Stotesbury Cup Regatta
- May 18, 2007 To May 19, 2007
- sprint
- Schuylkill River
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 18, 2007 | |||||
1 | Adaptive 2x | 4 |
|||
2 | Boys Freshman Eight | 39 |
|||
3 | Girls Freshman Eight | 47 |
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
K. Hand/J. Lees/V. Butchy/A. Gieder/A. Quinn/B. Stanko/A. Dendrinos/C. Burke/M. Green (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
H. Sykes/K. Bakaj/T. Feret/R. Martinez/B. Nicosia/B. Anderson/E. Totoro/R. Simon/M. Ruley (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
S. Miller/E. O'Connor/B. Bradley/L. Valenstein/E. Luisi/R. Ruda/O. Gordon/G. Arbury/H. Schreiber (Cox)/
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
M. Phillips/S. Swartz/M. Jacobson/A. Hoetzel/A. Evans/N. Cutuli/L. Collins/A. Callegari/C. Stellmach (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Wilkins/K. Dickinson/A. O'Malley/S. Malak/M. Weller/M. DiPalo/V. Wheatley/J. White/K. Walsh (Cox)/
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
A. Jeffrey/K. Bowers/C. Steigerwald/C. Moore/M. Goetzman/M. Miller/M. Pitman/V. Deornellas/D. Spencer (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
M. Hayes/K. Slaughter/A. Fauci/K. Kiernan/B. Anderson/C. Bax/S. Winslow/K. Nabel/E. Adamson (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
K. Donahue/S. Rosenberg/M. Burns/S. Rivera/V. Ganiel/C. Searle/D. Dimayugo/J. Allen/K. McHale (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
V. Statsenko/J. Ecker/M. MABIE/A. HALL/C. BOLAND/K. WAGER/N. Flannery/R. SLEETER/N. RAMBO (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
K. Killeen/R. Lichtenfels/C. Byrne/C. Stuhlmann/M. Coyle/B. Jasinski/S. Cameron/K. Hill/G. Bilotta (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
S. Nalepa/M. Murphy/A. Barber/H. Reese/A. Vedros/C. Bogdanowicz/T. Norvell/S. Zybak/B. Orso (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
K. Creran/K. Verzella/J. Stoner/A. Williams/C. Raschbaum/E. Lawes/D. Baird/E. Fuhrmeister/A. Funke (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
J. Margulies/M. Nichols/V. Zuzelo/E. Innis/J. Rothseid/B. Yaron/S. Goldberg/J. Cooper/A. Subhiyah (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Gardner/G. Taylor/E. Racine/M. Price/S. Bullock/D. Kong/Z. Marquedant/M. Foley/C. Butler (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit Alumni (A) |
L. Manganiello/J. Murtaugh/C. Spinosa/L. Giunta/K. Perry/S. Fagan/A. Sunder/G. Miranda/A. Bruffy (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
S. Laielli/J. Guenther/B. Vinci/J. Fairfield/S. Kurtz/S. stooks/K. Wolf/H. Kammerman/M. McCann (Cox)
|
|
|||
Hudson River Rowing Association, Inc. (A) |
J. Smyth/C. Orlik/M. Kranis/M. LeFloch/K. Linkstrom/K. McKeon/K. Guerra/E. Lukaitis/J. Santiago (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
A. Martone/K. Crabtree/D. Lomax/E. Haberman/D. Gold/M. Templeton/C. Berman/L. Pfeiffer/J. Lewis (Cox)/
|
|
|||
Lake Brantley Rowing Association (A) |
B. Schroeder/S. Hill/P. Milch/S. Finner/P. Prince/M. Bair/J. Chrisien/R. Rodriguez/R. Moyal (Cox)
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
S. Wiik/K. Ambrosini/J. Daneshzadah/L. Rivers/K. Wiseman/E. McKee/C. Cole/E. Moy/H. Haught (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
L. Greenspan/J. Policastro/L. Miller-Golub/M. Gerwitz/E. Urheim/S. Levyn/M. Bean/H. Lesser/A. Batt (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
R. DiStefano/T. Carrol/S. Slotoroff/J. Zaplitny/M. Gordon/D. Hartnett/J. White/V. D'Amico/H. Dannehower (Cox)/
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
T. Markot/K. Farr/G. Shomaker/R. O'Carroll/E. Fetty/M. Hegamyer/E. Ortiz/K. Latimer/M. Hudgins (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
M. White/T. Donnelly/L. Wurfel/K. Bennett/S. LaBarth/E. Campanella/J. Prazenica/A. Cedrone/G. Barrila (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
C. Wilson/H. Spikol/K. Johnson/M. Hoover/D. McMonagle/K. McGroarty/R. Krain/M. Quien/D. Calderone (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
T. Barr/E. Williams/L. Pospisil/M. Duff/V. Babson/C. Ukogu/C. Delaney/R. Duffin/S. Jordan (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
S. Grifferty/B. Prescott/L. Trigger/M. Schmidt/M. Sweeney/M. O'Brien/E. De Block/C. Maylath/L. Potrikus (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
F. Gentilini/C. Rush/K. Rupert/C. Montanero/R. Dillenberger/B. Butler/D. Piccolli/C. Maddaloni/M. Howells (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
L. Stavetski/R. Retzler/M. MacCormick/S. Hernandez/L. Dubner/A. Reid/A. Hartman/K. Flail/L. Press (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Mihuta/L. Bryan/K. Nochisaki/T. Murray/C. Samach/C. Jean/C. Dagle/A. Penfold/K. Hines (Cox)/
