. Wood
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
S. Tilles/E. Cummins
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
D. Drapela/R. Lucero
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (B) |
|
||||
Pocock Youth Rowing (B) |
A. Jones/S. Goldberg
|
|
|||
25 | Mens 4 Varsity 4+ | 3 |
|||
26 | Womens 2 Ltwt 4+ | 3 |
|||
27 | Mens 3 Varsity 4+ | 5 |
|||
28 | Womens 4 Varsity 4+ | 4 |
|||
29 | Mens 2 Ltwt 4+ | 5 |
|||
30 | Mens 3 Varsity 8+ | 3 |
|||
31 | Mens Varsity 4x+ | 9 |
|||
32 | Womens Varsity 4x+ | 11 |
|||
33 | Mens Varsity 4+ | 8 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
B. Thul/J. Eichinger/M. Tollefson/A. Bentley/C. Forrest (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
E. Quay/W. Gillis/W. Lytle/D. Foy/N. Nakai (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
J. Shimkus/D. Grossman/S. Beltrand/C. Chard/J. Pence (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
|
||||
Mt. Baker Crew (A) |
D. Lockett/G. Carlson/B. Willis/M. Whelan/P. Schroedl (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
M. Evans/C. Heron/R. Acht/G. Dierks/L. Pirkl (Cox)
|
|
|||
34 | Womens Varsity 4+ | 12 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
K. Kerrigan/M. O'Brien/H. Christoffersen/C. Knox/L. Matoso (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
H. Fry/H. Drangsholt/A. Simpkins/E. Nichols/M. Sessler (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
H. deVos/E. Redfield/H. Sallquist/K. Rutherford/M. Johnston (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
E. Holland/E. Metzger/N. West/A. Gardner/K. Shurtleff (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
T. Slaughter/D. Goodrich/C. Condon/M. Overall/A. Lim (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
R. Myhre/S. Behrens/E. Taylor/C. Murphy/T. Lieu (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
L. Vincent/J. Travis/M. Weisfield/J. O'Connor/I. Kelly-Whitfield (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
R. Clarke/T. Lloyd/C. Pendleton/M. McCudden/J. Jeng (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
O. Rowland/E. Mansfield/Z. Millman/F. Norman/J. Knight (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
A. Brown/M. Dinse/B. Herald/V. Schaefer/I. Wuilloud (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
M. Misner/C. Gould/J. Reisner/A. Bell/S. Oberholzer (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
A. Koenig/M. Connors/A. Williams/M. Haflinger/S. Warner (Cox)
|
|
|||
35 | Mens Varsity 1x | 12 |
|||
36 | Womens Varsity 1x | 9 |
|||
37 | Womens 2 Varsity 2x | 7 |
|||
38 | Mens 2 Varsity 2x | 13 |
|||
39 | Mens Ltwt 4+ | 11 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
|
||||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Everett Rowing Association (A) |
B. Skalley/D. Hammond/A. Hansen/M. Frohnen/C. Forrest (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
K. Tseng/D. Garratt/D. Stewart/T. Hasle/J. Klein (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
S. Tuppan/C. Fuller/E. Camerson/R. Jarvis/J. Pence (Cox)
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
|
||||
Lakeside School (A) |
|
||||
Mt. Baker Crew (A) |
C. Dixon/N. Beckett/B. Geymen/Z. Balter/N. Tran (Cox)
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
R. Thompson/Y. Agnew/R. Gropp/M. Blackadar/G. Thompson (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
|
||||
Vashon Island Rowing Club (A) |
S. DeWalt/T. Gill/T. Hanson/W. Hankin/O. Sayvetz (Cox)
|
|
|||
40 | Womens Ltwt 4+ | 9 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
H. Miller/A. Torseth/M. Minore/H. Marsing/D. Murray (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
L. Kenney/C. Miller/S. Shamblin/H. Peterson/C. Fransen (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
J. Stone/S. Coney/C. Sandstrom/E. Walker/A. Wolfe (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
M. Keaty/P. Jacobs/A. Pavelich/A. Mockett/K. Reiser (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
K. Schelonka/K. Smith/M. VanEaton/A. Stewart/A. Lim (Cox)
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
|
||||
Lakeside School (A) |
E. Bates/N. Smith/S. Burke/K. Choe/T. Lieu (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
K. Kaspers/C. Erving/L. Leung/M. Rood/I. Kelly-Whitfield (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
A. Machatanz/L. Wood/S. Goldberg/A. Jones/J. Knight (Cox)
|
|
|||
41 | WNov4x+ | Womens Novice 4x+ | 15 |
||
42 | Mens Novice 1x | 25 |
|||
Ashland Rowing Club (A) |
|
||||
Bainbridge Island Rowing (A) |
S. Kelly
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Green Lake Crew (A) |
K. McCurdy
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (A) |
|
||||
North Cascades Crew (A) |
J. Huffman
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
J. Katrina
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
Z. Wolford
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
J. Watson
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
B. Pratt
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
B. Bonci
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
A. Miller