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (A) |
E. Blanchet/H. Bristol/M. Chimes/M. Cohen-Fuentes/N. Gaylor/E. Grace/J. Holloway/M. Moore/M. Bryan (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
R. Jones/H. Long/K. Andreini/S. Cross/N. Brunetti/D. Albertson/S. Heller/L. Gierloff/A. Stevens (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
K. Niederhoffer/C. Radinson/V. Conlin/R. Kwak/R. Shields/E. Delaplane/M. Garner/R. Pedersen/C. Geewax (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
V. Baena/L. Austin/S. Burke/O. DeSalvo/C. McKinney/R. Howard/E. Ciccotti/B. Gribbin/J. Ahn (Cox)/
|
|
|||
The Hun School (A) |
S. VanPelt/E. Kimm/L. Yianilos/T. DiSanti/A. Adams/E. Hobson/D. Caputo/N. Shipp/K. Flanagan (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
E. Kravetz/J. Schroder/K. Oursler/P. Blessing/B. Okolie/M. Albahary/D. Muldoon/G. Figueroa/J. Dave (Cox)/
|
|
|||
The Shipley School (A) |
N. Molta/A. Allen/M. Hayes/M. Krick/H. Scott/L. Raymond/N. Sullivan/M. Watson/J. Smith (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Gilbert/J. Park/E. Haas/M. Falls/N. Baily/S. Snoich/M. Land/A. Friedman/I. Choi (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
K. Gentile/S. Magowan/A. Mcleaf/N. Morris/E. Evans/A. Reynolds/A. Gulite/A. Allston/Z. Quinones (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
K. Gluszak/A. Bertonazzi/B. Johnson/T. Roberts/R. Melillo/E. Torres/K. Davis/K. Beletskaya/C. Madison (Cox)
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
C. Lippold/Y. Abutaleb/J. Miller/E. Toumayan/A. Gama-dias/S. Allen/J. Kessner/E. Katz/C. Silverstein (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
J. merek/K. Snow/A. Williams/E. Smith/E. Hrin/K. Brady/A. Crowley/C. Mullen/M. Molly (Cox)
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A) |
E. Couch/E. Shevlin/C. Tallman/K. Janitschek/K. Stanford/C. Ryset/C. McKamey/J. Woll/A. Bilewski (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
L. Hunt/K. Rinaldi/N. Crosby/C. Vandish/P. Monborne/N. Nakazato/C. Wiederkehr/V. Manuel/V. Mellin (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (B) |
A. Kassekert/M. Powers/M. Sparks/A. Littleton/G. Kinkler/M. Karkos/T. Barger/D. DiGennaro/K. LoBosco (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (B) |
E. Moosburner/J. Vresilovic/A. Corrigan/L. Maslanka/C. Torres/D. Dobkin/R. Dana/M. Carroll/T. Votto (Cox)
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (K) |
K. Gilmour/J. Pegher/M. Gray/A. Pittman/E. Ellis/M. Duursma/E. Mershon/A. Schick/M. Wilson (Cox)/
|
|
|||
4 | Girls Junior Double | 18 |
|||
5 | Boys Junior Double | 15 |
|||
6 | Boys Junior Four | 71 |
|||
Alexandria City HS (A) |
j. belaid/J. Scullen/H. Livesay/T. Lynham/I. Villaneda-van v (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
P. Dejesus/A. Fisher/J. Ruffolo/I. Perez/j. tedesco (Cox)/
|
|
|||
Baylor School (A) |
G. Cherry/L. Page/Z. Seidal/H. Cooper/T. Nueoff (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
K. Rodriguez/L. Torres/M. Herrman/D. Abrencia/J. Balagtas (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
C. Cantfil/T. Heitbrink/J. Kyker/P. Murray/B. McCormack (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
A. Reilly/G. Chiknas/T. Hilliard/C. Norris/A. Stewart (Cox)/
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
S. Patane/L. Kozlowski/D. Evans/J. Redos/K. Shin (Cox)/
|
|
|||
Bonner Rowing Association/Monsignor Bonner High School (A) |
K. Jacobs/P. Simeone/C. Egan/C. McCarry/A. Jones (Cox)/
|
|
|||
CCCRC (A) |
G. Roberts/N. Downie/W. Dale/D. Keating/E. Crocker (Cox)/
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
M. Bittner/E. Sieczkowski/V. Marchetta/A. Proto/T. Quinn (Cox)/
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
D. Montella/S. Benarick/M. Lamorte/C. Harris/B. Quinn (Cox)/
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
J. Okai/Z. Torres/H. Bettencourt/A. Reeve/P. Ciervo (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
C. Griffith/A. Bayne/T. Meyer/D. Kelso/K. Grossman (Cox)/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
M. McCarter/A. Denney/D. Luchmee/K. Oram/B. Endy (Cox)
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
A. Forbrick/E. Hernandez/B. Bendixen/J. Snyder/C. Cook (Cox)
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
P. Paolone/T. Mate/M. Grossi/R. Moreau/M. Hendriksen (Cox)
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
B. Cushnie/J. Bath/I. Norton/D. Makken/S. Whitehall (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
M. Duncan/D. Schwarz/D. Recchia/S. Frangk/C. Brewster (Cox)/
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
R. Reifsnyder/J. Swartz/P. Coates/P. Durison/C. Mee (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
K. McDermott/W. Swain/R. Rosado/J. DeSalva/V. Santos (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
R. Simon/J. Rosenfeld/B. Goldberg/S. Klores/A. Evans (Cox)/
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
W. Bennett/B. Hedrick/G. Wilt/C. Greeley/K. Hazelwood (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
J. Plantamura/S. De Luca/M. Paterson/C. Ellis/J. Richardson (Cox)/
|
|
|||
Granby High School Crew Team Booster Club Inc./Granby Rowing Club (A) |
J. Richardson/S. Murray/T. O'Loughlin/M. Reagan/M. Lucianco-Carson (Cox)/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
E. Engelbrecht/B. DeWitt/G. VanOekel/N. Matthews/S. Charters (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
S. Roberts/G. Mayer/A. Bauer/H. McAdams/M. Carroll (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
C. Udren/M. Eckrich/B. Rothseid/D. Dolan/J. Powell (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit Alumni (A) |
J. Rann/T. Accardi/B. Beals/S. Kantz/M. Dempsey (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
I. DiMatteo/C. Bontorno/B. Brestle/E. Conover/D. Huggard (Cox)
|
|
|||
Horace Mann School (A) |
D. Keegan/A. Sands/W. Chong/J. Webber/J. Myhal (Cox)/
|
|
|||
Huntington High School (A) |
Z. Lustberg/S. Petrylka/A. Pavelka/J. Correll/M. Barone (Cox)
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
C. Brengelman/M. Dunning/K. Schall/A. Abdala/S. Scott (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
M. Zaorski/A. Daoud/W. Lyman/M. Kuzmicki/S. Gennace (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Givnish/M. Gulkis/M. Bonavitacola/S. Zegalia/R. Nave (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
R. Hyde/P. RoDee/D. Otto/M. Buchanan/A. Maltenfort (Cox)/
|
|
|||
Langley Crew Booster Club (A) |
A. Banerjee/D. Bennett/A. Lyons/J. Hicks/W. Norris (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
T. Soehngen/E. Ostrow/S. Ostrum/D. Abrams/M. Stern (Cox)
|
|
|||
Lyme-Old Lyme High School (A) |
J. Spina/P. Basler/D. Brown/D. O'Neill/B. Manchester (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
K. Brady/M. Mabkhouti/T. Scanny/T. Stecher/M. Morrisen (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
S. Cobos/T. Vouzakis/B. Mallas/M. Weiss/N. Kavourias (Cox)
|
|
|||
Mathews High School Crew (A) |
C. Lyell/S. Schultheiss/K. Jeffers/T. Minogue/Z. Swartz (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
T. Farrell/N. Shah/M. Gill/J. Feldan/M. Bickel (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
X. Velkoff/W. Rabusseau/J. Boyce/C. Pelkey/T. Shelkin (Cox)
|
|
|||
North Catholic High School (A) |
J. Boehm/L. Clouse/J. Carson/J. Berger/K. Moore (Cox)
|
|
|||
Northeast Catholic High School (A) |
S. Pastor/B. Ficco/K. O'Neill/F. Tieri/J. Diaz (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
A. Petronico/P. Sainz/C. Blanz/T. Apicella/C. Semper (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Rundgren/M. Doerr/A. Ducey/B. Critch/C. Rummler (Cox)
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) (A) |
M. Titus/T. Monaghan/M. Owens/V. Moore/M. Puntaseca (Cox)/
|
|
|||
Peddie School (A) |
C. Antaya/A. Bertino-Reibste/J. Greenberg/A. Midha/L. Wyrick (Cox)
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
A. Joseph/M. Gambrill/G. Li/R. Ruprecht/R. Schwartz (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
J. Mccabe/C. Mccabe/M. Lewis/E. Chamberas/J. MacElveen (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
C. Zielinski/P. VanDeBeek/G. Greendyk/J. Sinkow/S. Herbert (Cox)
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
D. Walsh/D. Tietjen/D. Giorgio/T. Zachwieja/J. Pural (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Jaouad/J. Sutton/J. Backens/S. Wheeler/R. Courtney (Cox)/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
L. Goerzen/J. Finley/R. Smith/Z. Hollingham/E. Fawcett (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
M. Katz/B. Nalls/J. Gongloff/J. Chapman/I. Ward (Cox)/
|
|
|||
Spackenkill Rowing Club (A) |
E. Rignanese/T. Kellogg/H. Kautz/M. Lanza/J. Sobotko (Cox)/
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
M. Gallardo/K. Wilkes/A. Perla/T. Doremus/M. McLean (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
A. Rivenbark/A. Levari/K. Mathews/N. Richey/J. Gentile (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
L. Brzozowski/D. Grifo/W. Reichard/K. Roach/M. Carlsen (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
J. Duff/W. Nichols/R. McCreavy/J. Mahan/K. Moyer (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
G. Butterworth/J. Asch/T. Carson/A. Rettig y Matrin/S. McGovern (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