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
D. Rouhana
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
A. Bittner
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
A. Soriano
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (B) |
|
||||
Green Lake Crew (B) |
Z. Jaeger
|
|
|||
Lake Stevens Rowing Club (B) |
|
||||
Orcas Island Rowing Association (B) |
G. Pietsch
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (B) |
J. Souza
|
|
|||
Rose City Rowing Club (B) |
N. Johns
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
P. Taylor
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (C) |
F. Betton
|
|
|||
Rose City Rowing Club (C) |
P. Wasserman
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (C) |
J. Beighle
|
|
|||
43 | Womens 2 Varsity 4+ | 10 |
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
I. Vassiliadis/L. Sheldon/T. Gawlik/K. Kelly/A. Stoyanovich (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
M. Sessler/R. Wyman/K. Petrich/J. Tarr/M. Sessler (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
H. Engstrom/A. Yelle/J. Dahl/R. Boersma/K. Campbell (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
S. Zeiker/R. Gary/N. Medley/W. Verhoff/M. Johnston (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
N. Miles/A. Mockett/M. Beiler/J. Glueck/R. Dever (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
C. Jessup/L. Willis/H. Rempel/E. Rosenfeld/I. Kelly-Whitfield (Cox)
|
|
|||
Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A) |
E. Hicks-Green/M. McCudden/C. Franchini/E. Ramsey/S. Boyle (Cox)
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
M. Hoskins/C. Aufderheide/K. Mayhew/E. Rogers/G. Vanderbush (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
F. Wood/H. Adams/C. Johnson/R. George/J. Paul (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
A. Ralston/I. Platt/K. Boliba/V. Nava/I. Wuilloud (Cox)
|
|
|||
44 | Womens Ltwt 1x | 4 |
|||
45 | Womens Novice 1x | 10 |
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
R. Wyman
|
|
|||
Lake Union Crew (A) |
E. Nordale
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (A) |
T. Klein
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
A. Straub
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
K. Degener-O'brien
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
N. Cushing
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
K. Caswell
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
M. Wergin
|
|
|||
Orcas Island Rowing Association (B) |
J. Greene
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
R. Crinzi
|
|
|||
46 | Mens Varsity 2x | 14 |
|||
47 | Womens Varsity 2x | 7 |
|||
48 | MNov4x+ | Mens Novice 4x+ | 15 |
||
49 | Womens 2 Novice 8+ | 10 |
|||
50 | Mens 2 Varsity 4+ | 6 |
|||
51 | Womens 2 Varsity 1x | 5 |
|||
52 | Womens HS 8+ | 11 |
|||
53 | Mens 2 Novice 8+ | 4 |
|||
54 | WNov8+ | Womens Novice 8+ | 14 |
||
Bainbridge Island Rowing (A) |
B. Olason/B. Sloat/E. Damento/L. Major/M. Johns/E. Brown/S. Ball/S. Crowell/N. Haught (Cox)
|
|
|||
Commencement Bay Rowing Club (A) |
K. Brown/L. Ahn/N. Reetz/S. Langworthy/A. Lambert/A. Ramos/J. Saunders/A. Thompson/L. Bauska (Cox)
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
M. Kemery/K. Lersbak/b. wolff/H. Hedlund/M. Brickner/S. Paulson/B. Otto/E. Facchini/D. Goetz (Cox)
|
|
|||
Green Lake Crew (A) |
A. Lopez-santillana/A. Mcclusky/K. Srb/A. Hixson/T. RATHKE/L. Del valle/A. Ernst/O. Smith/R. Link (Cox)
|
|
|||
Holy Names Academy (A) |
L. Kramer/J. Causbie/C. Illich/O. Robb-Linse/G. Holt/M. DeWeese/M. O'Mahony/N. Merlo/J. Alinger (Cox)
|
|
|||
Lake Oswego Community Rowing (A) |
H. Schelonka/K. Knight/K. Meyers/M. Overall/M. Porter/M. Agan/R. Winkler/S. Richardson/R. Crawford (Cox)
|
|
|||
Lakeside School (A) |
J. Schmidt/A. Counsell/E. Bates/J. Whatley/R. Anderson/E. DeSoto/N. Redmond/N. Smith/C. Jacoby (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
H. Elhers/C. Elliott/F. Lloyd-Muller/O. Rosen/H. Rossen/A. Johnson/K. Dong/C. Harding/P. Brandon (Cox)
|
|
|||
Oregon Association of Rowers (A) |
Z. Mayhew/A. Straub/K. Taylor/M. Guardino/J. LeafMeeker/S. Loomis/A. Levinrad/J. Abeles/K. Matthews (Cox)
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
N. Cushing/M. Brown/A. Wetzel/C. Most/L. Rorick/M. Barton/M. Letterie/S. Nitz/R. Lether (Cox)
|
|
|||
Rose City Rowing Club (A) |
K. Layendecker/E. Berger/L. Wihtol/J. Rolle/R. Schlottmann/E. Lobbato/R. Osmundsen/K. Zimmerman/M. Ater (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Bosch/M. Dutro/E. Valantine/P. Lindstedt/A. Zeiler/E. Hobbs/R. Crinzi/R. Lang/E. Wright (Cox)
|
|
|||
Vancouver Lake Rowing Club (A) |
J. Yraceburu/J. Carr/D. MacPherson/E. Johnson/A. Kubiniec/A. Rasmussen/S. Wu/G. Kiraly/D. Drapela (Cox)
|
|
|||
Vashon Island Rowing Club (A) |
M. Croonquist/E. Kehoe/K. Carter/T. Ripley/M. Wergin/C. Kehoe/H. Scheer/E. McConnell/M. Hamper (Cox)
|
|
|||
55 | MNov8+ | Mens Novice 8+ | 10 |
||
56 | Mens Ltwt 1x | 8 |
|||
57 | Mens 2 Varsity 4x+ | 9 |
|||
58 | Womens 2 Varsity 4x+ | 8 |
|||
59 | Mens 2 Varsity 1x | 10 |
|||
60 | Mens HS 8+ | 13 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change