R. Bickhart/C. Beatty/A. Yoel/L. Cantor/J. Smith (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
C. Stevenson/C. Bowman/A. Kerr/K. Morse/S. Super (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
L. Alam/J. Kalin/M. Carter/B. Cicchi/T. Mcnulty (Cox)
|
|
|||
The Shipley School (A) |
K. Norris/A. Lerman/A. Engman/R. Archer/D. Belyea (Cox)/
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
J. Wood/M. Plastino/A. Robinson/J. Kuk/C. Moll (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
C. Tubbs/M. Belovitch/G. Trebing/W. Courtney/J. Qualliotine (Cox)
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
Z. Monreal/Z. Chen/A. Jensen/A. Kim/A. Hrescak (Cox)/
|
|
|||
Huntington High School (B) |
S. Dean/M. West/A. Prince/B. Sanborn/M. Jensen (Cox)
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (D) |
K. Kurtz/K. Palagi/P. Joyce/J. Lingenfelser/J. Milone (Cox)/
|
|
|||
7 | Girls Junior Four | 63 |
|||
8 | Girls Ltwt Double | 8 |
|||
9 | Boys Ltwt Double | 17 |
|||
10 | Girls Junior Eight | 38 |
|||
Atlantic City High School (A) |
K. Riley/J. Kachnic/A. Hirsch/R. Shanker/C. Gouliamberis/A. Mccue/T. Kane/E. Mangano/T. Loughney (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. Geronimo/C. Borkowski/L. Henriquez/H. Elmiligi/M. Manaquil/V. Alonso/K. Shah/J. Santos/R. Salvatore (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
M. McCabe/K. DiCurcio/M. Moylan/S. Thompson/F. Love/A. Flinn/K. Finelli/J. Coia/T. Colella (Cox)
|
|
|||
Eden High School (A) |
K. Allan/J. Stewart/E. Wiens/A. Rempel/L. Regier/K. Wiens/S. Rockwell/B. Adams/E. Dirks (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
M. Stenger/B. Badger-Watson/K. Mierzejewski/H. Berenotto/C. McElhenny/L. Stringer/M. Kontonicolas/E. Sweiderk/A. Paulin (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
E. Conners/C. Will/E. VanNorstrand/A. Dodge/C. Ackerman/M. FOSTER/F. Kinne/R. Keller/L. Chambers (Cox)/
|
|
|||
Gar-Field Crew Boosters, Inc. (A) |
E. Cleveland/T. Lyons/A. Gary/L. Grevert/C. Dull/A. Pittman/A. Scott/D. Silas/S. Smyth (Cox)
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
M. Mathis/C. Kelly/S. McGuigan/C. Mudd/A. Grimm/A. MacDonald/K. Donohoe/P. Bellini/M. Hirt (Cox)/
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
A. Rutkosky/A. Wartman/B. Wolf/A. Washburn/S. Soulen/A. Fried/H. Freedman/M. Letner/L. Cherry (Cox)/
|
|
|||
Granby High School Crew Team Booster Club Inc./Granby Rowing Club (A) |
C. Ward/K. Bagans/A. Sanchez/B. Thomas/J. Richardson/K. Wolpert/B. Keim/L. August/A. Edwards (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
C. Wells/K. Kugler/H. Gillson/A. Moran/C. Piserchia/K. Knecht/M. Delaney/A. Kolaski/A. Pescatore (Cox)
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
M. Dougherty/B. Delaney/A. Mattison/L. Wooten/N. Berry/M. Allen/P. Krips/R. Doshi/A. Berstein Simpso (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit Alumni (A) |
C. Stephens/K. McGinnis/J. Brown/C. Frigen/J. Fagan/M. Botto/M. Sharkey/N. Mancuso/K. Burke (Cox)/
|
|
|||
Hudson River Rowing Association, Inc. (A) |
R. Buchanan/B. Schurko/D. Abrams/N. Ciancio/K. Maier/J. Heroux/N. Washburn/H. Solomon/K. Bodley (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
C. Paznek/H. Kane/J. Vicente/D. Green/A. Nee/M. Leal/M. Bifulco/C. Araujo/E. Plaugic (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
/R. Newby/J. Corena/J. Fant/K. Kane/C. Hicks/S. Coleman/M. Nguyen/A. Bergh (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
R. Kitchenoff/C. Carpenter/K. Puri/S. Nathanson/K. Lederer/M. Vaillant/E. Rans/D. Bauer/S. Ziss (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Hanlin/J. Wilson/S. Bell/T. Bechtold/K. Hanlin/K. Maier/P. O'Sullivan/R. Palombo/K. Quinn (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
C. Wolfe/K. Riley/M. Daly/J. Ruane/C. McGinnis/M. Schanne/C. Cammisa/C. Soper/A. Friedlander (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
P. Menees/M. Sutter/K. Van Fossen/V. Cody/A. Stavros/N. Volpe/K. Maier/D. Kiessling/E. Johnson (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
J. Duff/M. Scher/E. Brown/M. Southwell/M. Welsh/C. McNamara/B. Kelly/M. Farris/A. Elliott (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
S. Vargas/A. Vargas/S. Shammas/K. Player/C. Nelson/S. Meronek/M. Lally/C. Bolton/O. Pryor (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
J. Tulio/E. Hazzard/K. Tofil/K. Gilchrist/K. Andrews/S. Wehmeyer/S. Ford/J. Hutler/K. Eda (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Antonioli/A. Dupont-Town/K. Stephens/K. Garbutt/A. Zauck/K. Gallagher/A. Russo/C. Dierolf/C. Gentilini (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
N. Williams/T. Wilks/J. Tomasko/L. Newton/V. Mapes/C. Hunter/J. Barreto/Q. Desroches/M. Veltre (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
S. Faulkner/J. Levenberg/N. Pelaez/G. Mariotti/S. Holton/J. Reilly/A. Pegues/C. Freidman/D. Aversa (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
B. Smalley/C. Campos/M. Hazard/C. Riddles/R. Moore/S. Laverdy/E. Weiler/S. Hicks/B. Linder (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
A. Torres/K. Russell/C. Krueger/M. Buemer/A. ODonnell/C. Herzlinger/H. Dodge/A. Schaffer/A. Bambara (Cox)/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
J. Niles/A. Colquhoun/S. Rivenburg/M. Brannigan/M. Grenier/E. Thorn/C. Lasky/C. Connolly/C. Huang (Cox)/
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (A) |
S. Wahi/C. Lesczynski/C. Sestanovich/E. Fernandez/A. Mayer/A. Vise/C. Alba/V. Holmes/M. Schiller (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
K. Clark/A. Nguyen/G. Savoie/Q. Kratovil/D. Gonzales/J. Gonzalez/M. Tourtellott/K. Broom/K. Miles (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
K. Weston/K. Christiansen/L. Kemer/L. McCready/K. Bennett/R. Smith/S. Hammond/V. Smith/D. Eskridge (Cox)
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
B. B/C. C/E. E/F. F/G. G/H. H/I. I/J. J/A. A (Cox)
|
|
|||
The Academy of the Holy Cross (A) |
C. O'Connel/J. Broring/J. Taylor/S. Kabonge/A. Jump/K. Sobel/C. Hines/N. Ivory/C. Kane (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Wagner/M. Veis/B. Reed/D. Meeker/K. Kirschner/N. Lubsen/A. Barrett/M. Voth/B. Koehl (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
A. Venuto/J. McCarty/D. Mosely/B. Herrera/C. Cherwien/L. Kaspar/K. Corum/A. Farnoly/L. Fabbri (Cox)
|
|
|||
West Park Secondary School (A) |
J. Shynal/K. Fenwick/M. Snow/M. Neufeld/R. Small/C. Wiens/S. Holderney/M. Michaud/K. Muir (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit Alumni (B) |
J. Butterhoff/S. Baker/N. D'Agostino/K. Rennie/S. Bilgrami/J. Granese/A. Woodfall/C. Bryan/K. Spencer (Cox)/
|
|
|||
11 | Boys Junior Eight | 40 |
|||
12 | Boys Junior Quad | 16 |
|||
13 | Girls Junior Quad | 17 |
|||
14 | Girls Ltwt Eight | 15 |
|||
15 | Boys Ltwt Eight | 18 |
|||
16 | Boys Ltwt Four | 36 |
|||
17 | Girls Ltwt Four | 45 |
|||
18 | Girls Senior Double | 15 |
|||
19 | Boys Senior Double | 19 |
|||
20 | Boys Second Eight | 27 |
|||
21 | Girls Second Eight | 25 |
|||
Alexandria City HS (A) |
G. Barbara/L. Jarlenski/N. Burdett/T. Biggs/N. Iribarren/A. Waters/A. Laboy-Coparropa/E. Maho/E. Metz (Cox)/
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
C. Stropoli/T. Lopez/S. Gilliard/A. Blandine/C. Catrambone/R. Painton/h. Totoro/B. Jackson/J. Perez (Cox)
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
S. Shehata/W. Dole/M. Moon/L. Schruben/L. Wolf/C. Mansueti/L. Keeling/K. Richards/N. Collins (Cox)/
|
|
|||
Baldwinsville Crew Team (A) |
L. Brown/K. Harroun/M. Rawlings/C. Behm/S. Hamm/K. Fitzgerald/A. Foor/C. Beverine/M. Yeatts (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
D. Filipek/M. Walsh/K. Mcloughlin/B. Weidhaas/A. Deal/T. Martines/K. Vojir/R. Cusumano/C. Ponzio (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
C. Prahm/A. Mullane/K. Coyne/D. Bernabe/C. Quinn/N. Chauriye/B. Dougherty/J. Wilus/G. Yockey (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
K. Liuksila/C. Haake/N. Taranto/C. Dye/A. Ellis/K. Hodge/B. Della/K. Gerson/S. Scott (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
M. Nagler/J. Parker/A. Jacobs/N. Villarreal/C. Dampf/S. Patterson/N. Lacek/R. Shoemaker/K. Kunihiro (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
A. Colaianni/K. Pietranton/C. Patenaude/C. Tanner/E. Gillespie/M. Gradowski/K. Farrell/H. Anderson/A. Smith (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
N. Honan/A. Marchione/E. McDevitt/N. Sharpe/A. Morrell/M. Barrett/j. pagano/M. Coffman/K. Hudak (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
S. Roberts/K. Clark/A. Bell/G. Ludwig/A. Goldberg/C. Gellatly/J. Eales/P. Sanabria/R. Wessler (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
L. Bosley/V. Walters/N. Ball/J. Vaiana/C. Buzzell/C. Burkhard/K. Kelley/C. Villanueva/L. Turner (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
J. Sutor/A. Edwards/S. Conley/K. Park/N. Notaro/G. Maiuro/J. Lippman/K. Dods/J. McKeone (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
G. DiDomenico/A. Diaconis/D. Belcher/C. Beichert/M. Thompson/G. Jordan/A. Pugh/K. Lederer/M. Cardell (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
A. Shapiro/M. Clark/M. Hanks/K. Hart/C. Horgan/A. Sive/A. Barmash/J. Lohre/A. Nathan (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
C. Ingersoll/A. Mahmud/N. Rodriguez/R. Showell/N. Lawson/J. Croll/J. Seney/L. Townsend/R. Miller (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
A. Baek/J. Haas/K. Osborn/S. MacCormick/M. Woehling/E. Edelmann/A. Sverdlik/E. Weber/C. Rand (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
J. Litman/M. Gavarkavich/B. Hansen/K. Smith/K. Smith/S. Shaffer/C. Oakley/A. Del Vecchio/M. Davidson (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
L. Bowers/A. Agnew/H. Swan/M. Silliman/E. Desimone/K. Stout/E. Wolinski/S. Grantham/B. Washington (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
E. Gretz/L. Mayer/N. Uber/C. Vaganos/M. O'Reilly-Gindha/L. Wagoner/A. Welsh/S. Januszeski/K. Mezzanotte (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Toth/M. Norko/K. Pierce/K. Montgomery/C. Brown/K. Whitt/A. Brown/C. Bogden/T. Lin (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
L. Bennett/N. Dawe/M. Girard/E. Thibeau/C. Robbins/A. Curtin/E. Hildebrand/M. Golan/K. Goral (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
C. Monfort/A. Hight/L. Caudell-Fergues/E. Ponds/S. Bayliff/C. Runevald/M. Soderholm/C. MacNamara/J. Roberts (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
C. Hill/P. Nginn/K. Galvez/M. Henderson/M. Wilson/M. Cleary/J. Taylor/M. Cohen/B. Wilson (Cox)/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
K. Helfrich/E. Williams/C. Randall/M. Warren/N. Heruth/L. Cook/A. Lowrie/A. McConnell/K. Pistochini (Cox)/
|
|
|||
22 | Girls Senior Quad | 17 |
|||
23 | Boys Senior Quad | 13 |
|||
24 | Boys Senior Single | 27 |
|||
25 | Girls Senior Single | 15 |
|||
26 | Boys Senior Four | 56 |
|||
Atlantic City High School (A) |
I. Pokres/Z. Mauler/S. Brenner/P. Zapata/C. Kurokawa (Cox)/
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
A. Destefano/B. Majev/F. Petty/N. Greaver/T. Watson (Cox)/
|
|
|||
Baylor School (A) |
R. OMalley/A. Krug/S. Wilson/A. Vandergriff/R. Dixit (Cox)/
|
|
|||
Belleville High School (A) |
F. Cortes/D. Campos/G. Geronimo/M. Rodriguez/C. Perez (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
R. Taylor/R. Hans/C. Gilbert/D. Hossain/S. Barnes (Cox)
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
M. Bezold/P. Hueg/K. Borough/N. Swider/C. Mullins (Cox)
|
|
|||
Blair Academy Crew (A) |
M. Balageur/D. Evans/M. Gallira/C. McConnell/J. Bowditch III (Cox)/
|
|
|||
Bronx High School of Science (A) |
R. Suarez/F. Anderson/B. Banovich/S. Warren/B. Chanis (Cox)/
|
|
|||
Christchurch School (A) |
M. Fluhr/K. Daugherty/W. Hannan/J. D'Antonio/M. Huff (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
S. Olenik/J. Doherty/A. Stender/S. Murphy/J. Erikson (Cox)/
|
|
|||
Collingswood Crew Club, Inc. (A) |
P. Leonard/S. Rader/A. Weeks/C. Valotta/C. Steward (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
O. Coyle/T. Washabaugh/K. MacLachlan/J. Baron/J. Dieleuterio (Cox)
|
|
|||
DeMatha Catholic High School (A) |
A. Skopek/W. Massimini/T. Dolan/K. Silver/B. Carroll (Cox)/
|
|
|||
Fairfax High School Crew (A) |
K. MacClary/S. Salcetti/A. Kriegel/J. Ryan/K. Frecker (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
R. Rickus/C. Lutz/G. Ryan/S. Cahill/D. Norris (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
C. Reich/C. Kousouros/P. Masseo/M. Sledzinski/C. Bennett (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
E. Brinkley/J. Gierber/R. Ostrom/A. Bengier/E. Korgan (Cox)/
|
|
|||
Gar-Field Crew Boosters, Inc. (A) |
J. Woloszyn/B. Higgins/C. Miller/C. Hayward/D. Russell (Cox)
|
|
|||
Georgetown Day School Crew (A) |
J. Lenzner/C. Rodgers/J. Orellano/N. Guzman/K. Thompson (Cox)
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
T. Witt/J. Martin/J. Lothian/V. Markantonatis/A. Mansanares (Cox)
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
S. Coletto/D. Coletto/M. Jenkins/G. Bouhuyzen-Wenge/H. Blackwood (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
W. Reagan/A. Russo/C. Alexander/S. Keller/A. Innis (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit Alumni (A) |
E. Daniels/C. Weber/T. Warker/R. Gong/E. Williams (Cox)/
|
|
|||
Horace Mann School (A) |
C. Case/W. Koshel/B. Van Buren/J. Ayal/A. Leifer (Cox)/
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
D. Rickman/C. Fichten/W. Cho/M. Mengel/J. Perez (Cox)/
|
|
|||
James Madison Crew Boosters Organization, Inc. (A) |
M. Tugendhat/J. Digan/J. Junkin/A. Campbell/P. Feibelman (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
J. Ferber/K. Friedlander/B. Warsaw/O. Glaze/M. Abrams (Cox)
|
|
|||
Lyme-Old Lyme High School (A) |
A. Hack/S. Lunde/D. Faenza/G. Marrs/J. Abraham (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
J. Gerety/S. Hance/T. Adamakos/D. Gordan/R. McClain (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Zaccaria/A. Egan/J. Calderone/A. Yakaitis/M. Lucente (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
B. Baumgardner/N. Myers/J. Brosch/D. Suh/Z. Call (Cox)
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
R. Reynolds/L. Cobb/T. Swider/K. Smith/J. Convery (Cox)
|
|
|||
Norfolk Collegiate School (A) |
C. Carr/I. Vaserfirer/E. Budimier/E. Nicholson/C. Whitney (Cox)/
|
|
|||
Northeast Catholic High School (A) |
D. Graham/B. Higgins/M. Bateman/D. Katzianer/M. Shuster (Cox)/
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
C. Bennett/D. Atlic/A. Pospisil/J. Sendros/M. Cresci (Cox)
|
|
|||
Oakton High School (A) |
C. Glomb/K. Cho/B. Danowski/F. Driscoll/O. Kim (Cox)/
|
|
|||
Peddie School (A) |
C. Thorpe/M. McKinley/J. Baffa/P. Burd/T. Parks (Cox)/
|
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
D. Vernet/S. Maraj/J. van der Tak/J. Ollayos/S. Ollayos (Cox)/
|
|
|||
Poughkeepsie High School (A) |
M. Sussin/M. North/A. Dicaprio/M. Laman/M. Morabito (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
J. Masterson/P. Gibbons-Neff/J. Cox/C. Nelson/S. Leisk (Cox)
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
C. Walsh/P. Snyder/W. Wander/J. Schumann/T. Corona (Cox)/
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
C. Hom/N. Brennan/R. Milnarik/J. Aram/K. Everitt (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
J. McGlone/S. Sasso/M. Gannon/M. McDevitt/K. Clark (Cox)/
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
B. Young/L. Mead/P. Russo/C. Sutter/B. McCormick (Cox)/
|
|
|||
The Haverford School (A) |
S. Nordsiek/J. Bickart/C. Chiumento/F. D'Antonio/W. Karr (Cox)
|
|
|||
The Hun School (A) |
J. Furlong/S. Corwen/B. Lewis/P. Henson/M. Heck (Cox)
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
J. Anderson/W. Kolbe/T. Dethlefs/B. Salemme/J. Moyer (Cox)
|
|
|||
The Shipley School (A) |
R. Biddle/M. Katin/M. Armstrong/D. Costanza/I. Riley (Cox)/
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Wang/J. Sherwood/B. Roman/D. O'Connor/D. Besson (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
M. Sheehan/A. Valusek/P. Worthington/J. Rubini/M. Cuzzupe (Cox)/
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
P. Addalli/Z. Mateja/K. Nally/D. Delucca/G. Osinska (Cox)/
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
J. Walton/S. Kibbe/J. Bauserman/J. Tsai/D. Gale (Cox)
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
M. Donahoo/M. Guerra/D. Kingsford/I. Malony/A. Donahoo (Cox)
|
|
|||
West Park Secondary School (A) |
M. Holderney/J. Lautenbauch/K. Layfield/J. Benjamins/J. Combe (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A) |
W. Nadeau/T. Dawson/V. Stutz/M. Wilder/B. Schaeufele (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (I) |
C. Melder/E. Delvalle/S. Jankiewics/M. Lugg/H. Kelly (Cox)
|
|
|||
27 | Girls Senior Four | 42 |
|||
28 | Boys Senior Eight | 42 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 44 |
|||
Alexandria City HS (A) |
L. Smith/C. Donlely/C. Cosier/C. Draper/M. Ball/E. Laubach/M. Carragher/T. Muhtadi/E. Haitsuka (Cox)/
|
|
|||
Archbishop Prendergast High School (A) |
J. Carmody/D. Finnerty/S. Doogan/B. Meekes/A. Maguire/J. Lees/M. Christie/M. King/K. Christ (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
S. Scotland/M. Sykes/T. Levine/M. Miller/L. Steelman/J. Kerstetter/B. Morris/K. Christian/L. Tierney (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
L. Biddle/P. Rutsch/M. Barnhard/C. James/L. Petty/B. Price/E. Benson/A. Kamerow/R. Conley (Cox)/
|
|
|||
Baldwinsville Crew Team (A) |
B. Hofmann/M. Petti/T. Hoige/J. Fundalinski/S. Gravius/A. Shoff/N. Martin/C. Drumm/E. Klapheke (Cox)/
|
|
|||
Baylor School (A) |
A. Mosley/E. Norred/M. Burke/M. Roberts/A. Totin/K. Meade/A. McBrien/B. Mitchell/P. Story (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
C. Stopyra/J. Lance/G. Wilkins/S. Boggs/N. Bourassa/C. Schemenski/K. Armenti/R. Wilkins/M. Messina (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
A. Gennings/S. O'Neill/W. Armstrong/J. Crisp/A. Pippan/T. Kossey/A. Murphy/K. Murphy/M. Galvin (Cox)
|
|
|||
Broadwater Academy Rowing Club (A) |
C. Trower/K. Keyes/K. Lewis/A. Fountaine/S. Kubick/M. Turner/C. Vaughn/N. Smoot/J. Smith (Cox)
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
B. McNamara/E. Kimball/B. English/M. Perman/N. Grigg/V. Bagley/B. Read/K. Fletcher/E. Mills (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
A. Grady/A. McClelland/C. Ochoa/R. Anderson/S. Leigh/A. Horbert/K. Lynch/E. Otegbeye/A. Gray (Cox)/
|
|
|||
Denis Morris Catholic High School (A) |
S. Wiley/K. Falovo/L. Cowal/K. Sheahan/R. Flynn/C. Gravelle/J. Kordos/E. Sheehan/C. Crocco (Cox)/
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
A. Rapattoni/J. Burke/S. Sartor/V. Makken/J. Galbraith/A. Almeida/S. Edsall/J. Stark/M. Kerr (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
E. France/D. Rengers/C. Salama/M. Seeley/A. Mannix/J. Stotler/M. Cashin/H. Kathleen/A. Litzenberger (Cox)/
|
|
|||
F.D. Roosevelt H.S.-Hyde Park Rowing Assoc (A) |
L. Studer/A. Pastor/K. Kaufman/L. LECHNER/E. Fell/A. Tillou/S. Burn/D. Walsh/C. Woodard (Cox)/
|
|
|||
Forest Park Crew (A) |
E. Hilliard/C. Bryant/K. Brilakis/N. Meyer/M. Gatley/A. Burrell/A. Collins/J. Terry/R. Tray (Cox)/
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
A. Zink/M. McGlynn/M. Myers/J. Schultz/M. Silk/K. Rubinger/E. Grandchamp/T. Tratensek/B. Morrissey (Cox)/
|
|
|||
Governor Simcoe Secondary School (A) |
J. vanderMaarel/M. Bayley/K. Wilson/S. Kirkpatrick/H. Blackburn/K. Shaver/E. Bush/A. Overholt/C. Perrault (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
L. Zoltick/K. Boe/S. Shane/C. Wilkes/J. Graham/C. Regan/H. Allison/A. Goedecke/A. Stern (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
B. Kammerman/D. Haneman/J. Jackson/P. Funk/G. Ciallella/A. Busco/D. DiPentino/A. Stooks/K. DiJosie (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
S. D'Esposito/A. Penny/K. O'Keefe/L. Turner/M. Block/C. McGovern/K. Evans/G. Allen/A. Zara (Cox)/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A) |
E. Landy/C. Barnes/N. Vaiana/D. Danner/E. Pehrsson/N. McIntyre/A. Watkins/V. Vargas/V. Shores (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
L. Carroll/D. Fournier/R. Breslin/C. Urban/A. Feinberg/L. Cunius/K. Slattery/K. Camara/N. Lovitz (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
M. Burch/K. Byrns/C. Gotimer/M. Thermos/N. Panzner/M. Kajic/C. Giannopoulos/T. Ferrara/K. Kennedy (Cox)
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
E. Collins/M. O' Donoghue/V. Gordon/K. Rice/M. DiSipio/M. Fox/C. Hall/K. Corzel/K. Reilly (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
M. Schluckebier/S. Farris/M. Kehan/M. Weber/M. Maginnis/L. Kieffer/E. Walker/H. O'Shea/J. Mieczkowski (Cox)/
|
|
|||
Mount Vernon Crew (A) |
A. Agha/M. Whalen/R. Klein/S. Mchugh/M. Streitfield/R. Nelson/L. Williams/H. Wiggs/M. McIsaac (Cox)
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
E. Roche/C. Keogl/H. Sive/J. Fogarty/L. Cutting/E. LaDourceur/S. OBrien/K. Zebrowski/A. Daley (Cox)/
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
M. Kesselman/D. Palermo/A. Perone/V. Townsend/K. Goldberg/B. Bowers/J. Zachowski/K. Archibald/H. Clayton (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
M. Bachman/L. Bradberry/B. Brogan/C. Fox/P. Bradberry/C. Crowley/A. Kramer/M. Mercede/J. Miller (Cox)/
|
|
|||
Robinson Crew Boosters Club, Inc. (A) |
L. Griffin/B. Arrington/K. Walker/E. Ali/E. Friedheim/E. Stanchi/L. Oakley/A. Reiter/G. Portigue (Cox)
|
|
|||
Sidwell Friends School Rowing (A) |
H. Richardson/K. Gibian/H. Caldwell/R. Allman/S. Strongman/A. Boochever/A. Nicoletti/A. Haskell/K. Choi (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
E. Repeczky/M. Aiken/M. Toothman/E. Scott/J. Van der Vink/M. McGrail/S. Tooze/E. Yates/I. Burbank (Cox)/
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
A. Somers/J. Mason/K. Rieger/E. Hastings/E. Ryan/A. Doolittle/E. Webb/L. Dormans/S. Adams (Cox)/
|
|
|||
The Lawrenceville School (A) |
A. Ruff/L. Ross/A. Ruddle/L. Mullervy/K. Moody/J. Martynec/G. Timoney/H. Carstensen/E. Chi (Cox)
|
|
|||
Thomas Jefferson High School Crew Boosters, Inc. (A) |
V. Marcos/H. Burrel/J. Lampen/L. Williams/K. Siebach/O. Walch/J. Albright/J. Nuti/A. Zhang (Cox)/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
A. Boc/A. Stengel/S. Kulyk/T. Brandt/K. Kornsey/B. Haines/B. Krohn/M. Chamberlain/A. Blackton (Cox)/
|
|
|||
Vineland High School (A) |
J. Andreoli/D. Lovisone/G. Ridolfo/T. Roberts/E. Obelenus/A. Simone/J. Petit/C. Madison/M. Dooley (Cox)
|
|
|||
W.T. Woodson Crew Boosters Association (A) |
M. Moran/L. Levesque/L. Bowen/M. Langerman/K. Rodriguez/E. Manno/H. Esmaeili/N. Cortinas/E. Fisher (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
K. Fox/E. Pearson/M. Saylor/K. Orrick/I. Wells/E. McGehee/M. Plato/E. Weinberg/A. Sopko (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
E. MacNamara/J. Evans/C. Cabiati/R. Zapata/L. Gibbs/P. Chiapas/M. Abecia/A. Roy/A. Moriarity (Cox)/
|
|
|||
West Potomac Crew Boosters (A) |
L. Winbourne/E. Kuhbach/K. Crawford/E. Ellis/J. Soto/C. Kougias/A. Kraft/S. Curzon/O. Gross (Cox)
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A) |
M. Palmer/D. Pistochini/K. Hill/A. Gibson/M. McCreary/M. Hiestand/C. Rabil/C. Sherrill/J. Carey (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
R. Hirschhorn/C. Resing/K. Kavoussi/D. Rone/C. Walczak/K. Salmon/I. Medrano/N. Thom/B. Simmonds (Cox)/
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change